Šta je novo?

Dobre radne stolice

I kod mene je tako a da li je normalno nemam pojma. :D A ono sa klangom sam rešio kao što je preporučio kolega Rio. Zategao sam otpor na maksimum i sad sa svojih 70 kila :D ne mogu nehotično da pritisnem naslon toliko da izazove klik.

Moj klikne samo ako je zakocen, ovako ne
 
Da, da, isto. Samo ako je zakočen a tako mi je uvek. Ne volim da se klatim.
 
Mehanizam kada se nagnes klikce, kao da ima prazan hod koji nije ustelovan. Na Markusu od pre 6 meseci kupljenom toga nema.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Isto se ponasa Markus od pre godinu i nesto dana, ni ne secam se kada sam uzeo, rekoh ti vec.
Koristio sam je 5 dana i od tada stoji.
Ova stolica je u pitanju :
https://www.emu.rs/proizvod/radna-fotelja-cm-f85b/

Izbacio sam je u dvoriste, a da li je cale bacio ili ne, nemam pojma.
Nisam je od tada video.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ja sam sa 95-115kg tu stolicu, samo sa naslonom za glavu(totalno beskoristan) urnisao 7, 8 godina, kada je napokon popustila, prvo se malo nakrivio drzac mrezice na sedalnom delu, ali nije smetalo nista, pa se onda odvalilo na zvezdi leziste za tockic i tada sam resio da je se resim, odneo u vikendicu, sluzi leti da se sedi napolju.
Jedini problem te stolice je sto je nerealno teska, pa je svako dizanje i nosenje negde ozbiljan problem.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta bi sa garancijom od 10 godina? :D
Ja je koristim otkocenu i otpor podesen na max kako se ne bih zavalio kad sednem.
Bolje nego svaki put da slusam klik.
 
Ljudi zaboravljaju da je to stolica od 100-tinak eura koja ima mehanizam kao drasticno skuplje stolice i koja je u cenovnom rangu stolica ciji se mehanizam raspadne nakon godinu dana sedenja, koje nemaju nikakvu lumbalnu podrsku i koje su 30-50% manje. Takodje sundjer nije obican koji propadne za 5-6 meseci.

Relativno je kraci sedalni deo, ali kad se sedne kako treba (zadnjica skroz nazad i tezina na butine), meni je prakticno taman duzina sedalnog dela.

Sad sto ljudi sa 100+ kg ocekuju idealnu stolicu za taj novac, to je posebna prica.. Ja sam sa svojih 85-93kg na 186cm menjao stolice u cenovnom rangu Markusa na godinu dana, jastuci su propadali posle 5-6 meseci, mehanizam posle isto toliko, najvise godinu. Da ne pricam sto ni jedna nije imala naslon za glavu (jer su jelte sve drasticno manje od Markus stolice), sve su imale mnogo uze sediste.

Kao entry level stolica je vrhunska, nisam sedeo na boljim (po temi vidim da su to uglavnom Steelcase i Herman Miller kod nas), ali sam sedeo na mnogo losijim koje kostaju isto, nije to uopste za poredjenje..
 
Sad sto ljudi sa 100+ kg ocekuju idealnu stolicu za taj novac, to je posebna prica..

[emoji848] Ti to nešto protiv nas srednje kategorije? Ne vidim da se neko 100+ žali na Markusa, jedino sedalni deo, al' to je do viška kg [emoji28]

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Mehanizam kada se nagnes klikce, kao da ima prazan hod koji nije ustelovan. Na Markusu od pre 6 meseci kupljenom toga nema.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Si siguran da nije do otpora mehanizma tj. opruge napred? Meni to pravi razliku da li se cuje ili ne kada se zavalim, kao i u uglu pod kojim je zakocena. Ortak i ja smo kupili po komad na onoj akciji kada je bila 12k, ovog puta sam sebi uzeo jos jednu i jos 2 ortaka su uzela po komad, svima nam se isto ponasaju stolice, i stare i nove. Takodje nisu krive u stranu (neko je pominjao da je sedalni deo 1cm nizi na jednoj strani), niti se krive u stranu kada se naslonimo. 2 mane koje mogu da napomenem su jastuce za glavu koje ne moze da se podesava, mogli su na cicak traku ili oko stolice da ide pa ga slide gore-dole kako ti odg ili skines da operes samo taj deo. Treba mi bukvalno 5cm visi da bude da mi nalegne potiljak na sredinu, ovo je velika mana obzirom minimalno truda da se izbegne. Druga stvar koja me cudi da niko nije pomenuo su tockici koji se uopste ne vrte ako se ne sedi na stolici :p, kad je podvlacim pod sto npr..
 
Ok hajde da resimo tu enigmu sa kliktanjem na markusu...
Kada je naslon otpusten da se naginje kad se zavalite klika nema. Kada je naslon zakljucan u neku poziciju cuje se klik. To je cela prica.
Jednostavno je to "nedostatak" ovog mehanizma. Za ove pare bolje ne postoji tako da se na to morate navici. Meni to apsolutno ne smeta

Tapatalk from Poco loco
 
Ipak sam narucio Ikea Flintan ali u Zagrebu, osjetno je jeftinija nego u BG. Cijena 279 kn, cirka 37.5 eura. U Beogradu je 5999 RSD, cirka 50 eur.

Odustao sam od Markusa zbog velikog naslona pa i rukonaslona.

Hvale i flintana da je dobra, vidjecemo kad stigne za 5-6 dana.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja razmisljam o kupovini modela Flintan za klinca, jedino sto me odbija je velika sirina zvezde od 74cm, postavljao sam vec i pitanje u vezi toga, ovde u temi...
 
Meni lično Markus OK, 180 cm, 100 kg. Zaključana na prvo naginjanje i klikne jedino ako se jače zavalim, uopšte me ne tangira.
Otključam baš kada hoću da se zavalim, mnogo je to meni ležećki položaj.
Što se tiče kvaliteta mehanizama, imaju garanciju 10 godina, videćemo, za sada sam zadovoljan kvalitetom (po ceo dan neko sedi na stolici i drnda napred nazad, gore dole).

Piše u uputstvu za točkiće:
"Sigurnosni točkići
Naše stolice imaju sigurnosne točkiće koji
se automatski ukoče kada niko ne sedi na
stolici. Zato se neće otkotrljati kada ustaneš
— i uvek ćeš ih naći baš onde gde ih ostaviš."
Ja je lagano pomeram, kotrlja se dok je guraš, bukvalno kako su napisali.
 
Ja sam 120kg/182cm, uzeo sam markusa juce i meni je skroz OK za sedenje.

E sad ja se ne mrdam, ne zavaljujem i slicno, cak i ne vidim potrebu za naslonom za glavu... videcemo koliko ce da me trpi, a planirao sam sinu da je dam dogodine...

Inace dokazano je pola posla i pisaci sto, a posto tek razmisaljmo o reorganizaciji prostora, pa sam hteo nesto za odmah, uzeo sam i ovaj micke minijaturni pisaci sto
https://www.ikea.com/rs/sr/p/micke-pisaci-sto-bela-30213076/

Realno od kartona je i kad se posteno nalaktim, ne deluje da ce dugo da me trpi :( za dete ce verovatno biti OK ako ga ne sameljem dotle... smesno je sto ovaj namjanji drze u decjim pisacim stolovima, a vece modele iz iste serije (takodje karton) drze u pisacim stolovima (obicnim), a garantujem da nema razlike... elem trebao sam da uzmem verovatno ovako nesto

https://www.ikea.com/rs/sr/p/brusali-pisaci-sto-bela-70302301/
ili ovo
https://www.ikea.com/rs/sr/p/lommarp-pisaci-sto-svetlobez-90442824/

PS decu NE voditi sa sobom u ikeu
 
Stigao Markus, nego da vas pitam, jel normalno da se vidi metal između naslona i sedalnog dela? Ili ja tu nešto nisam dobro spojio?
0d976e409f78ac3f96b7d8f63557ec37.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
To je okej, vidi se i kod mene na obe toliko, a baš sam obratio pažnju pri sklapanju druge kad sam na prvoj to zapazio.
 
Važi, hvala. Mislio sam da sam je pogrešno sklopio, jer sam se malo pomučio oko tog dela kad se sedalni pričvršćuje za naslon..

Stolica je fenomenalna. Sve preporuke i od mene za Markus.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kako da naručim markusa,na ikeinom sajtu stoji da je dostupan za isporuku ali kada odem u korpu ima samo opcija za lično preuzimanje,mada sad nemaju na stanju
u robnoj kući ali kao može isporuka
Jel treba da zovem call centar kako bi poslali nešto ?
 
Verovatno nemaju zapakovene u magacinu koje se isporučuju već samo "izložene" u robnoj kući koja ne radi isporuku.
I ja sam probao i kaže "Dostupno u robnoj kući IKEA Beograd" znači morao bi lično da odem po nju...

Edit. probao sam da unesem i druge adrese za isporuku, od Subotice do Kraljeva i uvek je dostupna samo za lično preuzimanje u BG što znači da ih nema u magacinu više.
 
Moj Embody inače doživeo prvi kvar, otišao mehanizam za podizanje desnog rukonaslona. Prijavljen kvar, pitali su kad nam najviše odgovara da dođu po stolicu, ali pošto su praznici, ostavio sam za posle Božića. Eto videću iz prve ruke kako funkcioniše ta garancija. Naslon otišao čisto zbog fizičkog opterećenja, baš se sili stolica, 24h se sedi u njoj, leži, naslanja... Baš me zanima kako će proći reklamacija.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Evo posle mesec dana od prijave kvara, dobili smo odgovor da je reklamacija uvažena i da će biti zamenjen deo koji je polomljen. Problem je što stiže iz Amerike, i stiže sa još nekom porudžbinom, pa je najavljena popravka za početak marta. Previše po meni. Ipak, prodavac je više nego korektno ponudio zamensku stolicu na korišćenje dok se popravka ne izvrši. Nažalost, moj direktor je odbio :D Tako da, čekamo mart...
 
Verovatno nemaju zapakovene u magacinu koje se isporučuju već samo "izložene" u robnoj kući koja ne radi isporuku.
I ja sam probao i kaže "Dostupno u robnoj kući IKEA Beograd" znači morao bi lično da odem po nju...

Edit. probao sam da unesem i druge adrese za isporuku, od Subotice do Kraljeva i uvek je dostupna samo za lično preuzimanje u BG što znači da ih nema u magacinu više.
Ja sam 26og uzeo jednu u Ikei Beograd, licno naravno. Bilo ostalo mozda jos 10ak komada, a dok sam cekao na kasi da platim, dvoje su uzeli, a za par sam cuo da pitaju gde ima u radnji :D
Stolica je T O P! Napokon vise nemam bol u donjem delu ledja, a jako dugo sedim zbog posla. Juce cak 12h, a kao da nisam sedeo. Ako je nadjete negde, obavezno uzeti!!
 
Evo posle mesec dana od prijave kvara, dobili smo odgovor da je reklamacija uvažena i da će biti zamenjen deo koji je polomljen. Problem je što stiže iz Amerike, i stiže sa još nekom porudžbinom, pa je najavljena popravka za početak marta. Previše po meni. Ipak, prodavac je više nego korektno ponudio zamensku stolicu na korišćenje dok se popravka ne izvrši. Nažalost, moj direktor je odbio :D Tako da, čekamo mart...

Rekoh ti ja da tu nema zime, da ce uvaziti reklamaciju. Stim sto iako sam ocekivao neki period za popravku definitivno nisam ocekivao tako ogroman period cekanja. Ne razumem da nemaju na stanju bar 50 svih mogucih delova za flagship modele nego mora da se porucuje iz amerike i ceka.
 
Preporuka za pristojnu stolicu do nekih 300eur? Nosiće oko 85kg i da potraje malo duže :)
 
To sam i ja hteo juce da mu napisem ali hajde da ne ispadne da trolujem :d

Tapatalk from Poco loco
 
Tehnicki da ako ih kupis zajedno ali ovo je sve sprdnja i zar nije lepo zvucalo 30 god za 300e :D
 
Markus ispada iz igre jer ga više nema, ni za lično preuzimanje...
 
Ima crni za 19k :smoke:
 
Ipak nisam uzeo 2 ili 3 Markus-a :)
Uzeo sam ovako nešto, malo manje od 30k (bez naslona za glavu; sam naslon je dovoljno visok - nešto viši nego na slici), u tamno sivoj boji. Podešava se dubina sedišta, visina naslona i rukonaslona, dolazi sa gumenim točkićima. Videću naravno detaljnije kada stigne; kad sam je probao delovala mi je sasvim OK. Izrađuje se kod nas, tako da mi je to bio plus, prvenstveno zbog eventualnog servisa i sl.

BOSTON-extra-BA.330-bordo.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno