Šta je novo?

Dobre radne stolice

Napokon se i ja nakanio da zamenim stolicu. Ova trenutna se baš ofucala i ko zna koliko već dugo razmišljam da je zamenim ali mi je bilo teško da prelomim da li da uzimam neko budžet rešenje ili da pljunem ozbiljnije pare, a uvek imam prečih troškova. Na kraju reših da uzmem nešto pristojno u rasponu od 100 do 150eur, pa sam nekako prirodno gravitirao ka IKEA, MB i Modrulj stolicama.

Što se tiče Ikee, tu mi se bukvalno ništa nije dopalo. Markus mi je jezivo neudoban, a i ružan, prekratak sedalni deo. Jedino što bih kod njih uzeo je recimo RENBERGET i to kad bi tih 50e bio maksumum koji imam da dam za stolicu, za te pare je korektna. Za sve ove skuplje modele, mislim da ima i kvalitetnijih i udobnijih alternativa u cenovnom rangu.

Posle sam otišao u MB stolice u Gandijevoj. Imaju dobar izbor stolica koje mogu da se probaju, a gospođica koja radi je bila vrlo ljubazna i od pomoći. Pažnju su mi privukla tri modela (već spominjana ovde) i odlučio sam se za najjeftiniji, ali verujem da bi većina bila zadovoljna sa nekim od ova tri koja ću navesti.

https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-243-cena-sa-pdv-om/ - 14.000din
Ovu sam uzeo. Udobna, sedište je super, drži mi telo u dobrom položaju, deluje čvrsto i kvalitetno. Nisam hteo da plaćam za naslon za glavu jer ga ni ne koristim a i lepše su mi stolice bez, pa mi je ovaj model odgovarao. Lepo izgleda i nije glomazna. Belo siva je mnogo lepša od crne, ali se meni nažalost ne uklapa u enterijer, pa uzeh crnu. Ako bih naveo neku "manu" to je što ima pvc zvezdu. Doplata je 1000din za metalnu ali pošto nisu imali u crnoj boji, nisam hteo da uzimam. Za te pare nisam nigde video bolju stolicu.

https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-226-cena-sa-pdv-om/ - 18.000din
Ova mi je još za nijansu udobnija od prve. Ima jaču konstrukciju i deblje sedište koje se podešava po dubini, kao i naslon za glavu. U prvi mah mi se jako dopalo to sedište, ali sam skontao da me vuče da se zavalim u nju, što pokušavam da izbegnem. Plus je nešto skuplja, glomaznija i ima naslon za glavu. To su razlozi zašto nisam uzeo nju, ali mi se jako dopala i verujem da bi mnogima bila dobar izbor.

Za ove dve moram da dodam da iako je pvc zvezda, zaista deluju čvrsto i dopada mi se mehanizam koji imaju. Arm restovi su podesive visine i prilično sam siguran da će moći da se uvuče ispod mog stola i sa njima, koji je 72cm do donjeg dela ploče. Inače sam 189cm i blizu 105kg trenutno, čisto da imate neki orijentir.

Garancija je 3 godine, dostava se plaća 960din ali dobijate sastavljenu stolicu. Ako vam se to ne plaća, možete je preuzeti u Borči. Doplata za metalnu zvezdu je 1000, a sedište može da se presvuče u bilo koju boju ili materijal, ali je to nešto tipa 1800din. Pritom je bonus, makar za mene, što je u pitanju firma koja se baš time bavi, ima svoj servis i delove, pa kapiram da i nakon te 3 godine neće biti problem promeniti neki deo ako dotraje.

Honourable mention je ova stolica: https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-202-alu-cena-sa-pdv-om/ - 24.000din
Deluje za nijansu bolje od 226, metalna zvezda i 5 godina garancije. Pošto nisam bio u fazonu da dajem više para nego što moram, jer uvek za par hiljada više ima nešto bolje, nisam ni hteo da sedam u nju, ali mi se čini kao odličan izbor za te pare.
 
Poslednja izmena:
To je bukvalno ista kao ova koju sam uzeo, samo sa naslonom za glavu. Nisam konkretno u nju seo, ali to je to. Meni je super, jedino sto mislim da treba da uzmeš u obzir je da je u tom slučaju 226 (druga iz mog prethodnog posta) samo 20e više na tih 15.700 i po meni vredi... Naravno idealno bi bilo da odeš i probaš sam :)
 
@rev Hvala na detaljnom opisu...

Da li zna koliko se čeka na stolicu kad poručiš (pošto kontam da imaju izložene najstandardnije opcije, a da sva ova presvlaćenja i sl, rade tek po narudžbini)?
 
Rekose mi da je isporuka uglavnom utorkom i petkom. Dakle od kad naručiš ili platiš, prvi naredni utorak ili petak ti stiže. Za sitne izmene tipa zvezda, naslon, kapiram da ne treba dodatni rok, za presvlacenje verovatno treba još koji dan.
U Gandijevoj je samo veleprodaja, mogu da se vide, probaju i uzme predračun, ali ne mogu tamo da se kupe niti preuzmu.
 
Bio u MB, može da se nađe stolica da odgovara ali mi deluju da neće dugo. Cvrči, uvija se, pucka... Mislim da se isplati dodati još malo para i uzeti nešto dugotrajnije, odnosno, kvalitetnije

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Ja sto vise gledam, teze mi je da se odlucim. U medjuvremenu sam nasao jos jednu online prodavnicu, gde su uglavnom povoljnije cene nego kod drugih. Naravno da zeljenu stolicu treba prvo isprobati tamo gde je ima na stanju.

Ne znam koliko će ti pomoći, ali ja sam pre 4 meseca pazario ovo za 42k din. Stolica je stigla u ogromnoj kartonskoj kutiji koja je toliko teška, da je prodavac morao da mi pomogne da je odnesem do auta. Sedišta sam morao da oborim, i jedva sam je ugurao.

Metalni deo sa točkovima i nosač su od debelog metala, kontam da tako mora jer je stolica deklarisana za osobe do 250kg, a ja imam 95. Ono što mi se odmah nije svidelo je boja. Na slici se ne vidi, ali boja nije baš žuta, nego je zlatna, i ima neki premaz sa sjajnim česticama. Izgleda malo šabanski za moj ukus, ali je materijal kvalitetan. Jastučići za gordnji i donji deo su memorijska pena i jako su udobni. Pomislio sam da će mi trebati vremena da se naviknem jer sam u ovoj temi čitao da je to tako. Međutim, čim sam seo, to je bilo to. Svi parametri na stolici su podesivi. Bukvalno se može spavati u njoj. I sviđa mi se što naslon može toliko da se pomeri napred, da bukvalno budete zalepljeni za monitor. Još jedna zamerka su klimavi nasloni za ruke. Plastični su, i pomeraju se u svim pravcima čak i kada je sve fiksirano. Deluju jako jeftino napravljeno, i za stolicu u ovom cenovnom rangu, to mora biti mnogo bolje. Boja i nasloni su moje jedine zamerke, sve ostalo je sjajno. U njoj provodim od 8 do 12h dnevno, apsolutno nemam zamerke na udobnost. Kod stolice nema škripanja, nema puckanja, uvijanja, škljocanja, i ostalih gluposti što sam video na nekim stolicama od 15k din koje sam probao.
 
Poslednja izmena:
Uh zimi treba pažljivo birati stolice, ovo je pretoplo leti. Ni ne gledam te od kože, tj. skaja. Ako je stolica toliko teška, zameni točkiće za gumirane ili silikonske, jer će se urezivati u pod (deluje da su plastični, a obično navedu ako nisu).
 
Pozdrav ljudi.
Planiram kupovinu nove stolice pa bi mi trebala mala pomoc. Gotovo svaka koju sam do sada koristio ( do 100 evra) je stradala na isti nacin, leziste gasnog cilindra i mehanizam se pojede i stolica pocinje da se ljuja i klati u odredjenim pravcima. Ako neko ima iskustva sa ovim MB ili mordulj stolicama nakon malo duzeg koriscenja neka napise, svakako ovaj put ne gledam stolice do 100 evra, vec do 30 000 dinara pa ne bih bas da bacim 30 000 a da prodjem kao sa onom od 10 000.
Edit: Zaboravih da napomenem, imam 84 kg tako da cenim da nije bas do tezine.
 
Poslednja izmena:
Uh zimi treba pažljivo birati stolice, ovo je pretoplo leti. Ni ne gledam te od kože, tj. skaja. Ako je stolica toliko teška, zameni točkiće za gumirane ili silikonske, jer će se urezivati u pod (deluje da su plastični, a obično navedu ako nisu).

Pa kupi klimu *mjau**mjau**mjau* :D. Inače, točkovi jesu plastični, ali kao što rekoh, postolje je jako veliko i teško i točkovi su dosta veliki. Ne vozam se mnogo, a i stolica je na tepihu.
 
@rev
Да ли се код столице коју си узео подешава нагиб налона? Видима да се подешава код оне скупље (B-202)
 
Ne mogu da editujem prethodni post više, može neki mod i da ga obriše, pošto ću ovde dopuniti odgovor.

Podešava se, tj može da se zaključa u 3 pozicije: normalna, blago zavaljena i potpuno zavaljena. Srednja, tj blago zavaljena pozicija mi je ok, nju ću definitivno koristiti tipa kad gledam nešto za kompom. Nažalost treća, skroz zavaljena pozicija mi je skoro neupotrebljiva. Ne osećam se preterano sigurno tako a i teško mi je da držim glavu u tom položaju.

Definitivno je to bilo udobnije na 202, jer robusnija leđa, naslon za glavu i to sedište koje može da se pomeri verovatno najveću razliku baš i prave u tom položaju.

Osim toga nemam zamerki, ali ni to baš ne bih mogao podvesti pod zamerku jer ni nisam tražio stolicu u koju bih se zavaljivao.
 
Poslednja izmena:
Kakvi su im tilt mehanizmi, je l neki kvalitetniji metal ili obican lim par milimetara kao na onima od 7-10 000 dinara.
Meni je gotovo svaka stolica tu stradala jer se lim jednostavno pojede od upotrebe.
 
Kod B202 je sasvim solidan tilt mehanizam. Mana je sto se i sediste blago pomera ka nagibu u maloj meri. Po meni je najbolja stvar sto moze da se sediste pomera po dubini. Za te pare kvalitet je sasvim zadovoljavajuci. mehanizam je veoma robusta i sunjdjer je poprilicno udoban.
 
Gamers Nexus se pozabavio stolicama
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
evo da se javim sa mojim iskustvom oko Markus stolice.
Naime, probao sam je u IKEI na kratko i odmah sam pomislio to je to, kupuj i gotovo.
Kada sam došao kući, sklopio je i probao, provalio sam da mi onaj sunđer koji daje potporu leđima baš vrši pritisak na kičmu, ali rekoh proći će valjda kada se malo naviknem.
Sutradan sam sedeo par sati i dobio ozbiljne bolove u leđima. Našao sam na netu neke teme gde su ljudi vadili taj sunđer pa su mi dali ideju da isto probam. Kod kuće sam imao tanji sunđer kojim sam zamenio originalni.

Na fotkama vidite kako izgledaju oba sunđera, original je deblji i krući.

Rezultat je dobar, mnogo manji pritisak osećam na leđima i bol je nestao. I dalje nije savršeno ali je zadovoljavajuće.

Mislim da mi ta potpora nije dobro pozicionirana... Visok sam 195cm ako je nekom potrebna ta informacija radi poređenja.
 

Prilozi

  • 20201218_082101.jpg
    20201218_082101.jpg
    971.2 KB · Pregleda: 307
  • 20201218_082809.jpg
    20201218_082809.jpg
    941.3 KB · Pregleda: 304
  • 20201218_082811.jpg
    20201218_082811.jpg
    826.1 KB · Pregleda: 298
  • 20201218_090652.jpg
    20201218_090652.jpg
    980.4 KB · Pregleda: 289
  • 20201218_090657.jpg
    20201218_090657.jpg
    826.1 KB · Pregleda: 293
Treba mi preporuka za stolicu velike nosivosti budzet do 35.000.
 
Pozdrav ljudi. I meni treba preporuka za neku stolicu do nekih 150-200e. Trenutno imam neki krs iz forma ideale, raspala se posle godinu dana, mada i placena je 100e. Sto se tice stolice koristice je osoba koja se bavi programiranjem i sedi svaki dan po 8h za racunarom. Imate li neku preporuku za stolicu koja je kvalitetna i pre svega udobna?
 
Imaš onaj "ojačani Markus" u Ikei, da ne nagađam sad ime, da slučajno ne prizovem Odina ako promašim naziv.

@outlaw To je jeftini Kinez, preskoči ga, osim ako trenutno ne sediš na drvenoj stolici.
 
Poslednja izmena:
Treba da nam stignu u firmu ove stolice iz Vitoroga: https://vitorogpromet.rs/proizvodi/kancelarijski-namestaj/kancelarijske-stolice/d-9144-pu/

Da li ih neko koristi, valjaju li šta, da znam da se guram da otmem jednu, ili da preskočim ovu turu :d

Koristio sam je ja pre markusa. Udobnija je od njega, bar tokom tih prvih par meseci dok joj se ne slegne sedalni deo. Doručja su mi savršeno odgovarala (185cm sam visok). Posle dve godine se jednostavno odvalio leđni deo, suviše mu je bilo mojih 75 kila.
 
Ja sam 184cm, ali 90kg, dakle da preskočim ovu turu [emoji56]
 
Nisu još stigle kolegama ove stolice iz Vitoroga :)

Zanima me nešto drugo: malo malo pa se "uvalim" kod šefovice u Markusa kada nije u kancelariji, generalno mi odgovara i visina naslona, i rukohvati, i težina same stolice, ali sedalni deo mi je nekako kratak, sigurno 5-10cm.
Da li ima nešto slično Markusu, a da je taj sedalni deo duži/dublji?!
 
Pozdrav svima, u potrazi sam za novom stolicom i pročitao sam većinu postova u ovoj temi i vidim da mnogi od vas hvale Ikeinu Markus stolicu. Koliko sam uspeo da shvatim velika većina ljudi koja hvali ovaj model je visoka, tako da me zanima da li je ovaj model preporučljiv i niskim osobama obzirom da sam nizak? Da li je neko koristio ovaj model a da nije visok? Izvinjavam se ako je pitanje glupo ali moj problem je što sam daleko od Beograda pa mi se ne isplati da odem i probam stolicu u Ikei a naručio bih je preko interneta ako je stvarno dobra.
 
Istu muku i ja imam. Markus iz Ikee sam koristio i odlična je osim u dužini sedalnog dela. Nisam uspeo da se naviknem. Ikea ima JÄRVFJÄLLET stolicu koja je slična, skuplja, ali ne znam kolika je dužina sedalnog dela.

https://youtu.be/7Vt_YSDpPrg
 
Poslednja izmena:
Mislim da je dužina sedalnog dela na Jarvfjallet još manja, mislim za 1 cm manja od Markusa. Na Jarv može da se izvuče sedalni deo, ali je i pored toga meni i dalje kratak sedalni deo. Mada sam se dosad već navikao na to.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno