Šta je novo?

Dobre radne stolice

Da, meni su trnule noge od Markusa posle sat vremena, definitivno nije za svakoga.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ovde se na 150 strana pise o tom Ikea Markusu :d

Ima li koja druga dobra stolica do nekih 300€?
 
^ kada sredim neke druge stvari oko kompa, mislim da cu se do kraja 2019. resiti trpezarijske stolice na kojoj sedim godinama i uloziti do oko 300e za Vertagear SL2000/SL5000 kod KP uvoznika.
 
Ima li neko ideju gde bih mogao da servisiram stolicu? Zaglavio je hidraulicni cilindar za spustanje/podizanje.
Stolica ima 16-17 godina, odlična je (pravo drvo, prava koža, mehanizam odličan, plaćena tada oko 300 dolara) ali ne mogu da se setim kako se zove firma koja ih je pravila. Domaća firma je bila iz NS, kupio sam stolicu na sajmu. Bacanje i kupovina nove ne dolazi u obzir. Visina je zaglavljena negde na pola hoda a s obzirom da je sad koristimo i sin i ja, potrebno je da se povremeno promeni visina ali sad eto ne radi.
 
Izvadi amortizer i kupi isti, mislim da sve te koriste neku istu dimenziju amorta. Bilo je u Metrou kao deo z anjihove stokice, poneses i uporedis ili nadjes na netu tvoj amort po modelu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Herman Miller


Embody 1100e + PDV

Aeron remastered 960e + PDV

Mirra2 690e + PDV

Sayl 400e + PDV


Manje vise u pitanju su full verzije, sa osnovnim bojama, lepota se dodatno naplacuje (cini mi se sivi Aeron je 1150e + PDV)


Garancija 12 godina.
Placanje avansno min 50%
Rok isporuke 4-6 nedelja




Steelcase


Gesture 1100e + PDV

Leap 760e + PDV


Zaboravio sam koliko je garancija, ali sam siguran da je manja od 12godina (tipa 8-10)




Sedeo kratko na svakoj osim Gesture i nisam impresioniran, s obzirom na cenu.


Mirra2 i Aeron B su iste velicine, meni sa 187cm i ni blizu 100kg su male nekako, plasticne ivice mi ne prijaju nesto, a Aeron C mi je veliki :smash:

Embody mi je bila mekanija/udobnija od Mire i Aerona, i to je sve ok, da ne kosta ko svetog Petra kajana.

Pritom nijedna nema naslon za glavu, a s obzirom da bar 50% vremena provodim gledajuci, a ne za tastaurom, nisam pametan koliki bi mi to bio problem.


Steelcase Leap je u redu stolica, samo, izgleda socijalno za tu cenu, ima naslon za glavu ali samo gore dole pomerajuci, sto je bezveze.



Delightoffice sam jedva nasao po mraku, prvo parking, pa njih.
Dosao pred kraj radnog vremena, imaju dva neka lokala jedan preko puta drugog, iz prvog me poslali u drugi, a tamo ko u kol centar da sam upao, na brzaka mi pokazala devojka Leap od kolege koji trenutno nije tu, nista mi nije jasno o cemu se radi :d

Nitea druga prica, dosao isto pred kraj radnog vremena, al devojka se izlomi oko mene.





Tu je jos jedna stolica koja mi se zapala za oko, ima verziju sa podesavajucim naslonom za glavu.

Okamura Contessa 890e + PDV

9 godina garancije.


Iako je ozbiljna stolica nema mnogo o njoj po internetu, pa se bojim da je uzmem u obzir.




Inace sedim u prethodnoj verziji ove (bila je do skoro u prodaji) http://www.namestaj-faros.co.rs/Workfiles/GALERIJE/Kancelarijske-stolice/Ford.html

Nula bodova, levi naslon za ruke se rasklimao, eko koza ispucala, leti da ne pricam o oznojenoj bulji, em neudobna, em sto je trajala plafon 5 godina, pa je pukla iznad cilindra a ispod sedalnog dela :smash:
Zavario, ali ne smem da se naslonim ni levo ni desno :d , jer ipak je meksa od obicne drvene.
Bio jos jednom da isprobam stolice, i morao da presecem, ne moze sve.

Leap mi najbolji lezi, najmekanija je, plus jeftinija od drugog pika, Embodija, naslon za glavu se cini ok na prvu.
Devojka koja mi je ovog puta pokazivala stolice, nije znala da izvuce sediste, i zakljuci da Leap nema seat depth podesavanje :smash:, nisu mi jasni ovi iz delightofficea majkemi.
Tako da uskoro uzimam Leap, i ovde mora da se ceka jedno mesec dana isporuka.

Embody i Gesture su tu negde po osecaju, ali nesto tvrdje od Leapa.

Okamura Contessa sa podesavajucim naslonom za glavu je razocarenje (prosli put je nisu imali izlozenu), jer je naslon presmesan, kao da ce da otpadne.
 
Kupio Markusa sa vaučerom koji sam par minuta ranije dobio za sijalicu. Dakle može istog dana da se iskoristi.
Druga stvar transport je 500 din samo za online, ako kupiš u Ikei onda je 3000.

Ostalo je još da vidim kako ću busom da ga prenesem, ali mislim da će biti ok.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
W-2
 
^ kada sredim neke druge stvari oko kompa, mislim da cu se do kraja 2019. resiti trpezarijske stolice na kojoj sedim godinama i uloziti do oko 300e za Vertagear SL2000/SL5000 kod KP uvoznika.

Bacices pare, Markus je bolji od svih tih gaming/racing stolica, to jest udobniji.
Ja imam 300 evra i nisam zeleo da kupim te stolice, vec sam se odlucio za Markusa.
 
Ja bih ovako nesto da kupim, samo da je kvalitetna posto je ova sa fotke neka no name.

Stolica1.png


Nisam nesto za te gejmerske stolice.... DX Racer, Corsair, Asus ROG itd.
 
Ali bas ni blizu :)

@Kenzo
Pogledaj Steelcase Reply.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam u Ikei u Bg, daju 10% popusta za sve kupovine uz family vaučer, dovoljno je popiti kafu npr. da se dobije vaučer. Pa ko želi da kupi Markusa, ili bilo šta drugo može fino da uštedi.
 
U Ikei ima odlican jastuk, ko voli mekse jastuke, ovaj je najbolji koji sam probao:

IMG_20190209_182138.jpg
 
Za guzu mozete bilo sta da stavite ako vam je stolica tvrda, a ako gledate za glavu i zdravlje, ja imam neki dormeo eukaliptus, skoro poceo da koristim ove sa penom, dobar je.. Pre spavao na raznim domacim, perjanim.. :D
 
Kad će tema o jastucima i dušecima [emoji3][emoji16][emoji23][emoji1787]

Imao jastuk od memorijske pene iz Ikae, posle 5 godina je za bacanje.
 
Na IT forumu je to potrebno koliko i tema o radnim stolicama, prekopotrebno.

Ko ce slati poruku administraciji? [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Edit:

Nije sarkazam, ozbiljan sam :D
 
Poslednja izmena:
Za guzu mozete bilo sta da stavite ako vam je stolica tvrda, a ako gledate za glavu i zdravlje, ja imam neki dormeo eukaliptus, skoro poceo da koristim ove sa penom, dobar je.. Pre spavao na raznim domacim, perjanim.. :D
Ovaj od heljde anti hemoroid nema veze sa tvrdoćom stolice,već da spreči posledice dugotrajnog sedenja.
Meni je Markus knap, ako podmetnem nešto možda mi bude mali, posebno onaj deo za lumbalnu podršku.
Apropo jastuka i spavanja, ne bih kupio od m.pene i drugih veštačkih materijala.
Razmišljao sam da sam kupim ljuspice od heljde i napravim jastuk i naddušek.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Društvo, pitanje za vas koji imate Markusa. Koja je visina od poda do naslona za ruke? Pozdrav

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Video sam tu sliku na sajtu, ali mene zanima rastojanje od poda do vrha naslona za ruke.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jel neko mozda pravio stolicu za racunara od sedista automibila? Ja planiram da ti uradim jer imam neka sedista i zelim da vidim da li je neko radio.

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Drugar ima jednu takvu, tata mu napravio, ali pojma nemam na koji nacin, nikad nisam uzeo da zagledam. Za igranje je bas udobna.
Jel neko mozda pravio stolicu za racunara od sedista automibila? Ja planiram da ti uradim jer imam neka sedista i zelim da vidim da li je neko radio.

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Jel neko mozda pravio stolicu za racunara od sedista automibila? Ja planiram da ti uradim jer imam neka sedista i zelim da vidim da li je neko radio.

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
Par puta sam pomislio isto kada posle kompa sednem u auto... definitivno dobra ideja za razmatranje

TT over M5
 
Drugar koristi sediste Peugeota 306 vec 10ak godina kao stolicu, zavario je sipke ispod i natakario na bazu sa tockicima od kancelarijske stolice i moze da dize i spusta.

Ok je, ali to sediste samo po sebi nije Bog zna sta.
A da bi kupio dobro sediste i montirao ga, mislim da ce kostati vise od SteelCase ili Herman Miller stolice, sa 10 godina garancije.
Dodatno ces imati manje podesavanja, neces imati naslone za ruke i sveukupna ergonomija ce biti upitna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugar koristi sediste Peugeota 306 vec 10ak godina kao stolicu, zavario je sipke ispod i natakario na bazu sa tockicima od kancelarijske stolice i moze da dize i spusta.

Ok je, ali to sediste samo po sebi nije Bog zna sta.
A da bi kupio dobro sediste i montirao ga, mislim da ce kostati vise od SteelCase ili Herman Miller stolice, sa 10 godina garancije.
Dodatno ces imati manje podesavanja, neces imati naslone za ruke i sveukupna ergonomija ce biti upitna.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ово ме не кошта ништа, јер све већ имам. Не знам колико те столице коштају.

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Drug stavio na neki ram sa tockicima sediste iz mecke w123, to je udobnost. :D
 
Nazad
Vrh Dno