Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ne kontam ovo sa zalihama u ikea. Juce je pisalo da ce danas biti 26 markusa na stanju. I ja pogledao nocas i jutros, i ono pise danas 0, sutra 24. Jel moguce da nestane sve u nekom momentu ili ovo ne radi?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Generalno im je sistem citav jako bagovit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspeo sam nocas da narucim[emoji4]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Najradije bih da mogu IKEA Markus licno testiram, ali ne mogu ici do njihove robne kuce jer je jako daleko, a iz NSa sam. Probah danas ovu https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/gejmerska-stolica-langemark-cr-zel.
Nije losa, ali mi deluju nasloni malo flimsy i rekli su mi u JYSK da je garancija samo 2 godine :(
Inace gledala sam je jer u katalogu pise da ce do 7og do 20og juna biti 17 500 din. Ako ima neko predlog gde u NSu mogu probati Markusa ili negde blize u BG da nije Bogu iza tregera, molila bih za informaciju. Hvala :)
 
Stigao Markus, sve super samo ima onaj glic kad je zakocen. Drugar nema, ili ja nisam dobro spojio ili mi je ulete falican primerak.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kakav glic?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno misli na onaj metalni zvuk kada zub naslona udari o metal u zakočenom položaju.

I moja stolica ima to, jednostavno je takav dizajn. Metalni zub se zaustavlja u metalnom prorezu.

Doduše, ovde ima ljudi koji nemaju taj problem, koji i nije problem :)
 
Da to. Realno je ocekivati da se tako ponaša, ali sam utripovao da je faličan primerak.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li ima jos neka razika sem boja izmedju one glose i vissle opcije? vredi li platiti 2000 vise? Hvala
 
http://vizor.co.rs/e/niske-radne-fotelje/

u pa ovaj vizor deluje bas super, imaju li negde njihovi modeli u beogradu da se probaju?


inace, pro tip, bio danas do ikee i stigla im je neka markus+ varijanta, ne znam sto ne slikah, sa podesivom lumbalnom podrskom i naslonom za glavu... udobnija je od markusa definitivno i kosta 24k, mehanizam takodje gladje deluje od markusa mada mozda tripujem... probao sam i markusa, za 16k koliko je sad stolica sabija, totalni best buy!
 
Poslednja izmena:
Ako nešto mrzim to su sajtovi bez cena. Propali dabogda.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-periferia-gamer/gamer-szek?brand=1000089&page=1

ovaj ipon nudi mnostvo gejmerskih stolica zapade mi za oko ovaj corsair tacnije oba modela
i ovaj noble chairs proizvodjac

https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-periferia-gamer/gamer-szek?brand=1002122&page=1 ima li ko iskustvo sa njima budzet tu oko 350e uslovi podesavanje rukohvata gore dole kao i po mogucstvu sredina od stofa sto se vrlo tesko nalazi 1.90 sam 100kg ima li neko neku preporuku


Corsair je upravo pokrenuo svoju vrhunsku igračku stolicu T2 Road Warrior, nešto što dolazi u pet boja: crno, plavo, žuto, belo i crveno). Novi T2 Road Warrior može da se nosi do 300 kilograma, a Corsair koristi aluminijumski sedište, čelični okvir koji je obložen poliuretanskom penom i pet poliuretana u roleru. Corsair ne koristi pravu kožu, ali to će takođe zadržati cenu ispod 500 dolara što pomaže glavnim igračima. Ovoga puta Corsair pruža šira sedišta, sa višim i dubokim jastučićem koji će obezbediti odlično iskustvo sedenja. Ugao podnožja i naslona za ruke može se podesiti, pri čemu svetlost podiže na potisak ili spušta sedište za 3,3 inča.

Corsairova nova igračka stolica T2 Road Warrior počinje sa cenom od 349,99 dolara.

ovo nadjoh neki clanak pa citiram
 
inace, pro tip, bio danas do ikee i stigla im je neka markus+ varijanta, ne znam sto ne slikah, sa podesivom lumbalnom podrskom i naslonom za glavu... udobnija je od markusa definitivno i kosta 24k, mehanizam takodje gladje deluje od markusa mada mozda tripujem... probao sam i markusa, za 16k koliko je sad stolica sabija, totalni best buy!

Markus+ ?
Hmm, zanimljivo zvuči. Ništa nisam uspeo da nađem na netu o tome, šteta što nisi slikao. Naslon za glavu se podešava po visini? A naslon za ruke je fiksiran ili i on može da se podešava po visini?
 
https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-periferia-gamer/gamer-szek?brand=1000089&page=1

ovaj ipon nudi mnostvo gejmerskih stolica zapade mi za oko ovaj corsair tacnije oba modela
i ovaj noble chairs proizvodjac

https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-periferia-gamer/gamer-szek?brand=1002122&page=1 ima li ko iskustvo sa njima budzet tu oko 350e uslovi podesavanje rukohvata gore dole kao i po mogucstvu sredina od stofa sto se vrlo tesko nalazi 1.90 sam 100kg ima li neko neku preporuku


Corsair je upravo pokrenuo svoju vrhunsku igračku stolicu T2 Road Warrior, nešto što dolazi u pet boja: crno, plavo, žuto, belo i crveno). Novi T2 Road Warrior može da se nosi do 300 kilograma, a Corsair koristi aluminijumski sedište, čelični okvir koji je obložen poliuretanskom penom i pet poliuretana u roleru. Corsair ne koristi pravu kožu, ali to će takođe zadržati cenu ispod 500 dolara što pomaže glavnim igračima. Ovoga puta Corsair pruža šira sedišta, sa višim i dubokim jastučićem koji će obezbediti odlično iskustvo sedenja. Ugao podnožja i naslona za ruke može se podesiti, pri čemu svetlost podiže na potisak ili spušta sedište za 3,3 inča.

Corsairova nova igračka stolica T2 Road Warrior počinje sa cenom od 349,99 dolara.

ovo nadjoh neki clanak pa citiram
Kod tog T2 Road Warrior nema ništa vrhunsko. Najprosečnija gaming stolica, ima ih sličnih u Srbiji za 20-30k.

A nosivost nije 300kg već 300lbs (140kg).

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ali Corsair je, mora da zbog toga vredi ekstra 150e [emoji23]
Sve to je ok do 200, 250e, preko jok.
Za 400e postoji moja emu f8 stolica, koja brise pod ovom "gejmerskom" stolicom.


Elem, ja sam prosle godine uzeo Ikea Markus i pokazao se kao dosta los po mene, nisam mogao da izdrzim duze od 3 sata, trnula mi je guzica, trnule mi noge...bas mi je neudoban. Ja sam tada imao 130kg.
Posto mi je firma polako pred otvaranjem, isao sam da gledam razne stolice, od 200-1500e.
Wagner me je bas razocarao, stolica od 850e, ne deluje mi nista bolje od mog Kineza od 400e, a i kontrole sam jedva dohvatao.
Ergo Human mi je bila solidno udobna i mekana i sa dosta podesavanja, ali na kraju previse slaba za mojih 120kg, premekana i bez neke lumbalne podrske. Slicno tako mi s epokazala i najskuplja kineska EMU stolica od 500e, ali generalni losija od ergohuman.
Probao sam Herman Miller Aeron i nije mi vredela 1350e nikako.
Onda odem u Steelcase prodavnicu u Airport cityju, probam njihovu Gesture stolicu, super je, ali mi je lumbalna podrska opet onako.
Probam njihovu leap na kojoj je prodavacica sedela i cim sam se spustio, pronasao sam se i rekao to je to.
Prodavacica me je terala da sedim jos neko vreme, ja malo cackao podesavanja, namestio savrseno, probao opet Gesture, rekao da mi je losija, ona se iznenadila, a i ja kada mi je rekla da je Gesture zapravo 300e skuplja od Leap modela.

Dakle, Steelcase Leap mi se pokazala kao savrsena stolica, podesiva lumbalna podrska po visini i dubini je neverovatna, spring sistem je takodje vrhunski, padding jako udoban, prosto nema sta mi se nije svidelo i resio sam da cu tu stolicu na kraju i uzeti.

Cena je 750e bez pdva, 900e sa pdvom. Jedina od svih isprobanih stolica, da sam rekao da vredi svaki evro, bez trunke razmisljanja.
Da se razumemo, probao sam taj dan jos jedno 20ak stolica, nego sam naveo samo par poznatijih.

Posle dranja za Herman Miller stolice kod nas(u US je leap skuplja od aerona, a ovde dosta jeftinija), ocekivao sam slicnu cenovnu politiku, ali sam se prijatno iznenadio.


https://youtu.be/slFzr1xlxG0

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se Ergohumana tice, lumbalna podrska je odlicna i nikako nije slaba za 120kg (iako mozda deluje tako). 2 godine je koristim, 8 sati dnevno sedim na njoj, kao nova je i dalje, a nisam bas lagan. Plus sam dobio 5g garancije, tako i da zvekne nesto u medjuvremenu, lako ce se resiti.
 
Kada kazem slaba, mislim prvenstveno na cvrstinu stolice.
Ima i drugar sa 100-115kg godinama i super mu je.


Premekana je, propao sam do sipke, a za lumbalnu podrsku mozes da mislis da je jaka, samo ako nisi sedeo ni na cemu sa pravom lumbalnom podrskom.
Moja emu f8 ima zategnutiju lumbalnu, a samim time i jacu, dok se ergohuman krivi sa ledjima i ne drzi nista cvrsto.
Mislim da je najskuplja emu bf5 ili tako nesto, neka ojadjena kopija ergo humana i ona isto ima taj problem.

Nije EH losa stolica, samo nije za mene, ali mi je to drugi izbor od probanih i na njoj sam najduze sedeo. A i lepa je sa on8m metalnim sipkama pozadi.

Bio bi aeron drugi po redu, da kosta 900e, ali za 1350e nikako.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se tice markusa i odsecanja nogu - jesi probao malo nize da sedis? Svi koje ja znam se zale samo na rukonaslone i glavonaslon.
Mirra 2 (kod nje mozes saviti sediste napred i tako ga skratiti i ujedno napraviti da ti ne odseca noge)? Sayl (za lakse kolege ako ce da ih bude, i ako im mira dva ne odgovara i obavezno varijanta sa podesivom lumbalnom)?

Od jeftinijih varijanti O111, O141, ali nije to kvalitet kao HM...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sedeo sam skroz nisko, cak sam podigao da bi mi butine bile na stolici.
Jednostavno mi bas ne odgovara posle duzeg vremena, kada ne ustanem duze od 2,3 sata.

Kao sto rekoh, probao sam Aeron i bolja mi je Leap.
Sa ovim cenama, bas deru za HM kod nas. Aeron je kod nas 50% skuplji od Leapa, i ako su obe firme iz US, a Steelcase u US skuplji.
Nije mi ni dosta skuplja steelcase Gesture odgovarala.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ti pricam za Mirra 2. Ni meni Aeron nije bas lezao :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda zato sto se zove drugacije - https://m.ikea.com/us/en/catalog/products/art/60363597/

Samo mi nije jasno - ta cena, a nema rukonaslone? Facepalm

da, to je to, ova izlozena u ikei je imala rukonaslone za 24k ali su bez funkcije podesavanja i izrazito niski... :/ sve u svemu stolica je skroz ok

EDIT: https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/20363599/#/30363594

sad vidim da je i kod nas 19k verzija bez rukonaslona, ja sam video izlozenu sa rukonaslonom za 24k... evo neznam bogumi
 
Poslednja izmena:
Ja ti pricam za Mirra 2. Ni meni Aeron nije bas lezao :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma znam, nego ti rekoh da je kod nas HM precenjen, bez razloga kosta 400, 500e vise u odnosu na druge zemlje.
U Nemackoj ta stolica pocinje od 580e, a Aeron remastered krece od 1000e.

Ako Steelcase moze svoju stolicu od 1000 dolara(Leap) da uveze iz US i naplati je ovde 900e, moze i HM svoju stolicu od 900 dolara(Aeron) da uveze i naplati je manje od trazenih 1150e(omasio sam malo ranije).
To je sigurno do uvoznika i distributera kod nas, ali me ni ne zanima razlog visoke cene.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Moguće je da su rukonasloni dodati naknadno kao pokazni primerak, našao sam u Ikea aplikaciji da imaju naslone za ruke pod istim imenom kao i stolica - Jarvfjallet.
Cena im je 3000 ali nema slike da se vidi na šta liče.
da, to je to, ova izlozena u ikei je imala rukonaslone za 24k ali su bez funkcije podesavanja i izrazito niski... :/ sve u svemu stolica je skroz ok

EDIT: https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/20363599/#/30363594

sad vidim da je i kod nas 19k verzija bez rukonaslona, ja sam video izlozenu sa rukonaslonom za 24k... evo neznam bogumi
 
Pročitao sam uputstvo za ovu novu JÄRVFJÄLLET stolicu i izgleda da je znatno bolja kupovina od MARKUS-a. Ima mogućnost podešavanja dubine sedalnog dela, lumbalnu podršku, naslon za glavu se skida i može da se podešava po visini.
 
Nazad
Vrh Dno