Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pozdrav ljudi, radim na racunaru graficki dizajn i video montazu godinama i odlucio sam da uzmem kvalitetnu ergonomsku stolicu, iz Vrsca sam a sticajem okolnosti burazer mi je bio u Novom Sadu, pa mu kazem da mi pogleda neku stolicu u Emu od oko 24.000 i da mi kaze da li je udobna. On isproba sve stolice i tamo nadje:

https://www.emu.rs/proizvod/radna-fotelja-sl-f8/

Kaze mi, bolju stolicu nije probao, iako on sedi mozda 30 min. dnevno i priblizne je visine i tezine kao ja i ubedi me da je uzmem. Doneo mi za par sati, kad sam je isprobao, naslon se podize u 5 koraka, cuje se klik, na najvisem stepenu mi udara u lumbalni deo sigurno 3cm nize nego sto bi trebalo, nije mi nimalo udobna, za nekog ko je mozda ispod 172cm bi bila super udobna ali meni ne sa mojih prosecnih 181cm i 78kg. Zvao sam ih zbog zamene stolice za neku koja odgovara mojim gabaritima odmah sledeci dan i kazu mi da moram do Novog Sada iako imaju 3 ili 4 prodavnice u Beogradu koji mi je mnogo blizi, a ja zbog posla ne mogu preko dana da odem nikako i da izgubim 5 sati u voznji kolima. Razlog je kao, zato sto je tu kupljena, pa mora kao ista osoba da mi stornira kupovinu ili sta god.
Pitanje, da li imaju zakonsko pravo da zahtevaju da je vratim u istu prodavnicu ili mogu da insistiram da je vratim u Beograd i koliko vremena zakonski imam pravo da je vratim posto ni oni ne znaju da mi kazu. Hvala unapred.


Edit:
Ima li neko preporuku za stolicu u Emu a da je priblizne visine/tezine kao ja, razmatrao sam i Markusa iz Ikea-e ali mi se ne svidja sto su rukonasloni nepodesivi, nesto vise u stilu Ergohuman trazim.
 
Poslednja izmena:
Mogu naravno da traze, a uopste ne moraju ni da prihvate zamenu.
Nesto tu nije OK, Xepoj sedi na toj stolici, a on je puno gabaritniji od tebe - rekao bih da ti ne treba ta visoka pozicija naslona.
Ja sma je probao onomad, nije mi se svidjao mehanizma za dizanje naslona (taj klik) i milsim da konkretan primerak u radnji nije valjao.
 
Zakonski nisu u obavezi da prime stolicu nazad ili da ti vrate novac, njihova dobra volja "u duhu dobre poslovne saradnje" i "zadovoljstva kupaca".

Greška koju si napravio je da si poslao nekog drugog da ti bira maltene najosnovnije sredstvo za rad, s obzirom da sediš dugo i po ceo dan za računarom, stolica ti je jako bitna, tako da moraš sam da odeš i da izabereš, drugačije nikako.

Ako ništa drugo, na oglase, pa ponovo u kupovinu :)
 
Mogu naravno da traze, a uopste ne moraju ni da prihvate zamenu.
Nesto tu nije OK, Xepoj sedi na toj stolici, a on je puno gabaritniji od tebe - rekao bih da ti ne treba ta visoka pozicija naslona.
Ja sma je probao onomad, nije mi se svidjao mehanizma za dizanje naslona (taj klik) i milsim da konkretan primerak u radnji nije valjao.

Kada podesim nagib naslona unazad jedan korak onda je super, ali nisam siguran da li je to pravilan polozaj, tada sedim na nekih 10 stepeni zabacen unazad u odnosu na vertikalu. Nisam ga ja poslao da mi proba i kupi stolicu, nameravao sam da odem u BG i probam licno na vise mesta, jednostavno, burazer nije krio odusevljenje stolicom pa me je ubedio da je uzmem.
 
Pozz drugari treba mi jedan savet od vas . Moja devojka je narucila stolicu i ona je stigla ne upakovana nego vec sklopljena zavijena u celofan , sta da radimo da li da uzimamo ? Iskljucivo smo naglasili da mora da stigne u original ambalazi a oni nas zovu i rekli da je tako stigla i sada je kod njih u radnjiceka da je mi pokupimo .
 
Poslednja izmena:
^ Pa to zavisi od toga da li si već platio i koliko ti hitno treba stolica...

Ako nisi platio i ako ti ne treba hitno, a hoćeš upakovanu, rastavljenu i u orgnalnoj ambalaži, znaš šta ti je činiti...
 
Jel koristi neko Markus, a da je u gornjoj granici nosivosti (105-110kg), ako se ne varam ona je deklarisana do 115kg.

Kako se ponaša sedalni deo i sunđer?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kada podesim nagib naslona unazad jedan korak onda je super, ali nisam siguran da li je to pravilan polozaj, tada sedim na nekih 10 stepeni zabacen unazad u odnosu na vertikalu. Nisam ga ja poslao da mi proba i kupi stolicu, nameravao sam da odem u BG i probam licno na vise mesta, jednostavno, burazer nije krio odusevljenje stolicom pa me je ubedio da je uzmem.

Po mnogim istraživanjima idealan ugao za sedenje je 100 do 110 stepeni, a ne 90, čak se u novijim istraživanjima spominje da je totalno zavaljen ugao od 135 stepeni najbolji za relaksaciju kičme i leđa. Preporučuje se i da se naslon za leđa drži otključan, tako da možeš da se po potrebi zavališ i ispraviš, kako ti je u tom trenutku najugodnije.

0*Mhzs1Iw2KycMqfVT.png

https://medium.com/@airawear/the-id...xist-and-how-can-we-sit-properly-afe3cc054cc7
 
Poslednja izmena:
Po mnogim istraživanjima idealan ugao za sedenje je 100 do 110 stepeni, a ne 90, čak se u novijim istraživanjima spominje da je totalno zavaljen ugao od 135 stepeni najbolji za relaksaciju kičme i leđa. Preporučuje se i da se naslon za leđa drži otključan, tako da možeš da se po potrebi zavališ i ispraviš, kako ti je u tom trenutku najugodnije.

Pogledajte prilog 292955

https://medium.com/@airawear/the-id...xist-and-how-can-we-sit-properly-afe3cc054cc7

Hvala na odgovoru, dosta mi je pomogao, evo ceo dan montiram neku seriju u polozaju od mozda 105 stepeni i ova SL-F8 stolica se pokazala u pravom svetlu. Ipak nece biti vracanja.
 
Nesto me quote zeza...
@igorhaki - kao sto su ti ljudi rekli - ne vertikalni polozaj. Moja M291 uopste ne moze u vertikalni polozaj, uvek sam zavaljen - rezultat je da me posle 3 sata sedenja otpusti isijas koji me cesto zeza, a cesto pustim i klacenje kad ne moram da kucam, nego ucestvujem na nekom sastanku ili slicno - neverovatno prija (dok stolica ne proplace od muke i mojih 120+kg :))
@Markic - ja sam preko, sedeo sam par meseci, OK je to sto se kilaze tice, nece joj puno smetati. Ako je za 8+ sati dnevno, razmisli ipak o skupljoj stolici...
@Nikoladino - koja prodavnica je u pitanju? sve ove prodavnice koje ja znam tako isporucuju stolice, tj ni ne postoji originalna ambalaza (modrulj, emu, tena...).
 
Svratio sam danas u Faros i prodavac (verovatno i vlasnik salona) kaze da za moju visinu i tezinu (190/95) jedino preporucuje ovu stolicu. Aluminijumska zvezda, silikonski tockici, podesivi rukonasloni, potpora ledja ima "zglob", i ne deluje lose (mada ni ne impresionira), mene najvise odbija presirok sedalni deo, volim da mi stolica bude "knap". To i cena od 19.000 za neprovereni model.
 
Jel koristi neko Markus, a da je u gornjoj granici nosivosti (105-110kg), ako se ne varam ona je deklarisana do 115kg.

Kako se ponaša sedalni deo i sunđer?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Ja sam na 102kg trenutno i sedim na dodatnom jastucetu vrlo cesto :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Svratio sam danas u Faros i prodavac (verovatno i vlasnik salona) kaze da za moju visinu i tezinu (190/95) jedino preporucuje ovu stolicu. Aluminijumska zvezda, silikonski tockici, podesivi rukonasloni, potpora ledja ima "zglob", i ne deluje lose (mada ni ne impresionira), mene najvise odbija presirok sedalni deo, volim da mi stolica bude "knap". To i cena od 19.000 za neprovereni model.
Ovo je jedna od dve stolice koje sam pikirao da probam u Farosu, na slikama deluje dobro
 
Jel koristi neko Markus, a da je u gornjoj granici nosivosti (105-110kg), ako se ne varam ona je deklarisana do 115kg.

Kako se ponaša sedalni deo i sunđer?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Ja sam u poslednje 2 god izmedju 122 i 125, a mislim da sam medju prvima u ovoj temi uzeo Markus. Doduse moj je iz Madjarske, tad nije bila Ikea u Srbiji. Mislim da ima preko 4 godine, preko 8h dnevno sedim, oseca se da je sundjer malo popustio, ostalo je isto sve kao i prvog dana, bez dodatnih jastuka, mada ne bi skodilo malo vise udobnosti... :D
 
Ja sam u poslednje 2 god izmedju 122 i 125, a mislim da sam medju prvima u ovoj temi uzeo Markus. Doduse moj je iz Madjarske, tad nije bila Ikea u Srbiji. Mislim da ima preko 4 godine, preko 8h dnevno sedim, oseca se da je sundjer malo popustio, ostalo je isto sve kao i prvog dana, bez dodatnih jastuka, mada ne bi skodilo malo vise udobnosti... :D
Hvala tebi i ostalima na informacijama.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Markus je takodje i pet friendly stolica [emoji23]
IMG_20201127_234942.jpgIMG_20201127_234957.jpg
 
Kod Markusa je bitno da dupe ide što više pozadi, inače trnu noge. Za 190+ visinu. Što se težine tiče trpi i preko 120 kg bez da se primeti.
 
Markus ima gumene, tj. plasticne tockice koji prave duborez ako nema podloge?
 
Hoce li taj famozni Markus biti na snizenju i kada se moze ocekivati na osnovu prethodnih godina ?
 
Meni trnule noge i guzica sa 130kg vec posle par sati.
Koristio je 4 dana i batalio, od tada stoji u kancelariji...probao je sada sa 120kg i ista stvar, raspadam se posle sat vremena.
Sundjer je ocekivano u klasi te cene, nikakav.
Za ljude do 90kg mozda moze da prodje, a bitno je i koliko je ko osetljiv, neko ce da istrpi i sa vecom kg.

Sustina je da budemo realni i da kazemo da taj sundjer nije nista bolji od stolica od 50e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sustina je da budemo realni i da kazemo da taj sundjer nije nista bolji od stolica od 50e.
Daleko je jastuk od jastuka na stolicama od 50e, barem ovih sto se prodaju u Jysk-u, Emmezeti, FI i sl. radnjama namestaja.
 
Meni trnule noge i guzica sa 130kg vec posle par sati.
Koristio je 4 dana i batalio, od tada stoji u kancelariji...probao je sada sa 120kg i ista stvar, raspadam se posle sat vremena.
Sundjer je ocekivano u klasi te cene, nikakav.
Za ljude do 90kg mozda moze da prodje, a bitno je i koliko je ko osetljiv, neko ce da istrpi i sa vecom kg.

Sustina je da budemo realni i da kazemo da taj sundjer nije nista bolji od stolica od 50e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Preporuka za:
https://www.emmezeta.rs/kancelarijska-stolica-new-premier-853577.html
Ok kvalitet... Udobna... Nosivost do 120kg :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Daleko je jastuk od jastuka na stolicama od 50e, barem ovih sto se prodaju u Jysk-u, Emmezeti, FI i sl. radnjama namestaja.
Ma jok, nikakva razlika, imao sam stolice od 50, 120, 150, 250 i trenutno 400 i 900e.
Kod svih ispod 250e(mash) je sundjer identican, neki polu memorijski sundjer, nista spec.
Preporuka za:
https://www.emmezeta.rs/kancelarijska-stolica-new-premier-853577.html
Ok kvalitet... Udobna... Nosivost do 120kg :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Hvala, ali sam Markus uzeo bukvalno slucajno kada sam otisao do Ikeae, jer mi se na 10min ucinila kao super stolica.
Posle toga za office narucio Leap, a kod kuce sedim na sl-f8 vec 4, 5 godina.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma jok, nikakva razlika, imao sam stolice od 50, 120, 150, 250 i trenutno 400 i 900e.
Imao sam i ja 6-7 komada iz tih radnji koje sam naveo, cene 50-100e, jastuci su na svakoj propali posle 5-6 meseci, najkasnije godinu dana, dok se na Markusu drze posle nekoliko godina. Nisu isti kao na novoj (imam 2 komada), ali nisu propali.
 
Ja imam Markus stolicu ali posto u poslednje vreme radim na dve lokacije jer nisam vezan za jedan grad razmisljao sam da mozda uzmem neku jeftiniju za tu drugu lokaciju.

RENBERGET i MILLBERGET u Ikei su najpovoljnije.
 
Uvek se treva provozati i videti sve pre odluke.
Ja sam pre kupovine Leapa isao u 10ak prodavnica, presao fazon 50ak km po BGu.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa Merryfair Tune stolicom?

https://www.stolicekancelarijske.rs/shop/tune/

Probao sam neke Merryfair stolice. WAU i WAU 2 su mi delovale skučeno. Najbolja njihova stolica mi je bila Reya zbog širine i naslona za leđa. Pisao sam preko Facebook-a Merryfair-a i rekli su mi da je predviđena maksimalna težina do 136 kg. I, nisu kineske stolice.
Kao što reče jedan krupniji član na elitesecurity forumu ako imaš manju kilažu onda ti odgovara skoro svaka stolica.
 
Nazad
Vrh Dno