Šta je novo?

Dobre radne stolice

Da li se ovo skida pre montiranja?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
f3a8945ef6bb38a3313bb19b07b8db7c.jpg
 
Poslednja izmena:
Jok bre, samo nabiješ u onaj petokraki nosač [emoji4]
 
Daj nam livestream sklapanja :D

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ima akcija za Ikea family members. Treba kupiti nesto u periodu 11.02.-10.03. i ucestvuje se u nagradnoj igri + dobija se popust od 10% za kupovinu u martu.
Plan:
Kupiti Ledda baterije
u martu kupiti Markusa ;)

Vidim da ne moze vaucer da se koristi kad narucujes online.
Dal vazi vaucer ako je stolica vec na akciji, jel neko kupio sa tim vaucerom?
Kolko je teska i nezgodna ta kutija za nosenje, ako bi otisao licno da preuzmem, pa onda peske i gsp-om, jel nosio neko tako, da znam dal je dosta matletiranja ili da lepo narucim da mi donesu?
Znam da je kutija oko 20kg, video sam na sajtu, ali ne znam kako je kad nosis toliko nekih 10 minuta peske?
Jednom sam tako iz Forma Ideale nosio kutiju i riknuo sam, ali zaboravih kolko je bila teska, nego bila nezgodna za nosenje, neka kutija takva da ne mozes lepo da je uhvatis sa obe ruke.
 
Na vaučeru piše za svu kupovinu, pretpostavljam da može i za snižene artikle ;)

Što se tiče kutije, baš je nezgodna za nošenje, ne znam da li bih mogao da je vučem 10 minuta pešaka...
 
Vidim da ne moze vaucer da se koristi kad narucujes online.
Dal vazi vaucer ako je stolica vec na akciji, jel neko kupio sa tim vaucerom?
Kolko je teska i nezgodna ta kutija za nosenje, ako bi otisao licno da preuzmem, pa onda peske i gsp-om, jel nosio neko tako, da znam dal je dosta matletiranja ili da lepo narucim da mi donesu?
Znam da je kutija oko 20kg, video sam na sajtu, ali ne znam kako je kad nosis toliko nekih 10 minuta peske?
Jednom sam tako iz Forma Ideale nosio kutiju i riknuo sam, ali zaboravih kolko je bila teska, nego bila nezgodna za nosenje, neka kutija takva da ne mozes lepo da je uhvatis sa obe ruke.

Imaš ovde odgovor
https://forum.benchmark.rs/showthre...adne-stolice&p=5757019&viewfull=1#post5757019
dopuna za nošenje, do busa 70 Ikeinim kolicima, a posle se snalaziš, meni nije bilo strašno, ali bi bilo dobro da odeš opremljen, možda neke kaiševe da poneseš i slično.
Meni je raspon ruku oko 190cm i tako sam je nosio, sa kraja na kraj raširim ruke i uhvatim, drugi način nisam imao, ne može na rame ili sl.

ps
Markus nije na akciji, tj. cena je stalno snižena , tako da ide popust.
 
Poslednja izmena:
Narucio sam kozni Markus, javicu dal ima tog znojenja sto spominjete, iako sam istrazivao po netu i uglavnom pise da ne "greje" nesto znacajno vise od tekstila, a kozu suvise volim, iako je 4.000 skuplja.
Vise mislim da vecina mesa ovu kozu sa eko kozom, pa misle da greje, iako ovde treba da bude prava govedja koza, bar tako kazu, ali da, steta sto je tolko velika razlika u ceni, mada ima sve svoje, nije bez razloga ta sa textilom jeftinija i uvek na akciji, cim je nesto na akciji, pogotovo stalno, znaci da je losijeg kvaliteta, cim moraju da daju tolko jeftinije.
Koza je svakako mnogo laksa za odrzavanje, prospes nesto, samo prodjes krpom, dok kod tkanine dovidjenja, zatim kad se oznojis ili vremenom oprljas materijal, kozu lako ocistis, dok u tkaninu sve upije unutra, i zadnje, koza je jednostavno bar 3x prijatnija na dodir, od tkanine, koja je neprijatna, jezi i borring je.
 
Poslednja izmena:
Inicijalno je obični Markus bio dve hiljade skuplji, tako da je sa novom cenom razlika uočljivija nego ranije.

A već par puta su praznili lager i ponovo nabavljali, verujem da im sasvim dobro ide prodaja.

Uostalom, nema šta da te pogađa i da nam se pravdaš što si uzeo kožni model, ako tebi više odgovara. Neka te lepo služi i da budeš zadovoljan :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne znam sto imas toliku potrebu da opravdas svoju kupovinu, ako tebi vise odgovara koza od tekstila, nije bitno sta nekom drugom vise odgovara.

Ja bih licno doplatio za tekstil u odnosu na kozu (jer se i na tekstilu zagreje zadnjica nakon duzeg sedenja, na kozi bi bilo nepodnosljivo), ukusi su razliciti :)
 
Poslednja izmena:
Koza je svakako mnogo laksa za odrzavanje, prospes nesto, samo prodjes krpom, dok kod tkanine dovidjenja, zatim kad se oznojis ili vremenom oprljas materijal, kozu lako ocistis, dok u tkaninu sve upije unutra, i zadnje, koza je jednostavno bar 3x prijatnija na dodir, od tkanine, koja je neprijatna, jezi i borring je.
Da li se praktikuje da se prebaci peskir preko stolice, ja sam odmah stavio 1 na sediste, a sada i preko naslona.
 
Da li se praktikuje da se prebaci peskir preko stolice, ja sam odmah stavio 1 na sediste, a sada i preko naslona.

Moja je od eko kože. Ja sam na naslon obukao majcu :) a leti navučem jednu i na sedište :) Nije na izgled lepo, ali lepo radi posao. Ovaj Markus mi je zanimljiv jer mu je naslon od nekog rupičastog materijala.
 
Ja sam pričao o eko-koži (skaju), a ne o koži. Meni je koža OK (kvalitetna koža) jer rekoh da imam kožnu garnituru kada sam pričao o tome i da nemam problema prilikom dužeg sedenja ili ležanja na istoj.

Na stolici - radnoj fotelji sa eko-kožom, za koju sam rekao da je nikada ne bih kupio više, sam stavio prostirku od lana ( 2 x 2 metra mi se našla u kuću, presavijenu na duž 4 puta) i time sam rešio problem na stolici s eko-kožom.
 
A vidiš kod mene se d*pe oznoji posle 10 minuta bez obzira da li sedim na Česterfildu ili na ćaletovoj fotelji od ruske životinje skajke [emoji6]
 
Ja sam pitao ovde dal neko ima kožnog Markusa da mi kaže dal stvarno ima tog znojenja i niko se nije javio, znači nema ga niko ko prati temu, pa oni koji pričaju da koža greje, to su onda probali na nekom drugom, kožnom materijalu, ali to ne znači da i koža na Markusu greje, jer ima više verzija kože.
U sredu mi stiže, dnevno provodim preko 10 sati za kompom, pa ću javiti utiske.
 
Ima @kUdtiHaEX kožni model, koliko se sećam. Ako se javi može preneti utiske.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se Markus moze koristiti bez tockica? Da li mu je podnozje bas nesto epski nazubljeno?
 
Pa imaju da se kupe samo stopice za stolicu koje montiraš umesto točkića, treba samo proveriti da li su univerzalne.

Mada sam 99% ubeđen da jesu.
 

Prilozi

  • pvc-stopica1.jpg
    pvc-stopica1.jpg
    5 KB · Pregleda: 120
Poslednja izmena:
A vidiš kod mene se d*pe oznoji posle 10 minuta bez obzira da li sedim na Česterfildu ili na ćaletovoj fotelji od ruske životinje skajke [emoji6]

Ima nečega i u odeći koju nosiš. Ja recimo uglavnom imam 100% pamučne stvari i dosta vodim računa o tome kada ih kupilujem.

Odela (sakoi i pantalone) su mi od vune ali vrlo retko sedim u njima u radnoj fotelji ili na garnituri. :) Verujem da ni tu ne bi bili problema oko znojenja. :)
 
https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-295-x3bbr18b1gtp/

Imam je evo sada oko godinu dana i stvarno sam zadovoljan. Hteo sam prvo da kupim verziju sa mrezom i dole ali kada sam seo na ovu sa sundjerom onda sam odlucio ipak za nju.

Kako se pokazao leti sundjer i kada je toplije malo? I jel visoka kad se podigne hidraulika na maks, kakvog je kvaliteta sama stolica? Ja imam neku koznu kancelarijsku, jeste udobna i sve to ali leti je pakao uvek peskir i kad se podigne na maks opet je niza malo po meni za moje noge. Zato sam mislio da uzmem takav neki model kao tvoj ali sa mrezom mozda ili eventualno sa sundjerom. I bilo mi je bitno da ima porsku za kcimu da gura lumbalni deo. Bas sam gledao tako neke stolice sto je pitao i @K e n z o.

Probao sam Markus u Ikei nije losa stolica, jedino sto meni ne odgovara sto nema podesavanje za lumblani deo, nego je fiksni. Al udobnost je ok ono sto sam probao malo na brzinu.
 
Ja zamisljam Poang u verziji za PC, to bi bila idealna stolica :D
 
Najvise znoji materijal sundjera, pa onda oplata.
Sundjer kada ne dise, znojice se, nezavisno od platna, a koza, kakva god bila, to dodatno pogorsava.
Jedini pravi nacin da se skroz izbegne znojenje, jeste mrezasta stolica.
Imao 3 stojlice od jagnjece i telece koze, 1 od skaja(sacuvaj me Boze), imam platnenog Markusa i imam mrezastu stolicu.
Jedino na mrezastoj uopste nema znojenja.
Jos ja nisam neko ko se mnogo znoji, vec bas nasuprot.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Stigo Markus ranije, tako da vec sedim na njemu, pa se javljam za 10 sati sa znojavim ili suvim dupetom.
Jedina stvar koja me nervira za sada jeste sto su je napravili tako da se tockici zablokiraju kad ustanes, pa ne mozes lagano da je pomeras, po meni totalno bespotrebna opcija, ko je jos toliko smotan da mu ode negde stolica kad nije zakocena... smotani svedjani...
i da, dubina sedista nije bas najveca, tako da oni sa duzim nogama, ce imati pretpostavljam neki bol u nogama posle duzeg sedenja, al videcu.
 
Kako se pokazao leti sundjer i kada je toplije malo? I jel visoka kad se podigne hidraulika na maks, kakvog je kvaliteta sama stolica? Ja imam neku koznu kancelarijsku, jeste udobna i sve to ali leti je pakao uvek peskir i kad se podigne na maks opet je niza malo po meni za moje noge. Zato sam mislio da uzmem takav neki model kao tvoj ali sa mrezom mozda ili eventualno sa sundjerom. I bilo mi je bitno da ima porsku za kcimu da gura lumbalni deo. Bas sam gledao tako neke stolice sto je pitao i @K e n z o.

Probao sam Markus u Ikei nije losa stolica, jedino sto meni ne odgovara sto nema podesavanje za lumblani deo, nego je fiksni. Al udobnost je ok ono sto sam probao malo na brzinu.

Ja se isto dosta znojim i imam problem sa toplotom i meni se tokom leta smeta vrucina. Ja sam za sada zadovoljan sa kvalitetom. Mozes kontaktirati ovog coveka sto drzi MB stolice i otici kod njega da probas stolice ja sam tak otisao i isto sam hteo da sve bude mreza posto sam na poslu sedeo na herman miler aeronu i mislio sam je samo mreza dobra. Kada sam otisao kod njega rekao mi je da prvo probam stolicu sa i bez mreze posto je i on sam protivnik stolica koje na sedalnom delu imaju mrezu, i bio je u pravu bolja je stolica koja dole ima memrijiski sundjer nego stolica sa mrezom. Neki luft koji ima stolica takav isti luft na rukonaslonima ima i Herman miler tako ono mislim da je to sve ok. Odes kod njega u borcu, sednes probas i dogovoris se. Ako ti nesto znaci mozes kod mene u pancevu da vidis da razlike izmedju Aerona i ove O 295
 
Evo javljam se posle vise od 10 sati, sto se tice znoja, ceo dan se nisam oznojio uopste, tek sad malo uvece, tako da nije nista strasno niti vise od moje prosle stolice, ali me zato ledja, dupe, noga i glava bole, ceo dan sedim i mnogo je tvrda i robusna stolica, sad pretpostavljam da me sve boli zato sto nisam navikao da sedim uspravno, ali dacu 2 nedelje, jer znam da treba vremena da se naviknes na novu stolicu, ali trenutni osecaj je takav da je moja prosla stolica, mnoooooooogo udobnija od Markusa.
Evo je moja prosla stolica - https://www.formaideale.rs/artikal/kancelarijska-fotelja-fy-0654-27-1/
Ako ne uspem, znam da Ikea ima program vracanja stvari sa kojima nisi zadovoljan, ali ne znam kakvi su uslovi, moracu da nadjem to na njihovom sajtu.
 
Ne treba ti uopste njihov program jer je i nas zakonodavac predvideo mogucnost vracanja robe kupljene na daljinu (naruceno preko interneta ili telefona).
Probaj par dana, i ako nisi zadovoljan vrati. Nemaju pravo sa odbiju, ali moras obezbediti prevoz.
 
Poslednja izmena:
Ja se isto dosta znojim i imam problem sa toplotom i meni se tokom leta smeta vrucina. Ja sam za sada zadovoljan sa kvalitetom. Mozes kontaktirati ovog coveka sto drzi MB stolice i otici kod njega da probas stolice ja sam tak otisao i isto sam hteo da sve bude mreza posto sam na poslu sedeo na herman miler aeronu i mislio sam je samo mreza dobra. Kada sam otisao kod njega rekao mi je da prvo probam stolicu sa i bez mreze posto je i on sam protivnik stolica koje na sedalnom delu imaju mrezu, i bio je u pravu bolja je stolica koja dole ima memrijiski sundjer nego stolica sa mrezom. Neki luft koji ima stolica takav isti luft na rukonaslonima ima i Herman miler tako ono mislim da je to sve ok. Odes kod njega u borcu, sednes probas i dogovoris se. Ako ti nesto znaci mozes kod mene u pancevu da vidis da razlike izmedju Aerona i ove O 295

Ajde videcu ako budem mogao da se iskombinujem jedan dan da se vidim sa njim pa da probam nesto od stolica. Video sam na site-u da imaju dosta modela a vidim da imaju i salon na NBG-u sto mi vise odgovara i blize mi nego Borca. Ili ako se sa njim ne budem iskombinovao, a budem isao za Pancevu, onda cu sa tobom da vidim. Hvala ti u svakom slucaju. Nisam znao da imaju memorijsku penu umesto sundjera za sedalni deo, sto je po meni i bolje. MIslio sam da sve te tapacirane stolice imaju sindjere.

Inace razmisljao sam i za tu Herman Miller Areon doduse polovnu, ali preskupe su po meni oko 450€, 500€... Mislio sam tu najvise oko 300€ na rate nesto da uzmem. Markus iz Ikee jeste dobar ali jedino mi se ne svidja sto nema onu podrsku za lumbalni deo da se podesava vec je fiksni. Probao sam bio i jednu ergonomsku stolicu sto je ovde neko vec postavljao sliku par stranica unazad za oko 30k din ali kod nje mi se ne svijda sto je niska po meni i kada se na maks podigne, a ispadne mi udobinij nekako Markus od nje i ako je ova bila sa mrezom za sedalni deo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno