Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pozdrav svima.

Iscitao sam dosta stranica teme, i istrazivao po internetu poprilicno, i trenutno sam otprilike u fazi da prelomim da odem isprobam i kupim Aeron kod ovog coveka na oglas:

https://www.kupujemprodajem.com/Opr...ze-B-Kancelarijska-stolica-79092287-oglas.htm

Isproveravacu sve zivo naravno, i pokusati da odaberem najbolji primerak.

Do sad nisam sedeo u slicnoj stolici, al znam 1000% da mi treba mesh stolica zbog znojenja, i kvalitet jer sedim i radim u njoj puno sati dnevno.

Da li bi korisnici Aerona mogli da mi kazu malo vise, uzevsi u obzir da sam visok 200 cm, tezak oko 115kg, i primoran sam da uzmem ovu B velicinu, da li je to izvodivo?

Znam da cu najbolje saznati iz licnog testa, al opet, interesuje me misljenje ljudi.

Pronasao sam ovaj HM chart gde moja telesna kompozicija (6,5" 260lb.) spada u B/C kategoriju.
https://www.hermanmiller.com/conten...terature/other/ap_sizefitref_aeron_chairs.pdf

Ja sam visok 200cm, ali sam svega oko 92-3 kilograma :) . Sedim na Aeron C. Sto se tice znojenja, toga sigurno nece biti. U pitanju je mreza, ali jako cvrsta mreza, nece se rastegnti i izgubiti formu kao neke jeftine, sto je i logicno po ceni :) .

Imam pored sebe i B, pa sam seo i u nju kako bih ti preneo utiske. Za mene primetna razlike su u sirini sedalnog dela i sirini gornjeg polovine naslona, koji ide iza plecki. Ja sam relativno slim i imam dovoljno prostora u sedalnom delu na B, i vise nego dovoljno na C, po tri prsta sirine sa leve i desne strane kadice. Na C mi vise ipak odgovara sirina gornjeg dela naslona, mozda zbog sirih ledja. Mislim da bih bio ok sa B, ali side-by-side mi je C prijatnija.
 
Ja sam visok 200cm, ali sam svega oko 92-3 kilograma :) . Sedim na Aeron C. Sto se tice znojenja, toga sigurno nece biti. U pitanju je mreza, ali jako cvrsta mreza, nece se rastegnti i izgubiti formu kao neke jeftine, sto je i logicno po ceni :) .

Imam pored sebe i B, pa sam seo i u nju kako bih ti preneo utiske. Za mene primetna razlike su u sirini sedalnog dela i sirini gornjeg polovine naslona, koji ide iza plecki. Ja sam relativno slim i imam dovoljno prostora u sedalnom delu na B, i vise nego dovoljno na C, po tri prsta sirine sa leve i desne strane kadice. Na C mi vise ipak odgovara sirina gornjeg dela naslona, mozda zbog sirih ledja. Mislim da bih bio ok sa B, ali side-by-side mi je C prijatnija.

Hvala puno na detaljnom odgovoru!

Da li bi mogao ako te ne mrzi da premeris taj sedalni deo na obe i javis dimenzije?
 
Ovo su jako grube mere, posto sam merio lenjirom, a sedlo je krivudavo. Kada ponesem trakasti metar, mogu preciznije :D

B:470x490
C:490x550
 
Pozdrav svima.

Iscitao sam dosta stranica teme, i istrazivao po internetu poprilicno, i trenutno sam otprilike u fazi da prelomim da odem isprobam i kupim Aeron kod ovog coveka na oglas:

https://www.kupujemprodajem.com/Opr...ze-B-Kancelarijska-stolica-79092287-oglas.htm

Isproveravacu sve zivo naravno, i pokusati da odaberem najbolji primerak.

Do sad nisam sedeo u slicnoj stolici, al znam 1000% da mi treba mesh stolica zbog znojenja, i kvalitet jer sedim i radim u njoj puno sati dnevno.

Da li bi korisnici Aerona mogli da mi kazu malo vise, uzevsi u obzir da sam visok 200 cm, tezak oko 115kg, i primoran sam da uzmem ovu B velicinu, da li je to izvodivo?

Znam da cu najbolje saznati iz licnog testa, al opet, interesuje me misljenje ljudi.

Pronasao sam ovaj HM chart gde moja telesna kompozicija (6,5" 260lb.) spada u B/C kategoriju.
https://www.hermanmiller.com/conten...terature/other/ap_sizefitref_aeron_chairs.pdf
Meni ovo izgleda prilično savršeno. Šteta što skorije meču za BG.
Javi u kakvom je stanju ostatak ponude. Možda bih i organizovao neki put da to pokupim.
 
Hvala puno druze, bas mi je ovo znacilo. Odlazim sigurno kod coveka da prepipam, isprobam, i uzmem stolicu ako bude sve kako treba.

Javicu utiske i o ostatku stolica ako ih budem video.
 
Ovo su jako grube mere, posto sam merio lenjirom, a sedlo je krivudavo. Kada ponesem trakasti metar, mogu preciznije :D

B:470x490
C:490x550

Hvala puno druze!

Definitivno cu otici kod coveka da prepipam i istestiram, i uzmem ako bude odgovaralo i sve bude ok.

Javicu i kakav je ostatak ponude.
 
Kolko cesto budu akcije u Ikea za radne stolice, fotelje,...?
 
Pozdrav svima sa Aerona! :D

Uzeo sam stolicu od coveka sa oglasa, i definitivno je odlicna, iako mi jeste zaista malo uza i kraca u naslonu nego sto bih preferirao.

Dogovorio sam se sa njim da ako bude mogucnosti da nabavi jednu C, da mi javi pa da dodjem i zamenimo, sto bi bilo fantasticno.

Stolica je stvarno odlicna, prozracna, i ima fantasticnu potporu ledja.

photo_2019-07-29_17-55-13.jpg

photo_2019-07-29_18-36-47.jpg
 
Poslednja izmena:
Pronašao sam firmu kod nas u Sarajevu koja prodaje njihovu robu, pa sam pitao i za Aeron stolice. Imaju, imaju 2 modela Aerona.
Jedan na kome se 100 stvari može podešavati i drugi koji mislim da je kao tvoja sa slika. Oko 650€. Ove druge su prilično skuplje

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imas jedan model, pa biras dodatke i zato moze izaci duplo vise.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mh, ja sam mislio da su svi Aeroni isti sto se podesavanja tice (iskljucujuci generacije, kojih valjda ima par). Nije li to slucajno Mira 2 ili tako nesto?
 
Na poslu imam Herman Miller Mira 2 i prezadovoljan sam. Jedino sto je dosta skupa. Vidjao sam ih samo polovne na kp kod nas.
 
I Aeron je skup.
Idem da pogledam kolika je razlika između te osnovne verzije i ove od cc 1000€

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Trenutno sam u potrazi za računarskom stolicom. Pročitao sam dobar deo ove teme i vidim da je Markus best buy među jeftinijim stolicama. Da li ima neko visok (~195 cm) da koristi Markus stolicu? Trenutno koristim kancelarijsku stolicu iz Metroa od skaja staru par godina. Nema nikakve podrške za leđa i vrat/glavu. Sedim par sati dnevno za računarom pa bih želeo da uzmem malo bolji stolicu od sadašnje. Probao sam Sigma Ec11 stolicu iz Metroa i mnogo je udobnija od moje trenutne. Na ovoj Sigmi mi se sviđa podrška za leđa i glavu/vrat i nasloni sa sunđerima. Sigma je bila oko 12 hiljada pre par godina. Po fotkama mi se čini da je Sigma udobnija, iako je stara par godina i jeftinija od Markus stolice. Nisam probao Markus, jer mi je daleko tako da bi bilo odlično ako neko viši ko koristi Markus može da prenese svoje utiske.
Edit: izgleda tapatalk rotira fotke kako mu se ćefne.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
e9a68ed8ccf222080699fad65e07fe79.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20190811_135136.jpg
    IMG_20190811_135136.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 161
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa barskim stolicama? Imam u planu da napravim standing desk u firmi i stolice ce sluziti da se ljudi odmore, ali ne i da sede ceo dan na njima.

Gledao sam po nasim radnjama tipa emezzeta, matis itd i kod svih je slicna ponuda. Ima li neko da preporuci neku "udobnu" barsku stolicu? Bitno je samo da je presvucena, da ne bude golo drvo/plastika jer kontam da je to bas neudobno.

Na ovako nesto sam naleteo: https://www.emmezeta.rs/namestaj/trpezarija/barske-stolice/52016/barska-stolica-dag-bela/

https://www.emmezeta.rs/namestaj/trpezarija/barske-stolice/54750/barska-stolica-weber/

https://www.emmezeta.rs/namestaj/trpezarija/barske-stolice/35582/barska-stolica-remy-bela/
 
Poslednja izmena:
Na zalost nemam priliku da probam stolice te sam na nevidjeno porucio ikea MILLBERGET, posiljka stize sledece nedelje. Valjda ce biti ok ;)
 
Taj Millberget je meni najudobnija Ikea stolica, jedino sto mi izrada ne uliva neko preterano poverenje. Al za te pare sasvim ok kupovina.
 
Stigla je Ikea Millberget stolica, upravo sastavljena, na prvu loptu deluje udobno, kao sto rece rev izrada ne ulva neko poverenje ali eto vreme ce pokazati ;)
 

Prilozi

  • 20190816_160220.jpg
    20190816_160220.jpg
    181.9 KB · Pregleda: 332
  • 20190816_160239.jpg
    20190816_160239.jpg
    151.7 KB · Pregleda: 295
  • 20190816_160251.jpg
    20190816_160251.jpg
    206.9 KB · Pregleda: 263
  • 20190816_155143.jpg
    20190816_155143.jpg
    209.6 KB · Pregleda: 258
  • 20190816_155136.jpg
    20190816_155136.jpg
    239.7 KB · Pregleda: 220
Ja sam porucio Markus stolicu iz Ikee, nakon sto sam prelistao ovu temu.

Deluje mi da ce zadovoljiti moje potrebe.
 
Poslednja izmena:
Ko razmislja deci da zameni radnu stolicu, sto, lampu , evo ukratko :

uzete su dve Ikea ÖRFJÄLL kancelarijske stolice i to su relativno ok stolice, komad 6.5k. Kao i dva stola Micke koji i nisu bas nesto tj da sam imao priliku da ih vidim uzeo bih nesto drugo, FORSÅ radna lampa je ekstra ali dolazi bez sijalice .
 
Bio sam pre neki dan u Ikei, probao Markus stolicu,
za te pare je bolja od ostalih po drugim prodavnicama, vecina ima isti mehanizam koji skripi i klimav je, ovaj kod Markusa deluje dosta solidnije.
Ono sto meni smeta je sto naslon skripi, kako se naslonim tako se zategne ona mreza i skripi, mislim da bi me to uzasno nerviralo, i u stvari je jedina mana koju sam primetio.
 
Bio sam danas u Ikei, probao sam Markus i Jarvfjallet stolicu (kao Markus, samo podesiva podrška za leđa i glavu). Nisam mogao da se odlučim između ove dve, sedeo sam po 15 minuta na obe stolice ali nisam uspeo da se odlučim. Donji deo leđa me je boleo dok sam isprobavao stolice, pokušao sam da podesim podršku za donji leđa ali bol je bio za nijansu manji. Nadam se je samo do toga da nisam navigao da imam podršku za leđa na stolici. Inače, Jarvfjallet stolica je na popusti sa 18.999 na 16.000, popust će trajati do 14. septembra. Tako mi je rekao radnik. Na sajtu je cena ista, bez popusta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mislis markus je na popustu? Jarvfjallet je 25000 inace ?
 
Mislim na Jarvfjallet, bez rukohvata, od tekstila. Ta je na popustu u radnji. Poslao sam mejl da vidim da li može da se poruči po sniženoj ceni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno