Šta je novo?

Dobre radne stolice

Je l to sto su malo niski?

Tako mi se ucinilo kada sam isprobavao na sajmu.

I btw, koji materijal bi bilo najbolje da trazim? Neki a da ne znoji previse. Cini mi se da su mi spomenuli da postoji neki izbor.
 
Nisu niski, već su nekako bezveze urađeni. Em su plastični, em se lako pomeraju ka unutra i spolja.
 
Kaze sediste da mu je jos uvek super.
Sto se tice rukonaslona - plasticni(neudobni), takodje se pomeraju malo lakse nego sto bi trebalo a i meni su uzani - videces uzivo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vazi, hvala obojici. Imacu sve to u vidu dok budem isprobavao.

Idem za neki dan, pa kad kupim i kad stigne, pisem utiske.
 
Ima li neko iskustva sa Sedus Quarterback stolicom? Kakva je u odnosu na Astre?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ima neko iskustva sa ovim stolicama, treba mi za cjelodnevni rad na racunaru, malo su poskupe (garancija 12 mjeseci takodje malo) pa mi je zbog toga frka.

52c8a538e3867e87a94a427503cf0daf.jpg

Z-BODY-HRUA-LU ST44-POL R29-POL ESPT SE YB009 HR-LE01
440 EUR

IntrataM-22HRU-ST36CR-R20N-ESPT-SH_sie_L.jpg

INTRATA M-22HRUA-ST36CR-R20N-ESPT-KN143-ESH
355 EUR
 
Postoji li neki majstor, servis za popravku stolica?
Imam neki iz Eurosalona vec 15tak godina I sad je otišla kočnica za nagib naslona, ubi me. Jel to komplikovano popraviti? Da probam sam

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Ok pomjeramo budzet i razmatramo steelcase. Ko ima iskustva evo sljedecih modela koji su u cjenovnom opticaju (cijene su bez pdv):

Think radna stolica 513,37 EUR
Please radna stolica 526,27 EUR
Amia radna stolica 597,55 EUR
Leap radna stolica 598,58,11 EUR

E ono sto me brine je sljedeci disclaimer:
Cijene stolica se odnose na standradnu specifikaciju, bez dodatnih elemenata kao npr. glavonaslon, podešavanje rukonaslona u svim pravcima, izvlačenje sjedalice, polirana aluminijska baza.

Ispada da nema nista cak ni podizanje stolice?!

Btw. ova stranica je u pitanju: https://www.dmcreativa.ba/kancelarijske-stolice/
 
Naprotiv, ima i dosta, zadovoljni su i ne posjecuju temu vise. Stolica mi kosta koliko i laptop. Ne vidim da je manje vrijednija da se uzme tek tako bilo sta...

Jericho na klixu sam ti dao preporuke R&S ili FEF Model J tzv Ergohuman ovde, ili Steelcase. Ovo ostalo nemas sta...

Mozda je steelcase zvucnije ime od ovih fef no name 'kineza' ali...odes u dm creativu i probas sve, kao i u fef doduse. Sta ri bude odgovaralo kupis. Jbt sta dumas toliko bas ko da imas izbora ne znam ti sta, ne moze ti niko reci sta je tebi udobnije...

Ok je za ove pare mozda i Markus ali nema Ikea kod nas...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok pomjeramo budzet i razmatramo steelcase. Ko ima iskustva evo sljedecih modela koji su u cjenovnom opticaju (cijene su bez pdv):

Think radna stolica 513,37 EUR
Please radna stolica 526,27 EUR
Amia radna stolica 597,55 EUR
Leap radna stolica 598,58,11 EUR

E ono sto me brine je sljedeci disclaimer:
Cijene stolica se odnose na standradnu specifikaciju, bez dodatnih elemenata kao npr. glavonaslon, podešavanje rukonaslona u svim pravcima, izvlačenje sjedalice, polirana aluminijska baza.

Ispada da nema nista cak ni podizanje stolice?!

Btw. ova stranica je u pitanju: https://www.dmcreativa.ba/kancelarijske-stolice/

Moras da sednes na njih i odaberes koja ti najvise odgovara. Podizanje naravno da ima svaka, a neke dodatne stvari se doplacuju.
 
Ok pomjeramo budzet i razmatramo steelcase. Ko ima iskustva evo sljedecih modela koji su u cjenovnom opticaju (cijene su bez pdv):

Think radna stolica 513,37 EUR
Please radna stolica 526,27 EUR
Amia radna stolica 597,55 EUR
Leap radna stolica 598,58,11 EUR

E ono sto me brine je sljedeci disclaimer:
Cijene stolica se odnose na standradnu specifikaciju, bez dodatnih elemenata kao npr. glavonaslon, podešavanje rukonaslona u svim pravcima, izvlačenje sjedalice, polirana aluminijska baza.

Ispada da nema nista cak ni podizanje stolice?!

Btw. ova stranica je u pitanju: https://www.dmcreativa.ba/kancelarijske-stolice/

Ja na poslu koristim Steelcase Reply Air sa podesivim rukonaslonima i to uglavnom 9+ sati dnevno. Elastična mreža na naslonu sa lumbalnom podrškom daje jako dobar oslonac za ledja.
 
Poslednja izmena:
Isprobao sam juce o111 i o141 u Astri.

Posedeo sam, rekao bih, po jedno dobrih 20 min i u jednoj i u drugoj.

o141 - ima kratko sediste i prednji deo sedista je malo visi, i nakon nekih 15~ min vec osecam da mi pritiska butine i cini mi se da to vec nije to. Takodje, kad god pozelim da promenim podesavanja vezano za naslon i za ledja, moram da ustanem da bih to podesio. Rukonasloni su ok, podrska za ledja dobra.

o111 - Sediste komotno, fino, udobno, naslon i podrska za ledja sasvim pristojna. Rukonasloni zaista malo uski, nisu bas naj i pritom kad oborim malo naslon, kad se nagnem nazad, oni nekako ostanu napred. Lako se pomeraju levo, desno i to sam primetio.

Ali na kraju cu uzeti o111.

Jedan mozda problem mi je, sto kad namestim naslon kako mi odgovara, a to je nize, gornjim delom ledja udaram u naslon za glavu. Je l ste imali neko, problem sa tim?

Drugo, sto mi je stolica vrlo blago visoka. Ali da mi zamene taj deo i da bude nize, traze doplatu od 3000-4000, sto je mnogo. To cu vrv morati da sredim onim cudesom za noge.
 
Da li se isplati uzeti Marcus? Ili nesto drugo do 200€?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Markus je dobra stolica koja definitivno vredi onoliko koliko košta.

Gomila nas je kupila i uglavnom svi smo zadovoljni, jer je malo skuplja od modela koji se masovno prodaju po salonima nameštaja za sličan novac, a značajno je kvalitetnija.

Ali ako ne možeš lično da isprobaš, nezahvalno je preporučivati ovako na reč samo. Ko zna šta će tebi biti deal-breaker. Kao mane su joj ovde navodili jastuk na naslonu koji gura glavu napred (ja nemam taj problem, mislim da ga je samo jedan kolega s foruma imao) i niže rukonaslone (ovo je tačno).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Rukonasloni na Markusu jesu niski, ali mogu da se odsrafe i umesto njih (zasto da ne) zasrafe neki drugi, napravljeni po meri kod nekog majstora, npr.

Malo je falilo i ja da ga narucim, ali sam ipak odustao i skupicu pare za nesto bolje.
 
Šta je to nešto bolje? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Recimo nesto od 300e pa nadalje
 
Kožni cni Markus u Ikea na sniženju do 21. sa 180000 na 15000.
Nije neko posebno sniženje ali bolje išta nego ništa.
 
Kožni cni Markus u Ikea na sniženju do 21. sa 180000 na 15000.
Nije neko posebno sniženje ali bolje išta nego ništa.
Kako nije, jeftinije je skoro 92% [emoji3]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Realno, bio je precenjen na 180k hahaha [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedna nula, manje više... srpska ekonomija [emoji12]


Sent by homing pigeons
 
Jel ima neko Herman Miller Sayl stolicu?
 
Nažalost nemam je, ali sam je probao u nekoliko navrata i meni je bolje legla od bilo koje druge stolice, uključujući one koje su više nego duplo skuplje.
 
I ja bih voleo da čujem ponešto o Sayl-u...

Kakvo je sedište u odnosu na one poznate modele?
 
Mislite da je bolje uzeti ovu sa stofom umesto koznu? Citao sam pre par strana da se uglavnom kao razlog spominjalo leto i vrucine. Ima li jos neki razlog zbog koga bi trebalo izbegavati stolice presvucene eko kozom?
 
Lepljenje leti je dovoljan razlog. Što se tiče ostalih, ako je slabiji kvalitet, propašće brže.

Jedini plus je lakše čišćenje.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
U specifikacijama za Markus stoji da je prava koža što je velika razlika u odnosu na eko kožu, naravno u trajnosti. I koža je plus zbog čišćenja.
 
Nesto ne vidim to snizenje. Obe kozne su 17999din, ostale su 15999din

EDIT: Nasao sam u popustima ali kada se klikne na stolicu, opet pise 17999din pa mi onda nije jasno sta ako neko hoce da naruci preko neta, kako da ostvari popust.

Cak sam stavio u korpu i usao da proverim, isto stoji 17999din.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno