Šta je novo?

Dobre radne stolice

druze slusaj..ja sam pre mesec dana uzeo vrhunsku stolicu...sve zivo sam pretrazio ..ceo novi sad i bg dok nisam nasa nesto normalno i kvalitetno (za razumne pare ) ....u my home u bg sam uzeo, ne mogu da nadjem sliku ..ali ogromna stolica sa luljanje, stabilizatorom, potporom za lumbalni deo ledja, nasloni za ruke..eko koza ...BAS BAS udobna... 15 000 din na snizenju bila....a ima isti takav model samo bez ljuljanja ( malo drugaciji mehanizam ispod stolice ) za 10 000 din...tako da , otidji tamo, bolju stolicu neces naci za te pare..ja sam sve obisao.

te stolice sa linkova su sve obicne kompjuterske stolice...ovo je udobna kancelarijska direktorska fotelja + veoma moderan dizajn i kroj .
 
Poslednja izmena:
druze slusaj..ja sam pre mesec dana uzeo vrhunsku stolicu...sve zivo sam pretrazio ..ceo novi sad i bg dok nisam nasa nesto normalno i kvalitetno (za razumne pare ) ....u my home u bg sam uzeo, ne mogu da nadjem sliku ..ali ogromna stolica sa luljanje, stabilizatorom, potporom za lumbalni deo ledja, nasloni za ruke..eko koza ...BAS BAS udobna... 15 000 din na snizenju bila....a ima isti takav model samo bez ljuljanja ( malo drugaciji mehanizam ispod stolice ) za 10 000 din...tako da , otidji tamo, bolju stolicu neces naci za te pare..ja sam sve obisao.

te stolice sa linkova su sve obicne kompjuterske stolice...ovo je udobna kancelarijska direktorska fotelja + veoma moderan dizajn i kroj .


Molim te, ako ti nije problem, koju od ovih stolica si uzeo?:

http://www.myhome.rs/modeli.php?args=sr:1:8:1:0&o=0
 
Mozda ovako nesto, planiram da kupim ovakvu lepo izgleda a i cena je prihvatljiva
http://www.formaideale.rs/catalog/u...fotelje/konferencijska-stolica-mg-10118h.html

Imam 2 ovakve stolice u kancelariji. Za to koliko kostaju, verovatno su ok izbor cene i kvaliteta.
Mane su sledece:
- Pretople su leti
- Imbusi koji spajaju dno i naslon se povremeno razlabavljuju
- Jednoj je posle 2 god koriscenja izletela neka metalna opruga sa strane, ali i dalje lepo radi.. Decko koji je koristi nije bas nezan prema istoj
Prednosti su sledece:
- Priroda konstrukcije je dosta solidna
- Tockovi i osnova se drze
- Cena i brza isporuka

Ako hoces nesto malo bolje, prepoucujem sb-alsan i jednu konkretnu stolicu koju sam kupio u metro-u, ali je nazalost vise nemaju (model hermes).. U alsanu su dobre stvari oko 20 hiljada, a ova u metrou je bila oko 12hiljada.. Obe imaju kvalitetan mrezasti naslon.

Ostalo je uglavnom zesci sund, i prvo gledaj Metro pa sve ostalo (ako vec kupujes C klasu)..
 
Poslednja izmena:
Danas sam u SB Alsan kupio Memphis fotelju za 15k. Prvi utiscu su jako povoljni, jako je udobna, a mislim da ima sanse da dugo pozivi (metalni prsten, rukohvati ali i jedna metalna ploca preko ledja i sedalnog dela stolice).
Big smiiile here :)
 
Poslednja izmena:
Mozda ces morati da utegnes srafove na naslonu za ruke sa vremena na vreme. Moja traje vec godinu dana i 2 puta sam zatezao. Do duse, moja stoji na ljuljanju i dosta se ljuljam pa su bas ti srafovi pod pritiskom. Daleko je to od ispadanja ili lomljenja, ali osetio sam jednom da rukohvat nije savrseno stabilan sto me nerviralo. Sada cu da pritezem na svakih par meseci da bih izbegao moguce probleme.
 
Mala intervencija svakih nekoliko meseci je nista spram onoga na sta sam navikao.

Nego, bas sam citajuci tvoj postove na tu temu odlucio da prvo pogledam u SB Alsan - hvala :)
 
+1 za vizor...

imam jednju njihovu stolicu/fotelju, koristim vec preko 5 godina, i zadovoljan sam sa njom, trazih na sajtu da vam pokazem ali je nema...
uglavnom ukljucite i ovog naseg proizvodjaca prilikom izbora :)!
 
...ali i jedna metalna ploca preko ledja i sedalnog dela stolice...

Ako je tako, tj. ako su naslon i sedeci deo iz "jedne ploce" ili ako su povezani nekom metalnom plocom, onda je to ok. Interesantno da na slici (bar meni) ne deluje tako, vise izgleda kao da ih samo povezuju nasloni za ruke.
 
Ako je tako, tj. ako su naslon i sedeci deo iz "jedne ploce" ili ako su povezani nekom metalnom plocom, onda je to ok.

Naravno, sve sto nije spojeno pukne brzo, a dotle skripi i ljulja se.

Interesantno da na slici (bar meni) ne deluje tako, vise izgleda kao da ih samo povezuju nasloni za ruke.

To je varka, evo uslikah moju da mozes da vidis - po 4 srafa sa svake strane drze plocu sirine 13cm i debljine 5mm. Vrlo solidno.
 

Prilozi

  • stolica.jpg
    stolica.jpg
    77.6 KB · Pregleda: 546
I od mene sve pohvale za Memphis stolicu. Mnogo se lepse sedi ;)
 
Memphis je prelepa za oko ali nije radna stolica.

Jedine radne stolice od svih navedenih su one sa sajta http://www.namestaj24.com/products_...old_subcategory_id=147&old_subsubcategory_id=

jedino što su ekstremno ružne. Ali samo one imaju podešavanje visine naslona za ruke što je meni recimo mnogo važno kao i prilagođavanje za lumbalni deo (dakle iz dva dela pa svako sebi namesti kako mu odgovara)

I prateći onja link dođoh do ovog:

http://www.fira.co.uk/consultancy/e...nce-award/ergonomics-excellence-award-holders
 
Poslednja izmena:
Nesumnjam ali ostaje problem naslona za ruke
 
A sta fali naslonu za ruke? Radnoj stolici naslon za ruke i ne treba posto su ruke na stolu :p
Generalno jeste lose sto nije moguce podesavati naslon za ruke i ledja ako je neko visok ili nizak, ali ne predstavlja bas neki problem za vecinu ljudi. Ugao naslona nije potrebno menjati zbog ljuljanja.
Inace sam bas zbog polozaja naslona i uzeo memphis umesto gamma (ili ona druga u istoj klasi). Kada sam seo u gamma nije mi odgovarao polozaj ledja i morao sam da odustanem. u Memphisu sam se istopio. Bio je vreli letnji dan i posle cimanja po prevozu ulazim u klimatizovanu radnju i sedam u fotelju. Nisam hteo da ustanem :D
 
Da se priključim neodlučenim...

Tražim stolicu kome nasloni deo prati leđa i kome se sila kojom leđa pritišće može podešavati. Takođe, nasloni deo mora biti od ovog rupičastog platna zbog znojenja. Naslon za ruke bi trebao biti podesive visine.

Pregledao sam sajtove i naletio sam na ovu stolicu od 23.000din.
Učinilo mi se skupo, ali kad vidim koliko kvalitetne stolice koštaju, ova dođe povoljno.

Da li ima neko iskustva sa konkretnim modelom ili može da preporuči sličnu stolicu uz gore navede uslove?
 
Poslednja izmena:
@subtractor
Što se tiče naslona za ruke veoma je bitan jer nevise u vazduhu ili na stolu a sma im tim smanjuje umaranje u ramenom pojasu. Ovde se govori o radnim stolicama dakle za intezivan rad a ne o stolicama za ljuljanje.

MEMPHIS izgled azaista prelepo nesumnjam da je veoma udobna ali jednostavno zbog mane koje sma naveo ipak nespad au radne stolice. Mada i cena od 19 000 je malo preterana


@bmibmc

E to je već radni model

Na strani ispred imaš ovo:

Jedine radne stolice od svih navedenih su one sa sajta http://www.namestaj24.com/products_...old_subcategory_id=147&old_subsubcategory_id=

jedino što su ekstremno ružne. Ali samo one imaju podešavanje visine naslona za ruke što je meni recimo mnogo važno kao i prilagođavanje za lumbalni deo (dakle iz dva dela pa svako sebi namesti kako mu odgovara)

I prateći onja link dođoh do ovog:

http://www.fira.co.uk/consultancy/e...nce-award/ergonomics-excellence-award-holders
 
Poslednja izmena:
E moj Kritika, baci pogled na cene ovde ili ovde. Cene na zapadu. Ko zna koliko su kod nas...
Mada, otiću do Sinđelićeve da vidim ta čuda uživo!
 
uuuf
 
3100 eura za stolicu, pitam se da li je neko poseduje u Srbiji? :d
 
@mirza82

Sa nulom manjka ili viška:d
 
Nazad
Vrh Dno