Šta je novo?

Dobre radne stolice

To preskakanje su radile sve stolice koje imaju sinhroni mehanizam. Nisam jos naleteo na neku koja to ne radi :D Steelcase Gesture to nije radila, do duse zbog mehanizma koji koristi. Jedini lek je da ne obracas paznju :/
 
Treba mi preporuka do 350e, bilo da je polovna ili nova, do 100kg nosivosti. Sta uzeti?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mene zanima nešto drugo. Pre par dana sam na "sekirici forumu", naleto na po meni veoma zanimljiviu temu "Sediste od auta kao radna stolica". Radi se tome da se nabavi neko dobro kožno sedište, i ušrafi na donji deo kancelarijiske stolice. Nešto kao ovo
 
Koliko sam ja upoznat auti se ne voze sa tastaturom i misem? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa on i nije rekao da će u auto ubaciti tastaturu i miša niti da će sa njima voziti :)
 
Koju biste stolicu preporučili u rangu do nekih 14.000-15.000 a da može podneti ovo mojih kilogramčića opasno blizu stotke?

Video sam Marvin u Matisu za 13.380 i sviđa mi se što ima metalnu bazu (kontam da je čvršća/dugotrajnija), što deluje udobno i ima dovoljno visine za odmoriti glavu. :D Namena bi joj trenutno bila pre svega uživanje prilikom surfovanja internetom, gledanja filmova/serija, par sati dnevno po povratku s posla. Mada mi taj tip fotelje (imam trenutno sličnu, raspada se) odgovara i za neki povremeni ozbiljniji rad.

Da li postoji neki bolji izbor?
 
Poslednja izmena:
Da podelim utiske od posete Astra Office:

Model koji sam najvise zeleo da isprobam ( A98/RG) nije bio tu te to ostaje za sledeci put.

Model O111 sam isprobao, ali naslon za glavu nikako nisam mogao da podesim iako se citav naslon za ledja i glavu podize dosta opet mi je bilo nisko. Lumbalni podupirac je bio nekako suvise tvrd i ostar za moj ukus i ne bi to podneo da me bode u ledja nikako. Sedalni deo je bio jako udoban.

Model koji mi se isto dosta dopao je O118. Ima isti sinhro mehanizam kao CF-85A, ali opet je naslon za ledja i glavu nizka, mada mi se jako dopao sedalni deo i naslon za ledja koji iako nema lumbalni podupirac dobro drzi ledja i posle nekih 40 minuta sedenja u njoj, ali opet oblik stolice je identican ovoj staroj pa mi nekako glupo da dajem 40K za stolicu koja ima skoro identicne ergonomske karakteritike kao i stara od celih 9000. U sustini najvise placam stof, sundjer i mehanizam kod te stolice, posto obe poseduju identican metalni ram.

Probao sam jos par modela, ali vecina je imala plasticnu ili mreznu podrsku za ledja koja izuzetno zulja.

Avantura se zavrsava povratkom na staru stolicu, retapaciranu i sa novim tvrdjim sunderom za sedenje, kao sa zamenjenom mrezom i lumbalnim jastukom, a nastavak potrage za boljom stolicom ce biti u avgustu kada budem imao vise vremena.
 
Ima li neko preporuku za stolicu za "prelazni period", odnosno dok ne kupim nesto ozbiljnije tipa HM, steelcase itd. za godinu - dve. Trenutno imam ovu https://i.imgur.com/9igkRmf.jpg, ali se metalni mehanizam vremenom "prosirio" u bazi tj. kad se sedne, stolica ode malo unazad, pa mi nije prijatno za sedenje.

Sedeo sam u jako slicnoj ovoj http://www.100lice.com/kancelarijske-stolice/radna-stolica-rs80r i bilo mi je ok za ledja, jer ima lumbalnu podrsku. Osim nje mi treba mehanizam koji nije onaj najjeftiniji, kao na trenutnoj stolici i da nasloni za ruke budu bar malo mekani, a ne cista plastika. Videh da astra ima ovu http://www.astraoffice.com/radne-a83rg.html, ali ne znam kakav je onaj mehanizam, pretpostavljam da samo moze unazad da ide?
 
Sačekaš još mesec dana i probaš Markus u Ikei? Za 130e mislim da je best buy.

 
I ja mislim da je best buy u tom cenovnom rangu, jer nije onaj najjeftiniji mehanizam i naslon je prilicno visok, ali nazalost nema podesive naslone za ruke po visini, sto sam cesto koristio na prethodno pomenutoj.
 
Ja vec dugo jasem pilates loptu kazu da je to dobro za ledja, al realno da hocu neku ozbiljnu stolicu za 130e odes kod nekog metalca da ti izvari custom :)
 
Mislim da je nemoguce da to neko ko se bavi zavarivanjem metala izradi ergonomski i dobro za ledja.
 
Moze li neka dobra dusa da kaze sta je trenutno best buy za ~ 500 evra?
 
Ako imas firmu, steelcase please.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li neka dobra dusa da kaze sta je trenutno best buy za ~ 500 evra?

Ako mozes da se ispruzis za jos 100 evra po meni je best buy kupiti polovnu Herman Miller Aeron stolicu, treba samo traziti na oglasima, veruj mi tako sam ja uradio pre 2 godine i prezadovoljan. Ja sam Aeron staru 5 godina platio 630 evra a i dan danas je kao nova.

A trenutno imas na oglasima i polovnu Steelcase Gesture za 650 (mozes da pokusas da smanjis cenu) ali meni se generalno Steelcase stolice uopste ne svidjaju.
 
Prelistao sam temu par stranica unazad, a i dalje sam neodlucan..

Procitao sam da je neko platio stolicu par stotina evra a ona se klima, skripi itd...

175cm visok, 82kg tezak.. provodim 8h dnevno sjedeci..

budzet oko nekih 300evra.. sta predlazete? odakle da kupim? zivim u BiH...
 
Bio prosle sedmice u FEF-u u BL da vidim sta imaju u ponudi, a situacija je sledeca;

imaju ogroman lager, i trenutno je akcija na Herman Miller proizvode..

Aeron je u ovom trenutku 625eur + pdv -

da li je to ok?
 
Ako je nov i vise nego ok cena, ako ti stolica odgovara. Isprobaj od HM Aeron, Mirra 2 (sa butterfly suspension back), Embody i mozda cak i Sayl(sa lumbar support).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Novo iz FEF-a, ima lumbar support i fully loaded je ja mislim,

cekam predracun
 
To ti je onda super cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je cena mnogo bolja nego u Srbiji. Ja se razmišljam da. Menjam svoj Ergohuman za Herman Miler, ali mi je doplata prevelika, preko 800e. Kad bih ga našao za tu cenu, a da znam da nije refubrished preko KP

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Screenshot at Jul 17 15-18-01.png

Evo slika predracuna,

to znaci jos vratim pdv i dobijam stolicu za oko 650evra

moze li neko od vas da mi potvrdi da je ovo ok? ja sam stvarno laik za stolice, ali posebno za HM
 
Ovo deluje bas povoljno. Bukvalno jeftinije nego ponuda na KP kod nas. Mislim da je svakako dobra kupovina

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
mene je moj Aeron prije samo pola godine izašao skoro duplo toliko, ali krastavac, kad nisam znao da izlazi blago unaprijeđeni model, pa je ovaj "stari" sad na žestokim popustima...
 
mene je moj Aeron prije samo pola godine izašao skoro duplo toliko, ali krastavac, kad nisam znao da izlazi blago unaprijeđeni model, pa je ovaj "stari" sad na žestokim popustima...

Koja je razlika izmedju starog i ovog novog modela?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na predracunu pise da je proizvodnja januar 2017. To nije novi model?
 
Da, pise

Ali ja ne znam razliku izmedju starog i ovog modela


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ono sto vidim da pise AU122AWB znaci da stolica ipak nije fully loaded, zato sto nema forward tilt vec samo backward tilt. Nekomo je taj forward tilt nesto najbolje na stolici sto moze da postoji (npr zbog kucanja na racunaru) dok je nekome forward tilt i nije neophodan. U svako slucaju cena je takva da bolja ne moze da bude.

Iako je proizvedena u januaru 2017 ipak je stara verzija Aerona a ne Aeron Remastered, ova stara verzija ce se proizvoditi jos godinu-dve bar tako je bilo sa Mirra i Mirra2 stolicama.

Razlika izmedju Aerona i Aeron Remastered stolica je minimalna, po meni je jedina bitna razlika sto su unapredili naslone za ruke koji mogu da se pomeraju napred-nazad kao npr kod Mirra2 stolice, sve ostalo je manje vise isto, od dimenzija i oblika stolice pa sve ostalo gotovo isto. Mozda bitnija razlika je sto na novom modelu nema vise onaj "jastucic" koji se nalazi na prednjem delu sedista. E da i Lumbar support i PostureFit je drugaciji ali ne bih znao kakva je razlike, meni se cini da je na staroj verziji bio mnogo bolji.
 
Nazad
Vrh Dno