Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nije izložbena ili je stajala negde visoko. Točkići čisti... Mrežica čista. Lep popust za sklopljenu stolicu...
Neki dan sam kupio sebi dve trpezarijske koje se sklapaju. Jedna "nema ambalažu", druga regularna (isto nema ambalažu jer ta serija i nema ambalažu). Ustedeh 500din a da nisam hteo

Via RN4x
 
malopre stigla ikea markus...14.000...da sam išao u salon možda bih i razmišljao o onoj izloženoj za 9000, a možda i ne bi...:) u svakom slučaju najzad mi više ne pada glava nazad, to mi je za sada glavni utisak...mehanizam i slično deluje ok, za tapacirung nisam baš siguran, ali videćemo...vidim da se skida, ne znam jel to imaju kao rezervne delove...šta bi na kraju, kolika je zapravo garancija na nju, dve ili 10 godina? ne znam kome će sunđer i platno da izdrži toliko...
 
Garancija od 10 godina je za mehanizam, pokretne i noseće delove, ne za štof i sunđere.
 
Preko 7 god je imam i odlicno me sluzi. U Nisu je bila za vikend na nekom dodatnom popusti za 9k

9298


https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kanc-stolica-stenderup-mreza-crna
 
@Spython

Imam je i ja. Mogu reci da je dobra. Samo sto sam dodatno stavio jos sundjer za vrat i jastuk za lumbalni deo. Trebace mi svakako uskoro jos jedna za drugu lokaciju pa cu gledati nesto skuplje i da ne moram da dokupljujem nista za nju.
Da li ima nekih modela koji se spominju najcesce ovde u temi?
 
Danas svratio do Ikeae po neke stvarcice, pa pogledao ovu novu stolicu.
Za 22 ili 23k, daleko bolja kupovina od Markusa.

Dno se podesava po dubini, ima podesivu lumbalnu podrsku gore, dole,, naslon za glavu se podesava gore, dole, a ledja se naginju nezavisno od sedalnog dela.
Nasloni za ruke i dalje niski i beskorisni, bez podesavanja, mozda cak i gori od Markusa.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
f7974e13fe10d0cde4a56ce5f3eb52f4.jpg
 
Ja sam tražio radnu stolicu, budžet: 30k max.

Isprobao sam nekoliko ergonomskih stolica opsega cena od 20k do 30k. I pored svih mogućih podešavanja, nisam bio nešto oduševljen. Jednostavno mi ne odgovaraju, neudobne su mi. Isprobao sam i Ergohuman, to je već druga priča, ali trenutno iznad mojih mogućnosti.

Tako da nisam imao neka velika očekivanja od Markusa i Jarvfjalleta, ali sam ipak otišao do Ikee i kako sam seo u Markusa, rekoh - to je to.
Vrlo prijatno me iznenadio udobnošću.
Isprobao sam i Jarvfjallet.
Proveo sam dosta vremena i na jednoj i na drugoj i zaključio da mi Markus više odgovara, kao da je saliven za mene (192cm, 92-93kg).
Jarv mi je, i pored svih dodatnih podešavanja nekako tvrda i manje udobna stolica. Moguće da je namenjena nižim ljudima od mene.

Evo, već dve nedelje ima kako sedim na Markusu i uzeo sam ono za noge, mnogo dobra stvar.

Da zaključim - jedini način da znate šta vam odgovara je da sami isprobate, ako nešto nekom drugom odgovara, ne znači da će i vama.
 
Evo da se javim i ja, posle duzeg citanja odlucio se da kupim Markus stolicu ali bez probe jer mi se nije islo do Ikee samo da bi probao stolicu jer sam iz NS-a. Mogu reci da za te pare mi je ekstra udobna, sve mi odgovara (185cm, 95kg) jedino mi smeta sto jastuk za glavu ne m9ze da se stusti malo nize pa da se lepo zavalim kad gledam neku seriju ili nesto.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
treba mi nova stolica/fotelja i sad sam se vec ozbiljno bacio u potragu, okreni obrni markus mi ne gine... :D

gledao sam slicne modele

https://www.emu.rs/proizvod/radna-fotelja-velo-899/
otp ista kao markus, podesivi rukonasloni, kraci naslon, nista kvalitetnije ne deluje, duple pare :/

https://mbstolice.rs/proizvod/b-261-pl-pu-cena-sa-pdv-om/
slicna, ova je mozda cak najbolje za nekog kome je imperativ podesivi rukonasloni jer covek pravi stolice i moze da iskombinuje svasta... opet osetno skuplja...

https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-260-smpcbr26l4t1g/
pristojna stolica ali veza sediste - naslon deluje klimavo af... kad se uvalim stolica ode nazad i onda kad se opustim jos naslon se iskrivi u vezi dobrih 5 stepeni, tesko da bi to dugo trajalo... skuplja kao i prosla...

http://www.astraoffice.com/wagner-ergomedic-100-4.html
bacio sam pogled i na tesku kategoriju, ne znam za sta oni traze 83k, to "dondola" sediste nisam izvalio ali uopste... dobar sinhro mehanizam svakako, pristojno se prilagodjava po svakoj osnovi ali sem toga prilicno "obicno" deluje... mozda posle deset dana podesavanja moze da progleda ali ovako na defaultu vrlo slabo za te novce...

http://vizor.co.rs/e/portfolio-items/ambijenta/
ova fotelja je 33k u stofu i vrlo je udobna i super izgleda... to mi je drugi pick... iako znacajno skuplja od markusa ima cime to da opravda, mehanizam je bolji i def je udobnija... na kraju uklapa mi se uz namestaj najvise :D


markus je najjeftiniji od svega ovoga, opusteno bih dao do 100k za stolicu ali da me odusevi a za sad se to ne desava... markus takodje briljira u visini ledja sto mi je izuzetno bitno, da bude minimum 80cm sto retko koja stolica ispunjava... i u sustini nema nikakv deal breaking faktor, sve je adekvatno a cena je vrh...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Ja bio u petak u Ikei i probao Marcus-a... Dobra je stolica skroz, meni lezi odlicno, udobna je i svidja mi se podrska za lumbalni deo. Jedino su mi nasloni za ruke nekako cudni ali resivo je sve. Dodjem kuci, propadne mi amortizer na mojoj stolici :d
Da crknem od muke sto nisam kupio odmah :d

Tapatalk from Poco loco
 
Najbolje radne stolice su poslovne fotelje koje trpe 150 kg ali njih ako želite dobre nema ispod 35k...ostalo je sve magla i propaganda...to sam naučio na sopstvenom primeru...uzgred i najudobnije su.

Takođe treba izbegavati mrežice i slične kerefeke one samo slabe konstrukciju u uglavnom loše utiču na udobnost. Dakle samo pun profil naslona i sedišta.

Pozdrav,
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Uzeh i ja Markusa. Vreme će pokazati...

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mrezice su super za duze sedenje, a i udobnije su od 90% sundjerastih stolica.
Probaj ergohuman i skontaces da je meksa od svake stolice u toj ceni.
Da bi dobio dugorocno udobnu sundjerastu stolicu, treba da das 700+ evra.
Dodatno, sa mrezicom se nikada ne znojis, nikada ti nije vrucina.
Mana je sto te takodje zimi ne greje, prolazi vazduh, pa treba imati dobro grejanje, da bude solidno toplo na nogama.
Imam mrezastu EMU f8 stolicu sa mrezom, bas udobna.
Imam Markusa, ne mogu duze od 3 sata da sedim na njoj, trne mi bulja, a zbog tiga sto se naginje i sedalni deo, krenu i noge.
Nestandardno sam krupniji i imam ogromne butine, pa u to dosta utice.
Uzimam Steelcase Leap, jer je meni definitivno najbolja stolica koju sam kod nas probao do 1500e, jer je meni najbitnija lumbalna podrska i ovde me je odusevilo koliko moze da se podesi.
E tu mi se pena svidela vise od mrezice na HM Aeron stolici, ali sam svestan da cu se verovatno znojiti, sto je mana nemrezastih stolica.

Vec sam napisao da sam se Wagnerom bas razocarao, a Ergohuman mi je premekana i prelabava, i ako u toj nekoj ceni, najbolja stolica(ona je oko 500-550e bila).
I jako lepa stolica, sto recimo Leap za 950e bas i nije, vec samo brutalno dobra stolica.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I meni utrnu noge kad duže sedim na Marcusu, imam utisak da mi je kratak deo za sedenje. Nije mi izbor za celodnevno korišćenje na poslu, ali je robusna i kvalitetna, odlična za kućno korišćenje. Neuporedivo bolja od Jysk stolica npr.
 
Da, to svakako, daleko kvalitetnije od svega do te cifre.
Meni je delovalo ok par stolica u Metrou sto se udobnosti tice, jednu sam imao 6 meseci, pa sam zeznuo amortizer(sela mi riba u krilo) i vratio je, ali bila solidno udobna, osim sto je koza i neprijatno za znojenje.
Tu recimo nije isti kvalitet kao kod Markusa, manje su robusne, ali ih ima spodnosljivo udobnih.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li se dogadjalo tezim i visim korisnicima Markus stolice da ledja popuste posle par godina, jer vidim da nisu povezana sa rukohvatom koji je dalje povezan sa sedecim delom? (kad kazem visim i tezim mislim na ~100kg, ~193 cm :)).

Trebam da kupim stolicu ali vecina novih i navodno boljih nema povezan taj deo -Ledja-naslon-Sedalni deo.
 
Ja sam skršio za 5 godina 3 slične stolice...jedino mi je pomoglo da kupim pravu poslovnu fotelju koja može da nosi 150 kg...inače imam 105kg i volim da se klackam :)...
 
193/103 nema nikakvog pucanja i krckanja već 2 godine otprilike, mislim da sam je nabavio među prvima na forumu.
 
Sajam namestaja u toku, ima li neki forumas da je bio?

Sta je sa popustima?


Mira Aeron Leap i Markusa hocu da isprobam.

Nitea je na spisku izlagaca za Herman Miller, ali nema Delightoffice za Steelcase? Markus je Ikea, to pretpostavljam da nece biti na sajmu? Ni Arantesa nema na spisku, cisto da sednem i u Ergohuman?
 
Ici cu ja sutra najverovatnije, bas stolice da vidim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mozda smo se i sreli, to jest, mozda sam te pretercao, jer sam pretrcao sve hale za pola sata, drugar poludeo dok me je pratio :)

Od boljih stolica nema nista, ima Ergohuman, Nitea je izlozila neki kucni namestaj, ni s od stolica.

Moracu da zovem Delight da vidim da li mozda imaju sajamski popust za Steelcase, nevezano na to sto nisu izlagali.
 
ja sam se nadao da ce vizor biti tamo ali jok, od stolica jos i ima ponesto od kancelarijskih fotelja apsolutno nista...

ni sa popustima nisu nesto izdasni...

jedino sto sam nasao i da mi je bilo skroz super je ovo https://idealnestolice.com/2018/10/19/radna-fotelja-moon-h-u-sluzbi-udobnosti/ kod Antaresa ali je cena sacuvaj boze, kao sajamska 61k... u eko kozi ili stofu, ma idi begaj... nudio sam im 40k al riba na standu nije imala nikakva ovlascenja niti ikoga da zove pa je nisam ni smarao ali to je otp top koliko stolica vredi... fora je u tom nekom "livenom sundjeru", zaista ima drugaciji feel od svega sto sam probao i prilicno je tvrd a udoban... al opet, 60k ne vredi pa ne znam...
 
Hvala na informacijama, da se ne isplati ici.

Danas cu verovatno do Nitea i Delightoffice, pa cu da ispisem cene.
 
Za pocetak, ne postoji "gejmerska" stolica, vec je to stolica sa klinackim dizajnom kao sportska sedista u autu.
Kako nisu u autu udobna, tako nisu ni u sobi.
 
Nazad
Vrh Dno