Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja mislim da smeta ljudima sa jacim nogama, da useca prednji deo.

Drugo, sam mi se sundjer posle 4,5 sati sedenja slegne do sper ploce i tada krene da me boli bulja, kao da sedim na drvenoj stolici.

To je bio neki škart.. imam preko 100kg i sedeo sam bar 15-20 puta po više sati, a da nikakvo sleganje nisam primetio.
 
Imam 2 Markusa, identicni su :)


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Slažem se sa Bombašem. Teži sam i koristim Markus po 8-9 sati dnevno skoro 2 godine, nije došlo ni do kakve promene. Kao nova je i dalje. I jako mi je udobna, nema trnjenja nogu koje pojedini pominju.
 
Znam da nije tema ali da pitam ipak.Kupio sam kancelarijsku stolicu od firme art invest pre jedno 6-7 godina i polako skaj pocinje da se cepa.I na rukonaslonima i na sedalnom delu.Naravno trebalo bi zameniti i sundjer jer je propao.Moje pitanje je da li se uopste isplati da ovu stolicu neko sredi ili ne?Sama stolica je onda placena oko 14 soma i onako solidnog je kvaliteta i dizajna.I koliko naplacuju majstori po kvadratu da se sredi stolica?Da li mozda neko zna?
Stolica ima metalnu zvezdu i metalne rukonaslone koji su presvuceni skajom.
 
Ako ti niko ne sredi probaj sam.
Heftalica 500 dinara, materijal sam biraš, Youtube pun tutorijala.
Ako ništa drugo naučićeš kako se radi, možda ti bude interesantno, zadovoljstvo vraćanja u život stolice, a možeš je i dati nekome ako ti se ne dopadne.
 
Ma mogu da mu srede bez ikakvih problema samo je cena pitanje. Neki ce ga odrati sigurno. Sto nemanja kaze, probaj sam. Stvarno nije tesko. I ovog puta izbegni skaj i slicne materijale da se ne bi lepio leti za stolicu, idi na neki kvalitetniji stof, micro plis ili tako nesto. Kupi heftalicu ako nemas, metar materijala, sundjer (sto gusci) i udri.

Tapatalk from Poco loco
 
Gde mogu da kupim samo mehanizam, cilindar i zvezdu (dakle, donji deo)? Imam Tjele stolicu/fotelju iz Jysk-a koja me je služila jedno 7-8 godina i treba je okrpiti. Pošto mi odgovara veličina, rukohvati i sedište, hteo bih samo da joj zamenim pomenuto i da je presvučem, kontam da mi je jeftinije nego cela nova stolica te veličine...
 
Jedno pitanje kakvi "tockici" dolaze na Markus stolici, u stanu mi je laminat a ja sam 100kg da li moram da razmisljam o zameni istih ili nekoj podlozi ?
 
Ako se ne varam, plasticni tockici, ne secam se tacno.
ef002e0e6ecdc96b53d76e4a48f41ae8.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jedno pitanje kakvi "tockici" dolaze na Markus stolici, u stanu mi je laminat a ja sam 100kg da li moram da razmisljam o zameni istih ili nekoj podlozi ?
Plastični su točkići. Meni je stolica direktno na laminatu i nikakvi tragovi nisu ostali. Stolica glatko klizi po podu
 
@Goyakla
A da li si ovako ko ja malo "jace" tezine :D

Hvala tebi i @Xepoj87 na odgovorima !
 
Kao ja u osnovnoj skoli [emoji16]

Elem, meni se ok ponasala na parketu par dana, mada su gumeni i0ak dosta bolji, olasticni ce kad tad ostaviti tragove po laku. Za laminat ne znam.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma mogu da mu srede bez ikakvih problema samo je cena pitanje. Neki ce ga odrati sigurno. Sto nemanja kaze, probaj sam. Stvarno nije tesko. I ovog puta izbegni skaj i slicne materijale da se ne bi lepio leti za stolicu, idi na neki kvalitetniji stof, micro plis ili tako nesto. Kupi heftalicu ako nemas, metar materijala, sundjer (sto gusci) i udri.

Tapatalk from Poco loco

Hvala na preporuci.Ne bih ze zezao sam da radim to pogotovo sto i sundjer treba ukrojiti kako treba a koliko vidim na stolici ukrojen je iz vise delova.Pa to sve treba lepo spakovati a ja nemam ama bas nikakvo iskustvo.Dobio sam telefon od drugara za jednog tapetara pa cu ga okrenuti i videti koje su mu cene po kvadratu.
Ako ne izadje mnogo onda bi mi se isplatilo da uradim stolicu.Inace stolica ima metalnu zvezdu i metalne rukohvate.Mehanizam je za sada jos uvek ok.Jedino je skaj poceo da se ljusti na sedalnom delu i na rukohvatima pa bih sada isao na neki kvalitetniji stof.
 
Poslednja izmena:
Nazalost u mom gradu nemaju ovaj model. Djeluje mi ok. Valjda ce izdrzati 195cm i 95kg :)
 
"Pu, opet smo mi iz obezbeđenja naje*ali!"
Aeron? :) Nova, preko oglasa, cena, prvi utisci, još slika? :)
 
XD nije Aeron nego jos veca zverka.

HM Embody. Fully loaded, balanse green tkanina koja dise. Iskreno ni sanjao nisam da cu zaista uzeti nekad bilo koji HM i spucati tolike pare ali za mene konkretno nema izbora nekog. Obisao sam apsolutno sve, sve sto vredi u Srbiji ceo NS i Beograd, sajam namestaja taman bio nedavno u Bg pa sam i to obisao...

2110e ovaj fully loaded model sa gumenim tockicima. Akcijska cena 1440e i jos minus PDV , izlazi me oko 1180e. Nov naravno iz Nitea. Embody za sve ove godine nisam video na oglasima polovan, Aeron jesam ali nisam hteo preskupu stolicu bez garancije. Prodaju Aerona za 500e a nemas garanciju... Nov je na akciji 960e i dobijes 12 godina garancije.

Pricao sa sa ljudima u Nitea ( extra ljubazni). Garancija se odnosi na sve zivo na stolici, znaci nije kao kod drugih brendova samo na odredjene mehanizme nego sve. Jedino kazu ako tkaninu necim isecem ostrim, to ne priznaju.

Uspeo sam da se dogovorim sa njima,dali su mi stolicu 10 dana na testitanje ( za ovo morate imati firmu). Tako da sam je istestitao pre odluke.Jedna zaista velika pogodnost pogotovo pri kupovini stolice u ovoj klasi.

Za visoke i teske ljude nema nekog tj nikakav je izbor. Npr Aeron size C, najveci aeron je meni mali. Nisam mogao u salonu 5 min da sedim, smetalo mi je. Ali to je problem sa svim stolicama koje umesto tkanine imaju mesh, tj mrezicu. Te stolice moraju imati tvrd okvir oko te mrezice. I ko prelazi ledjima,nogama preko tog okvira ima osecaj ko na metalnoj sipci da sedi, preseca cirkulaciju.

Prvi izbor mi je bio Ergohuman jer zaista nisam mislio dati ovolike pare ali kad sam seo u ErgoHuman posle Embody. Nebo i zemlja. Da se razumemo Embody nije neki veliki perjani jastuk u kom zaspes od mekoce cim sednes, Aeron je udobniji na prvo sedenje ali to nije ni namena za Embody. Nego kad ustanes posle 10h sedenja da mozes ustati normalno a da nemas bolove od svega zivog i kao da te je voz pregazio.

Mislio sam da ce mi faliti naslon za glavu,zbog toga sam se premisljao za Embody ali u polu zavaljenom polozaju, namenjenom za duzi rad ne vidim da ima potrebe jer odlicno drzi ledja pod uglom koji treba.

Od svih stolica najvise me je razocarao Delight i steelcase program za koji sam slusao da su pandan i direkt konkutent HM.
Prvenstvo delight, neinformisani. Ne znaju ni sta prodaju ili su bar tako delovali. Osnovne infotmacije o stolici ne znaju ali su znali da kazu prvo kad su nas uveli u kancelariju da je steelcase najbolji na planeti i dosta bolji od HM
 

Prilozi

  • IMG_20191129_100138.jpg
    IMG_20191129_100138.jpg
    649.4 KB · Pregleda: 382
  • IMG_20191129_100144.jpg
    IMG_20191129_100144.jpg
    703.3 KB · Pregleda: 365
  • IMG_20191129_120011.jpg
    IMG_20191129_120011.jpg
    565.3 KB · Pregleda: 307
Poslednja izmena:
Vrlo lepo, nek te dugo i dobro služi!
Što se te priče o firmi i odbijanju PDV-a tiče, je l' dovoljno da budeš paušalac?
 
Hvala puno :) .Ne,mora da je firma u sistemu PDV da bi mogao da vratis isti. Nadji nekog prijatelja, poznanika sigurno ima neko
 
Moj Embody inače doživeo prvi kvar, otišao mehanizam za podizanje desnog rukonaslona. Prijavljen kvar, pitali su kad nam najviše odgovara da dođu po stolicu, ali pošto su praznici, ostavio sam za posle Božića. Eto videću iz prve ruke kako funkcioniše ta garancija. Naslon otišao čisto zbog fizičkog opterećenja, baš se sili stolica, 24h se sedi u njoj, leži, naslanja... Baš me zanima kako će proći reklamacija.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Resice se to bez problema,siguran sam. Samo me zanima koliko dugo ga imas, koliko ti je trebalo da ga polomis ? :D Stim sto se ja uopste ne oslanjam na rukonaslone kad ustajem, ne bi izdrzali ni da su od titanijuma sa 125 kg. Generalno si zadovoljan stolicom koliko vidim ?
 
Poslednja izmena:
U aprilu je stigla, s tim da na ovoj sedi više ljudi (ne istovremeno :D ) i svi smo gabaritni, ja imam oko 95, ostale kolege imaju 105 i 110 kg. Zadovoljan, ranije smo stolice menjali na par meseci bukvalno, stalno smo imali po nekoliko spremih za zamenu. I pored toga što smo uvek sedeli na maltene novim stolicama, leđa ubijaju od predugog sedenja. Sad je drugačije, odradi se smena od 12h bez ikakvih problema, nemam više ni bolove i lakše spavam... Bukvalno k'o kosmodisk i jastuk kontur.
 
Extra ! To sam hteo da cujem iskreno :D .Uzeo sam je i ja takodje zbog ledja, neko ulaganje u sebe za dugorocni period tako da mi je drago da ste je momacki isprobali :D.
 
I ja sedim u Aeronu vec par godina, sve pohvale imam, uzeo ga polovnog, koristi se svaki dan, isto sve kao prvog dana. Ja sa 100kg sam uzeo size B i odgovara mi, al mislim da bi mi C legao jos bolje...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno