Šta je novo?

Dobre radne stolice

Stigao i moj primerak tamno sivog Markusa danas, upravo sam ga sklopio :)

Iz mog iskustva, najudobnija stolica koju sam do sada koristio. Samo ima onaj klang zvuk kada je fiksirana u jednom položaju, a ja se naslonim. Probao sam da okrećem onu kuglu ispod sedalnog dela, i ne pomaže kod tog zvuka, samo povećava, odnosno smanjuje otpor naslona.

Ako neko zna kako da to podesim, neka se javi. Mada mi ne smeta, ali ajde...

Isporuka je bila malo nategnuta, jer sam je poručio prošle nedelje, i na sajtu odabrao isporuku ponedeljkom. U ponedeljak, kada je postalo očigledno da stolica neće stići sam zvao i Ikeu i Bex, da bismo i Ikea i ja saznali da isporuke preuzete vikendom, a idu van Beograda, čekaju utorak, a one koje su za Bg idu odmah od ponedeljka :D

Iz Ikee mi se zahvališe što sam im svojim baksuznim primerom ukazao na taj propust odabira termina isporuke na sajtu i prebaciše me na Bex, koji jeste isporučio u utorak, ali su imali pogrešnu adresu, pa sam se opet zivkao sa njima, ali su, bez zezanja, bili veoma ljubazni i dostavili pošiljku kako treba. Pohvale za devojke iz kol centra.

@donmarkon Sem tog klang zvuka, sve je utegnuto skroz, nikakvo klimanje nemam.

Ovo je bas minimalno klimanje verovatno koje mogu samo ja da primetim. Kada sednes na stolicu zakljucas mehanizam da ne moze unazad zabacis se ledjima pa mrdas levo desno ima truncica lufta barem kod mene
 
Evo baš sam probao, nema kod mene. I zakočena i otkočena, uspravno i zavaljen... Ona se blago povija, ali ne kao kvar da se klima, već se cela povija iz baze, zajedno sa pokretima tela.

Nikakav problem kod mene ne vidim. Sem "klang" :d
 
Već sam pisao u temi kako sam ja rešio "klang" problem. Otkočio sam naslon a otpor zategnuo na maksimum. Da bi naslon krenuo unazad moram baš da poguram, možda zato što nisam težak (73 kg) ali probajte to
 
@donmarkon Eto, odlično :) Šta si rešio na kraju? Hoćeš li im vraćati stolicu zbog te tkanine odozdo, ili šta?

@kloshar Nema ona klang kada je otkočena, već kada je zakočena. Ja sednem, ona napravi blagi tilt unazad do tog "zuba" i onda se zaustavi uz "klang". Ona je otkočena potpuno bešumna.

Evo i video snimak tog detalja:

 
Poslednja izmena:
To ti upravo i kažem, otkoči naslon i stavi otpor na maksimum pa onda probaj
 
Nope, i dalje klanguće.

Otkočio naslon, nategao do maksimuma otpor i sada je donekle teže se nasloniti, ali ne mnogo. Kada blokiram naslon klang zvuk je i dalje tu. To su dva odvojema mehanizma.

Koliko vidim, to je očekivana stvar: jedan, dva, tri, i neće mi smetati.
 
Poslednja izmena:
Da li je izlozeno nekoliko modela u razlicitim bojama ili samo jedan?
 
Nope, i dalje klanguće.

Otkočio naslon, nategao do maksimuma otpor i sada je donekle teže se nasloniti, ali ne mnogo. Kada blokiram naslon klang zvuk je i dalje tu. To su dva odvojema mehanizma.

Koliko vidim, to je očekivana stvar: jedan, dva, tri, i neće mi smetati.
Zavisi od tezine coveka koji sedi koliko ce taj naslon usporiti nekog.
To moze da sluzi umesto "kocnice" samo u slucajevima da neko laksi sedi.
Malopre je drug probao(kod mene je nategnuto do kraja, uspori me primetno, ali ni blizu da moze da me zadrzi, imam ~92kg), on ima oko 75kg, i njega je usporilo, ali ne skroz zakocilo.

I kod mene se cuje taj zvuk kada je zakljucana(taj "klang" kada se naslonim), mada ne smeta mi, za cenu koju je placena stolica je daleko, daleko bolja od bilo kojih na kojima sam do sada.

Drug narucuje Markusa takodje(+ oslonac za noge), bio je u dilemi kao ja, neku gejmersku ili ovu, odlucio za Markusa.
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema usporenja, poletim nazad kao da nema nicega :D

Probajte da oslabute feder do kraja, ne da ga zategnete, pa se mozda naslon nece vracati napred i taj klang zvuk znatno smanjiti.

Ja na 3 puta skupljoj stolici imam pomeranje ledja levo, desno kada se mrdam, a ovde nisam primetio da se mrda.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Je li placao neko od vas postarinu na ove stolice skoro, treba da mi stigne jedna od 15ak kg ovih dana pa me zanima koliko rebnu...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, kako sam konacno skupio nesto novca, moze li neko da preporuci neku stolicu do 300~e?

Prvi put uzimam, nisam siguran ni sta da gledam.

Bio sam pre neki dan do Delight Office-a i tamo video Reply i valjda Let's B, ugl jedna je 320, druga 300 + pdv.
Na prvo sedenje obe mi se cine udobno, dosta podesavanja, dubina/visina sedista , naslon, pozicija naslona za ruke.. jedino sto bih voleo da naslon moze nesto vise da se spusti, to je kao jedina mana za mene.

Bio sam i do Nitea-e, pokazali su mi par stolica do 250e, jedina koja mi se cinila koliko toliko udobnom i slicnom gore pomenutim je stolica Riga i ona je 190+PDV.

Planiram jos da posetim Antares i Astra Office.
Ima li neko neku preporuku za Antares/Astra, odnosno ima li neko mozda iskustva sa Let's B, Reply ili Riga?
 
Ne mogu da vjerujem kako ste se primili da dajete 18000 za tu stolicu, na slici mi izgleda udobno ko one plasticne za terasu.

Ja uzeo ovu za 80e, simfonija udobnosti a drzi me dobro
https://www.directlowcost.com/en/p/marvin-mesh-1

Sent from my Z5
Na toj je, ovako odokativno, isti mehanizam(generalno mi deluje dosta slicno cela stolica) kao prosla moja stolica, otprilike isto toliko placena.
Posle ~6 meseci je pocela da krcka i da se krivi, posle godinu dana se iskrivila.

Eno imas slike par strana unazad, da vidis koja je razlika :)
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da vjerujem kako ste se primili da dajete 18000 za tu stolicu, na slici mi izgleda udobno ko one plasticne za terasu.

Ja uzeo ovu za 80e, simfonija udobnosti a drzi me dobro
https://www.directlowcost.com/en/p/marvin-mesh-1

Sent from my Z5

Imam dve takve, tj. isti mehanizam, samo nešto tanja varijanta (nije sedište toliko debelo) nisam siguran da vredi i tih 80e, loš kvalitet i materijala i mehanizma. Posle godinu i kusur se ofucala, mehanizam pada dole, krcka i puca kad malo jače udahnem, a pri tom imam možda 70-ak kg, neko gabaritniji bi to uništio za par meseci verovatno. :)
 
Poslednja izmena:
Sve i da dvije ovakve promijenim za vrijeme dok bi trajala jedna ta iz ikee isplati se...debelo sjediste i debeli naslon

Sent from my Z5
 
Sve i da dvije ovakve promijenim za vrijeme dok bi trajala jedna ta iz ikee isplati se...debelo sjediste i debeli naslon

Sent from my Z5

Ne valja logika, bolje kupiti bolju stolicu u startu, nego vise losijih izmijenjati. Te losije da mijenjas svaki dan, dzaba ako je neudobna, i sta si uradio. A i ne valja bas sto je debelo sjediste. Za te pare je vjerovatno spuzva nije poliuretan kao pretpostavljam na markusu i skupljim stolicama.

Jeste kvalitetnija ova iz Ikee, ali nije ni ona neki sinonim kvaliteta i udobnosti. I ja smatram da su se nalozili previse, sto bi rekli is-hype-ovana, kad za malo vise para (~200€) ima mnogo boljih kupovina, kao ovako nesto...



net-p-02.jpg

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za taj novac za koji se prodaje, nema bolje. Slično? Verovatno ima. A za "samo" 100 € više i od te ima bolja, i tako dalje...

Najjeftinija stolica za ono što nudi, sa najmanje kompromisa, mogućnošću odbira materijala i boje i sa desetogodišnjom garancijom.

I nije 18k već 16k.
 
Poslednja izmena:
Ima i toga. Nemam orijentaciju u dinarima jbt, 18 000. Kada gledam u € obicno odbijem dvije nule, ono 125 RSD, prop'o ko zeton jbt.

Ma 10 godina samo na papiru, otidji u 5oj godini i reklamiraj...

Nisam sjedio na njoj, ali ne djeluje mi udobna, kao ni jedna neergonomska.
A kad sjednes na ergonomsku (mesh gore i dole), nece ti vise pasti na pamet da dajes 18000 vec ces ustedjeti 2-3x toliko i kupiti ko covjek, i ne zazaliti sekunde. Otidji u prodavnicu i sjedi i uporedi.Moje iskustvo.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Okvirno 1 evro = 120 dinara u menjačnicama. Znači da stolica izađe oko 130-135 evra.

Za naše standarde je skupa. Ja sam i ovu kupio k'o čovek :) Od prošle plate odvajao i od ove kupio, ali koliko sam zaključio, to je neki best buy u ovom momentu.

I prilično je udobna.
 
Poslednja izmena:
Ima i toga. Nemam orijentaciju u dinarima jbt, 18 000. Kada gledam u € obicno odbijem dvije nule, ono 125 RSD, prop'o ko zeton jbt.

Ma 10 godina samo na papiru, otidji u 5oj godini i reklamiraj...

Nisam sjedio na njoj, ali ne djeluje mi udobna, kao ni jedna neergonomska.
A kad sjednes na ergonomsku (mesh gore i dole), nece ti vise pasti na pamet da dajes 18000 vec ces ustedjeti 2-3x toliko i kupiti ko covjek, i ne zazaliti sekunde. Otidji u prodavnicu i sjedi i uporedi.Moje iskustvo.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
18k je kožna, 16k je "obična", koja je svakako udobnija od kožne.

Ne mogu da vjerujem kako ste se primili da dajete 18000 za tu stolicu, na slici mi izgleda udobno ko one plasticne za terasu.

Ja uzeo ovu za 80e, simfonija udobnosti a drzi me dobro
https://www.directlowcost.com/en/p/marvin-mesh-1

Ja recimo nikada ne bih uzeo ovako nešto, ima fino leti da ti lepi i greje leđa :)
 
Poslednja izmena:
Moj posao iziskuje stvarno dosta sedenja bez mogućnosti pauze 55min bez prestanka, a onda imam pauzu od 5min tokom koje moram i do wc-a i da nekad postavim sebi obrok koji sam ranije pripremio, ustedeo novac i od kolege kupio 4 meseca staru Herman miller embody za novac koji nikad nisam zamislio da cu dati za stolicu.

Nisam je platio ni blizu cifre u Nitei (tamo je oko 1400e sa PDV, ja sam platio upola manje) i to je uz Kindle koji sam kupio pre 4 godine, najbolje potrošen novac u mom životu. Znam da ne može svako da uštedi taj novac, ali ja sam ranije na rate kupio Ergohuman, koju sam prodao za 400e i dodao za ovu i svakako vredi. Stolica je napravljena tako da možeš da je apsolutno prilagodis sebi, prilagođava ti se i kada se okrećes u stolici, sve je to moguće videti na YouTube, ali svakome ko može da uštedi taj novac savetujem da proba stolicu tog kvaliteta(ne mora biti Herman miller, moze i Steel case ili nešto tog tipa), ali za Embody svaka preporuka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sve i da dvije ovakve promijenim za vrijeme dok bi trajala jedna ta iz ikee isplati se...debelo sjediste i debeli naslon

Sent from my Z5
Ovo sto si napisao nema nikakve veze sa realnim zivotom a kamoli sa stolicama koje pominjes...
 
Jel stvarno nema nista bolje od Markusa za 17k (racunajuci dostavu)? Trenutno stolica me doslovno ubija, upropasti mi ledja. Moram pod hitno da je menjam, tih 17k mi je puno ali dao bih te pare samo da ne mislim..
 
Vidi ga ovaj...evo ti ovako - neka ova ikea potraje dok se ne pohaba npr 8 godina a moja 4, ok, za isto vrijeme bi me kostalo 10e vise ali cu u mojoj uzivati vise, jel sad jasnije?

Ili ovako, s obzirom da me stara radna fotelja u bg kostala oko 50e, plastika+skaj, dno ponude, evo 7 godina je ziva skaj netaknut a lezao u njoj svaki dan. Znaci uspravno samo kad se igram, 90% koriscenja obaljen naslon i lezim sa nogama u vis.
Ova koja je i bolja ce potrajati bar 5 godina sto mi je dovoljno kupicu novu jos bolju, a udobnija nego od 200e fotelje u istoj radnji, ima kao car da se nauzivam za 80e.

Da pricamo o cipelama uvjek bi rekao bolje jedne od 100 nego dvoje od po 50

Sent from my Z5
 
Poslednja izmena:
Ovako ljudi Markus je VRH znaci stolica je jaka ne skripi ne krcka i naravno udobna je. Danas sam dobio zamenu jer je prva bila pocepana odozdo (nista strasno ali sam reklamirao)
Ja prezadovoljan pogotovo sto su mi sada dve u kuci posto predhodnu nisam morao da vratim a bilo je dogovoreno da vratim +1 za Ikea
 
Poslednja izmena:
Jel stvarno nema nista bolje od Markusa za 17k (racunajuci dostavu)? Trenutno stolica me doslovno ubija, upropasti mi ledja. Moram pod hitno da je menjam, tih 17k mi je puno ali dao bih te pare samo da ne mislim..
Iz BG-a si tako da ti Ikea nije previše daleko. Najbolje da se odvezeš i probaš sam da li ti odgovara ili ne.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ovako ljudi Markus je VRH znaci stolica je jaka ne skripi ne krcka i naravno udobna je. Danas sam dobio zamenu jer je prva bila pocepana odozdo (nista strasno ali sam reklamirao)
Ja prezadovoljan pogotovo sto su mi sada dve u kuci posto predhodnu nisam morao da vratim a bilo je dogovoreno da vratim +1 za Ikea
Dali ti dzabe fotelju? :D
 
Nazad
Vrh Dno