Šta je novo?

Dobre radne stolice

I dalje sam u dilemi.

Na strani Markusa je kvalitet, 10 godina garancije i preporuka ljudi, a na strani SX-a je to sto sam probao fotelju i deluje mi da, zbog jaceg(ili bogatijeg) sedista ima bolju podrsku za kicmu, sto mi je najbitnija stvar.

Nacin placanja nije vise toliko bitan, resio sam da za dobru(bolju od trenutne) stolice ne treba to da mi bude presudno.
Nece ljudi sedeti u stolici, nego ti. Kupi sta ti najvise odgovara.

Ali probaj vise stolica, mozda nadjes bolju, ili ti vise njih odgovara, pa izaberes najbolju ponudu.


Inace, sto se tice 10 godina, da li neko ima overen papir na kom to pise? Da ne bude da je 10 godina garancije na dostupnost delova, ili tako nesto.

Deluje mi bas nerazumno da je garancija tolika, pogotovo bez preciziranja izuzetaka, jer cak i neke jako skupe stolice imaju razlicite garancije na liftomat, mehanizam, materijal...

Ako ovi stvarno daju 10 god. prave garancije, to je jako vazan detalj, i sve je vazniji sa porastom kilograma.


Edit: fiskalni je dovoljan za mininalnu, zakonom regulisanu garanciju od dve godine.
 
Poslednja izmena:
I dalje sam u dilemi.

Na strani Markusa je kvalitet, 10 godina garancije i preporuka ljudi, a na strani SX-a je to sto sam probao fotelju i deluje mi da, zbog jaceg(ili bogatijeg) sedista ima bolju podrsku za kicmu, sto mi je najbitnija stvar.

Nacin placanja nije vise toliko bitan, resio sam da za dobru(bolju od trenutne) stolice ne treba to da mi bude presudno.

Dzabe ti ta bolja podrska zbog jaceg sedista - videces za koji mesec kada sundjeri propadnu kao kod svih stolica u tim klasama - sedeces na plastici i metalu...

Markusa nazalost nisam probao - probao sam onu sto lici u Jysk - iskreno to nije za mene (cak ni markus po slikama) jer je u totalno podignutom polozaju ledjni deo previse zavaljen u nazad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Haha, slika je saljive prirode, namerno tako slikana, kada sam sklapao sto i stolicu, a sestra i keva prale ofis :D

Markus ima skroz napred namesten naslon, kada se otpusti, ja bukvalno ne mogu da se naslonim tada, baca me napred, isto kao kod moje Emu, samo sto ova moja ima manje kocenje, pa je prvi klik previse zavaljen.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Meni je slika super :)

Ja jos giljam moju "koja ne valja nista jer ne kosta boga oca" ;) Promenio sam liftomat u medjuvremenu :) Zelim ti da budes zadovoljan svojom jer su tu negde sa cenom....
 
Na neko brzinsko probanje mozes da vidis samo da li ti nesto smeta. Pravi boljitak se vidi posle duzeg sedenja, ili jos bolje u nekom duzem periodu. Kad zaboravis kako je bilo namestiti zadnjicu, ledja, laktove, itd... Kad prestanes da se uvijas non-stop po stolici, da ustajes svakih 15-20min. Kad prestanes da razmisljas o stolici...

Lici Markus na one iz jyska, forma ideale i sl. Ali verujte na rec, veze nikakve nema sa njima... :)

Kao da mi je neko platio da reklamiram markus... :D
 
Procitajte sitna slova u ikeinoj garanciji :)
 
A da nam kazes sta pise? :D
 
@Mihailo02 vala baš. Izgled vara, a tako su dobro rešili lumbalnu podršku i vidi se da je onaj metalni mehanizam ispod stolice projektovan za slonove, toliko je masivan i jak. Takođe nema da mrvice upadaju između naslona i sedišta tokom vremena jer je tu praktično rupa. Dobar dizajn tj funkcionalan na mnogo detalja. Recimo točkići se malo teže okreću toliko da se ne mrda stolica stalno a kada se pomera ide tiho kao da je guma a ne plastika. Ja se ne klatim baš pa ne mogu da sudim o federima, ali još jednom oprez sa naručivanjem putem dostave. Ja nisam dobio ni fiskalni ni garanciju a zavlačili su danima pre nego što su poslali Markusa, u više navrata probijen obećani rok. Ili im je gužva zbog otvaranja ili nemaju kapaciteta da razvezu dovoljno brzo robu da se uklopi u neki normalan rok. Znam da su zaključili skoro ugovor sa još nekim kurirskim službama pa to isporučivanje deluje normalnije ali bez fiskalnog i garancije bih rekao da je neozbiljno sve i dalje.
 
Stize Markus sutra, brat igrom slucaja ide do BG-a, uzimam na slepo.

Na osnovu iskustva svih ovde bih rekao da ce biti super, bas sam se zagrejao za fotelju :D
Ako nista drugo, ici ce na oglas za 'iljadarku manje nego u Ikei, mada cisto sumnjam da ce doci do toga.

Hvala svima na pomoci i detaljnim opisima, sutra cu i ja pisati.
 
Nećeš da pogrešiš sigurno ;).

@danijel00
I šta piše sitnim slovima u Ikeinoj garanciji?
 
Ja sam na otvaranju Ikee sedeo 10 minuta u Markusu, devojka me pitala da li i kad planiram da ustanem.

Kupujem je uskoro, cim osposobim radni sto :D
 
ne mogu da nadjem na sr evo sa hr...
budite sigurni da vam nece priznati garanciju ako je stolica deklarisana na <100 a sedi neko 20tak tezi...

#
MARKUS, VOLMAR i LÅNGFJÄLL
10-godišnja garancija
Što pokriva ova garancija?
Ova garancija pokriva pogreške u materijalu i proizvodnji sljedećih dijelova radnih stolica: • Strukturni okvir • Pokretni dijelovi
Pokretni su dijelovi dijelovi s pokretnim ili podesivim funkcijama. Ova garancija pokriva funkciju za dijelove kotača, plinskog amortizera, mehanizama, naslona za ruke i mehanizma za podešavanje naslona za leđa.
Što ne pokriva ova garancija?
Ova garancija ne pokriva proizvode koji su neispravno s spremljeni, neispravno sastavljeni, koji se neispravno koriste, zlorabe, mijenjaju ili čiste pogrešnim metodama čišćenja ili proizvodima za čišćenje. Ova garancija ne pokriva normalno korištenje i habanje, rezove i ogrebotine ili oštećenja izazvana udarcima ili nezgodama. Ova se garancija ne primjenjuje ako je radna stolica ostavljena na otvorenom ili u vlažnoj okolini (npr. u kupaonici). Ova garancija ne pokriva slučajna ili posljedična oštećenja.


http://www.ikea.com/ms/hr_HR/customer-services/ikea_guarantee/index.html
 
ne mogu da nadjem na sr evo sa hr...
budite sigurni da vam nece priznati garanciju ako je stolica deklarisana na <100 a sedi neko 20tak tezi...

#
MARKUS, VOLMAR i LÅNGFJÄLL
10-godišnja garancija
Što pokriva ova garancija?
Ova garancija pokriva pogreške u materijalu i proizvodnji sljedećih dijelova radnih stolica: • Strukturni okvir • Pokretni dijelovi
Pokretni su dijelovi dijelovi s pokretnim ili podesivim funkcijama. Ova garancija pokriva funkciju za dijelove kotača, plinskog amortizera, mehanizama, naslona za ruke i mehanizma za podešavanje naslona za leđa.
Što ne pokriva ova garancija?
Ova garancija ne pokriva proizvode koji su neispravno s spremljeni, neispravno sastavljeni, koji se neispravno koriste, zlorabe, mijenjaju ili čiste pogrešnim metodama čišćenja ili proizvodima za čišćenje. Ova garancija ne pokriva normalno korištenje i habanje, rezove i ogrebotine ili oštećenja izazvana udarcima ili nezgodama. Ova se garancija ne primjenjuje ako je radna stolica ostavljena na otvorenom ili u vlažnoj okolini (npr. u kupaonici). Ova garancija ne pokriva slučajna ili posljedična oštećenja.


http://www.ikea.com/ms/hr_HR/customer-services/ikea_guarantee/index.html
To sto si iskomentarisao mema veze sa vezom. Oni nemaju nacin da utvrde ko je istu koristio. Evo sestra od strica od 60kg je koristila i crkao gasni lift , ja samo doneo. I sta sad? Vratice me nazad? Price za malu decu. Pa to ni ovi nasi hostapleri ne rade a kamo li Ikea...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Stigla zivotinja :D

Super sam zadovoljan foteljom. Placena 16k, sto je dzabe, s obzirom da je njen mehanizam tezak koliko i moje prosle fotelje. U spoileru slika da se vidi velicina u odnosu na prethodnu.

Verovatno bi mi vise odgovaralo da je mekana, da je ceo naslon sa jastucima, ali generalni utisak je da je stolica prva liga(u odnosu na forma ideale i Jysk koje sam do sada koristio).


IMG_20170823_142447.jpg
IMG_20170823_142515.jpg
 
Ja na poslu imam Stealcase Reply i to je neka najskuplja stolica na kojoj sam sedeo, i poprilicno najudobjija koje sam do sad probao (a probao sam mali broj i to jeftinih). Bas me interesuje kakav je Markus u poredjenju sa Reply. Ako je neko imao priliku da proba obe mogao bi da iznese svoje misljenje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Stvarno ne mogu da se nacudim kolika je ova fotelja(i koliko je cvrsta, nema sanse da kvrcne kad maltene skocim u nju) i koje kineske gluposti nam uvaljuju ove nase radnje..
 
Znaci zadovoljan si? Kako ti odgovaraju nasloni za ruke? Ako ih uopste koristis.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nisam probao Reply, probao sam HM i Vitra nekoliko modela. Ono sto ti iz mog (krstkog) iskustva mogu reci da je za mene Aeron u C velicini neprikosnoven. Da sam mogao da odvojim oko 650e kad je bio na popustu, ne bih razmisljao ni trena. Koliko je Markus bolji od ovih sranja sto uvaljuju po domacim radnjama, bar toliko je Aeron bolji od njega... A verujem da se duzim koriscenjem moze samo povecati ta razlika, tj uvideti prednosti vrhunske stolice.
 
Trenutno mi je to previse para da izdvojim na stolicu, a i kod kuce sam samo vikendom, pa bi mi i Markus odradio posao, al opet ne bi ni na to da bacam pare ako zaista nije osetno bolji od ostatka krseva iz tog cenovnog segmenta.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Zadovoljan sam.

Kada budem radio, pasce neki Aeron, kao student i ova je vise nego dovoljna :D
Sto se tice naslona za ruke, ni na jednoj fotelji nisam koristio, mada deluju ok.

U odnosu na Jysk i Forma Ideale iz slicnog cenovnog ranga je nebo i zemlja, naravno pricam za one na kojima sam imao priliku da sedim.
 
Poslednja izmena:
Ja na poslu imam Stealcase Reply i to je neka najskuplja stolica na kojoj sam sedeo, i poprilicno najudobjija koje sam do sad probao (a probao sam mali broj i to jeftinih). Bas me interesuje kakav je Markus u poredjenju sa Reply. Ako je neko imao priliku da proba obe mogao bi da iznese svoje misljenje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ja sam sedeo na Reply odredjeni vremenski period po 8 sati i nisam imao pojma da je steelcase, jer izgleda kao stolica iz astre, tako da definitivno ne bih dao pare koje kosta, ali se mora priznati da je udobna. Ako si kuci samo vikendom kao sto kazes, mislim da ce ti markus raditi posao, posto po review-ovima deluje da su slicne cvrstoce i podrske lumbalnog dela. Jedini problem koji bi mogao da imas je onaj "hod" koji spominju vlasnici, a koji ne postoji na Reply.
 
Da taj hod uopste ne postoji na Reply i to mi se svidja, do sad kod kuce sam imao uglavnom fotelje koje su imale fixni deo za naslon tako da sam navikao da se "ne gegam", i u vecini tih jeftinih stolica koje sam probao imao sam osecaj kao da cu se prevrnuti i generalno ne volim tako da se zavalim, sem u odredjenim situacijama kada gledam neki film, video itd, sto nije tako cesto. Oticicu onda da je probam, pa mozda je i ja pazarim. Ne znam kako je vikendom u ikei, da l su prosle guzve... A Reply je od svega onoga sto sam do sad probao osetno bolja i oseti se kvalitet naspram tih jeftinijih, ali 500€ za tako nesto mi i nije neka kupovina.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Imam 93kg. Meni ne smeta uopste, kad zakljucam naslon u odredjenoj poziciji(a moze u dosta pozicija da se zakljuca), mozda svega par milimetara ima tog hoda. Svaka prethodna fotelja je patila kad se uvalim, Markus me ne oseca :D

Visok sam oko 186, naslon za glavu mi je taman, prva fotelja u kojoj mi glava ne visi.

Apsolutno bih se pokajao da sam uzeo gejmersku(genesis SX-33 sam merkao) koja je bila skuplja 4.000 od ove. Hvala jos jednom svima na savetima, zivi bili!
 
E ja sam slicnih gabarita, malo sam visi od tebe a sa kilazom sam tu negde. Trebala bi onda i u mom slucaju tako da se ponasa, tako da cu prvom prilikom otici da je probam i ako bude to to i pazaricu. Hvala jos jednom tebi i ostalima na preporuci.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Gde se nabavlja markus?

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Ikea, sve sto vam treba na jednom mestu ;)

sa reklame za Ideu za one koji ne znaju :D
 
Poslednja izmena:
Koliko je nephodna ona zastita za pod? Vidim da ima to u Ikei pa bih mozda pazario i to.

Presao sam iz sobe sa svetlim laminatom, gde ne primecujem nikakva ostecenja, u sobu sa dosta tamnijim pa ne bih da ga raz*ebem ako ne moram iako je namenjen za poslovni prostor.
 
Ja imam tamni laminat i do skoro sam koristio stolicu sa skroz plastičnim točkićima. Nikakvi tragovi nisu ostali. Laminat je malo viša klasa ali običan laminat
 
Nazad
Vrh Dno