Šta je novo?

Dobre radne stolice

Piše da ima još dve na stanju, bolje svrati sutra :)

Bile 3, ja uzeo jednu. :) Svratio sinoc, probao i delovala mi ok. Hteo da porucim online i kad mi rekose da se dostava naplacuje 3000din, reko daj odmah da uzmem ja to, za 3000 odo na veceru. :D
 
kako se sklapaju točkići na tjele stolici? sve sam uspeo da montiram sem toga. na crtežu je prikazano kao da je nadasve jednostavno,da se samo ubace u ono ispod ali neće nikako, dal treba ona kapica na šrafu da se skine nekako i čime ili o čemu se radi? hvala!
 
Meni zaposleni rekose 3000 :)
 
500 je postarina, provereno :)
 
Nemam ja 160kg, vec je bilanu prodavnici stolica koja je podrzavala do 160kg :)

Ja sam mrsavko od 120kg i 181cm [emoji846]
Ali sam nestandardno sirok, pa mi onda dosta stolica smeta u sirinu.

Evo primera kako pojedem Markusa:
9df6f42a57ce70a8b225d4836d3cdcb5.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ja isto mrša 105kg i 185cm, merkam Markusa. Ne bi trebalo da bude problema znači?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Meni je sedalni deo bio tanak i posle duze od sat bremena, krene bulja da me boli i noge da mi trnu.
Videh da je jos 1 ili 2 clana imalo isto to, ali je vecini dobra.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
kako se sklapaju točkići na tjele stolici? sve sam uspeo da montiram sem toga. na crtežu je prikazano kao da je nadasve jednostavno,da se samo ubace u ono ispod ali neće nikako, dal treba ona kapica na šrafu da se skine nekako i čime ili o čemu se radi? hvala!
 
Tebi, ali i svima koji dugo sede treba postolje za noge.

I sam sam bio skeptik po tom pitanju. Iako imam veoma udobnu fotelju znale su noge da mi trne (što je znak da trba da se protegnem malo :)), međitim postolje veoma efikano rešava ovaj problem.
 
Poslednja izmena:
Markus na akciji od nocas nije dostupan za online porucivanje, ali sam malopre uspeo da porucim, jer je vec bio korpi, nadam se da nece otkazati porudzbinu...
Probao sam ga na brzinu, davno u Ikei, i ne mogu da se setim, da li mi je odgovarao...:D

Da nije nesto mnogo siroko, ovo postolje(zvezda) kod Flintan modela?
Hteo da porucim za klinca, ali mi to deluje nesto veliko(74cm), a soba mu je mala...:sceptic: Kod Markusa je 68cm, a on ima deciju(Formaideale) gde je zvezda sirine 50cm.
Ima li neko ovu stolicu, neko iskustvo? Pogresio sam u ovom postu, zvezda kod Markusa je 62cm, a ne 68.

Ko razmislja deci da zameni radnu stolicu, sto, lampu , evo ukratko :

uzete su dve Ikea ÖRFJÄLL kancelarijske stolice i to su relativno ok stolice, komad 6.5k. Kao i dva stola Micke koji i nisu bas nesto tj da sam imao priliku da ih vidim uzeo bih nesto drugo, FORSÅ radna lampa je ekstra ali dolazi bez sijalice .

Kakav je sto Micke, sta mu fali? Ja hteo da porucim sebi za laptop, onaj najmanji model, taman se uklapaju dimenzije, a vidim i po netu da ih hvale, kazu cvrsti su , ovo, ono...:)
 
Markus na akciji od nocas nije dostupan za online porucivanje, ali sam malopre uspeo da porucim, jer je vec bio korpi, nadam se da nece otkazati porudzbinu...
Probao sam ga na brzinu, davno u Ikei, i ne mogu da se setim, da li mi je odgovarao...:D


Ima li neko ovu stolicu, neko iskustvo? Pogresio sam u ovom postu, zvezda kod Markusa je 62cm, a ne 68.



Kakav je sto Micke, sta mu fali? Ja hteo da porucim sebi za laptop, onaj najmanji model, taman se uklapaju dimenzije, a vidim i po netu da ih hvale, kazu cvrsti su , ovo, ono...:)
Nije Micke loš, ja sam kupio ćerki za sobu. Naravno da nije oličenje čvrstine ali za normalan rad je ok.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio Jarvfallet pre par meseci za 16k kada je bio popust. Mislim da je ovo najniža cena ikada za Markus stolicu, razmišljao sam i ja da kupim :D
Kako te služi Jarvfallet? Moj sedalni deo je jako klimav kada se izvuče skroz. Ne znam da li je problem u mom primerku ili su sve takve. Takođe sam primetio da je amortizer pustio ulje i malo ulegne kada sednem na stolicu. To se nije dešavalo kada je stolica bila nova.

Sluzi dobro za sad. Meni se sedalni deo ne klima, deo za glavu mi se malo klima, mozda ga treba zategnuti, al samo kad ga drmam rukama. Da je sedalni deo malo meksi bilo bi mnogo bolje, da je kao markusov stolica bi bila savrsena. Mreza skripi kad se naslonim, ali mi ne smeta. Uglavnom sam zadovoljan i ovo je definitivno bio najbolji izbor za mene.
 
Nije Micke loš, ja sam kupio ćerki za sobu. Naravno da nije oličenje čvrstine ali za normalan rad je ok.

Da, tako nesto sam i pretpostavio. Zbog same konstrukcija i materijala ne moze da se ocekuje neka ekstremna cvrstina a gledajuci youtube snimke, i nema negativnih komentara.
Zanimalo me samo, zasto je solajam napisao, da bi uzeo nesto drugo, da je ove video pre kupovine...
Ja cu poruciti ovo najverovatnije, odgovaraju dimenzije, pa i boja i da se skrasim konacno u nekom cosku sa laptopom, ubice me zena, kaze, uzurpirao sam celu kucu sa nekim mojim stvarima...:D
 
I ja naručio Markusa, 499din dostava.
e9050fc32800f828f57d8ad5b07a794d.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
I ja ga uzeh malopre. Ipak sam otišao do robne kuće da je probam za svaki slučaj. Ali za 499 dinara se ne isplati voziti do tamo i nazad[emoji3]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tebi, ali i svima koji dugo sede treba postolje za noge.

I sam sam bio skeptik po tom pitanju. Iako imam veoma udobnu fotelju znale su noge da mi trne (što je znak da trba da se protegnem malo :)), međitim postolje veoma efikano rešava ovaj problem.
Markus je nizi od moje stolice, a imam i deo na stolu za kuciste, na kome drzim noge, kao to postolje za noge.
Jednostavno, za moju gradju je to neodgovarajuca stolica. I generalno je sundjer slabiji, dodje brzo guzica do sper ploce :)

Opet, ovde pricamo o stolici koja smehotresno malo kosta, koliko i najgori Kinezi, tako da je ona impresivna za svoju klasu, ali me treba ocekivati bas cuda, da bude ista kao 3 puta skuplje stolice :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jedno pitanje za vlasnike markus stolice, da li je standardno da kada nalegnes ledja cujes dole kao mali udar metala o metal, kada odmaknem ledja naslon se pomeri malo napred, pa kada se naslonis ponovo opet se pomeri malo nazad i cuje se taj klank zvuk :D Nije neka velika frka, al ono :)
Pored toga OK mi je stolica za sada, sedeo sam na nekoj cheap kancelarijskoj staroj 15 godina pre nje pa je velik upgrade :D Malo mi je trip ovaj lumlbalni deo na staroj je tamo prazan prostor bio :D
 
Da, čuje se stalno, barem kod mene, ali oguglaš posle nekog vremena :)
 
I meni to smeta. Mislio sam da je falična u startu. Skoro da nema pravila kada će se klang čuti, kao i da sedalni deo nije baš uvek savršeno čvrst/ravan. Kao da ima naginjanje u stranu povremeno.

To je jedino od mana što sam našao na stolici uz možda oskudne naslone za ruke. Ali za tu cenu, nema zamerke niti konkurenciju.
 
Ne naginje sediste, tri primerka sam sastavljao do sad, jel si lepo usrafio?
 
Trebalo bi da jeste dobro ušrafljeno. Minimalno je klaćenje levo / desno.
 
Ni kod mene nema naginjanja, sve stoji čvrsto kako treba...
 
Opet je Markus dostupan za online porucivanje...:)
Evo, upravo stigla stolica, juce porucena. Jeste li dobili neki racun, vi kojima je isporuceno na kucnu adresu? Ja nista nisam dobio, nikakav dodatni papir...:trust:

Dodato:
Sad stize i faktura na email, pre je stolica dosla...:D
 
Poslednja izmena:
A garancija?

Послато са MI 6 помоћу Тапатока
 
Ja poručio sinoć, vrv sutra stiže.
30038c23e79ac738f7da9b0441719258.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
A garancija?

Послато са MI 6 помоћу Тапатока

E, vidis to mi nije palo na pamet...
Uz ovu fakturu-racun koji je stigao na email imam svakako 2god. garantni rok, medjutim na ovu stolicu je garancija 10god, bar tako navode, i po zakonu bi trebali da izdaju i overen garantni list.
U opisu stolice i pise da se 10-to godisnji uslovi procitaju u garantnom listu, koji naravno nemam....
Poslacu im email, u vezi toga.:)
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    107.4 KB · Pregleda: 141
Nazad
Vrh Dno