Šta je novo?

Dobre radne stolice

Koliko su udobne ove stolice sa memo penom?
Kontam da se ona nece bas dugo zdrobiti kao ovaj obican sundjer?
Imam memo dusek vec 2,3 god, nista se nije promenio taj gornji sloj, kao prvog dana je.
 
@marko_ns

Sediste i ledja su malo tvrdji, pocetni ugao drzi ledja bas pod pravim uglom, a moze da se podesi i neki drugi ugao.
Memo pena je jako izdrzljiva, zato je i cena malo jaca. Takodje se i rukonasloni podesavaju po visini.
Mogu da vam pustim neku dodatnu sliku na email.

Pozdrav
 
Steelcase Stolice

I meni se bas svidja ta Steelcase Please na oko, mada i nisam bas siguran da je kupovina opravdana ekonomskom logikom. Bar ne za nekoga ko je prosecne tezine, jer i jeftinije stolice tada dugo traju. Mora da bude bas dobra ergonomski, plus da covek "zivi od sedenja", da bi bila placena toliko, imo.

Ja bih je mozda i kupio da znam da ce savrseno da mi odgovara i da znacajno potpomogne pravilno sedenje, ali za to mi treba "na probu" par dana, a kapiram da to bas i nije realno kod nas.

Inace, zar nije i skuplja od 500-600e kod nas?

Zdravo svima,

Čitam ovu temu od početka i ima stvarno zanimljvih komentara o cenama, kvalitetu, trajanju, itd... i ima dosta raznih informacija iz nepouzdanih izvora pa bih želeo da svima približim temu oko Steelcase stolica. Ja radim u firmi Delight koja zastupa Steelcase u našoj zemlji, kao i u zemljama bivše SFRJ.

Steelcase je kompanija koja pažljivo radi na istraživanju svojih proizvoda i načinu na koje ljudsko telo reaguje u različitim položajima sedenja i na osnovu toga dizajnira i proizvodi radne stolice, radne stolove i još mnogo toga, ali ću se zadržati na temi stolica.

Pored ergonomije stolice, pažljivo se radi na kvalitetu materijala, izdržljivosti stolica, udobnosti - više od 100 godina unazad.

Svaka radna stolica ima garanciju od 8 godina na sve delove i ukoliko se desi da se nešto pokvari, menja se u najkraćem roku. Garancija na težinu osobe koja sedi je definisana do 120kg, ali i preko ove granice postoje modeli koji se mogu zameniti u garantnom roku. Leap XXL je sertifikovana na preko 200 kg, a Leap 24/7 do 150 kg. Ovo su zvanični podaci Steelcase'a.

Ja lično sedim na Steelcase stolicama već 7 godina, kao i moje kolege, mnogo pre mog zaposlenja u Delight'u. Za svo to vreme nisam imao nikakav problem sa stolicama a ni sa kičmom, dok u proseku sedim oko 10 sati svaki dan ispred kompijutera. Za sve kolege koji se bave sedećim poslom iskreno preporučujem ove stolice prvenstveno zbog zdravlja, jer kada ustanem posle 10 sati ne boli me ništa! Pritom imam preko 100kg a stolica nema tragove habanja, ne škripi, ništa se ne dešava. Ranije sam krckao one kineske od 100 eura na svakih godinu dana, uglavnom se polomi nosač za točkiće, a dešavalo se da otpadne i rukonaslon. Moje mišljenje je da kao što ulažemo u tehniku, bolje ekrane, nove telefone, da isto takav odnos treba imati i prema stolici jer je ona prosto sredstvo za rad, a pritom nećete misliti o promeni iste sledećih 10'ak godina, osim ako vam ne dosadi :) I da ne zaboravim, svaka stolica se podešava prema vašim položajima u kojima radite, i uglavnom se cena kreće u zavisnosti od mogućnosti podešavanja stolice. Možete je prodati i kao polovnu, siguran sam da ćete naći kupca.

Cene i modeli

Razlog zbog koga nećete naći odmah odgovor o ceni je zbog toga što svaka stolica ima dosta opcija koje je potrebno definisati prilikom naručivanja. Od izbora materijala, boje naslona, sedalnog dela, izbora točkova, izbora nekih aluminiumskih delova, pa boje tih delova, opcija podešavanja rukonaslona, sedalnog dela, kičmenog dela, uzglavlja, itd... prosto previše faktora utiče na cenu. Zbog toga se svaka stolica naručuje po željama kupca i dostavlja se u roku od 30-60 dana, u zavisnosti od modela.

Cene variraju od modela i podešavanja, ali vam mogu reći da možete očekivati početnu cenu od 310 eura za stolicu Reply sa dosta podešavanja.

Think stolica se može poručiti po ceni od 500 eura.

Please stolica startuje od 580 eura, ali u osnovnoj varijanti ima dosta podešavanja.

Leap stolica je dostupna od 650 eura, dok je

Gesture stolica 750 eura u osnovnoj varijanti.

Lično sam imao priliku da sedim u svim gore pomenutim stolicama, a najduže sam sedeo u Leap stolici - oko 4 godine. Moj prvi utisak kada sam je kupio je bio da sam bacio pare jer je to samo stolica, ali već posle nekoliko dana sam promenio mišljenje jer je stvarno udobna, i omogućava mi da radim duže. Pritom ima toliko podešavanja da sam konačno mogao da podesim rukonaslone onako kako meni odgovara. Glavonaslon je takođe odličan detalj i dozvoljava mi da se zavalim a da pritom mogu i dalje da radim, jer ne moram da prekrstim ruke iznad glave ;) Poenta je da ne razmišljam o stolici kada sednem u nju. Ovo vam pišem jer sam godinama unazad i mnogo pre nego što sam počeo da radim za Delight koristio Steelcase stolice, pa vas molim da ne shvatite ovo kao namernu reklamu, jer to zaista nije.

A onda je došla Gesture - najnovija Steelcase stolica sa najvišim stepenom podešavanja u odnosu na bilo koju stolicu na svetu. Dizajn fantastičan, vrhunska izrada i završna obrada. Sedeo sam u njoj oko mesec dana i stvarno je vrhunska, koliko to stolica može da bude. Pritom izgleda vrhunski, što ostavlja utisak.

Da ne pišem previše, pozivam vas sve da posetite naš showroom u Airport City'ju i sami se uverite u ovo što pričam.

Pozdrav svima i slobodno pitajte šta god vas zanima.
 
Hvala mnogo druze na ovom detaljnom opisu ovih sjajnih stolica.
Nego me zanima jos par stvari.
Koji materijali se upotrebljavaju na sedecem delu stolice? Posto i ove stolice od 100-150e imaju ergonomske naslone i nisam imao neki poseban problem sa ledjima, ali zato sedeci deo na svakoj posle godinu, dve postane uzasno tvrd, obican sudjer koji se zdrobi.
Koje vam je tamo radno vreme, dal imate sve ove stolice izlozene da se vide, probaju itd?
Hvala jos jednom.
 
Zdravo Marko,

Što se tiče presvlake sedalnog dela, ona je napravljena u 3 varijante:

Poliester
Vuna
Mešavina poliestera i vune

Što se tiče unutrašnjosti sedalnog dela, u pitanju je neka vrsta sunđera, ali ne znam tačno koja.

U naš showroom možete doći svakim radnim danom od 9-17h, ili nas možete pozvati ukoliko želite da nas posetite u neko drugo vreme.

U showroomu su izloženi svi modeli naših stolica u raznim varijantama i bojama tako da ćete moći lakše da vidite koja vam kombinacija odgovara. Sve stolice možete probati.

Pozdrav
 
Dobra je stolica, ima dosta funkcija i podesavanja. Mislim da moze da se bira i materijal i boja. Moj brat je uzeo tu , bez rukonaslona, za labaratoriju, kaze da je ekstra udobna.
 
Kako nemamo temu "lose kompjuterske stolice" pitanje moram da postavim ovde :). Da li iko ima predstavu gde mogu da se kupe nasloni za ruke za one najobicnije komp stolice? Po netu sam nalazio samo za one konferencijske stolice a za ove nema nigde. Naslon je identican ocom sa slike.
 

Prilozi

  • Kancelarijska fotelja UT-C412_DSC_5139.jpg
    Kancelarijska fotelja UT-C412_DSC_5139.jpg
    13.6 KB · Pregleda: 955
@kloshar Hvala na odgovoru!

Službene stvari se uvek više habaju jer su "od preduzeće" pa se baš i ne štede :crash: ... bar ja tako mislim. U svakom slučaju korisna informacija! Ako neko može da preporuči neku kvalitetniju sličnu bio bih veoma zahvalan.

Kod mene u firmi imamo 20-tak oviakvih stolica. Privih 10-tak starih 7-8 godina, sundjer na sedistu je malko vec meksi, a ove nove stare 1 godinu nema nikakvih reklamacija. Niko ne pazi niti kako sedi niti da li maltretira stolicu. Moguce je da ima vise proizvodjaca ove stolice, pa da i kvalitet varira. Nase su sve kupljene u Metr*u. ;)
 
@kamango604
Ako mozes izmeri raspon donjih i gornjih rupa, da vidim da li moze da se nadje nesto slicno.
 
Da li je neko imao iskustva sa stolicama Nebraska H i Petersburg? Vidim da ima akcija gde se nude ovi modeli.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj i ovde.Ja sam kod njih kupio stolicu
http://www.artinvesthome.com/katalog.php?catID=1057

ja sam kod njih kupio model CL8-028H-3 u braon boji.
Koliko vidim na sajtu sad imaju bez boju.Ako si iz beograda mislim da imaju salon kod piramide na novom beogradu ona velika sarena robna kuca pa svrati i baci pogled.Mozda nadjes nesto sto bi ti odgovaralo.
 
Poslednja izmena:
kapiram da nema, pa kad/ako bude para kupujem sledeci mesec:)

Pripazi se tog ispupcenog "naslona" za glavu. Cesto na jeftinim stolicama (a ovo je jeftina stolica) dolazi u visini "lopatica" na ledjima i stalno imas osecaj da te neko gura od pozadi i nije uopste niti udobno niti opusteno sedeti u takvoj stolici. OBAVEZNO isprobaj pre kupovine. Ne kupuj stolicu NAPAMET SA SLIKE jer to nista ne znaci, mora se to probati pre kupovine.
 
Pogledaj i ovde.Ja sam kod njih kupio stolicu
http://www.artinvesthome.com/katalog.php?catID=1057

ja sam kod njih kupio model CL8-028H-3 u braon boji.
Koliko vidim na sajtu sad imaju bez boju.Ako si iz beograda mislim da imaju salon kod piramide na novom beogradu ona velika sarena robna kuca pa svrati i baci pogled.Mozda nadjes nesto sto bi ti odgovaralo.

Ovo je njihov sajt za online kupovinu

http://outletnamestaja.rs/

Mogu se naci dobre i jeftine stvari i vrlo su usluzni,inace i ja cekam da je nabave da je uzmem.
 
Poslednja izmena:
ja juce uzeh ovu i jos jednu samo crnu za firmu...

ova krem na slici je moja licna za kucnu upotrebu i malo je jaca i teza i sira od te crne koju uzeh za posao..

prezadovoljan sam kvalitetom izrade, presovani sper jer iz jednog dela uradjen tako da su sediste i naslon iz jednog dela!!!

cena 16 k sa popustom...

aluminijumska zvezda gasni mehanizam. klackalica, gumeni tockici...


2 god garancije....
 

Prilozi

  • 2014-07-29 10.22.18.jpg
    2014-07-29 10.22.18.jpg
    451.9 KB · Pregleda: 421
Poslednja izmena:
Gde si ih pazario?
 
Ja imam vrlo slicnu, samo crnu, i nisam bas zadovoljan. Stolica ne prati kicmu, osim ako ne sedis disciplinovano kao djak prvak, pa sam prinudjen da stavljam jastuk iza ledja. Nikad vise kancelarijsku fotelju umesto stolice, to prosto nije predvidjeno za sedenje pred racunarom.
 
ja juce uzeh ovu i jos jednu samo crnu za firmu...

ova krem na slici je moja licna za kucnu upotrebu i malo je jaca i teza i sira od te crne koju uzeh za posao..

prezadovoljan sam kvalitetom izrade, presovani sper jer iz jednog dela uradjen tako da su sediste i naslon iz jednog dela!!!

cena 16 k sa popustom...

aluminijumska zvezda gasni mehanizam. klackalica, gumeni tockici...


2 god garancije....

Ovo je kancelarijska fotelja, ne radna stolica, ne verujem da može bit udobna za duži period proveden ispred kompa.
 
zavisi ko sta zeli..

meni je extra i obzirom da imam 2 m i 110 kg sasvim mi odgovara

pozz :)
 
Zanima me misljenje o ovakvom tipu stolice:

http://www.mdstolice.rs/images/pages/kancelarijske-fotelje/a300.jpg

Da li su kvalitetnije od ostalih i da li vrede uzeti je na duze staze? Cena se krece od 26k za stof, 28k eko, 33k koza.

Takodje koji je vas savet, da li prilikom kupovine ici na radne fotelje ovog i slicnog tipa ili na radne stolice, cilj je udobnost i ergonomicnost..? Uzeo bih nesto na duze staze.
 
Nazad
Vrh Dno