Šta je novo?

Dobre radne stolice

Stigao Marcus, samo jedno pitanje za ljude koji imaju, jel se svima cuje ono "klak" kad se naslonite :D kako eliminisati to xd
 
Poslednja izmena:
Vidim da cu morati odmah da raskopavam i da podmazem necim, nema sanse da svaki put kad se naslonim slusam ovo xD

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da je bolje resenje kompletno skidanje naslona :D
 
It's not bug, it's a feature. :)
 
Samo mali savet za JYSK, stolice su obicno DJUBRE sto se tice kvaliteta. Svi materijali su im losi metal i plastika mekani, drvo u rukohvatima tanko, nemaju onu sundjerastu penu samo obican sundjer koji se raspadne posle oko godinu dana. Vremenom se naslon iskrivi jer se srafovi koji ga drze stalno odvrcu, dolaze sa onim tockovima sto se sami koce kad ustanes.

Koliko se secam probam sam sve stolice u IKEI, i nijedna mi se nije svidela, tako da ne shvatam ovoliku buku oko tog Marcusa, jer mi po izradi lici na ove iz Jyska, a ni cenovno nisu daleko. Voleo bih da neko napise iskustva posle godinu dana. Inace sedalo ne treba da bude suvise tvrdo, zbog prostate (to ce vam doktor reci na prvom ultrazvuku), ali ni previse mekano, izbegavati stavljanje nekoliko jastucica ispod sebe jer to utice na kicmu (L4, L5), ovo sve iz iskustva. Od sedenja na mekanoj stolici sam imao problema sa utrnucem butine, posle samo 2 dana. Kuhinjske stolice su zlo za sebe, ali kad si mlad nista ti ne smeta. Inace sam 192cm/120kg i od raznih stolica i sedenja ledja u raspadu
 
Samo mali savet za JYSK, stolice su obicno DJUBRE sto se tice kvaliteta. Svi materijali su im losi metal i plastika mekani, drvo u rukohvatima tanko, nemaju onu sundjerastu penu samo obican sundjer koji se raspadne posle oko godinu dana. Vremenom se naslon iskrivi jer se srafovi koji ga drze stalno odvrcu, dolaze sa onim tockovima sto se sami koce kad ustanes.

Koliko se secam probam sam sve stolice u IKEI, i nijedna mi se nije svidela, tako da ne shvatam ovoliku buku oko tog Marcusa, jer mi po izradi lici na ove iz Jyska, a ni cenovno nisu daleko. Voleo bih da neko napise iskustva posle godinu dana. Inace sedalo ne treba da bude suvise tvrdo, zbog prostate (to ce vam doktor reci na prvom ultrazvuku), ali ni previse mekano, izbegavati stavljanje nekoliko jastucica ispod sebe jer to utice na kicmu (L4, L5), ovo sve iz iskustva. Od sedenja na mekanoj stolici sam imao problema sa utrnucem butine, posle samo 2 dana. Kuhinjske stolice su zlo za sebe, ali kad si mlad nista ti ne smeta. Inace sam 192cm/120kg i od raznih stolica i sedenja ledja u raspadu

Pričalo se ranije (za Markus) da su te izložene stolice rashodane.

Što se tiče zdravstvenog dela sve si loše shvatio.
- Čvrstina sedalnog dela nema veze sa prostatom (ako imaš uvećanu ne treba da je dodatno iritiraš, ali ne ide u obrnutom smeru, tj sedalni deo ne dovodi do ikakvog oštećenja prostate, za to su odgovorni drugi faktori, na prvom mestu hormoni).
- Jastuci ispod dupeta (iako ničemu ne služe osim ako imaš hemoroide) ne dovode do problema sa kičmom, nego položaj kičme u sedećem (i svakom drugom) položaju. Dakle, problem nastane kada se misli na dupe umesto na kičmu ;)
- Jastuci ne dovode do utrnuća nogu, nego bilo šta što prekine cirkulaciju (u tvom slučaju podizanje nogu sa poda pomoću jastuka gde je ivica jastuka/stolice prekinula cirkulaciju).
- Kuhinjske stolice nisu ništa ni gore ni bolje od ostalih. Ako dupe povučeš napred a leđima se osloniš na naslon imaćeš fiperfleksiju kičmenog stuba dominantno u lumbalnom delu i tada dobijaš probleme sa kičmom. Ako se pazi na položaj kičme, a onda i ostatka tela, neće biti nikakvih problema.
Isto važi za ama baš sve stolice.
 
Radim kao programer, sedim na raznim stolicama vec vise od 20 godina, po 10 i vise sati na dan, pa znam o cemu pricam, a sve napisano je iz licnog iskustva. Mozda nekome pomogne da izbegne situaciju u kojoj sam sad i u kojoj sam bio.

Kad te doktor pregleda sa ultrazvukom, i dodje do prostate, kaze "imas neke kao oziljke, da li si imao upalu ili sedis puno", naravno posto sedim 10+ sati dnevno kazem "da, sedim", onda on kaze "stavi nesto mekse da se ne bi zuljao i napravio jos veci problem". Poslusam coveka, stavim... od tog vremena proslo godinu dana, i to jastuce koje sam koristio se spljostilo od sedenja, resim da kupim novo i stavim preko starog, posle dva dana prvo je pocelo da me boli negde unutra, pa nestane bole, (istripujem se da je slepo crevo), i dan kasnije mi utrne koza na spoljnom delu butine. Kad kazem utrnuce ne mislim na ono kad ti se prekine cirkulacija, pa te bocka posle 5-10 minuta i prodje, ovo utrnuce je trajalo oko 2 meseca. Izbacim novo jastuce ali je bol bio takav da nisam mogao da sedim duze od 15 minuta, i mogao sam da radim samo stojeci. Trebalo je da prodje oko 2 meseca da to utrnuce prodje, mada sam citao da je nekima to stalno stanje i samo hirurski moze da se sredi.

A jysk stolice su djubre... jedi ako mozda imate oko 50-60 kg pa vam potraju duze.

Hocu reci ne treba kupovati jefine stolice koje imaju neki krs sundjer (a 90% su takve te za do 20 hiljada), te su obicno mekse kad se sedne na njih, nego one sa penom kao u automobilskim sedistima. Sve ukupno do sad sam sahranio 4 stolice, potrosio preko 400e na njih. Kad imas 100+ kg onda sundjer, bez obzira na debljinu, nestane u periodu od 1-6 meseci, ni jedan ne traje duze, posle sedis na sperploci koja je ispod. Zato sam sumnjicav prema stolici koja kosta ispod 200e i mislim da je uzaludno bacanje para na tako nesto.
 
U suštini 190cm i 120kg... Problem je bolje riješiti sa -30kg, a i stolice će ti duže trajati ;)
Ne znam, vidim da je priča sa stolicama baš ozbiljna, ali ja imam 40 godina, 185/85. 15 godina radim najmanje 8 sati za računarom. Nikada nikakav problem sa kičmom ili ostalim problematičnim dijelovima. Stolica kući cc100€, na poslu dugo one jeftine cc50€, sada sam nabavio neku baš dobru kožnu, više liči na fotelju nego na stolicu :) sa njom ni bolje ni gore.
 
Jel pravljena možda neka retrospektiva na ovu temu? Tipa neki post za "sticky"? Šta vredi do tog i tog novca? Lepo bi bilo da se par modela istaknu po odredjenim cenovnim rangovima,( tipa od 0-100e, 100-300e, 300-500e itd, pa svako da baci pogled gde se uklapa i suzi traganje i izbor) Čitam temu 2 dana, razvodnilo se svašta....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To je tesko uraditi, jer ne odgovara svakome isto.
Ja nisam mogao ni 2 sata da sedim na Markusu, losija mi je od drvene kuhinjske stolice, drugi prezadovoljni Markusom.
Isao sam i probao stolice od 400-1500e i najbolja mi je bila stolica od 950e(SC Leap), dosta bolja od 1350e stolice istog proizvodjaca(SC Gesture).
Drugaru vise odgovara ta od 1350e, a super mu je bila neka od 550e, dok je meni bila horor.
Dakle, da sada pitas 5 osoba, dobio bi 15 razlicitih stolica za preporuku po cenama.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
jel probao neko ovu iz Ikee MILLBERGET https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/90339412/.
Utisci u odnosu na Markusa.Da li je nekad bila na akciji.

Ja imam neku slicnu iz druge radnje, kad je pogledas i sednes sjajna je ali sedenje na njoj dugorocno nije dobro bar meni, bas me bole ledja u dodnjem delu, naravno nema to veze sa stolicom toliko vec sa problemom sa kicmom ali takva stolica mi ne pomaze uopste(previse se udobne, taman za sastanak od 30 min i dosta), moracu izgleda sa 26 godina vec na aerobik sa bakama i dekama :D
 
juce mi je stigla konacno Corsair Road Warior 2
prvi utisci montaza je jako prosta
obilje podesavanja koja nisu bespotrebna vec jako korisna
sto se izgleda tice u svakom pogledu vrhunski
jako metalno postolje
tockici jako pokretljivi kao na rolerima
nasloni za ruke 4 podesavanja gore/dole sirenje/skupljanje napred/nazad i ono najbolje oko ose kao na jednoj od slika jako bitan novitet
matrijal :savovi vrhunski....vidi se da je jako kvalitetna unutrasnjost
mod za klackanje gde mozes da podesavas otpor jako korisno takodje i lep osecaj
oblik naslona za ledja je dobro odradjen jastucuc koji ide iza ledja je za moj ukus malo tvrdji od neke pene je unutrasnjost ali ionako nema potrebe za njim
jastucic za vrat je full mekan i prijatan
stolica je po meri kao krojena za moju gradju 1.90 98kg
vrh glave je zavrsetak stolice jastucic prianja tacno gde treba na vrat
jedina zamerka za sad je ta sto je deo za sedenje malo tvrdji
utegnuta je stolica kao pracka
ali o tome cu posle odredjenog vremena provedenog na njoj
napisati utisak mislim da treba da se razgazi malo sto se kaze

Pogledajte prilog 260657Pogledajte prilog 260658Pogledajte prilog 260659Pogledajte prilog 260660Pogledajte prilog 260661

Inace update posle sedam meseci koriscenja.....lageri na tockicima se bukvalno raspadaju kuglice po celoj sobi ....nasloni za ruke rasklimani nenormalno....u zakljucanom polozaju gde ne bi trebalo da mrda stolica ima lufta kao da je otkljucana u polozaj za klackanke .....stolica kupljena preko jednog kolege koji dovozi iz madjarske videcu da resim.sa corsairom kontam da je tesko drkanje vracati stolicu da se reklamira ....jednom recju lepo upakovano S ranje koje me kostalo 50000dinara okruglo sto se ostalih stvari tice i dalje utegnuta deo na kome se sedi udobniji nego na startu ali za stolicu u tom cenovnom rangu sramota da se sve to desava posle 7meseci
 
Poslednja izmena:
Kupio sam white shark shebu... Dobra cena, 18.500 iako vidim da je svuda po 25000, a nisam hteo da dajem 25.000 za one malo skuplje i sl.

Kada sednem hidraulika se malo spusti tipa 1cm, takav mi neki osećaj, jel to normalno?
 
Prošla se nije spuštala (spawn hero), pa rekoh...

Hawaii Mate 10 Pro
 
Ima li ista u cenovnom rangu do 200e što se može meriti sa Markusom? Da ne pričamo da je markus 120e. Idem danas do ikee da uzmem to kao stolicu na kojoj ću raditi van kuće, pa me zanima.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jervfjellet ima mogućnost pomeranja sedalnog dela, pa je svakako bolja opcija od Markusa kao radna stolica ako se uklapa u budžet.
 
Pozdrav svima.

Iscitao sam dosta stranica teme, i istrazivao po internetu poprilicno, i trenutno sam otprilike u fazi da prelomim da odem isprobam i kupim Aeron kod ovog coveka na oglas:

https://www.kupujemprodajem.com/Opr...ze-B-Kancelarijska-stolica-79092287-oglas.htm

Isproveravacu sve zivo naravno, i pokusati da odaberem najbolji primerak.

Do sad nisam sedeo u slicnoj stolici, al znam 1000% da mi treba mesh stolica zbog znojenja, i kvalitet jer sedim i radim u njoj puno sati dnevno.

Da li bi korisnici Aerona mogli da mi kazu malo vise, uzevsi u obzir da sam visok 200 cm, tezak oko 115kg, i primoran sam da uzmem ovu B velicinu, da li je to izvodivo?

Znam da cu najbolje saznati iz licnog testa, al opet, interesuje me misljenje ljudi.

Pronasao sam ovaj HM chart gde moja telesna kompozicija (6,5" 260lb.) spada u B/C kategoriju.
https://www.hermanmiller.com/conten...terature/other/ap_sizefitref_aeron_chairs.pdf
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno