Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ma da, ploča metar sa metar i po, jednom rukom je nosim kao od šale.

Ali kada se sklopi, druga priča. Skroz dobar sto.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Evo jedne slicice Ikea setup-a



Sent from my F3211 using Tapatalk
 
@djolenzi

Jel si to uzeo i ono za noge? :) A gde ti stoji komp?
 
@djolenzi
I ja merkam da promenim svoj sto, jel si mozda gledao ove druge kombinacije dve noge i fijokar onaj u Ikei, kako izgleda to uzivo?

Tnx.
 
Poslednja izmena:
@djolenzi
I ja merkam da promenim svoj sto, jel si mozda gledao ove druge kombinacije dve noge i fijokar onaj u Ikei, kako izgleda to uzivo?

Tnx.

Jesam ali sa prakticne strane mi nije odgovaralo posto nemam potrebu za njim a i ako mi zafali, lako cu da ga dodam posto ovde ima mesta.

Od svih stolova sto sam video i probao; ovaj mi je nekako najcvrsci i najlepsi. Bilo bi idealno da je puno drvo mada bi tad kostao 3x ali se i ovako ne zalim.

Malo vise sam testirao one njihove varijante tabla + 4 nogice i to ispadne oko 13k a ja sam isti takav DIY sto (koji je bio u najmanju ruku 5x cvrsci i manje se klimao) zamenio za ovaj Malm. Nogice koje prodaju, a oko 2k po komadu su, su jezivo lose i nestabilne.
 
Hvala puno, pomogao si mi da razbistrim sta cu. Verovatno cu pravim neki furnirani medijapan za plocu a noge cu da vidim. Imaju one Ikea hromirane sto se podesavaju 2500 komad mozda njih...
 
Hvala puno, pomogao si mi da razbistrim sta cu. Verovatno cu pravim neki furnirani medijapan za plocu a noge cu da vidim. Imaju one Ikea hromirane sto se podesavaju 2500 komad mozda njih...

Nemoj u Ikei da kupujes noge, jedino sto valja jesu one noge sto imas po dve sa strane ali nisam video cenu. Ako si misio da uzimas one 4 sto se srafe - batali; osim ako ne zelis da ti se klima sto.
 
Kupio sam danas Markusa. Dobra je stolica. Jedino sta sam primetio je da naslon mi se malo klima i cuje se udarac metal o metal kada se zavalim do kraja. Da li mogu nekako da eliminisem taj zvuk?

Taj zvuk se pojavljuje iskljucivo kad je naslon stolice zakocen.
 
Probaj da pojacas otpor za ljuljanje.

Nemam Marcus, ali slican problem sa tim luftom postoji na mnogim stolicama.
I udarac je, naravno, jaci sto je otpor slabiji.
 
Moja stolica takođe ima taj klang zvuk. Kačio sam snimak ranije, vidi se metalni zub koji drži naslon u jednom od predefinisanih položaja, kako "klanguće" kada se nasloniš do kraja, a stolica je zakočena.

Dosta ljudi na netu piše da ima takvu situaciju sa Markusom, tako da je to pre feature nego bag :)

Veći mi je problem rasklimanost naslona, možda da reklamiraš svoj primerak, pošto može biti samo gore kako je više koristiš.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Drustvo ima li neko iskustva sa Genesis ili Spawn gejmerskim stolicama?

Ja imam Spawn Orange, baš ovu: http://spawn-gaming.com/index.php/product/spawn-champion-series-orange/

Prošlo je nekoliko meseci od kako sam je kupio i veoma sam zadovoljan. Teška i čvrsta konstrukcija, svi sistemi za podešavanje rade kako treba, jastučići baš prijaju za kičmu i vrat, ni tvrdi ni mekani. Naslon možeš da pomeriš na 90 stepeni, ali i na manje od toga, da te nagne ka monitoru a možeš i da se zavališ unazad prilično. Nasloni za ruke takođe mogu da se podešavaju gore i dole. Jedina mana je što jastučić za vrat ne možeš da fiksiraš, ali možeš da ga izvrneš za 90 stepeni i onda kad nasloniš glavu ne može da mrdne a dodatno ti podržava glavu i drži leđa i vrat pravo.
 
Ja imam Spawn Orange, baš ovu: http://spawn-gaming.com/index.php/product/spawn-champion-series-orange/

Prošlo je nekoliko meseci od kako sam je kupio i veoma sam zadovoljan. Teška i čvrsta konstrukcija, svi sistemi za podešavanje rade kako treba, jastučići baš prijaju za kičmu i vrat, ni tvrdi ni mekani. Naslon možeš da pomeriš na 90 stepeni, ali i na manje od toga, da te nagne ka monitoru a možeš i da se zavališ unazad prilično. Nasloni za ruke takođe mogu da se podešavaju gore i dole. Jedina mana je što jastučić za vrat ne možeš da fiksiraš, ali možeš da ga izvrneš za 90 stepeni i onda kad nasloniš glavu ne može da mrdne a dodatno ti podržava glavu i drži leđa i vrat pravo.

Hvala na detaljnom odgovoru, razmisljao sam o njoj, doduse malo je skuplja nego sto sam planirao...
 
Hvala na detaljnom odgovoru, razmisljao sam o njoj, doduse malo je skuplja nego sto sam planirao...

Odmah da ti kažem, moj kum je uzeo jeftiniju varijatnu od nekih 50% cene ovakve. Posle 6 meseci mu se raspalo postolje, jer nije od metala. Tako da si upozoren, nemoj posle da plaćaš na ćupriji.
 
Kako vas sluzi Markus? :D
 
Super kvalitet ima Markus, ali definitivno nije za nas prasice, sada kada sam je koristio duze.
Imam 130kg i na buljsonu mi je bas tvrda.
Relaticno malo sam je koristio, ali je saltam radnici, a za sebe cu uzeti nesto bolje.
Za sada sam skontao da mi generalno stolice sa mrezicama bas odgovaraju, za duze sedenje su dosta prijatnije za nas teskase.

Imao sam do pre jedno 4 godine Emmu crnu stomicu, bila je 200e, pa je sada valjda 250e, super me je sluzila brdo godina.

Pre 2 godine sam uzeo skuplju Emmu sl-f8 i skoro mi je riknula, otisla mrezica na ledjima malo i rasklimala se u podnozju, mada sam ja 20kg iznad preporucene maksimalne tezine koju su mi rekli, i ako nigde ne pise zvanicno max tezina.

Tu ih moram pohvaliti, jer su pristali da mi zamene stolicu i ako su mislili da je prosla garancija za par dana i to samo na osnovu slika koje zam im poslao.
Medjutim, pre 2 godine su davali 25 meseci, pa je svakako ostalo jos mesec dana.

Dosli i zamenili gornji deo stolice, pa onda i donji, jer su izgleda promenili dimenzije rupe u medjuvremenu, pa nije stari odgovarao.

87aa2135b62c0424a3cae18f14c3cd6c.jpg
df4a52e58c52c28d34978ad56c3d75b4.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I meni je Markus tvrda stolica (na istom mestu). Izrada je dobra, ali džabe kad mi ono glavno ne odgovara.

Koje "mekane" biste preporučili, nebitno kog tipa, ja sam ih video vrlo malo...?
 
Poslednja izmena:
Ova moja sadasnja mrezasta je mekana, ali joj je cena tvrda, sa 400e.
Ta od 250 nije toliko mekana, ali je sira od ove i nije mi bila neudobna, za razliku od Markusa, gde sam dosao do toga da sedim na sper ploci :)
Isto to mi se desilo i sa najskupljom velikom koznom foteljom iz Metroa, koja je na prvu loptu bila 3 puta meksa i sa vise paddinga ispod dupeta, samo sam tada imao jos 20kg manje.
Markus je skuplji 20e od te stolice, a kvalitet je kao da je skuplji 100e.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Slazem se da je Markus malo tvrdji ali sam ja to resio jastucicem i sad je bombona :D
 
Da li neko poseduje nesto malo vise dizajnerski nastrojeno, recimo ovako nesto ili je izbor samo na gejmerskim stolicama u 6 boja i ovim klasicnim kancelarijskim.. ima li nesto i dovoljno udobno za sedenje a i da malo lepse izgleda..
 
To je "dizajnerski"? Hipsteraj, heh...izgleda kao nešto što bi našao kad odeš kod babe u selo.
 
Pokazi mi tu babu da joj otkupim :) Ajd ukuse na stranu, ima li nesto udobno, ne preterano skupo, a da nije bas klasicni kancelarijski ili klasicni gejmersko kicerajski izgled..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Ne verujem da ispunjava tvoj kriterijum, ali generalno jeste drugačije od većine kancelarijskih stolica. Pominjana je mislim samo jednom ranije u temi, neko je kupio za ćerku valjda, bila je neka skroz šarena varijanta.
U pitanju je ikein model SKRUVSTA, koji mi je na prvu loptu bio prilično udobniji od Markusa, koliko sam mogao da zaključim u par minuta isprobavanja tamo.
Ne deluje tako, ali pruža vrlo finu potporu donjem delu leđa, stvarno je udobna na prvo sedanje. :)
 
Pa vidis, skroz je fina, i ne deluje neudobno uopste a uklapa mi se u kriterijum lepote :)
 
Samo to nije radna stolica ni u jednom smislu (a ni ona tvoja od ranije), a ako je tražiš da bi dugo sedeo i radio na kompu recimo, mnogo su bitnije druge stvari od dizajna.

A ima i dobro dizajniranih i "zdravih" stolica, doduše ne za male pare.

Stolica mora da ima određenu konstrukciju da bi uopšte imala smisla kad je zdravlje u pitanju, a dizajnerske fore su uvek lepe da se vide, ali dizajn zapravo znači da radiš nešto u okviru ograničenja (što bi ovde bilo "zdrava stolica za rad" ) , a oni te stolice naprave kako im dune i ne zadovolje osnovnu funkciju radne stolice, tako da to i nije dizajn nego pre umetnost :).
 
Poslednja izmena:
Znam da dizajn cesto (u vecini slucajeva) ogranicava druge stvari, ali slab sam na to i cesto kompromitujem funkcionalnost zarad lepseg izgleda. Znam da je ovde "zdravlje" u pitanju, nije zdravo sedeti uopste pa bilo to i ove gejmerske stolice koje izgledaju kao iz kineskog klona Lamborghini-ja, moje neko misljenje je da su to ljudi malo previse naduvali u zadnje vreme, stolica je stolica.. na cemu smo samo sedeli u skolama svaki dan :)

Ovakve ili slicne stolice koristim ceo zivot za komp, a ne deluje mi da ce nesto sto malo lepse izgleda biti toliko neudobnije i nezdravije.. Takodje sam i prepolovio vreme od ranije u smislu da sad cesce zalegnem u krevet sa telefonom umesto sedenja, to je zdravije 7 puta od bilo kakve stolice :)
 
Ako se dobro sećam iz onih fitness tema, ti si prilično lagan čovek i verovatno je tu ključ. A u školi si imao 15 kila, a i na tim stolicama je krajnje nezdravo sedeti. Zato sva deca i sede onako kako sede.

Dobro je što nemaš problema, kad krene nešto da te zeza, postane ti jasno zašto je sve ovo bitno.

Inače i ja često tako razmišljam u drugim oblastima (dizajn pobedi), a ta gamerske estetika je posebna priča,to je i meni katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Da, ali imam u zadnje vreme problema sa donjim delom ledja, posle poduzeg hodanja i slicno.. Drzim jastuk u tom delu, sto mi deluje da vrsi istu ulogu kao na tim gejmersko/automobilskim stolicama sto imaju ugradjeno jastuce dole.. Verovatno i nepravilno sedim sto ne verujem da ijedna stolica moze da ispravi, mozda i gresim, dal je vredno dati 500, 600e za takvu stolicu ako pomaze u tome ili altogether izbegavati duze sedenje za kompom ako ne mora..

Mada opet ni vi ne pricate o takvim stolicama, vidim dosta se pominje Markus a to je po obliku bukvalno ista kao ova moja stolica iz Jysk-a.. default kancelarijska stolica koja mi neudobnije deluje od one sto je B@KA okacio..
 
Poslednja izmena:
Super kvalitet ima Markus, ali definitivno nije za nas prasice, sada kada sam je koristio duze.
Imam 130kg i na buljsonu mi je bas tvrda.
Relaticno malo sam je koristio, ali je saltam radnici, a za sebe cu uzeti nesto bolje.
Za sada sam skontao da mi generalno stolice sa mrezicama bas odgovaraju, za duze sedenje su dosta prijatnije za nas teskase.

Mislim da to nema veze s težinom, ja sam negde oko 75 kg i takođe bih rekao da je prilično tvrda.
 
Nazad
Vrh Dno