Šta je novo?

Dobre radne stolice

Hvala svima na savetima. Markus tekstil je moj izbor. Ikea mi je na 15 min voznje tako da idem danas na cufte i ekler :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobar je Markus. Evo me upravo u Ikea-i isprobao sam ga.

Da mi treba radna stolica uzeo bih je 100%.

Tekstil, tamno siva :)

Sad je kao neki popust, 13-14k, nisam zapamtio cenu.

Uklapa se za slanje po ceni od 400-500 DIN. To sam baš pitao.
 
Poslednja izmena:
Ovaj markus spominjete?


TuturuTu on 6X
6f8cf93f176d8af24bf2fff52b7f956a.jpg
 
Poslednja izmena:
Liči da jeste.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa jedna jedina stolica postoji sam tim imenom.. :D
 
Nisam se uopste udubljivao u ovu temu, samo moderatorski preletao i video vrlo cesto spominjani Markus i neke cifre od 20+k dinara.
Danas me zena zeznula i odvukla u Ikeu i vidim medju stolicama Markus i ovu cenu, sedeo na njoj i nisam je nasao nesto udobnom, no to je stvar ukusa pa zato pitam da li je ista stolica u pitanju :)
 
Markus i nije nešto posebno udoban, meni trnu noge ako ne sedim skroz pravilno, i uvučem dupe, jer sedalni deo je kratak, i ne može da se izvuče. Ali je robusna i kvalitetna stolica, neće se razdrndati posle pola godine. Za te novce, i kućno korišćenje ja sam zadovoljan, ne bih voleo da moram da je koristim po ceo dan na poslu npr.
 
14k je Markus kod nas. Uz "onaj djavo za noge" (kako je krsten ovde na temi :D), Ikea Dagotto, prilicno je udobno sedeti (meni sa 186cm visine i 89kg, glava mi tacno nalegne na naslon za glavu), a robusna je definitivno. Nisam sedeo na nekim kvalitetnijim (300+ eura koje se ovde preporucuju) da bih mogao sa njima da uporedim, planiram od ove ili sledece godine.

Ja sam pre Markusa menjao Forma Ideale/Jysk/Merkator i sl. stolice na godinu dana, sve u sa slicnom (ili nesto nizom) cenom od Markusa, neuporedivo losije. Sedeo sam i na gomili onih "gejmerskih" od 200-300e, takodje veoma lose stolice sa losim mehanizmima.

Mehanizam i sediste od Markusa su tezi od tih stolica, toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
Dobio na poklon gejmersku MC Racing stolicu, vrlo neudobna za duze sedenje a nije bila jeftina...
 
LoL nije Idea nego Ikea, a ti slobodno navedi nesto sto tebi odgovara, ne vidim problem?
 
Dodju tako ponekad neki da lupe nesto, a ne znaju ni o cemu se radi
 
Zaboravih, dok sam bio u IDEI gde sam "probavao" Markusa, probao i ovu stolicu koju smo i supruga i ja nasli vrlo udobnom. Niza je od Markusa ali meni sa 180cm naslon dodje ispod potiljka, no za 70e ne moze biti idealna:

d60b2018c582122d8f0eb674d2fdf527.jpg


TuturuTu on 6X
 
I kod nas je slična cena, 9000 RSD, a ima i bela varijanta ;)
 
Jeste, ima i crno bela varijanta. Uzecu je pa javljam utiske, ako vec neko nije :)

TuturuTu on 6X
 
Meni je ta u rangu onih u jysk-u, forma ideale. Ništa posebno.
 
Nisam ni rekao da je posebna, vec da je meni udobnija od markusa

TuturuTu on 6X
 
Ma da. Markus nije previše udoban, ali je dosta bolje odrađen i deluje da će izdržati duže maltretiranje od svih ostalih stolica koje koštaju 100+- evra.
 
Keva je oduševljena Markusom, ja seo par puta na kratko, svidja mi se što je teška, deluje jako kvalitetno, jedino mi nikako ne odgovara ona "džomba" za donji deo leđa, ali kapiram da je to dobra stvar i da bih se navikao brzo [emoji1787]
 
Ja sam probao ovako, nemam Markusa i taj jastuk mi je dosta tvrd. Imam problema sa kicmom a sedenje mi predstavlja najveci problem, koristim neki meki jastuk i ne sedim duze od pola sata do 40min. Koliki je problem govori da ne smem nista teze od 5KG da podignem :( Mislio sam da ce taj jastuk od heljde bar malo da ublazi problem ali meni nije pomoglo.
E sad ako si zdrav ne znaci da nece pomoci. Sustina je da trticni deo koji trpi opterecenje bude u rupi a da sedis na butinama.
 
Zaboravih, dok sam bio u IDEI gde sam "probavao" Markusa, probao i ovu stolicu koju smo i supruga i ja nasli vrlo udobnom. Niza je od Markusa ali meni sa 180cm naslon dodje ispod potiljka, no za 70e ne moze biti idealna:

d60b2018c582122d8f0eb674d2fdf527.jpg


TuturuTu on 6X

Извини а како се зове столица, не види се са слике и ако може линк?
 
I meni je iz nekog razloga bila udobnija nego Markus kad sam probao.
 
@outlaw
Па нисам питао тебе...
Шалу на страну хвала за експресно брз одговор ,-)
 
Искрено не верујем да без дужег личног пробања може да се одабере нека столица, али сам болестан нешто па гледам шта да набавим пошто ми је прастара ова коју имам, док се не опоравим да одем да пробам, а не троше ми се паре на скупље па онда смарање са враћањем...
 
@outlaw
Па нисам питао тебе...
Шалу на страну хвала за експресно брз одговор ,-)
Bio sam na pravom mestu u pravo vreme, a imam link u bookmarku od kada je Duke postavio sliku, da je isprobam kada budem u IDEI [emoji41] Deluje mi pristojno
 
@outlaw

Да, да видим ја нешто пребрзо ,-)
Ево гледам сад смета ми што немају опцију од праве коже за вишу цену.
У сваком случају јави утиске ако ускоро пробаш/купиш!
 
Искрено не верујем да без дужег личног пробања може да се одабере нека столица, али сам болестан нешто па гледам шта да набавим пошто ми је прастара ова коју имам, док се не опоравим да одем да пробам, а не троше ми се паре на скупље па онда смарање са враћањем...
Na markusu sam sedeo oko 5 min i osetio sam da mi nece nikako odgovarati (kao neki blag napon u butinama, sto je zamorno posle duzeg vremena, ista kao moja gejming stolica) i prebacio se na ovu. Tu sam zaglavio oko 20 min dok je zena razgledala okolo i bas me opustila, bacio se u neka razmisljanja da ni osetio nisam da je proslo toliko vremena.
Tu sam odlucio da je uzimam :)

Naravno, to je subjektivan osecaj, probanje pod moranje

TuturuTu on 6X
 
Nazad
Vrh Dno