Šta je novo?

Dobre radne stolice

Kakva je ova MONTGOMERY fotelja u odnosu na markusa, moram da kupim nešto a nebih da dajem preko 15-20k din. Trenutno nemam nikakvu stolicu (koristim kuhunjsku) tako da mi je malo frka. Imam 189cm i 120kg tako da nešto iz metroa mi verovatno neodgovara, kako čitam komentare brzo se raspada... eventualno nešto iz jysk-a ako vredi.
Nisam probao tu sa linka ali mislim da ne može da se upoređuje sa Markusom. Eko koža i običan sunđer je katastrofa kombinacija, u smislu trajnosti.
 
Poslednja izmena:
Još se nisam odlučio, pre 10ak dana sam skoknuo do IKEA-e sa namerom da ipak proverim utisak koji ostavljaju MARKUS kao stolica i SKARSTA kao radni sto ručno podesive visine.
Nijedno me nije oduševilo, a opet kapiram da bi oba bila funkcionalna. Ono što mi najviše smeta je očigledno odsustvo osećaja kvaliteta ("na oko i pod ruku", za funkcionalnost i trajnost ne mogu da kažem) za stolicu od 130 evra i sto od 220 evra. Štof na stolici izgleda nekako jadno i prejeftino, koža doima bolje, ali je naravno u pitanju eko-koža, iako na sajtu piše da je goveđa koža, te je velika verovatnoća da će ubrzo ispucati, a o znojenju, lepljenju i sličnom da ne pričamo... A sto je prilično klimav i ona ručica pre svega ne uliva nikakvo poverenje. A sama ploča je neki karton ili je lepljena kartonom, tako da je izložbeni primerak počeo bukvalno da se cepa?!

E sad, za sto nema boljih opcija (osim preko AliBabe, ali koliko vidim - mrka kapa za to), pa ću verovatno izabrati SKARSTA, jer mi je zaista potreban sto podesive visine, a ne nameravam da platim 600+ evra za dve nožice, elektromotor i ploču; za stolicu me zanima da je neko možda imao prilike da uporedi recimo M260 sa Markusom?
 
Ako ti ne smeta naslon za glavu, ja bih pre isao na Markusa. Sto se tice stolova jesu klimavi jako i ja sam odustao od istih iz tog razloga. Cak je i onaj od 60k klimav. Bilo bi dobro kada bi se negde mogao nabaviti motor jeftino pa da se da majstoru da napravi noge i plocu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam da si ti pominjao naslon, da ti kao "gura" unapred glavu; ja kad sam sedeo tamo, nisam tako nešto osetio. Čak sam više pažnje posvetio tome, tako da ne mogu da se setim kakav je osećaj jastuka, tj. sedišta. :) Mada, generalni osećaj u stolici je bio ok. Ono što sam def. skontao je da su nasloni za ruke niski, zato i pitam za alternative - voleo bih da su podesivi bar po visini.
 
Uzmi sa rezervom, ali mislim da to i nije neki pravi veliki popust, i da je cak i pri jacem evru i dolaru umela da bude jeftinija.

Inace, ja sam probao tu stolicu na kratko, i delovala je dosta udobno, ali bilo je ozbiljnih zalbi od strane ljudi koji su je kupili. Pricalo se ranije o tome na ovoj temi...obavezno uradi domaci pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Kako se pokazala Ergohuman? Na nekom finom popustu je ovde https://www.kliklak.rs/kupi/radna-stolica-ergohuman-400374
Ili je bolje ici na polovan Steelcase/HM?
Ja sam imao Ergohuman i nisam imao neka iskustva sa njom. Jako brzo je počela uzasno da skripi, baš nepodnosljivo. Takodje, ja sam imao problem sa bolom u testisima i sa bolom u zadnjici, mada sam to imao i sa Embody dok nisam podesio stolicu kako treba i izgubio koji kg(mislim da je pre do podešavanja stolice).

Ergohuman je ultrapodesiv, čak i više nego Embody, ali mislim da je Embody podesiv za. Prave stvari, lumbalnu podršku u oblik ledja, dok je Ergohuman podesiv na sve moguće načine, a najmanje za lumbalnu podršku. Ukoliko si vec spreman da iskesiras toliki novac, moj predlog ti je da uzmes polovan Steelcase ili HM (mozda jos neki premium koji isprobas i odgovara ti). Ja sam svoj Embody platio ispod 700e, jedna od boljih kupovina u životu kad sam stolicu prilagodio kako treba i otkad sedim kako treba, a ne pogrbljen unapred. Proveri Takodje koja ti od tih stolica. Najviše odgovara, meni je Embody bio daleko bolji nego Aeron, a i naleteo sam da ga drugar prodaje povoljno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^^hvala momci, ipak cu ga preskočiti onda :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Meni danas stigao Markus....Nisam se za sada pokajao sto sam je uzeo deluje kvalitetno odradjena videcemo :) tek sedim sat vremena na njoj....Kad prodje mesec dana iznecu utisak o tome sta mislim.

Svakako je bolja od svih stolica za cenu od 16k...

Hvala svima sto su izneli svoje utiske za Markusa olaksali ste mi kupovinu :).
 
Nisam ni ja cak sam pre kupovine gledao na kp da li neko prodaje polovnog Markusa cisto iz radoznalosti znaci da su svi kupci zadovoljni :D.

I jos nesto imam 80 kg i deo za sedenje je toliko sirok da ima jos mesta sa strane :) znaci ljudima sa oko 100-110kg bice taman sigurno :)....Mislim i meni je taman :) nego samo eto cisto da napisem iznenadjen sam koliko je sirok deo za sedenje.
 
Imam markusa vise op pola godine i nemam zamerke neke velike. Jedina mana do sada je nizak naslon za ruku sve ostalo je odlicno. E da i jos nesto moj kolega je uzeo i posto ima sto onaj sto ima ono spusteno ispod za tastaturu markus je visok i kad se skroz spusti i nije mogao da je podvuce, mozda nekoga to bude zanimalo..
 
Meni je to spusteno za misa i tastaturu definitivno najlosija stvar, to sam skidao sa stolova koje sam koristio, a da su imali :D
 
Ja sam probao Markus kod prijatelja i bio mi je nekako klimav, cuje se neko kliktanje kada se zavaljujes i naslon nije narocito udoban, ono za glavu vise smeta nego koristi a visok sam 180.. sve ukupno ta stolica nije ostavila neki poseban utisak na mene
 
To kliktanje se cuje samo prvi put kad se zavalis posle imas rucku sa leve strane kliknes lepo dole pa gore i zakljucas i kliktanja vise nema bar je tako kod mene.

Naslon naravno da nije najbolji na svetu kao i stolica ali za 16k nema bolje....
 
Drugar je uzeo Markusa, bio sam kod njega da vidim, deluje ok. Jedino što mu se nešto malo pogužvalo platno na sedećem delu, nije nešto strašno, al nešto se to brzo desilo.
 
Ja sam probao Markus kod prijatelja i bio mi je nekako klimav, cuje se neko kliktanje kada se zavaljujes i naslon nije narocito udoban, ono za glavu vise smeta nego koristi a visok sam 180.. sve ukupno ta stolica nije ostavila neki poseban utisak na mene
To je ono sto ja pricam :)
Vise smeta nego koristi i meni.
Jednostavno je - kome ne smetaju nizi rukonasloni i kome ne smeta to za glavu Markus je best buy u toj klasi, ali zato je dobro probati ili poruciti preko neta pa vratiti ako ne odgovara :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Narucio sam Steelcase Please 750€ (630 osnovna i doplatio za aluminijumsko postolje i vuneni materijal :D). Valjda se nisam zaebo. Poceo od 300€ i evo pljunuh vise od duplo brr.
 
da ne otvaram novu temu ima li neko predlog za kompjuterski sto? do 100evra, trenutni setup mi je ovakav(znam da je užasan, al)
 

Prilozi

  • bench sto.jpg
    bench sto.jpg
    1,006.7 KB · Pregleda: 334
  • bench sto (2).jpg
    bench sto (2).jpg
    1,002.2 KB · Pregleda: 261
Ja koliko znam niko ne pravi "kompjuterske stolove" za rad na TV-u. Ja dok sam koristio TV, na zidu ili na komodi, koristio sam klub sto, oko 100cm prečnika na njemu držao tastaturu i miša, a sedeo na klub stolici nekih 1,8m-2,5m od TV-a 40".
 
mislio sam da prodam TV i kupim dva monitora za dual setup? pošto televiziju skoro i da ne gledam
 
Poslednja izmena:
Ja bi trebalo da uzmem Malm za kancelariju i Markusa, pa cu napisati iskustva kad bude stiglo.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Je l uzimas dva monitora posto ti trebaju ili ti se to cini kao dobra ideja?

PS: Je l kupio neko Malm radni sto iz Ike

http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/70214192/#/60214183

Razmisljam se da se resim trenutnog i da uzmem taj posto mi treba nesto stabilnije.

Uzeo sam ja, baš taj kombo Marcus + Malm sa izvlačećim panelom.

Lep sto, čvrst i stabilan, sa dosta korisne površine. Obrađen sa svih strana, pa ne mora da stoji uz zid, i frontalno je možda i lepši.

Mogao bih dve zamerke da mu uputim. Prva je radna površina koja nije glatka već ima hrapavu teksturu, najpribližniju glatkom kartonu.

Druga je ta što je napravljen od jako "papirnastog" materijala. Kada sam ga sastavljao imao sam utisak da su mi u ruci knjige, a ne ploče od metar sa metar i po.

Ali kada se sklopi jako je čvrst i nimalo ne žvaće niti mrda.

Zadovoljan sam sa obe kupovine, i stolom i stolicom.

Edit: Mislim da i @Xepoj87 ima isti kombo.
 
Poslednja izmena:
Top, uzimam ga onda sigurno.

Hvala :)
 
Da reaktiviramo temu malo... Koristim trenutno JYSK BILLUM stolicu (mislim da se drugačije zvala kada sam je pre kupovao)

Da li je neko imao iskustva sa ovim modelima:

https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kanc-stolica-snertinge-crna-plava
https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kancel-stolica-skodsborg-crna

https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kanc-stolica-aggestrup-siva-crna
https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kanc-stolica-gadbjerg-memor-pena-crna
https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kanc-stolica-tjele-crna

Zna li neko kako se kotiraju ove stolice u odnosu na tog cuvenog Markusa? I da li nešto možete da preporučite drugo u tom cenovnom rangu do ~100€?

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Sve ove modele sam probao u Jysku pre nego što sam kupio Markusa. Ni jedna nije ni blizu, kako po kvalitetu izrade tako i po ergonomiji.
 
da ne otvaram novu temu ima li neko predlog za kompjuterski sto? do 100evra, trenutni setup mi je ovakav(znam da je užasan, al)

poslušao sam vas, ipak sam stavio monitor od umesto tva s obzirom da sam tolko blizu. tv podigao iznad....mnooogo prijatnije očima. :)
 

Prilozi

  • IMG_20180222_183654_HDR.jpg
    IMG_20180222_183654_HDR.jpg
    1,021.3 KB · Pregleda: 334
Poslednja izmena:
Uzeh i ja Malm radni sto sa onim delom za izvlacenje, zadovoljan sam jako iako bejah skeptican prema materijalu od kog je napravljen.
 
Nazad
Vrh Dno