Šta je novo?

Dobre radne stolice

Doslo je vreme da i ja kupim stolicu jer sa tvojom visinom, a manjom tezinom sedim na stolici koju koriste deca iz osnovne skole u visim razredima... vec godinama.
Pa na pravo mesto dodjoh.

Svidja mi se to, dizajn je dosta lep, ne volim ovo sto je neko postavio ispod, previse komplikovano mi deluje i jos crna boja.
Ali sam otvoren za sva iskustva jako visokih ljudi poput tebe, jer i meni zbog visine treba.
Pa evo mojih kriterijuma :),
- da ima lepu boju ili dizajn
- jako je bitno da je udobna zdravo za gluteus i isto tako zdravo za sve delove kicme, najbitnije
- da visina moze da se podesava, jer na ovoj stolici nekad stavim jos najvise pola metra nekog sloja tkanine i onda se osecam normalno.
- naslone nisam nikad koristio i pitam se kako je imati naslon i sta je tu bitno?
- ovaj zadnji deo da moze da se spusta napred i nazad, ali mi je stvarno najbitnije da je stolica dobra u zdravstvenom smislu, vise nego da imam komfor pa da navucem probleme sa kicmom dodatne posto i ovako mi pola kicme prelazi visinu naslona ove sadasnje stolice. Bitan je i komfor, ali uvek prednost zdravoj stolici nego komforu, iako ovo sto imam je najgora kombinacija i komfora i zdravlja, djacka stolica i imam probleme u ramenom pojasu kicme, a i dole pri gluteusu cesto ako sedim dugo.
- nisam bas od 100kg (nije uvreda, to je dobro, nego referisem na sebe), ali treba da bude dovoljno siroka, jer sam ipak visok.
- nezan sam prema stolici. Leti vs zimi, pa dato sediste moze da podnese visoke temperature, odnosno da se ne znojim, a da mi to smeta ili da mogu da stavim nesto preko sedista,
jer kupujem stolicu za moju sobu, a nemam nijednu opciju klime nazalost.
- to za glutetus da je udobno i zbog drugih zdravstvenih problema poput varenja, itd.
- i da moze sediste da se podize naravno.

Valjda se moze nesto naci negde za ovo, nisam bas pri velikom budzetu? A ako nisu svi kriterijumi dovoljni, onda mi je dovoljno da bude udobna, a leti cu znojenje izdrzati sigurno.
Jos jednom, posto se radi o visokim ljudima, a ja prvi put kupujem stolicu, mozda su mi njihova iskustva najbitnija, sve preko 190cm, bez uvrede za nize ljude - svi smo dobili visinu genetski, ali mi saveti bi znacili od visih ljudi, jer takve sam gradje, visosk i mrsav, nekad se ugojim oko 90-95kg, ali sad sam ispod 90kg.

Pozdrav i hvala unapred, a ovo cu da procitam ponovo pa ako naidjem na nesto i sam. :)

Izvinjavam se nisam dugo otvarao temu, pa nisam odgovorao. Posle vise od mesec dana, da napisem par utisaka.
Prva stvar, naslon mi prelazi vrh ramena sto mi odogovara. Aeron C, me zuljala, jer je naslon nizi. Sedalni deo ove stolice je mozda najveci od svih stolica koje sam sve probao. Nasloni za ruke se pomeraju gore dole, levo desno, napred nazad, i dosta su siri tako da vam nece biti tesno. E sad sedalni deo moze da se razlikuje po udobnosti. To je do presvlake koja ide preko njih. Sam sedalni deo je napunjen memmorijskom penom, ali tekstil kojim se presvlaci je drugaciji. Jedan model je imao kao neku vunu, i bio je tvrdji od tipa moje stolice. Sama konstukcija je dobro uradjena, cvrsta. Otpor naslona moze toliko da se zategne da ja sa mojiih priblizno 100 kg, ne mogu da se zaljuljam.
Pretpostavljam da ce biti malo nezgodno sedeti pri velikim vrucinama ali sta da se radi. Mozete da birate boju, ili porudzbina ili ono sto trenurno ima na stanju, pa se lako uklopi u svaki ambijent.


Lepa ova stolica, koja je cena tacna ako nije tajna? Koja je razlika u odnosu na Zody i Very, Soji?

Stolica je placena 890 eur, bez poreza. Znaci kupljena preko firme. Moze da bude razlika u ceni, zavisi da li ima lumbalnnu podrsku, da li je postolje od brusenog ili sjajnog aluminijuma itd. Cena bez lumbalne podrske i tog sjajnog aluminijuma je oko 700 eur, isto bez poreza. Ja sam moju kupio sa tom lumbalnom podrskom, jer me zeza kicma, pa sam morao da iskesiram za tu skupllju koja je jedina bila trenutno u ponudi. Ne znam koja je razlika od ostalih , jer ostale nisam video ni probao, ali najbolje pogledati, moze i da se naruci, i trebalo bi stici za dva meseca.
 
Da li je mozda neko imao priliku da proba, ili je kupio, NIBE iz jysk-a?
https://jysk.rs/radna-soba/kancelar...na?search_category=auto_suggestion&query=nibe

Vec par meseci sedim na Markusu i ono, nisam zadovoljan, sedalni deo je jako tvrd, a nedostatak jastucica za vrat rezultuje da naslonjenu glavu drzim samo kada se bas zavalim..
Ovu iz jysk-a sam jednom probao na kratko i delovala mi je vrlo kvalitetno i mnogo bolje me je drzala nego sto me Markus drzi, ali ne znam da li je vredna zamene. Na prvu loptu mi je i Markus bio udoban, al zato posle :)
 
Pozdrav svima, posle visemesecne potrage za dobrom stolicom sa budzetom oko 50.000, dosao sam do par modela koji ispunjavaju ove uslove na prvi pogled.
Od navedenih modela imao sam prilike samo da probam SL-F12A u EMMU u NS. Bila mi je skroz ok ali nisam siguran kakvi su ti kinezi i da li vredi dati taj novac za nju.
Molio bih vas za pomoc oko izbora. Najvaznije stavke su mi Udobnost i podrska za ledja (imam 77kg i oko 177cm).

Modeli:
1. DALLAS P - oko 36.000
2. FURSYS T50 - oko 40.000
3. SL-F12A - emmu, 43.000
4. WAU 2 - 36.000

Ako imate dodatno da preporucite neki model u tom cenovnom rangu, bio bih vam zahvalan.
Gde ima wau 2 za 36k?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li je mozda neko imao priliku da proba, ili je kupio, NIBE iz jysk-a?
https://jysk.rs/radna-soba/kancelar...na?search_category=auto_suggestion&query=nibe

Vec par meseci sedim na Markusu i ono, nisam zadovoljan, sedalni deo je jako tvrd, a nedostatak jastucica za vrat rezultuje da naslonjenu glavu drzim samo kada se bas zavalim..
Ovu iz jysk-a sam jednom probao na kratko i delovala mi je vrlo kvalitetno i mnogo bolje me je drzala nego sto me Markus drzi, ali ne znam da li je vredna zamene. Na prvu loptu mi je i Markus bio udoban, al zato posle :)

Ja sam kupio ovu stolicu pre neka 2-3 meseca i za sada sam veoma zadovoljan...imam oko 185 i oko 85-90 kg i stolica deluje kao da je pravljena za mene,tj duzina butina,ledja,sirina ramena kao da su "uklopljeni" u stolicu kada sednem u nju......deluje da joj je kvalitet OK,ne nesto waooo,ali sasvim Ok za tu cenu

Posle nekih mesec dana koriscenja pocelo malo da se cuje ono standardno krckanje kod takvih stolica,pa sam taj mehanicki deo ispod stolice naprskao WD sprejom,od onda se nista ne cuje.....:)

I primetio sam da je stolica takva da se ne naslanja,tj ljulja unazad bas lako kao kod nekih drugih stolica....moras onako malo jace da se odgurnes nogama da bi stolica otisla "unazad"....

Ali sve u svemu,kako sam napisao stolica mi je sasvim OK.....lepo izgleda (izgleda mnogo skuplje nego sto jeste),dobro drzi ledja,vrat,ima podesive naslone za ruke,udobna je....i rekao bih da je kvalitetom i udobnoscu dosta iznad svih ostalih stolica iz iska....
 
Dzinovski "valjak" koji strci ispod stolice, sluzi za podesavanje otpora pri ljuljanju.
 
Razume se,ali kod ove stolice kad je "valjak" skroz zavijen onda ni nema ljuljanja,a kad se do kraja otpusti otpor prilikom ljuljanja je i dalje solidan....
 
To je bas cudno. Da ne naleti mozda ne neku prepreku na pola odvrtanja, pa deluje da nece dalje? Nisam nikada video kako im tacno izgleda taj navoj, ali na standardnim srafovima/maticama to ume da se desi cak i kada je malo okrznut navoj.
Ja imam takav valjak na staroj stolici, i evo bas sada sam pokusao i brojao preko 50 pokreta rukom za odvrtanje (to je mozda oko petine ili cetvrtine punog kruga po pokretu). I moglo je jos, nego sam odustao jer deluje kao da ce u beskonacnost (ako se zategne do kraja otpor je kao za slona, a posle tih pedesetak okreta je kao da ni nema naslona).

Doduse, zavisi i kakav ti otpor treba. Ako ti je taj najnizi nivo prihvatljiv, koga briga. Ovo kada se jako olabavi na mojoj mi deluje potpuno beskorisno. Mozda bi bilo ok detetu koje krece u skolu, a i to je pitanje.
 
Poslednja izmena:
Stručnjaci za ergonomiju preporučuju da taj otpor bude takav da možeš da se zavališ bez da moraš previše da upireš, a i kad se uspravljaš da te opruga gura napred, a ne da koristiš mišiće. Što bi se reklo da se nađe vaga, tako da u celom tom procesu zavaljivanja osećaš otpor naslona i da te naslon drži, a da te ne gura napred tolikom snagom da moraš da upireš da bi se zavalio.

According to Rani Lueder, founder of Humanics Ergonomics, reclining in a chair is an important way to relieve loads on your spine while opening up your thigh-torso angle, so you should do it throughout the day. If the chair has a tilt-limiter setting, lean back as far as you want to go and lock it into place. Cornell University’s ergonomics department recommends around 110 degrees as a good place to keep your chair’s recline for keyboard and mouse tasks. Don’t be afraid to unlock the recline and lean farther back throughout the day. Shifting positions helps redistribute pressure and promote circulation.

Some chairs let you set the tension of the tilt, either in place of the recline angle or in tandem with it. Adjust the tension so you can lean back in the chair comfortably without using a lot of force, and make sure the chair doesn’t spring upright too strongly when you lean forward. If you can’t lean back without forcibly pushing, loosen the tension. If you find yourself using your core to pull yourself out of the chair when it’s tilted back, tighten the tension.

https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/how-to-adjust-office-chair/
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih više stolica za kancelariju, za budžet do 60.000 - 65.000 po komadu,
pošto će žene da sede na njima kilaža nije problem :) Razmišljam se između Herman Miller Sayl i Steelcase Please, kod kuće imam Sayl a na poslu Mirru (prvu verziju), a Steelcase nisam imao prilike da isprobavam do sada. U suštini, to što ću ja da ih probam i što će meni da budu udobne ne mora ništa da znači jer će na njima sedeti drugi, pa me zanima vaše mišljenje za koji se od ova dva modela odlučiti kada su pripadnice lepšeg pola u pitanju? :)
 
Pa onda najbolje daj ženama opcije i neka odu same da pogledaju, probaju i izaberu pa ti samo uplati na kraju [emoji56] ...bićeš omiljeniji šef

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Nakon 2 nedelje koriscenja Kilabee 9015 umesto Markus, mogu reci da je Kilabee bolja u svakom pogledu. Udobnost, nacin podesavanja, lumbalna podrska... Nasloni za ruke takodje nisu podesivi, ali su dosta nizi i samim tim mogu ici ispod stola, a u zavisnosti od toga kako podesite stolicu, i oni se spustaju zajedno sa naslonom. Jastuce za lumbalnu podrsku radi posao mnogo bolje od onog fiksiranog dela kod Markusa, pritom ima 4 vrste vibracije, gotivna stvar kad se zavalite u stolicu i gledate film ili nesto na tv-u/pc. Naslon se moze spustiti do 175C.

Sedalni deo je dosta siri, a sto se tice duzine, tu su negde. Jedino sto je ova stolica presvucena eko kozom pa cete se samim tim vise znojiti ukoliko ne stavite nesto preko. U svemu drugom, daleko udobnija i bolja stolcia od Markus-a za 4000din vise.

Ovo je naravno moje misljenje nakon 9 meseci koriscenja Markusa, 180cm, 75kg.
 
Poslednja izmena:
Jos nizi nasloni za ruke od Markusa koji vec ima preniske???
Kapiram da ni ne koristis naslon za ruku kada ti je to prednost :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Slabo, ruke su mi na stolu uglavnom i bitno mi je da nasloni za ruke mogu da "udju" ispod stola da bih mogao skroz da se priblizim.
 
Eee, kada budu krenule zbog toga da ti trnu ruke i boli deo na koji naslanjas ruku za misa...pitacu te da li je nizak naslon prednost :)
Govorim kao neko ko je isto to prosao i isto tako razmisljao.
Mozda ti se desi za godinu, a mozda za 5 godina, ali je neminovno da ce ti se desiti, jer je to kako sedis izuzetno nezdravo.

To je isto kao i ergonomija...ne razume to neko kome su jaka i zdrava ledja, dok mu ledja trpe sve i nista ne osecaju...ali to prolazi.
Fora je biti mudar, pa spreciti to na vreme, dok mozes i cuceci da radis, da bez razloga uzmes skupu i dobru stolici...jer kada dodje do bolova, krivljenja i trnjenja, dobra ergonomija i skupa stolica su konstantna terapija, sredstvo da se smiri zeznuto telo, a nazad nema.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dzabe pises, to ti je ona zdrav bolesnom ne veruje jer ne oseca nelagodu ili bol. Meni sad mozes da das najbolju stolicu na svetu, sedenje mi je smrt i kraj. Pravim pauze, setam, lezim i teram pa dokle doguram :)
 
Nema razloga da ne verujem, samo upravo to sto si napisao, ne osecam nelagodu, a i ne radim od kuce, ne provodim toliko vremena za stolicom da bih za nju dao 800eur. Svakako verujem da cu imati manje problema ukoliko sedim na stolici od 200eur i treniram redovno, nego da kupim stolicu od 1500eur i ne radim nista za svoje telo.
 
Neke stvari ne mozes da istreniras.
Ne kazem da moras da kupis 800e stolicu, nego neku ergonomski ispravniju i cak i tu sto imas koristis ispravnije, a pogotovo da izgubis naviku da ne koristis naslone za ruke.
Ja sam trenirao 5 sati dnevno(bukvalno svaki dan) kada su krenule ruke da mi trnu od nekoriscenja naslona.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mene vrat desna strana razbija jer mi lakat desne ruke (zbog misa) "visi" u vazduhu
Vredi taj naslon za ruke daleko vise nego sto se misli

Masaza i joga su jako dobre za ljude koji dugo sede, bez obzira na stolicu, jer nije bitna snaga vec koliko je ko istegnut i misici koliko su relkaksirani posle sedenja cheers
 
Poslednja izmena:
Probajte float spa therapy za opustanje i relaksaciju tela :)
 
Jel ima neko iskustva sa dxracer stolicama? Zanima me kakve su (190/90 kg) ?
 
Da li ko ima iskustva sa spominjanim Modrulj stolicama? Konkretno, zainteresovala me je ova, ali otvoren sam i za preporuke, nista specijalno, oko stotinak evra.
 
Modrulj ima svega :) ne znaci ti nista iskustvo sa nekim drugim modelom.
licno te jeftine mislim da su losije od markusa, mada ova fino izgleda na slici.
 
Da, proizvodjaci su razliciti za skoro svaku stolicu, a onda im oni daju slicno ime.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa zar ovaj Modrulj ne pravi sam svoje stolice, ja sam stekao taj utisak - jer ima opcija dodavanja naslona, hromirane/alu zvezde, gumiranih tockica...
 
Jok, oni naruče stolice iz Kine u delovima i onda ih ovde samo sklapaju. I imaju jako bezobraznu poslovnu politiku da rukonaslone i naslon za glavu prodaju kao dodatnu opremu. Svaku stolicu koju oni prodaju možeš naći i na Alibabi i AliExpresu. Imaju i poneku stolicu koja nije kineska, čak i neke jako kvalitetne modele, ali onda lupe neke bolesne cene i do dva puta veće nego na normalnim tržištima.
Naprimer Vertagear Triigger 350 kod njih košta 1400 evra, a u normalnim zemljama košta oko 750 evra.
Ja bih njih zaobišao, čisto zbog tog bezobarznog pristupa, a nisu nešte preterano ni povoljni sa cenama.
 
Razočarali ste me za Modrulj,gledam ponudu i pomislio da mi imamo neku krštenu fabriku,a ono samo prepakivanje
 
Neke stvari ne mozes da istreniras.
Ne kazem da moras da kupis 800e stolicu, nego neku ergonomski ispravniju i cak i tu sto imas koristis ispravnije, a pogotovo da izgubis naviku da ne koristis naslone za ruke.
Ja sam trenirao 5 sati dnevno(bukvalno svaki dan) kada su krenule ruke da mi trnu od nekoriscenja naslona.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Wtf? Ništa nisam skontao... Počeo si da treniraš jer su ruke počele da ti trnu od nekorišćenja naslona?
5 sati dnevno, The Rock is scared...
 
Ne, bavio sam se sportom u trenutku kada su pocele da mi trnu ruke, sustina je da to nije povezano sa fizickom spremom.
Nije 5 sati nista sa 18, 19, 20 godina ako si aktivan...pa dan ti traje 17 sati.
Isao u skolu iz centra na Kosutnjak i nazad bajkom svaki dan sem kada je sneg, igrao basket i fudbal, takmicio se amaterski u rolerima u srednjoj skoli i posle bajkom, polupao se kao konj na Drive B.R.E. na Kalemegdamu 2006. godine i prestao da se bavim sportom skoro potpuno 2007. godine kada sam istegao nogu jer sam nabacio 15kg u teretani, pa mi se ista oporavljala par godina zbog dijabetesa i mog nestrpljenja.
Isao sam u takvu skolu(09-17h) da smo imali minimum sat i po dnevno sportske aktivnosti u istoj ako smo hteli.

Nema veze Rock sa sportom, on se samo gruva i bode radi izgleda, za to je dovoljno 2 sata dnevno i naravno, bolesna genetika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja stolice iz Jyska ne bih primio ni na poklon, uzasno izgledaju, na svakoj su plasticne zvezde, a neretko se polome i izlozbeni primerci. Takodje gledam da izbegnem kozne stolice (tj. od skaja), jer su pretople - treba se upravljati letnjom sezonom, a ne zimskom.
 
Nazad
Vrh Dno