Šta je novo?

Dobre radne stolice

Evo posle nedelju dana na markusu da javim utiske[emoji3]

Uzeli smo u firmi 25 komada i uglavnom su svi srecni kazu da je dobra i udobna stolice..mene jedino bole malo ramena posle duzeg sedenja, mozda zato sto me ova stolica nekako tera da sedim pravo a ja nisam navikao sa proslom na kojoj sam sedeo 7godina..moguce je samo da je stvar navike...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da, to je i meni smetalo, na pocetku.
Mnogo me stolica gura napred, ali, postoji mogucnost, da fiksiras naslon, u nekom drugom polozaju, pa probaj to.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hvala puno za informacije oko stolica, veoma su korisne. Procitao sam zadnjih 170 stranica, od 40 stranice sam poceo, video sam par puta da se pisalo da moze da se izbegne placanje pdva, kako?

Ako imas firmu u svom vlasnistvu koja je pdv obveznik. to je u najkracem. ili ako neko ko ima firmu u pdv-u u svom vlasnistvu hoce da ti kupi stolicu (al to je samo hipoteticka opcija jer je krsenja zakona).
u prevodu pdv bi trebao da platis :)
 
Inace ovih dana sam bio po Bg-u, dva dana gledao stolice.
Emu, Astra, Antares, Modrulj(ne preporucujem saradnju sa njima, veoma neprofesionalni), Nitea, Delight.
Ima solidnih stolica do 50k, i naravno jos boljih preko 50k.
Posto sam prvo krenuo od Emu-a, tu mi se svidela https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-f12a/ i https://www.emu.rs/proizvod/radna-fotelja-sl-f8/, stolice za ove pare sasvim ok(mada to su inace prve stolice u koju sam seo posle ove moje iz Forma ideale-a, tako da treba i to da se uzme u obzir, meni su bile ekstra jer sam sedeo na krsu(i dalje sedim dok ne stigne ona koju sam narucio)).
Astra office http://www.astraoffice.com/radne-o143.html, ova mi je najvise godila, to je inace neka nova sto je skoro izasla, tako su mi barem rekli. Cvrsta sto sto se tice konstrukcije, udobna, daju tipa nekih 2k popusta za kes, izlazi oko 47k.
Prvi dan nismo stigli za ostale tako da mi je ostala Nitea. U Nitei mi je pomogla veoma ljubazna Jelena Arsenovic, krenusmo od Sayl-a, nije mi se svidela, nesto mi deluje mala skroz, posle toga Mirra 2, stolica ekstra, za ledja malo cvrsca ali se ne oseti, sediste bas udobno, moze da se prilagodi kako kome odgovara cena nekih 830e, sledi Aeron koji je precenjen po meni, ne vredi 1200e, ledja i sediste su mekani, moze da se koriguje kako kome odgovara (probao B velicinu), da se ne lazemo, dao bih 1200e da mi je davao neki "WOW" osecaj, ali nije nazalost. Embody sam probao cisto da probam, nisam bio zainteresovan za njega jer mi se nije davalo 1500e, na prvu mi se nije svideo ali kada sam malo duze sedeo delovao je ok. Vitra Headline mi se nije svidela, ne pase mi.
Drugi dan u Antaresu sam probao samo dve stolice jer smo zurili da stignemo za Delight, tamo mi se svidela Oklahoma pdh, sasvim ok za oko 30-35k din, Ergohuman previse mekana podrska za ledja, kao da je nema.
Modrulj(ne highlightujem ih zato sto ne zasluzuju) prvo nismo mogli da nadjemo, zovemo call centar njihov, covek nam kaze imate na sajtu, bravo. Jedva nekako nadjemo "kancelariju" koja je u dvoristu neke kuce, udjemo tamo zena totalno nezainteresovana, nije ni ustala sa stolice :), pitam za neke stolice ona kaze mi to nemamo ovde, imamo samo ove sto stoje tu. Kaze mozete da odete do Novog Sada, tamo imamo salon pa mozete da vidite sve, ja svaki dan putujem do Novog Sada, i napomene da joj je radno vreme jos 3 minuta(potrosismo vise od 20 da ih nadjemo samo), jos jedan bravo. Kao da je Novi Sad 2 minuta od Bg-a. Probao dve stolice, bolje da nisam, izasli posle 2 minuta i to je to.
Posle toga sledi Delight, najvise mi odgovarale Leap i Gesture, od toga sto mi je Leap na prvu bila ekstra(nju i narucio, oko 900e). Gesture isto ekstra stolica, ali mi je Leap bio bolji. Da napomenem da svako ima drugacije potrebe i gradju tako da nekome moze da odgovara i neka koju uopste nisam napomenuo, ove su meni bile ok i mozda ce nekom da pomogne ova informacija, kao sto su i vase pomogle meni kada sam pravio spisak. Za Steelcase tolice se dosta dugo ceka. Nekih mesec dana su mi rekli.
Da napomenem da su ove skuplje stolice iz Delight-a i Nitea-e kvalitetnije odradjene i deluju kao da sedite na oblaku bukvalno, rasporedi se tezina i ne osecate stolicu, nema prekida cirkulacije. Garancija 12 godina.
Visina oko 178 cm(merena jos u osnovnoj ili srednjoj, ne secam se, ali mislim da sam tu negde oko 178), variram izmedju 85-90 kg.


Pozdrav
 
Sinoc sam dobio Markusa na poklon posto nikako sam da ga kupim sebi [emoji14]
Za ove pare sjajna stolica. Na ergohuman mi je smetao kraci sedalni deo, toliko da nisam mogao ni 3 minuta da sedim. Na Markusu mi ne smeta ni mrvicu, pogotovu mad dignem noge na postolje ispod stola, onda vise i ne primecujem.
Ustvari, primetio sam da Markus ustvsri ima niske naslone za ruke. Ako stolicu dignem da mi nasloni za ruke budu u visine tastature onda mi je sedalni deo poprilicno visi u odnosu na prosle stolice. Samo zbog toga se i primecuje da je sedalni deo kraci jer noge padaju pod vecim uglom. Ako noge stavim na postolje ispod taj problem je neutralisan u startu.
Inace, svidjaju mi se tockici i bas mi je udobna.

Tapatalk from Poco loco
 
Koliko si visok? :D Bitno pitanje da se razume razmera.
Sinoc sam dobio Markusa na poklon posto nikako sam da ga kupim sebi [emoji14]
Za ove pare sjajna stolica. Na ergohuman mi je smetao kraci sedalni deo, toliko da nisam mogao ni 3 minuta da sedim. Na Markusu mi ne smeta ni mrvicu, pogotovu mad dignem noge na postolje ispod stola, onda vise i ne primecujem.
Ustvari, primetio sam da Markus ustvsri ima niske naslone za ruke. Ako stolicu dignem da mi nasloni za ruke budu u visine tastature onda mi je sedalni deo poprilicno visi u odnosu na prosle stolice. Samo zbog toga se i primecuje da je sedalni deo kraci jer noge padaju pod vecim uglom. Ako noge stavim na postolje ispod taj problem je neutralisan u startu.
Inace, svidjaju mi se tockici i bas mi je udobna.

Tapatalk from Poco loco

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
licno sam zadovoljan markusom posle 2-3 meseca koriscenja. imam ga kuci a imao sam ga i u poslednjoj firmi gde sam radio. odlicna stolica za te pare :)
 
Ergohuman ima pomeranje sedalnog dela napred i nazad, tako da bi trebala biti ok i za vise ljude, drugaru os 197cm je super, koristi je godinama.

Meni je licno ergohuman jedna od najmeksih stolica u koje sam seo, ali je lumbarna podrska nepostojeca.

Sedeo sam oko 3 sata iz cuga u Ergohuman bez frke, dok mi na Markusu trnu noge i bulja boli posle sat i po, 2.
 
Poslednja izmena:
Meni se Markus nikako ne svidja... Noge mi nekako bzv stoje, neprirodno nekako, mozda mi je kratko sediste pa zato i lumbalni deo mi nikako ne pase jako mi nisko. Sto se tice kvaliteta izrade je extra, mnogo bolja od bilo koje stolice u tom cenovnom rangu sigurno.
 
Izgleda da sam se istripovao za visinu naslona za ruke. Merio sam i isti su mi nasloni. Izgleda da je razlika sto je malo omeksao sedalni deo na staroj pa utonem vise i sto je na markusu prednji deo tog sedalnog malo deblji. Sto je standardnih 80cm, tastatura je na 70cm visine, ja sam 185. Meni je markus extra udoban.

Tapatalk from Poco loco
 
Poručena Herman Miller Embody za posao, za oko 2 nedelje stiže, javljam utiske :)

Između ostalog, presudila je garancija od 12 godina. Ono što sam je probao je prekratko da bi se znalo da li je bolja od drugih.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
@[SAJ]ber Kurajber
Nismo blizu ali hvala u svakom slucaju.
Savet za ostale, ne uzimajte previse udobne stolice, ako sedite dugo, kad tad vam slede muke kao meni, manje ili vise. Na 45min pauza, ispravljanje i neko setanje, nikako stojanje u mestu.
 
Meni je Markus sjajan sto se tice udobnosti. Tvrd je sedeci deo, dobar je za duze sedenje, mrezica na ledjima da koza dise, fina podrska za lumbalni deo... To je ono sto mi treba. Ne bi smetalo da je sedalni deo malkice duzi ali meni me smeta jer uglavnom sedim full zavaljen sa nogama podignutim na postolju.

Tapatalk from Poco loco
 
To je upravo polozaj koji je smrt za kicmu. Dok si zdrav to ne osecas naravno. Treba noge da budu pod pravim uglom, da sedis sto vise pravo. Sto vise podignes noge to vise savijas kicmu i vece je opterecenje na trticni deo. Tako odlazi diskus izmedju L4 i L5. Naravno i genetika tu igra ulogu ali posto je tesko resiv problem ili ga i nema treba paziti dok se ima zdravlje jer je posle kasno. Ja sad uzimam vitamin D3 i malo je bolje ali mi je sedenje i dalje najveci problem.
 
Dosao je kraj i mojoj stolici pa razmatram koju da uzmem. Vidim da bas dosta ljudi hvali Markus ovde, otici cu danas mozda da pogledam i da vidim da li mi odgovara.

Da li imate jos neku preporuku u tom cenovnom rangu? Izdvojio bih do 15000din. Vidim da je Markus trenutno na akciji za 14k.
 
Nisam stigao da odem danas, ali cim ugrabim priliku, probacu i tu. Deluje mi ok ovako sa slike, al mora se probati.
 
DukeLander ju je pomenuo ranije, meni deluje zanimljivo, ali nikako da odem da je vidim. Keva je u medjuvremenu uzela Markusa za kancelariju i extra je zadovoljna
 
To je upravo polozaj koji je smrt za kicmu. Dok si zdrav to ne osecas naravno. Treba noge da budu pod pravim uglom, da sedis sto vise pravo. Sto vise podignes noge to vise savijas kicmu i vece je opterecenje na trticni deo. Tako odlazi diskus izmedju L4 i L5. Naravno i genetika tu igra ulogu ali posto je tesko resiv problem ili ga i nema treba paziti dok se ima zdravlje jer je posle kasno. Ja sad uzimam vitamin D3 i malo je bolje ali mi je sedenje i dalje najveci problem.
E pa to jeste problem na stolicama gde se samo naslon obara. Na Markusu zajedno s naslonom naginje se i sedalni deo tako da nije frka nikakva. Podrska je ok za lumbalni deo tako da sve ostaje na svom mestu.

Tapatalk from Poco loco
 
Jos je gore kada se sedalni deo naginje, jer nije stvar ugla nogu, vec proste gravitacije i odnosa tezine.
Kada jos i podignes noge, em remetis cirkulaciju, em dodatno povecavas tezinu ka centru ili ti trtici.

Markus dodatno ima i beskorisne naslone ruku, pa te vuce da se naginjes i spustas, guras ramena napred.

Mislim da se ni na jednoj ozbiljnijoj stolici sedalni deo ne naginje sa ledjima.
To je samo radi ustede na mehanizmu, jer odvojeni sedalni i ledjni deo dosta vise kostaju da se naprave.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, Markus i nije ergonomska stolica tako da tesko za te pare moze da se dobije bolje...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Naravno, ali ne treba pricati kako je to zapravo bolje, a svi oni koji prave ozbiljne stolice, nemaju pojma izgleda :)
 
Jos je gore kada se sedalni deo naginje, jer nije stvar ugla nogu, vec proste gravitacije i odnosa tezine.
Kada jos i podignes noge, em remetis cirkulaciju, em dodatno povecavas tezinu ka centru ili ti trtici.

Markus dodatno ima i beskorisne naslone ruku, pa te vuce da se naginjes i spustas, guras ramena napred.

Mislim da se ni na jednoj ozbiljnijoj stolici sedalni deo ne naginje sa ledjima.
To je samo radi ustede na mehanizmu, jer odvojeni sedalni i ledjni deo dosta vise kostaju da se naprave.
To za gravitaciju se slazem ali samo za to. Iskreno, daleeeko mi je udobnije i na duze i na kratko kada se sedalni deo naginje. Kad se samo naslon naginje onda me trtica boli i klizim lagano napred vremenom.
Sedim ja i uspravno kada radim nesto i super mi je ali ako nesto citam ili samo surfujem onda se zavalim. Ako ne dignem noge cirkulacija se smanjuje u butinama, kada ih dignem savrseno je.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno