Šta je novo?

Dobre radne stolice

Svaka iz O serije koliko vidim je za klasu (najmanje) bolja (kvalitetnija) od Markusa.



Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Lično iskustvo ili napamet nagađanje? :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nisam svaku probao, a i ne moram, ali naravno imam iskustva i znam procjeniti. Imao te jeftinije, sad imam skuplju. Cim pogledam sve jasno, od mehanizma, sjedista, naslona itd.

Pogledaj vezu rucki za sjediste (dva sarafa horizontalno u drvo, a sila djeluje vertikalno, dakle, ukoliko se naslanjas malo vecok tezim, obicno kad ustajes/sjedas, postoji tendencija da se...), vezu naslona sa sjedistem (ne dao Bog da se naslonis malo vecom tezinom), vezu mehanizma sa sjedistem. To ima da se sve rasklima kao iz jyska (narocito sarafi sto drze mehanizam za sjediste), ukoliko se ne bude vodilo racuna. Jos ako je iverica, kao vecina danasnjeg materijala...

Nije Ikea neki pojam za kvalitet kako misle kod nas dosta ljudi.

Jeste OK za te pare, ali gdje uporedjivati sa stolicama skupljim 3x.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam poredio sa 3, 4 puta skupljom stolicom koju koristim na poslu, nije ništa lošija u smislu kvaliteta/robusnosti.
 
Svaka iz O serije koliko vidim je za klasu (najmanje) bolja (kvalitetnija) od Markusa.



Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Svaki model iz Ergohuman serije je za klasu bolji od serije O koja je za klasu bolja od Markusa.
 
Nisam svaku probao, a i ne moram, ali naravno imam iskustva i znam procjeniti. Imao te jeftinije, sad imam skuplju. Cim pogledam sve jasno, od mehanizma, sjedista, naslona itd.

Pogledaj vezu rucki za sjediste (dva sarafa horizontalno u drvo, a sila djeluje vertikalno, dakle, ukoliko se naslanjas malo vecok tezim, obicno kad ustajes/sjedas, postoji tendencija da se...), vezu naslona sa sjedistem (ne dao Bog da se naslonis malo vecom tezinom), vezu mehanizma sa sjedistem. To ima da se sve rasklima kao iz jyska (narocito sarafi sto drze mehanizam za sjediste), ukoliko se ne bude vodilo racuna. Jos ako je iverica, kao vecina danasnjeg materijala...

Nije Ikea neki pojam za kvalitet kako misle kod nas dosta ljudi.

Jeste OK za te pare, ali gdje uporedjivati sa stolicama skupljim 3x.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Best buy /noun/ - An item or product that gives the best value for money out of all its competitors.

Porede se babe i žabe.

Markus je Best buy u svojoj cenovnoj klasi, negde od 100 do 150 evra. Čak i više od toga.
 
https://forum.lowyat.net/uploads/attach-72/post-93472-1472761568.jpg
https://forum.lowyat.net/uploads/attach-72/post-93472-1472761514.jpg

Makar sam mislio da je poliuretan, ovako...

Prve dvije stvari koje se dese na ovakvim stolicama, presovanje spuzve i rasklimavanje veze sjedista sa mehanizmom, pogotovo ko vrti guzicom po stolici (mala povrsina, a slabija veze za ovoliko sjediste).

Kod mene je Egohuman ima i ona par mana, relativno sam zadovoljan, ali za te pare covjek ocekuje tip top. Da je tako ne bi postojale stolice po 1000+ E.
 
Poslednja izmena:
Jel ovo Markus demoliran? :D
 
Izgleda kao da je prošao kroz celu sezonu Mythbustersa :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koliki si bre čovek ako ti je preusko... [emoji23]
130kg. Njemu treba klupu ispod stolice staviti. [emoji23] Mada Heroju je stol zamjena za 'ono ****** za noge'. [emoji23]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Haha, tako nekako :D
Imam solidno sirok sto, ali me izludjuje daska za kuciste kompa, a nikako da je skinem i isecem nosace brusilicom...
fcf310e187d3103309cf67406df6785f.jpg


Mada, i kada sam bio misicavko od 100tinak kg, a ne debeljko od 130, imao sam sirok polozaj nogu pri sedenju, imam bas jake butine.
Drugo, cesto menjam polozaj nogu, pa i da mogu da skupim noge u taj stalak, ne bi mi odgovaralo sto ne mogu da ih ispravim i sibnem jos sire :)




Sto se kvaliteta tice, opet napominjem da je Markus stolica od 135e i da je do 200e definitivno najbolji izbor, a ne treba ocekivati neku suludu ergonomiju, drzanje i dugotrajnost oblika sedalnog dela, to se dobija sa daleko skupljim stolicama.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Prve dvije stvari koje se dese na ovakvim stolicama, presovanje spuzve i rasklimavanje veze sjedista sa mehanizmom, pogotovo ko vrti guzicom po stolici (mala povrsina, a slabija veze za ovoliko sjediste).

Zato ne treba kupovati verziju sa kožom, ona će se svakako dezintegrisati ako nije vrhunskog kvaliteta. Pri tome verzija bez kože je 2k jeftinija. Mada za sve ostalo tu je i 10g garancija.
 
Meni je tesko da poverujem da stolica prilikom normalnog koriscenja moze da izgleda onako.
 
Ja sam samo jednom uzeo radnu stolicu sa veštačkom kožom i nikada više... mislim da je materijal počeo da puca posle 10-ak dana... :wall:
 
Na ovoj ne bi trebalo da je veštačka koža, već prava.

A ova sa fotki izgleda kao da je neko koristio kao prikolicu na Pariz - Dakar reliju :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kod kožne verzuje u pitanju je prava koža, ali to naravno ne garantuje kvalitet. I po meni koža nikada neće biti udobna za sedenje, pogotovo leti, a i zna vrlo brzo da postane tvrda.

Što se tiče one slike, deluje kao da je stolica držana u prostoriji koja se ne greje, odnosno kao da je promrzla više puta ili da su se mačke/kerovi igrali njome. :d

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije Ikea neki pojam za kvalitet kako misle kod nas dosta ljudi.
Iskreno stolovi kupljeni u ikea i jysk u isto vreme iz istog cenovnog ranga - jysk-ovi se samo malo okrnjili na par mesta, ikeini poneki se poceli kriviti, raspadati i sl...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu ikea stolovi kvalitet, pa ovaj moj Ikea ima nosivost od samo 50kg, a u pitanju je sper ploca i unutra punjeno papirom. Na moj sto kod kuce, koji je star oko 20 godina, mogu ceo da se popnem, bez razmisljanja.
Ok, ne ocekujem da obicni stolovi imaju nosivost od 150kg, ali mislim da je 50kg bas slabasno, jer moje kuciste ima oko 30kg, monitor od 46" lcd nema malo kg sigurno, pa onda treba malo da se nagnem na sto i da ode sve u tri lepe...

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Na koju foru je Markus samo 135 evra u Srbiji? U USA je 180 dolara, u Francuskoj je 185 evra...
 
Lošiji kvalitet, masoni i tako to :D

Sent from my MI 5X using Tapatalk
 
Nisu ikea stolovi kvalitet, pa ovaj moj Ikea ima nosivost od samo 50kg, a u pitanju je sper ploca i unutra punjeno papirom. Na moj sto kod kuce, koji je star oko 20 godina, mogu ceo da se popnem, bez razmisljanja.
Ok, ne ocekujem da obicni stolovi imaju nosivost od 150kg, ali mislim da je 50kg bas slabasno, jer moje kuciste ima oko 30kg, monitor od 46" lcd nema malo kg sigurno, pa onda treba malo da se nagnem na sto i da ode sve u tri lepe...

Naravno, većina stvari u ikei nema kvalitet, ali to ne znači automatski da je sve fušeraj. :)
 
Nisam to ni rekao, cak suprotno vise puta. Sa 130kg se ljuljam u onim njihovim drvenim stolicama sa kao oprugama, Markusom zadovoljan za sada.
Sto u Ikei je placen 13k dinara, da sam hteo beli, bio bi 11k.
Za te pare, ko ocekuje kvalitetan onoliki sto, nije bas sav svoj :)
Zato sam i uzeo za kancelariju, a ne za kucu.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
@n1tr0
O da "presedeo" sam citav asortiman O modela u Astri i moja konstatacija da O111 ima uzak lumbalni deo koji je poprilicno krut i neudoban. Isprobao sam i tu O141 a to mi je tek neudobno za moju visinu, vise namenjena nekim patuljcima. Naslon za glavu, kada se usturim, dobaci do baze lobanje u najvisem polozaju. Markus sa druge strane ima naslon koji je 81cm visok i prva stolica gde mogu da naslonim glavu, a da se ne iskrivim kao gudalo da bi to ucinio.
 
Pravo da ti kazem jedino mirra koliko ja znam ima lumbalni citavom duzinom a o111 ima ogroman. Sto se tice o141 taj naslon je vise za vrat - tako je i u tutorialu za namestanje iste, ali je skoro svima bila uzana...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Narucih i ja Markusa na ''slepo''.. Nije mi blizu da bih mogao da pogledam.. Imam tako los osecaj za tu stolicu ali obzirom po onome sto sam video, izgleda mi da nema bolje.. A i ovu trenutnu stolicu (ubicu ledja) ne mogu vise da podnesem. Valjda se necu pokajati..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Dobra filozofija. Bolje ne očekivati ništa, pa se prijatno iznenaditi, nego obrnuto :)
 
da li neko ima preporuku za neku bolju daktilo stolicu? cena oko 5-6000 idealno.
Treba da kupim kevi.
Vec sam pogleado, sb alsan, emu, jzsk, ikeu, emezetu i imam neki mali izbor. Verovatno ovu ili https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/basic/kancelarijska-stolica-rungsted-siva posto jysk ima one popuste za mail subscribe i slicno.
Ja bih izabrao standardnu "starinsku" daktilografsku koja deluje najsocijalnije, ali na kojoj naslon nije fiksiran za sedalni deo, sto mi je npr mnogo vaznije od mehanizam za ljuljanje.

Ove za koje si postavio linkove mislim da imaju mehanizam za ljuljanje, i fiksiran naslon.
 
Narucih i ja Markusa na ''slepo''.. Nije mi blizu da bih mogao da pogledam.. Imam tako los osecaj za tu stolicu ali obzirom po onome sto sam video, izgleda mi da nema bolje.. A i ovu trenutnu stolicu (ubicu ledja) ne mogu vise da podnesem. Valjda se necu pokajati..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Javi utiske obavezno. Koliko je poštarina ako si van Bg-a?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da se nastavim na svoj post, od ne znam pre koliko dana.

Elem, posetio sam Delight Office, Astra Office, Nitea i Antares, trazio sam radnu stolicu do 300e.
Probao sam ih nekoliko koje se cine dobrim na prvo sedenje, ali ako neko vec ima neku od ovih, bilo bi kul da prenese neko svoje iskustvo na duze staze sa njima.

U Delight dve, to su Reply i Let's B.

Nitea samo jedna, a to je Riga stolica.

U Antares mi je devojka preporucila Boston Alu Line i Oklahoma stolicu.
Rece mi da joj posebno programeri uzimaju Oklahoma, jer mnogo sede, i ona ima prilicno jaku lumbalnu podrsku, koja je meni licno i malo tvrda i neudobna.
Boston se doduse cini ok i udobno.

I Astra Office, gde je ponuda nekako bila najslabija, video sam stolice A98 i A124.

Je l imao neko neku stolicu od ovih?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno