Šta je novo?

Dobre radne stolice

ok je stolica, ali nema naslon za glavu. drugi model koji ima je oko 100k.
dodatni fazon je što je ova bila na akciji oko 40k prošlo leto, a i sad je bila na nekom drugom sajtu skoro... meni je lično sumnjivo kad je nešto na tolikom popustu, ne pada mi napamet da im onda ikad platim punu cenu...

moja greška 40k bude cena za comforto 29..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U USA je 12 godina, kod nas teško da je više od 2. :D
Nagađam samo, ali znam politiku naših prodavaca.
Da ispravim sam sebe, na sajtu stolicefotelje piše da daju 5 godina na Haworth stolice. Opet ni blizu fabričkoj garanciji od 12.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info!

U Nitei kažu, na Haworth je od 5 do 10 godina, u zavisnosti od modela.

Naručio sam Sayl. Najjeftinija (meni) udobna stolica, garancija od 12 godina, osim na plastične točkiće 5 godina. Jedino što bih dodao su 4d rukonasloni ali bih onda morao čekati. Silikonski točkići su doplata 5000, ali nisam imao ni pre problema sa plastičnim točkićima.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Silikonski su bolji u smislu da mnogo manje grebu parket. Ne verujem bas da se plasticni lakse lome. Ako je stolica na tepihu, ili slicnoj podlozi, plasticni cak imaju prednost.

Inace, moze to da se kupi i u noname izvedbi za mnogo manje para, a rekao bih da su sasvim pristojnog kvaliteta, iako je to pre neka gumirana plastika nego silikon (garantovano odgovaraju za steelcase (please) stolicu, a verujem i za HM).
 
Poslednja izmena:
Hvala za info oko zamenskih!

Vozim stolicu po IKEA podlozi

Sent from my KOB-W09 using Tapatalk
 
Ako mozes, dodaj jos 3 hiljade i uzmi markus

U toj sa linka ces se preznojavati leti zbog skaja/koze, ima da se zalepis za nju, a i ne deluje nesto udobno
 
Poslednja izmena:
Uh ta je bas uzasna stolica, obidji je u najsirem luku. Pruzi se nekako za Markusa, 2 klase je ozbiljnija stolica za malo razliku u parama. I nikako koznu varijantu ne uzimaj ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Stigao "VOŽD"".
07b9bcf57cd6a7ae203685f7e1755c1a.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Da podelim iskustvo sa Niteom.
- 4.7. (subota) narucen Sayl
- 9.7 (cetvrtak) isporucen
- 10.7 (petak) pocela da krcka kad podje naslon u zadnji polozaj i kad se vraca. Krcka u jos nekim polozajima. Napisem mail prodavcu. Istog dana dobijem odgovor da serviseri dolaze u ponedeljak
- 13.7 (ponedeljak) dolaze po stolicu
- 14.7 (utorak), danas, dobio novu.

Prijatno sam iznenadjen odnosom prema kupcu (cak i da su samo popravili "staru"). Bez ikakve nervoze, natezanja, ispitivanja. Prodavacice sa kojima sam kontaktirao dok sam odlucivao sta cu i kako cu su isto ljubazne i poslovne.

Nadam se da nece biti problema sa ovom zamenskom...
 
Silikonski su bolji u smislu da mnogo manje grebu parket. Ne verujem bas da se plasticni lakse lome. Ako je stolica na tepihu, ili slicnoj podlozi, plasticni cak imaju prednost.

Inace, moze to da se kupi i u noname izvedbi za mnogo manje para, a rekao bih da su sasvim pristojnog kvaliteta, iako je to pre neka gumirana plastika nego silikon (garantovano odgovaraju za steelcase (please) stolicu, a verujem i za HM).

Ја сам у Антаресу узео неку Scope столицу која је била на акцији и која ми се за сада јако свиђа, уколико потраје пар година, биће пун погодак.

Елем, једино што ми смета на њој у односу на претходну коју сам имао су точкићи који вуку на чисту пластику, за разлику од прошле столице која је имала неки вид гумираних точкића.
Столица стоји на силиконској подлози, али у комбинацији са овим чисто пластичним точкићима ми се некако много више клиза и помјера од прошле столице која је имала баш добар grip.

Постоји ли још неко рјешење осим замјене точкића? Да се намажу нечим "гумираним", да се прелијепе неком траком која би повећавала grip, или нека трећа фора кућне радиности?
 
Ne znam nikakav proveren nacin za to. Mozes da probas nesto od toga sto ti je palo na pamet, ili da uguras u tockice nesto ce pojacati trenje (ako je na tvom tipu tockica to uopste izvodljivo), ali tesko da ce ista od toga biti trajno.
Eventualno i da napravis samu podlogu "reljefnijom", ali sva ta skarabudzena resenja ce najverovatnije biti i ruzna i privremena, pa tesko da su vredna truda.

Ja da vec imam podlogu, verovatno bih se navikavao na to silom. Ne verujem bas da bih kupovao i podlogu i tockice, osim ako je to setanje bas jako izrazeno i ozbiljno me naljuti.

A ako imas i dalje staru stolicu, i dimenzije tockica se poklapaju, sto ih ne bi prebacio (stolice na kojima liftomat prolazi kroz zvezdasto postolje skoro do poda najcesce moraju imati vece tockice od onih sa daktilo stolica).
 
Poslednja izmena:
Da se pridruzim zadovoljnim korisnicima markusa. Iako sam prvenstveno otisao da kupim jarfvavalet ili kako se vec zove, odlucio sam se za markusa. Uzeo sam platneni model da se ne bih lepio za stolicu. Mreza za lednji deo je odlicna. Stolica je bas cvrsta i odaje utisak kvaliteta. Nasloni za ruke prijalo bi da su visi. Za te pare mislim da bolje ne moze.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da podelim iskustvo sa Niteom.
- 4.7. (subota) narucen Sayl
- 9.7 (cetvrtak) isporucen
- 10.7 (petak) pocela da krcka kad podje naslon u zadnji polozaj i kad se vraca. Krcka u jos nekim polozajima. Napisem mail prodavcu. Istog dana dobijem odgovor da serviseri dolaze u ponedeljak
- 13.7 (ponedeljak) dolaze po stolicu
- 14.7 (utorak), danas, dobio novu.

Prijatno sam iznenadjen odnosom prema kupcu (cak i da su samo popravili "staru"). Bez ikakve nervoze, natezanja, ispitivanja. Prodavacice sa kojima sam kontaktirao dok sam odlucivao sta cu i kako cu su isto ljubazne i poslovne.

Nadam se da nece biti problema sa ovom zamenskom...

kako ide za isporuku, jel je besplatna ili kako?
 
Vrteo sam u nazad, zapravo nisam siguran ni da li na ovoj temi treba to da radim. Naime kupio Markus stolicu pre par meseci i krenula je da cvili. Trenutno pod nekim uglovima ali je zaista iritantno. Da ne zna neko sta treba podmazati kod te stolice ili sta da radim?
 
@Chinaski

Da, besplatna je. Najave se da se dogovore za vreme.
 
Delight, nesto preko 77 tisuca. Jednostavno nisam mogao vise da trazim. Amia mi najvise odgovara. 15 god. garancija...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nakon gomile Vaših pozitivnih iskustava uzeo platnenog Markusa bez probe :) Komšija ima ali nikako da ga uhvatim da probam pa sam uzeo "na slepo". Danas stigla, nisam još stigao da je sastavim ali nadam se da ce biti taman za mene sa 188cm...

Javljam utiske :)
 
Ne znam nikakav proveren nacin za to. Mozes da probas nesto od toga sto ti je palo na pamet, ili da uguras u tockice nesto ce pojacati trenje (ako je na tvom tipu tockica to uopste izvodljivo), ali tesko da ce ista od toga biti trajno.
Eventualno i da napravis samu podlogu "reljefnijom", ali sva ta skarabudzena resenja ce najverovatnije biti i ruzna i privremena, pa tesko da su vredna truda.

Ja da vec imam podlogu, verovatno bih se navikavao na to silom. Ne verujem bas da bih kupovao i podlogu i tockice, osim ako je to setanje bas jako izrazeno i ozbiljno me naljuti.

A ako imas i dalje staru stolicu, i dimenzije tockica se poklapaju, sto ih ne bi prebacio (stolice na kojima liftomat prolazi kroz zvezdasto postolje skoro do poda najcesce moraju imati vece tockice od onih sa daktilo stolica).

Није ми ту сада тренутно та стара столица али пробаћу да јој скинем точкиће и пробам на ову. Није да толико баш смета али навикао сам на бољи grip. :d
Ако не, пробаћу са 2-3 парчета неке лепљиве траке са обе стране, да је залијепим на точкиће... чисто да мало више трења прави. Мада то вјероватно није неко срећно и дуготрајно рјешење као што кажеш, али видјећу већ.
Ако ништа купићу на крају резервне силиконске точкиће.
 
Ako je problem što ta plastika klizi po podlozi bez da se točkići i okreću, možda da probaš nekim grubim šmirglanjem kontaktne površine točkića?
 
Kupe se gumeni točkići i reši se problem. Ne mogu se plastični točkići nikako pretvoriti u gumene. Mislim da su najjeftiniji gumeni točkići u Ikei.
 
Samo napomena za Ikea tockice... Izgleda da su oni van standarda. Juce sam trazio i ja alternativu za ove plasticne i koliko sam video, Ikea su 10mm pin dok je standard 11mm

Nasao sam na KP da se prodaju Tent (Nemacki) tockici, ali nema covek pinove... Ko hoce da menja a ima pinove, moze da se raspita. Set od pet komada je 1800din (65mm, gumirani) sto je neznatno skuplje od kineskih. Zamoleh ga da vidi da li moze da nabavi 11x22mm pinove, ali rece covek da su kod nas uglavnom 50mm tockici, a da rupe za pin (u tockic) ide u 3 velicine promera (moguce i duzine), pa onda da ima i vise standarda za u stolicu...

Zna li neko gde bi mogli da se uzmu 11x22mm pinovi da se iskombinuju sa ovim TENT tockicima?


Takodje, nasao sam neke na KP iz Leskovca. 300din komad, ali covek mi tako odgovorio (bez zareza) da nisam shvatio da li je pin 11x22mm ili nije. Kad sam pitao za pojasnjenje, rekao mi da zovem sutra u firmu... Ako ima ko kakvu preporuku za 65mm promer tockica, 11x22mm pin, dupli tockici, gumirani ili silikonski, molim da napise!
 
@bmibmc
Ja sam kupio od nekog coveka iz Leskovca, to je gotovo sigurno isti. Nisam bio siguran da li je 300 ili 350 po komadu, ali eto, 300 je.

Precnik pina je oko 10.9mm, a dugacak je oko 23mm. Precnik malog okruglog osiguraca u urezu je oko 11.4-11.5mm.
To je taj standard u sustini, odgovaraju sc please stolici, i na njoj su sigurno preko godinu dana, a verovatno i preko dve, i nisu pravili probleme, osim sto skupljaju znatno vise prljavstine nego plasticni.
Rekao sam vec, ali da ponovim: mislim da taj sivi deo nije ni silikon ni guma, vec neka "gumirana" plastika koja nije ni tvrda ni mekana.
Ali, stolica mi je direktno na parketu, i da su tockici plasticni, laka vise ne bi bilo (nazalost, ne pretpostavljam, nego znam). Ovako je mozda nesto vise matirao u zoni stolice, ali to moze biti od te prljavstine koja se lepi na tockice, i onda grebucka parket. Nije velika razlika, a i taj deo parketa je i nakon hoblovanja ostao malo mutniji, jer je ranije unakazen plastikom i promenio boju, tako da ovi tockici mozda nista primetno nisu ni uradili.

Inace, koristite rukavice kada menjate tockice. Za ovaj jedan sto sam skinuo 3 minuta sam prao ruke, i opet nisu potpuno ciste od neke jako pocrnele masti (koju sam mozda i sam stavio na pinove :))IMG_20200716_204714.jpeg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno