Šta je novo?

Dobre radne stolice

Iskoristih i ja akciju Markusa i uzeh ga za 14k pre 10 dana. Jako sam zadovoljan stolicom, imam 120kg i 191cm i stolica mi je jako udobna za rad i sve.
Probah mnoge u poslednje vreme i ovo je po meni definitivno best buy opcija. Kuci imam i jednu stolicu iz JYSK-a koja je kostala oko 10k pre par godina i ona se ne moze ni da prismrdi Markusu.
 
Ljudi, da li neko od vas ima ovih problema sa stolicom Marcus? Kod mene je nekih mesec dana i posle desetak dana je pocelo da skripi u naslonu.

Nisam siguran sta se to tacno cuje, mrezica ili platno. Njavise se cuje u predelu naslona za glavu sto je bas iritantno.

https://www.youtube.com/watch?v=8p6jRiev6tE&feature=youtu.be

Da li je ovo normlano za ovu stolicu?
 
Poslednja izmena:
Druze,dok ne odes da probas neces znati sta je bolje. Znaci ja sam obisao sve jace prodavnice namestaja i sedeo na svim stolicama koje su mi se cinile privlacno,a bile su do 15k dinara,sto je bio neki maksimum za mene i samo na Markusu sam mogao da se opustim. Visok sam i tezak covek i svaka stolica na koju sam seo je krckala kad se naslonim,a Markus ni da pisne,tako da je to kod mene presudilo. Naravno presudilo je i citanje jedno 100 stranica ovde i preporuka od brda ljudi.
 
Glupavi Tapatalk me izlogovao pa nisam mogao da se javim sa lica mesta.

Došao sam odmah u 10 kad je bilo otvaranje, nema skoro nikoga tako da se može sedeti i isprobavati ceo dan, niko te ne dira. Ja sam na žalost morao da jurim još neke stvari pa se nisam dugo zadržao.

Sedeo sam na Markusu nekih 15 minuta, naravno prekratko za bilo kakav ozbiljan dojam. Stolica je kvalitetna, nema šta, 10 godina garancije je fantastično naručito ako se uzme u obzir da je to ipak Ikea, velika i ozbiljna firma koja će tu biti tih 10 godina. Sviđaju mi se gumirani rukonasloni, deluje udobno ali meni nekako ne odgovara lumbarna podrška, nekako mi je pre visoko. Da li je u pitanju moj subjektivni dojam na 183cm visine i 80kg ili možda nisam navikao, ne znam. Nekako mi nije baš legla po pitanju leđa.

Inače razumeo sam da je cena trajno snižena, nije popust koji traje neki rok.

Ona druga stolica JARFnešto, sedeo sam i na njoj jedno 10 minuta. Rukonasloni su manji i skroz plastični i tvrdi, to je veliki minus po meni. Rukonasloni kao da su afterthought, skontali da bi neko mogao da ih traži pa daj da nešto nađemo iz magacina da se može zašarafiti. Sviđa mi se podešavanje naslona za glavu i leđa, može čovek fino da se namontira. Pozitivan plus je i podešavanje dubine naslona, naslon može da se udalji od sedalnog dela nekih 5cm. Ni zvuči mnogo ali puno znači za nekog sa dužim nogama i skupa sa podešavanjem glave i leđa rekao bih da je stolica odlična u smislu da se svako može smestiti. ALI, veliko ali, podešavanja nagiba stolice je minimalno. Ili ja nešto nisam skontao kako radi. U svakom slučaju nagib je samo naslon, znači sedalni deo ostaje fiksan - vodoravan. Ništa od zavaljivanja u polu ležeći položaj.

Da sumiram.

Markus je samo za one koji se mogu fino smestiti u stolicu, ako nešto ne odgovara nikad neće odgovarati jer nema nameštanja. Tako da...samo uz dobro probanje. Ponesite laptop, tastaturu, miš, ko šta koristi, posedite nekoliko sati i znaćete da li odgovara ili ne.

JARFnešto je mnogo dobra, po pitanju podešavanja daleko bolja od Markusa ali rukonasloni po meni očajni i nagib naslona nije baš sjajan.

Eto toliko.
 
I ja bas bio pre neki dan i reko ajde da probam tu stolicu sto je nahvalise, ali mi je ostavila bas neki blag utisak, onaj naslon preveliki, sve je fiksirano, dal je ona tamo rasklimana ili su sve takve ne znam.
 
Jel ovo sve od plastike? Ako jeste verovatno ce puci??

Sent from my P8000 using Tapatalk

Ja se izvinjavam, moram da ispravim sebe ovde jer sam pglu, da ne ispadne da širim dezinformacije. Kao odgovor na ovo pitanje sam rekao da je cela od plastike osim lifta. To je zato što sam tad samo opipao donji deo stolice u sedećem položaju i dodirnuo plastični deo na osnovu kog sam zaključio da je ceo od plastike. Želim samo da kažem da taj glavni noseći deo stolice, na koji se lift montira, jeste od metala, a da je na metal namontiran plastični mehanizam.

Izvinjenje svima još jednom.
 
@ na_slovo_t

Izgleda da je podešavanje nagiba naslona zaista prilično ograničeno:

jrv.jpg

Po tvojoj proceni koliko je to, 10-15 cm?

A to može da bude i dealbreaker u mom slučaju, pošto volim da se zavalim. Nema mi druge nego da dođem do BG-a i lično isprobam i Markusa i Jarv... I da vidim šta još postoji u nekim drugim radnjama.

Budžet mi je 200 e, a možda bih mogao i za još malo da se otvorim. Ima li neko preporuku za stolicu u toj cenovnoj kategoriji?
 
Ja bio za vikend u Ikei, isprobao i Markusa i onu skuplju i odlucio sam se za Markusa. Imam malo preko 190cm i lumbarna podrska i naslon za glavu su mi taman. Cak mi je i onaj njihov prodavac preporucio da uzmem Markusa, kaze ova skuplja je "poboljsana" verzija Markusa pre svega namenjena nizim ljudima kojima Markus ne odgovara. I koliko sam ga shvatio, garancija od 10 godina vazi za sve osim za mebl/kozu.
 
Tako otprilike, nije baš za neko zavaljivanje već više da ne budeš jako uspravno već opušteno u stolici. Caka je u tome što sedalni deo ostaje fiksan pa nema tog efekta da se zavališ čak i kad opustiš naslon.

Da budem iskren nije presudno kada radim za tastaturom ali ako bih da pogledam neki video ili neki razgovor (bilo šta što nije tastatura) rado se zavalim da malo promenim položaj i olakšam posao zadnjici, ipak mora da me trpi po vasceli dan :)
 
@tesseract

Tako otprilike, nije baš za neko zavaljivanje već više da ne budeš jako uspravno u stolici. Caka je u tome što sedalni deo ostaje fiksan pa nema tog efekta da se zavališ čak i kad opustiš naslon.

Da budem iskren nije presudno kada radim za tastaturom ali ako bih da pogledam neki video ili neki razgovor (bilo šta što nije tastatura) rado se zavalim da malo promenim položaj i olakšam posao zadnjici, ipak mora da me trpi po vasceli dan :)
 
radne stolice

Ne nadjoh nigde ovakvu temu, pa bih voleo da vidim ako neko zna gde mogu da se nadju dobre malo jeftinije radne stolice u gradu recimo od 60-70 do 100e?

Nasao sam ovaj sajt sa nekim izborom, ali jedine stolice koje mi se svidju se prodaju u salonu u Staroj pazovi...
http://www.namestaj24.com/products_r...ubcategory_id=
Jel ima nesto slicno, ali negde u gradu?
 
Izgleda da ne mora da se ide u NS da bi se isprobali modeli poput 242, nedavno pomenutog.

Evo, ova radnja u BG (Borči) ima iste (?) modele. Nude i dodatne opcije uz doplatu.

Ima li nekog da je obišao ovu radnju?
 
Izgleda da ne mora da se ide u NS da bi se isprobali modeli poput 242, nedavno pomenutog.

Evo, ova radnja u BG (Borči) ima iste (?) modele. Nude i dodatne opcije uz doplatu.

Ima li nekog da je obišao ovu radnju?

Ovo nije radnja, ovo je privatna kuća 100%. Velikohočka ulica u Borči nema radnje nikakve. Verovatno čovek radi od kuće, tako da pre nego što baneš tamo, ja bih mu se najavio. Inače i meni se čini da postoji neka relacija, ali nisam siguran kakva. Prodaju iste modele očigledno, samo što ovaj model koji sam ja uzeo na ovom sajtu nije na sniženju, dok u Modrulju jeste.
 
Poslednja izmena:
@kreptoman

A čime su spojeni sedalni deo i naslon kod 242 modela, metalom ili ipak plastikom? Ne mogu da provalim sa slike.
 
Plastika
ce849b3acaec4094df788df2519d1ed3.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Neka preporuka za solicu ispod 200€?
- Koza/skaj otpada
- Da joj je naslon za ledja supljikav
- Da ima podrsku za lumbalni dio
- Da ima podesive naslone za ruke
- Da ima naslon za glavusu

:)
 
Da li neko zna gde ima da se nabave stolice DXRACER ili nesto u tom rangu? (podrska za XL dupeta i udobnost na prvom mestu, -gaming izlged)
 
Ne znam dal je bilo na predhodnih 180 strana probah na par, ali: Da li neko zna gde u Beogradu mogu da odradim reparaciju postolja (zvezde od radne stolice) - tockici su bukvalno otpali zajedno sa metalom - predpostavljam da bi to trebalo i da se malo dovari.

Sorry ako je bilo
 
To nešto novo?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Piše da je bez ambalaže. Samo taj primerak.

Na sajtu su normalne cene.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pozdrav ljubitelji udobnih stolica :)
Je l imao neko iskustva sa ovom stolicom ? Merkam je duze, deluje udobno i kvalitetno.
 
Ovo gore je sigurno izložbeni primerak na prodaji, stoji dugo + neko zabrljao pa odjednom nema kutije u skladištu.

Zadnji put kad sam bio imali su oko 4-5 izložbenih komada, i više nego dovoljno.
 
Izlozenu stolicu ne bih uzeo za dzabe kada vidim kako se ljudi ponasaju u prodavnicama namestaja.

Ne vredi ni truda da je prevezes a jos i da je platis 9k.
 
Nazad
Vrh Dno