Šta je novo?

Dobre radne stolice

Znam da dizajn cesto (u vecini slucajeva) ogranicava druge stvari, ali slab sam na to i cesto kompromitujem funkcionalnost zarad lepseg izgleda. Znam da je ovde "zdravlje" u pitanju, nije zdravo sedeti uopste pa bilo to i ove gejmerske stolice koje izgledaju kao iz kineskog klona Lamborghini-ja, moje neko misljenje je da su to ljudi malo previse naduvali u zadnje vreme, stolica je stolica.. na cemu smo samo sedeli u skolama svaki dan :)
Sta mislis, da je stolica stolica, zasto bi mi ostali bili voljni da dajemo 200, 400, 800, 1000eur na stolicu? Dizajn? [emoji23][emoji23][emoji23]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zahvaljujući preporukama ovde kupio sam Markus i koristim ga svakodnevno 3 meseca i meni je baš udobna. Nije mi pretvrda, već taman. Imam problem sa kičmom jer mnogo sedim, i generalno sam probirljiv kada su stolice u pitanju, ali Markus mi odgovara i u tom pogledu.


Nego, zbog ograničenog budžeta, za devojku od 60ak kg kupih Billum u Jysk-u. Njoj se svidela, bila je akcija i uzeo sam je za 5000din. Ovako kao stolica mi deluje okej, jer ima metalnu zvezdu, ali nije neki kvalitet i sedište je nagnuto unapred. Ono što je najveći problem je što krcka kada se navali i pomera u stolici, a ne mogu da skontam odakle dopire taj zvuk i baš nas iritira. Ima li još neko taj problem sa ovim modelom? Baš sam razočaran, žali Bože utrošenih para.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, ali imam u zadnje vreme problema sa donjim delom ledja, posle poduzeg hodanja i slicno.. Drzim jastuk u tom delu, sto mi deluje da vrsi istu ulogu kao na tim gejmersko/automobilskim stolicama sto imaju ugradjeno jastuce dole.. Verovatno i nepravilno sedim sto ne verujem da ijedna stolica moze da ispravi, mozda i gresim, dal je vredno dati 500, 600e za takvu stolicu ako pomaze u tome ili altogether izbegavati duze sedenje za kompom ako ne mora..

Mada opet ni vi ne pricate o takvim stolicama, vidim dosta se pominje Markus a to je po obliku bukvalno ista kao ova moja stolica iz Jysk-a.. default kancelarijska stolica koja mi neudobnije deluje od one sto je B@KA okacio..
Vredno je. Fora je u tome sto cak i Markus ima tu lumbalnu podrsku i ne treba joj jastuce, a bolje stolice imaju jos bolju lumbalnu podrsku i moze da se namesta. Cela ledja na mojoj sl-f8 stolici idu gore, dole, a ima daleko boljih.

Za te novce mozes pogledati Wagner stolice.

Fora u kancelarijskim stolicama je da uvek budes naslonjen na naslon, ali ne previse zavaljen.

Lumbalni deo te boli zato sto sedis nepravilno, drzis ledja tim delom, a stolica ti dodatno nema dobru lumbalnu podrsku.

Odmah da ti kazem, na svim tim babskim i retro hipsterskim disko stolicama ce ti biti samo jos gore.

U sustini, mizes ti sedeti i na barskoj uz pravilno drzanje, ali je verovatnoca da ce to biti tako ispod jednocifrene :)

Evo ti na slici primer kancelarijske stolice, ali opet, verovatnoca da ces u tome udobno sedeti 5,6 sati dnevno je jako mala.

Ja imam 130kg, a varirao sam od 120-135kg, u stolici provodem 5-10 sati dnevno vec skoro godinu dana i nista me ne boli.
A dok sam sedeo na obicnoj stolici neki period kada mi je crkla stara stolica, isto me je boleo lumbalni deo, a pogitovo kada duze hodam, pa stegne kao grc, morao sam da pravim pauzu na svakom kilometru da popusti, kada sam isao u setnju :)
Sada nista, setam po 5-10km bez problema, samo zbog tezine mogu to samo u dosta mekanim patikama za trcanje.

Ali takodje se moras navici i da se pravilno drzis dok hodas, posto si rekao da te tada boli lumbalni deo ledja, jer sam ja dobio tendenciju dok sam se gojio da se savijam, da ne isticem stomacinu, jer sam bio veliki od teretane, pa do 115kg ni ne izgledam debelo, ali sam onda skontao da treba da zaebem kompleks, ispravim ledja i pustim trbuh da vodi put :)
Neverovatno, ali primetio sam da se mrsavi ljudi jos vise krive.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
07eba7ccacd590bbda3e17d17fab386e.jpg
 
Poslednja izmena:
Markus sam isprobao u nekoliko navrata i dok zaista deluje kvalitetno, barem meni je prilično tvrda i neudobna, kako baza tako i naslon, čak i naslon za ruke mi nije bio kako treba, pozicija je čudna. Neprijatno sam se iznenadio posle toliko hajpa i hvalospeva o istoj, možda je više pogodna za više i teže osobe, jer meni sa 1.75m i ispod 70kg nikako ne odgovara.
 
Ok u koju kategoriju spada ova sto si okacio jer mi se svidja :)
Kao primer lose ili dobre za ledja?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Očito ne baš dobre. :)

Ma ako ti se sviđa, uzmi. Ja još uvek nisam rešio pitanje stolice jer sam otišao do IKEAe sa namerom da kupim Markusa, ali uživo mi se još manje estetski svidela nego ovako na slikama. I nije mi doimala posebno ni udobna.
Razlog što je većina hvali je zbog očigledno kvalitetne konstrukcije i izrade, što je u cenovnoj kategoriji ispod 400-500 evra prava retkost kod nas.
Osnovni razlog što je ja još nisam uzeo (možda ću, ili uzmem nešto polovno iz uvoza) je pre svega u naslonima za ruke. I što mi se samo sedište učinilo pomalo tvrdo i neudobno, što evo i drugi potvrđuju.
Inače, imam 180+ cm i 90+- kg, tako da sam neka buđava sredina. :)

Bonus video sa savetom za držanje pri sedenju, jednostavno i efikasno:
 
Markus sam isprobao u nekoliko navrata i dok zaista deluje kvalitetno, barem meni je prilično tvrda i neudobna, kako baza tako i naslon, čak i naslon za ruke mi nije bio kako treba, pozicija je čudna. Neprijatno sam se iznenadio posle toliko hajpa i hvalospeva o istoj, možda je više pogodna za više i teže osobe, jer meni sa 1.75m i ispod 70kg nikako ne odgovara.

Ne znam, baza jeste tvrda, ali naslon je odličan, isto i za ruke, ako se uzme u obzir da nije podesiv, što se za te pare i ne može očekivati.
 
Naslin na Mrkosu je tvrd, ali ne neudoban. Ja bih voleo da je na mojoj malo tvrdji naslon, jer sam dosta sirok, pa mi se desi da kacim plasticne ivice ramenima, kada se malo izvalim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Markus sam isprobao u nekoliko navrata i dok zaista deluje kvalitetno, barem meni je prilično tvrda i neudobna, kako baza tako i naslon, čak i naslon za ruke mi nije bio kako treba, pozicija je čudna. Neprijatno sam se iznenadio posle toliko hajpa i hvalospeva o istoj, možda je više pogodna za više i teže osobe, jer meni sa 1.75m i ispod 70kg nikako ne odgovara.

Nije bilo nikakvih hvalospeva, stolica je prosto bang-for-the-buck u budžet segmentu. Daleko je robusnija i kvalitetnija od nešto jeftinijih, takođe popularnih Jysk stolica. Ja sam je kupio, i meni odgovar za kućno korišćenje, ne znam kako bi bilo da sedim u istoj po ceo dan na poslu.
 
Meni Markus uopšte nije tvrda sa mojih 72-3 kg a naslon mi je takođe dobar. Na prethodnim stolicama sam uvek stavljao jastuk iza leđa
 
Merkao sam Markusa, odgovara mi takav naslon, ali mi se ne sviđa sedalni deo. Nije dovoljno dubok za moj ukus i suviše je tanak i tvrd za mojih 100 kg i loš lumbalni deo kičme...
 
Posedujem markusa vec 6 meseci, imam 105kg i pokazala se dobro, jedina mana sto sam vec pisao su nasloni koju si preniski i to mi smeta. Drugih zamerki nemam, sedim u njoj svaki dan izmedju 9-10 sati i nemam problem sa ledjima.
 
Za sada. Svako ko sedi duze od 5 sati dnevno, zaista treba da ustedi i investira u anatomski kvalitetnu stolicu.

Markus je super uzbor za do 200e, ali je to casual stolica i samo je pitanje kada ce se iskazati problemi nekome ko toliko sedi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni je ova poprilično udobna, a nije ni skupa. Dve godine po 7-8 sati sedenja bez ikakvih problema. Sedeo sam pre nje nekoliko godina na 3 puta skupljoj i ne primećujem razliku. Jedino što ja ne volim ručke pa ih skidam na svakoj svojoj stolici :d Naravno, nekome možda neće odgovarati nešto, ali za te pare, mislim da nema bolje.
http://www.officeline.rs/product/a124rg/
 
Uhh to mi promaklo, danas na poslu gledao na brzaka...hvala...imas neku preporuku do 15k?
 
Iz ličnog iskustva, ne. Tako da ti ostaje da se neko javi ili da prečešljaš prethodne strane teme.
 
Imas stolicu markus u ikea. U jednom trenutku je bila brutalna stolica, ali su sad nešto spali utisci. Svakako ima metalnu bazu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Imam dosta posla za kompjuterom, tako da sam kupio u Podgorici za oko 270€ i rešava mi posao odlično!

 
Skuplje nego ovde u Srbiji za 50e. Bezobrazno...
 
Evo da ostavim i ja par utisaka za Markusa posto je imam vec par meseci....

Sedalni deo stolice nije ni mek ni previse tvrd,svakako nije za sedenje 24h dnevno ali za par sati moze da posluzi...Za ovih par meseci nije se ni istrosio ni pocepao...I Mrezica i dalje drzi ledja kao i prvog dana.

Mehanizmi za podesavanje visine i naslona i dalje rade kao i prvog dana...

Nista ne krcka i ne skripi.

Mislim da i dalje opravdava svoju cenu koju ima i opet bi je uzeo za isti novac jer jednostavno nema bolje stolice za isti...

Tako da je Markus odlicna stolica i dalje...
 
@perafilozof, imala je kod nas jeftinija verzija za 220€.

Ova verzija stolice je veća za nekih 10-15cm i značajno udobnija za nekog od 100kg :)
 
Svi smo i ostali pri misljenju da je kvalitetna, samo nam je tvrda na dupetu, jer posle sat vremena sedis na sper ploci, kada se sundjer spljosti.
To sigurno zavisi od tezine i gradje, na koji navin neko sedi...ali eto, da se sve iskreno iznese.
Fenomenalna cena za takvu stolicu, ali da ljudi unapred znaju da je mogucnost da im trne guzica, solidna :)

Problem je sto za nesto bolje, moraju da se potrose dosta vece pare i to je nesto sto cu ja morati da uradim za kancelariju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sta znam, meni je Markus ok i na sedalnom delu, a sedim svaki dan po 7 sati, doduse ne u kontinuitetu... Ko nije gadljiv na polovno, pojavile su se na KP, za 100-150e, giroflex i sedus(tj sad ih i ponestaje), stolice koje su nove 600e i vise...
 
Realno jeste tvrda na sedalnom delu ali ne previse mogla je da bude malo meksa...Kome je tvrdo nek stavi jastuce :D.

Pa da kad platis 500 eura pa navise onda normalno dobijas daleko udobnije stolice.Ali po meni to je za ljude koji sede od jutra do mraka i programiraju za nas sto sedimo mozda par sati dnevno je odlicna stolica.
 
Nazad
Vrh Dno