Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nažalost neće im dugo potrajati ta praksa u Srbiji...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ljudi cepajte stolice i reklamirajte, dobicete jednu gratis. :D
 
Nažalost neće im dugo potrajati ta praksa u Srbiji...

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Nema potrebe za pametovanjem, greska je do njih ocekujem da organizuju prevoz i da predam staru stolicu... Zadovoljan sam sto su mi izasli u suret :)
A od te ironije mi se uvek povraca " tekst po zelji pa Srbija"

To je najmanje sto su mogli da urade a to je da ja kao kupac ne snosim troskove da zamenim nesto sto nije moja greska, tako da...

Inace imao sam dve ponude:

20% refundacije u vidu kupona ili na moj racun sto je bilo oko 3000rsd ALI nemam garanciju na stolicu vise.
Ili druga varijanta da kurir donese novu stolicu a ja da predam staru. Medjutim oni imaju ogromne probleme sa Bex (dostava je trebala da bude u subotu a mene kurir zove danas) covek je rekao da ne zna nista o tome, dao mi stolicu novu i otisao...
 
Poslednja izmena:
To je onda druga priča, zvučalo je kao da su ti sa namerom ostavili staru stolicu, a u pitanju je birokratski popust.

Onda najbolje da ih podsetiš da je njihova stolica još kod tebe :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Izuzetno lepo od tebe sto brines za njih, upravo se ukljucujem na autoput prema Beogradu, planirao sam da ujutru cim otvore unesem stolicu kao uzvratni gest.
 
Ne valja logika, bolje kupiti bolju stolicu u startu, nego vise losijih izmijenjati. Te losije da mijenjas svaki dan, dzaba ako je neudobna, i sta si uradio. A i ne valja bas sto je debelo sjediste. Za te pare je vjerovatno spuzva nije poliuretan kao pretpostavljam na markusu i skupljim stolicama.

Jeste kvalitetnija ova iz Ikee, ali nije ni ona neki sinonim kvaliteta i udobnosti. I ja smatram da su se nalozili previse, sto bi rekli is-hype-ovana, kad za malo vise para (~200€) ima mnogo boljih kupovina, kao ovako nesto...



net-p-02.jpg

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Ta od 80e, sacuvaj me Boze, to ne da nije udobno, nego nema veze sa udobnoscu.
Slicno ima i u Metrou, kupio za 13.5k dinara njihovu najskuplju stolicu, posle 5 i po meseci otisao amort, vratili mi pare, a na stolici se posle mesec dana sedalni deo skroz spljosne i postane tvrda, maltene kao na sper ploci da sedis. I to je dosta bolja stolica od ovog plastikanera za 80e, metalno postolje, gumirani tockici, metalni nasloni za ruke, sira i deblja.


Dodatno, ta iz Emmi-ja je teska kao tuc, jer je od gvozdja, puklo mi je postolje(tockici odvalili leziste u postolju, dakle ne mogu da se zamene, mora baza da se menja), tockici plasticni, usrali mi parket, plus je dosta tvrda stolica i izvio mi se sedalni deo. Naslon je beskoristan, jer ne moze da se zaglavi, bukvalno ne moze da se koristi, odvrnuo sam ga posle nedelju dana.
Sve to dok sam imao 90-105kg.
To je stolica koja je stara sigurno 15 godina, ja je pre jedno 10 kupio za 200e, sada je 250e.

Da ne bude da mrzim Emmi ili se lozim na Ikeu, imam f08 ili tako nesto, belu Emmi stolicu od 400e, koju koristim kod kuce, a za kancelariju uzeo Markusa.

Markus je do 200e najbolja stolica koju sam isprobao, a isprobao sam ih dosta. Skontajte da se kod nas stolice ne prodaju u nakom ogrimnom broju po salonima i da su im marze na kineske krseve ogromne, a te stolice ne prave oni, vec se ugradjuju 4 firme u finalnu cenu.
Takodje ne zaboraviti da Markus kosta samo 135e.
Dodatno, sa svojih 130kg, jako brzo izvalim kvalitet stolice.
Otisao sam u Ikeu da se prosetam, vidim sta ima i mozda uzmem neki mali sto za kancelariju.
Izasao sam sa velikim stolom, stolicom(cim sam je probao, nisam verovao da je ispod 200e) i jos par sitnica. Ukupno dadoh 300e, umesto mozda 65e. Nisam neko ko ne razmislja pri kupovini, niti je Ikea neki brend, pa da kupim zbog toga, ali kada sam isprobao, bilo mi je jasno da nema potrebe dalje da gledam.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ona od 80eur sto je neko odavde uzeo mi uopste ne izgleda kao da je kvalitetna. Rece covek bolje 2 takve, nego jedna dobra, not.
Ispada da ti je bolje da uzmes dve neudobnije stolice i krivis se tokok tih godina nego da uzmes jednu dobru koja ce trajati, meni to nije logicno razmisljanje.
Ja nikako da odvojim vremena da odem do ikee i da probam markusa...
 
Covek je lepo napisao da lezi zavaljen sa nogama na stolu. :D

Tesko je objasniti ljudima kojima ne treba RADNA STOLICA zasto je markus bolji od kineza i slicnog krsa. O skupljim stolicama ne treba trositi reci. Kome treba zna zasto je kupuje i ne treba polemisati sa nekim ko gleda filmove i igra igre...
 
Gore sam mislio na naslon za glavu da je beskoristan na ovoj crnoj iz Emmija, da ne pomisli neko da sam odvrnuo ceo naslon za ledja :D

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Vidi ga ovaj...evo ti ovako - neka ova ikea potraje dok se ne pohaba npr 8 godina a moja 4, ok, za isto vrijeme bi me kostalo 10e vise ali cu u mojoj uzivati vise, jel sad jasnije?

Ili ovako, s obzirom da me stara radna fotelja u bg kostala oko 50e, plastika+skaj, dno ponude, evo 7 godina je ziva skaj netaknut a lezao u njoj svaki dan. Znaci uspravno samo kad se igram, 90% koriscenja obaljen naslon i lezim sa nogama u vis.
Ova koja je i bolja ce potrajati bar 5 godina sto mi je dovoljno kupicu novu jos bolju, a udobnija nego od 200e fotelje u istoj radnji, ima kao car da se nauzivam za 80e.

Da pricamo o cipelama uvjek bi rekao bolje jedne od 100 nego dvoje od po 50

Sent from my Z5

Ok, sve najbolje! :)

PS: Ti i ja ne pricamo o istoj stvari. Ti pominjes kako lezis sa nogama u vis i kako si se nauzivao sa foteljom od 50e i da je to mnogo bolje resenje od Markusa. Ovo je tema o dobrih radnim stolicama, znaci kolektivno trazimo neko resenje/stolicu koja nudi najvise za najmanje. Cisto sumnjam da je ta tvoja od 50e u tom nekom duhu teme vec je iskljucivo tvoje misljenje i samo tebi valja. Ja licno ne mogu da kupim patike za te pare a da valjaju a kamoli stolicu koju bih trebalo da koristim svaki dan visecasovno - ukratko ne ide mi ta logika.

Mnogo je lakse da kazes odmah da neces/nemas da das te novce za neku skuplju stolicu a ne da pricas kako je krs ponude tebi top i da pricamo o nekom kvalitetu itd :)

Paralela tome bi bila da ja pricam kako sedim na tabureu koje sam dobio od tetke (za dz) i da mi je ultra udobno i da su svi *****i sto bacaju pare na stolicu kad imaju tabure...
 
Poslednja izmena:
Ma kakva stolica od 60ak e ... Kupio ja pre 2 godine i manje u Formi. Lepa na oko sve cool onako, posle 10 dana krenula da skripuca, nakon dve nedelje kao da sedim na dasci. Do pre neki dan do kad je bila u upotrebi koristio sam da jastuceta da bi uopste moglo da se sedi na njoj, i trece koje je bilo za ledja. Toliko tome bacene pare bolje da sam ih prokockao.
 
Nije da tesko moze, nego ne moze, provereno.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Plameni, ne možeš ležati na Markusu, lepo ti gore neko napisa, RADNE stolice :)
Možda je tebi rad=ležanje? :d

Kod mene u ofisu, od 20 i kusur ljudi svi koji vole visok naslon su sasvim zadovoljni Markusom, pored 4-5 raznih iz domaćih radnji (5-20,000 raspona cene). A nijedna nije imala ovako jaku bazu. Doduše, niko od njih nema preko 80-85 kg :)
 
Ok, a gde kupiti Markusa, posto je ne vidim ni u Ikei ni na ostalim alternativnim mestima. ??
 
Uzmi ono i za nogice :)
 
Meni je najjace sto je neko uzeo to za noge i prekrstio ga u s*anje za noge". Sada ga svi tako zovu :D
 
Ko je metar i zilet, njemu moze biti od koristi.

Pa podesavas visinu sjedista da noge budu ravne u koljenima i da se oslanjaju na pod bez previjanja i pritiska.

Cuj je l' udobno, neces sjediti na njemu...[emoji23]


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Meni je preusko, jedino da kupim 2 komada, za svaku nogu po jedan :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
130kg. Njemu treba klupu ispod stolice staviti. [emoji23] Mada Heroju je stol zamjena za 'ono ****** za noge'. [emoji23]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Probao O111 kada sam bio u Astra Office i nije mi se dopala. Da moze lubalni deo da se podesava, ali dzabe kada je uzak i useca mi se u ledja, a naslon za glavu je klimav. Jedina stolica iz Astre koja je bolja od markusa je O118 ( stolica od 40K) samo zato jer ima naslone za ruke podesive po visini i dubini. Ja kako ne koristim naslone za ruke, a udobnos sedista i mehanizam su iste kao na O118, uzeo sam Markusa i ja sa mojih 80Kg sam izuzetno zadovoljan posle nedelju dana sedenja na istoj po bar 8 sati dnevno.
Nista ne krcka, nije kriva ni u jednu stranu ( za razliku od CF85-A posle dve reklamacije i dalje bilo krivo sediste ). Konacno srecan sa udobnim sedalom :D
 
@Kasa5033 Da nisi pomesao sa O141 koji je malo kruci, lepsi i za uzane ljude? O111 je best buy trenutno i gomila IT firmi ga uzima jer ima sve da se podesi sta treba - jedina mana su neprakticni rukonasloni, a lumbalni deo je sve samo ne uzak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno