Šta je novo?

Dobre radne stolice

To prosto nije tacno.
Ubacivanjem sebe u "obrnuti sestar" polozaj, prebacujete svu masu na donji deo ledja i trticnu kost.
Nema nikakve logike dizati noge i prebacivati masu nogu ka pozadi, vec treba imati adekvatnu podrsku kada se ledja naginju. Treba celim ledjima sedeti na stolici i da pritisak bude sto vise jednak, da se ne opterecuje jedna regija.
 
Ima li neko utisak o dk709 i neku preporuku za visinu 190cm
 
Stigle Embody stolice. Na prvu loptu, posle sat vremena na njoj, ne mogu da se porede ni sa jednom stolicom na kojoj sam sedeo. Ruku na srce, bile su to stolice do 200-250e, ali ovo je bas vrh. Treba neko vreme da se nađe odgovarajući položaj, broj podešavanja koja su na raspolaganju je ogroman. Za nekih nedelju dve ću dati malo više utisaka... I par slika kad dođem do kuće

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
To prosto nije tacno.
Ubacivanjem sebe u "obrnuti sestar" polozaj, prebacujete svu masu na donji deo ledja i trticnu kost.
Nema nikakve logike dizati noge i prebacivati masu nogu ka pozadi, vec treba imati adekvatnu podrsku kada se ledja naginju. Treba celim ledjima sedeti na stolici i da pritisak bude sto vise jednak, da se ne opterecuje jedna regija.

Apsolutno netacno. Tezina se ravnomerno rasporedi, ledjima preuzmu dobar deo tezine, trtica se ne opterecuje uopste. Ja ovako satima mogu da sedim maksimalno udobno sto ne mogu u bilo kom drugom polozaju. Svesno sam jurio takvu stolicu i Markus mi se uklapao u to sto mi treba.
Besmisleno je da raspravljamo o ovome i da mi objasnjavas sta je meni udobnije. U par tema se srecemo ovako i bacao sam te na ignore. Moracu opet jer ocigledno ne mozemo da pricamo, ne vredi vise da pokisavam. NHF kolega ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Ma ne pricam ja sa tobom da tebe ubedjujem, od toga sam odustao jos prosle godine posle tvog bezobrazluka u temi o klimama, nego pricam uopsteno o sedenju, a ti si tu samo kao marker za odgovor, nick koji pise je nebitan :)

Nebitno je sta nekome prija dok sedi, anatomija se ne menja.

Markus je generalno kvalitetna krs stolica, sa slabom potporom, pa ti mozda i zato vise prija kada utones u nju, jer tada zapravo prebacis vise tezine na stolicu i donji deo ledja dobije potporu koja je falila.
 
Poslednja izmena:
Bas to, markus je kvalitetna krs stolica. Ne, ne utonem, o tome se i radi. Markus je tvrd i to mi jako odgovara. Vec sam napisao da mi nikako ne odgovara ako se sedalni deo ne naginje jer me tako ubija lumbalni deo cim koristim naslon jer klizim unapred lagano. Na markusu ne jer se sedalni naginje sa naslonom i kicma ti ostane u identicnom polozaju. Teziste se malo promeni, gornji deo ledja se jace osloni o naslon ali trticni deo ne trpi apsolutno nista vece opterecenje kao sto ti kazes.
U mom slucaju kad dignem noge apsolutno isti polozaj imam kad sedim uspravno i kad su mi noge na podu i kad se zavalim i dignem noge. Jedino je polozaj ruku malo drugaciji ali s tim nemam problem.
U principu najbolje sam sedeo pre dve godine kad sam polomio naslon na staroj stolici i kad sam sedeo par dana tako. Ako pricamo o pravilnom sedenju naslon je bespotreban i ne treba ga uopste koristiti. Ako pricamo o udobnosti uvek cu ici na tvrdu stolicu s mrezom na ledjima, stof na sedalnom delu koji se naginje zajedno sa naslonom i da ima podrsku za lumbalni deo i eventualno za glavu.
Zato se Markus nekako uglavio na trziste kao sweet spot za kupovinu.
Mozemo ti i na da tupimo koliko hoces ali mene ziv covek nece ubediti da je stolica kojoj se sedalni deo ne spusta udobnija. Osetim ja to najbolje na svojoj kicmi. Provodio sam i previse vremena u stolicama, znam sta mi treba i na cemu ne mogu da sedim pa nek kosta i 3000e.

Tapatalk from Poco loco
 
Da li zna neko da li postoji nekad akcija na steelcase stolice (konkretno leap)?
 
Ljudi da li se isplati kupovati one gejmerske stolice od 13-14 hiljada, konkretno video sam jednu u jysk-u i na nekoliko sajtova, ne daje mi se puno novca, ne sedim dugo, ali ova sto trenutnu imam se raspada, vidim da je Markus popularan ali nije vise na akciji, imate li neku preporuku za 100-130e...sve ispod toga su one klasicne..hvala.
 
Vertagear SL2000 je 210e u HU [kod nas ih nema], a koliko vidim jedini KP prodavac koji ih ima na stanju nece da spusti ispod 280e.

Ima li neko savet ko bi mogao da mi do dovuce iz HU bez ogromnih troskova?
 
Ljudi da li se isplati kupovati one gejmerske stolice od 13-14 hiljada, konkretno video sam jednu u jysk-u i na nekoliko sajtova, ne daje mi se puno novca, ne sedim dugo, ali ova sto trenutnu imam se raspada, vidim da je Markus popularan ali nije vise na akciji, imate li neku preporuku za 100-130e...sve ispod toga su one klasicne..hvala.
Te "fake" gejmerske stolice nemaju šta da traže pored Markusa, za razliku od 2-3000 din ne treba razmišljati
 
kako čistite markusa? dosta prašine skuplja ovaj štof, a naročito ovaj mrežasti deo naslona, za njega mi baš ne ide neko četkanje ili upotreba nekih tekućina, pa rekoh kako se vi borite sa čišćenjem stolice?
 
kako čistite markusa? dosta prašine skuplja ovaj štof, a naročito ovaj mrežasti deo naslona, za njega mi baš ne ide neko četkanje ili upotreba nekih tekućina, pa rekoh kako se vi borite sa čišćenjem stolice?

Ja ga samo prošao usisivačem i to samo cevkom bez dodataka. Mislim da je to dovoljno za prašinu.
 
A kako dremneš za stolom, na pilates lopti?
:d

pa iskreno ne dremam za stolicom al kad gledam filmove nije losa fora nagnem monitor na dole i ledjima umesto dupetom se naslonim na loptu, nekako je zanimljivo mozes se ljuljas a i onako ispravis kicmu, sta znam kupi loputu imas za 800din kod kineza pa probaj
 
Jedno pitanje vezano za Markusa, 18000din je kozna varijanta, aa 15000din neko platno...ako neko ima tu platnenu varijantu kakvi su utisci? Iskreno nisam ljubitelj koznih stolica, pa bi mi odgovarala ova druga opcija, kakva je sto se tice odrzavanja..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedno pitanje vezano za Markusa, 18000din je kozna varijanta, aa 15000din neko platno...ako neko ima tu platnenu varijantu kakvi su utisci? Iskreno nisam ljubitelj koznih stolica, pa bi mi odgovarala ova druga opcija, kakva je sto se tice odrzavanja..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odlična je za održavanje. Kad deca uflekaju sa hranom samo vlažnom maramicom istrljam i bude ok. Planiram kad otopli da je detaljnije operem sapunicom i stavim na terasu da se suši.
 
kako čistite markusa? dosta prašine skuplja ovaj štof, a naročito ovaj mrežasti deo naslona, za njega mi baš ne ide neko četkanje ili upotreba nekih tekućina, pa rekoh kako se vi borite sa čišćenjem stolice?
Ja sam stavio peškir preko.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko probao Kilabee 9015 gaming chair? Mislim da je spominjana na temi ali ko će sve sada pretražiti...

Na amazonu sjajno ocenjenja, ali kod nas na tržištu je ima samo kod jednog lika koliko kontam.

Imao sam Spawn Champion, ubija stolica koliko je dobra, samo što mi se naslon sjebao 4 puta i na kraju sam popizdeo i tražio pare nazad - dobio.
 
Kako moze da ubija koliko je dobra kad ti je riknuo naslon 4x? :D

Tapatalk from Poco loco

Udobnost, kvalitet izrade, ništa ne škripi, ne klima se, *mjau**mjau**mjau*, stvarno je sve osim toga bilo da sam bio baš zadovoljan al kontam kontradiktornost iskaza. :) Ovaj se kune da niko nije reklamirao naslon osim mene, ja 4 puta, i to oba po dva puta... Pa mnogo je kume :)

Sad ne znam šta da uzmem...
 
E sad opet da pitam... Kakav kvalitet izrade kad se 4x kvarila? :d
Mislim, ti znas najbolje kakva je stolica bila ali stvarno pogresno zvuci :D

Tapatalk from Poco loco
 
Vidi, osim toga, stolica je stvarno odlična. Možda je samo tu feleričan ili loš mehanizam, ali sve ostalo je stvarno super, sve je stabilno, ne škripi, udobno, materijali su dobri, točkovi dobri, ništa ne krcka, ne škripi. Sad, što se ovo sa naslonom dešava ne znači da ne treba pohvaliti ovo što valja...
 
Nazad
Vrh Dno