Šta je novo?

Dobre radne stolice

U svakom slucaju dobio je Aerona otprilike za dzabe :d


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako me secanje dobro sluzi, negde oko nove godine se fully loaded stari aeron mogao pazariti i u nitei za oko 630-650e bez pdv-a. Pisao je neko o tome i u ovoj temi.

Sto se tice forward tilt-a, ja sam pisao o njemu... Gledajuci i citajuci review-e po netu, nije mi delovalo kao neka preterano korisna opcija. Ali kad sam u nitei probao i video o cemu se radi... Ko kuca dosta ili je naget nad stolom, definitivno must have. Stolica se naginje za 4 stepena u napred i tako vas oslobadja pritiska u kukovima. Tesko je opisati, ali ko ima stolicu ili je bio u prilici da proba, moze potvrditi koliko je ovo bitna opcija... :)
 
Ja mogu da potvrdim da bi meni forward tilt nekada prijao, ali isto ima ljudi koji su ga probali na neko vreme i nije im bio od znacaja... Mislim da je npr. tako nesto vec dosta individualna stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja je razlika izmedju starog i ovog novog modela?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ima[ nekih klipova na YT, pa pogledaj, meni je izgledalo da je dizajn komandi za podesavanje glavna razlika
Ako me secanje dobro sluzi, negde oko nove godine se fully loaded stari aeron mogao pazariti i u nitei za oko 630-650e bez pdv-a. Pisao je neko o tome i u ovoj temi.

Sto se tice forward tilt-a, ja sam pisao o njemu... Gledajuci i citajuci review-e po netu, nije mi delovalo kao neka preterano korisna opcija. Ali kad sam u nitei probao i video o cemu se radi... Ko kuca dosta ili je naget nad stolom, definitivno must have. Stolica se naginje za 4 stepena u napred i tako vas oslobadja pritiska u kukovima. Tesko je opisati, ali ko ima stolicu ili je bio u prilici da proba, moze potvrditi koliko je ovo bitna opcija... :)
jeste, i ja sam to pisao, ako ne i medju prvima.
Za forward tilt - da je must have, meni nije, probao da ga ukljucim nekoliko puta, i nije mi bio od koristi, vise mi je smetao. Kako god bilo, nekome moze da koristi, al da je must have (citaj: da Aeron nije Aeron bez njega), to nije :D
 
Da dizajn komandi je uradjen slicno kao kod Mirra2 ali to je samo kozmeticka promena, funkcionalnost je ostala ista.

Kod nas su te stolice u apriliu bile na akciji za 790 evra (660 + PDV) dok nisu ocistili lager cini mi se 50 stolica A, B i C velicine. B velicina se rasprodala za nekoliko dana (cuo sam da je samo jedna firma kupila 20 stolica) i posle ostale samo A i C velicine. A od juna valjda u ponudi imaju samo Aeron Remastered.

I meni taj forward tilt uopste nije neophodan ali sticajem okolnosti znam bar 30 ljudi koji sede na Aeronu i bar polovini njih je forward tilt must have.
 
Pozdrav svima, zanima me jel imate preporuku za stolicu sto kvalitetniju za budzet od 150e i na koje prodavnice da se fokusiram kod nas (Beograd) da odmah zaobidjem krseve po FormaIdeale i ostalima.

HM ce morati da saceka:)

Hvala
 
Za 16 hiljada koliko ce Markus biti u Ikei, definitivno best buy... Kome treba radna stolica jelte... :d
 
Ja sam pisao neki nazovi mini review. Prva stvar garancija, 10 godina cini mi se. Metalna zvezda, kakva-takva lumbalna potpora, mesh nazad, mene sa 115kg nosi bez problema, dovoljno siroka za nas malo vece... :D
 
Hvala puno momci na brzim odgovorima, review je odlican sa onog sajta, stolica deluje best buy za ovu cifru.
 
U martu ove godine koristio sam Markus stolicu jedno 15 radnih dana i mogu reći samo najbolje, definitivno preporuka.
Zadnje dvije godine koristim Stenderup iz JYSK-a, i ne može se porediti. Markus je mnogo kvalitetnija i udobnija, a koštaju isto para.
Definitivno moja iduća stolica će također biti Markus.

Sad gledam u JYSK-u, ovo imaju neku "racer" stolicu - Langemark, po uzoru na DXRacer.
 
Poslednja izmena:
Ja cu probati markusa cisto reda radi da prenesem iskustva, ali meni su interesantnije stvari standing desk - malo sedis, malo stojis. Do sada su bili samo oni frogster pilicari ili kako se zovu sto su trazili 600eur za isti, sad u ikei ima vec za oko 200 onaj rucni, a automatski je oko 450-500 ako se ne varam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim Markusa oko godinu dana, i vrlo sam zadovoljan. Mislim da je i cena dobra, jeftiniji je oko 25% nego u No.
 
Poslednja izmena:
Ja planiram da uzmem Markusa za kod kuće. Tu ne sedim toliko i svakako je dobra kupovina. Na poslu gde xnam da sedim i po 10h cu videti da mi obezbede Embody umesto Ergohumana

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sad ste i mene zainteresovali za tu Markus stolicu, videću i ja da je isprobam kada budem išao do Ikee.

Valja li za ~125 kg?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Stotku trpi bez problema, testirana je za 110kg. Ja trenutno sedim u Savo stolici koja je 3-4 puta skuplja, i niti deluje nešto kvalitetnije, niti je udobnija od Markusa.
 
Svakako vredi probati onda, thanks.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Rekoh na prethodnoj strani da ja imam oko 115, znaci 117-118... :D
Kolega jedan je sedeo kratko (oko 130) i nista se nije ni culo... Jedino zaboravi tension control...
 
I meni deluje Markus zanimljivo, ja imam problem sa vratom i gornjim delom ledja vec neko vreme i trazim stolicu koja ce imati dobru podrsku za taj deo, budzet mi je recimo oko 150e, ako je neko imao priliku da koristi Markus, kakav je po tom pitanju? Vidim da je naslon visok. Ja sam visok oko 178. Takodje me interesuje da li moze da se namesti naslon tako da se ne pomera kada se oslonim punom tezinom na njega, koliko sam video u review videos, oni se svi zavaljuju pozadi skroz, nadam se da moze da se steluje to? Bavim se programiranjem i nekako mi je najprijatnije kada su mi ledja prava i cvrsto oslonjena na stolicu, a vrat oslonjen na vrh stolice i opusten.

Ako imate preporuku za jos neku stolicu sa navedenim karakteristikama i u slicnom cenovnom rangu bio bih zahvalan, nisam bas blizu IKEA-e da odem da pogledam, radije bih dao 2-3k vise ako mogu da nadjem nesto u ovim domacim salonima tipa Matis, Forma Ideala, eventualno JYSK. Ali ako nema nista bolje zapalicu onda do IKEA-e jedan dan.
 
Moze naravno da se zakoci, ali tada ima neki cudan klik... :D Tj. svaki put kada se naslanja cuje se kao da naslon udara u tu kocnicu... Cudan jedan, pomalo iritirajuci zvuk... :D
Ja imam 184cm i kad se naslonim kako ti opisujes(potpuno ledjima oslonjen i glava na naslonu), ramenima dohvatam naslon za glavu a glava mi se samo donjim delom oslanja na naslon...

Meni generalno odgovara jer su mi ladja celom sirinom oslonjena (jedino ako imas metar preko ledja, onda ti nece biti ok). Ali nista sem ugla, sto se naslona tice, ne mozes podesavati...
 
I meni deluje Markus zanimljivo, ja imam problem sa vratom i gornjim delom ledja vec neko vreme i trazim stolicu koja ce imati dobru podrsku za taj deo, budzet mi je recimo oko 150e, ako je neko imao priliku da koristi Markus, kakav je po tom pitanju? Vidim da je naslon visok. Ja sam visok oko 178. Takodje me interesuje da li moze da se namesti naslon tako da se ne pomera kada se oslonim punom tezinom na njega, koliko sam video u review videos, oni se svi zavaljuju pozadi skroz, nadam se da moze da se steluje to? Bavim se programiranjem i nekako mi je najprijatnije kada su mi ledja prava i cvrsto oslonjena na stolicu, a vrat oslonjen na vrh stolice i opusten.

Ako imate preporuku za jos neku stolicu sa navedenim karakteristikama i u slicnom cenovnom rangu bio bih zahvalan, nisam bas blizu IKEA-e da odem da pogledam, radije bih dao 2-3k vise ako mogu da nadjem nesto u ovim domacim salonima tipa Matis, Forma Ideala, eventualno JYSK. Ali ako nema nista bolje zapalicu onda do IKEA-e jedan dan.

Na tvom mestu bih zabatalio Forma Ideale i JYSK... Ne znam nikoga ko je bio zadovoljan sa nekom njihovom stolicom... u najboljem slučaju počne da škripi posle nedelju dana, a najčešće puca vrlo brzo :trust:

Matis generalno pravi dobre i kvalitetne stvari, ali im je izbor kancelarijskih stolica prilično mršav i uglavnom je za decu...

Što se tiče IKEA-e misllim da ne moraš da se cimaš do njih, već možeš da poručiš online.

Pogledaj i ovde ... imaš veliki izbor kvalitetnih modela, a ako baš hoćeš da kupuješ u radnji onda ti preporučujem da odeš do Home Plus prodavnice kod sajma (bivši Home Center). Stolice su im vrlo kvallitetne.
 
Sve full, upakovana, original, nije cak ni izlozbeni primjerak, jer sam tako zahtjevao.

Faktura, velika herman miller kutija, sve full, sve dokumentovano
 
A na osnovu cega izracuna dimenzije nasih nogu i ruku posto nemaju svi noge i ruke iste duzine, a to itekako utice na idealne visine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pobogu, pa valjda postoje neke proporcije tela.
 
Nazad
Vrh Dno