Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nemoj nitro zayebavati ako ti more bit'.

Sve do jedne ergonomske stolice imaju izbacenu lumbalnu podrsku (iznad guzice za krsta), a gornji dio je kao malo uvucen. Ne prave se nasloni tako da idu uz kicmu do malog mozga.

Pogledaj sve profile tih stolica, ne moras sjedati na njih da skontas neke stvari. Pogledaj i kako ljudi sjede u tim stolicama imas evo i ovde u temi iznad...jos ti covjek ubacio pravilno sjedenje. ✓

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

EDIT:

Moras nauciti brate pravilno sjediti i naravno za pravilno drzanje se moraju malo i ojacati misici (glavni razlog zasto se ljudi krive, misici nemaju snage). Ne mozes se sav opustiti i da 'drugi' radi sve umjesto tebe. To ni doktori ne preporucuju niti ergonomija zastupa.

21.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogledaj razliku kod tvoje slike i njegove slike - na njegovoj slici podrska je jako nisko i jako malo ide, a poenta price je, ako se naslonis u Markusa ima velike sanse da ce ti naslon za glavu smetati, jer da isti ne bi smetao moras imati los polozaj, ali kao sto rekoh - mora svako da isproba. Ja sam sedeo pravo kao sveca, dupetom skroz unazad dosao, namestio odgovarajucu visinu i sve, ali naslon za glavu savija glavu prema napred sto nije dobro. To je bila poenta citave price...

Inace sto se tice te price o jacanju misica - nisam ja rekao da stolica radi za tebe, vec da te drzi pravo, a ako ti ne treba stolica da te drzi pravo, onda kupis pilates loptu ili nesto takvo i ustedis pare...
 
O tom forward tiltu sam ja napisao da je najbolja stvar za koju nisam ni mogao pretpostaviti da toliko znaci jer sam isporbavao i mirru 2 i aeron. U mirri nikako nisam mogao da se namestim. Aeron C mi je legao bas bas... Ocigledno ti i ja ne sedimo ni priblizno slicno, tako da ne vredi diskutovati. Meni su laktovi najcese na stolu sto verovatno nije dobro... Ako malo podrobnije pogledas ovu sliku gore videces da je lik blago naget u nazad... :D

Dzaba sva prica, vec sam rekao u vise navrata, a pomenuto je xx puta u temi, moraju se isprobati stolice pre kupovine. Videh da je vitra headline hvaljena skoro, meni je bila gora od najobicnijih konferencijskih stolica...

Edit: Da ti odgovorim i na prethodnu poruku. Napisao sam CAK i kad se oslonim celim ledjima,jer se jako retko desi, jednostavno u polozaju za rad mi ne odgovara da mi glava bude naslonjena. Ako treba okacicu ti i sliku... :D
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa New Premier stolicom iz Emmezete? Pre par nedelja sam išao po radnjama i isprobavao razne stolice i od svih mi je ona ostala u sećanju kao jako udobna.
 
@Nitro
Koristio sam Metro-ov model od 14k, alu kozne rucke, alu ram, izgledala je kao da kosta 30k, ali posle mesec dana je postala solidno neudobna, a posle 2 vec trne dupe.
Imao sam 105kg, a maksimum je 130kg ako se dobro secam, pisao sam ovde vec o toj stolici.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ja sam imao ideju da kupim markusa za kuću, a da Embody koristim na poslu, ali pošto sam se prebacio da potpuno radim od kuce, trenutno imam samo Embody.

Meni lično kod Markusa ne bi odgovarao arm rest, ali bi kuci to bilo ok, jer kuci ne sedim toliko za. Kompom kad ne radim. Jednostavno držim miša u ruci 8-10h kad radim i idealno mi je da spustim lakat na arm rest i onda oslonim ruku na njega i na sto. Sto se tice head rest, imao sam ga na Ergohumanu i nisam uvek bio nalosnjen na njega, tj jako retko. Ne odgovara mi taj položaj jednostavno ili je. Moguće da to tamo nije napravljeno kako bi inače trebalo.

Stolice su individualna stvar i svakako je treba isprobati pre kupovine. Nažalost, kod nas je maltene nemoguće izdvojiti 500+ evra za stolicu (ja sam za Ergohuman pozajmio novac da bih je kupio, a kasnije za embody skupio ranije), a te stolice nude pravu podršku ledjima, koja je stvarno potrebna za nekog ko sedi 10h dnevno za kompjuterom. Pričam o radnim stolicama i o situaciji da morate da sedite toliko za kompom, u mom slučaju sa kratkim pauzama. Ukoliko sedite za kompom da bi igrali igrice, pauza na svakih pola sata po 15min,istezanje, neće vas ubiti nijedna stolica.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pozdrav svima :)

Radim preko neta i sedim 10+ sati na dan. Ledja pocinju da ispastaju i imam obicnu stolicu (placena nekih 11.000 dinara). Vreme je definitivno za promenu ali ja nazalost zivim daleko od svih proizvidjaca ergonomskih stolica. Vidim da ovde ima JAKO puno poruka i poceo sam da citam, ali zbog posla ne mogu sve da procitam, pa me zanima da li ima neka stolica za koju se vecina slazu da je odlicna. Ne gledam novce jer sam ih posteno zaradio sedeci na neudobnoj stolici, pa je vreme da svojim ledjima priustim nesto kvalitetno.

Hvala:)
 
Mislim da ce ti to tesko bilo ko odgovoriti jer nismo svi isti. Neki od nas mogu da se zaklinju u neki model, dok ce drugima taj isti model biti katastrofa - nebitno da li se radi o skupljim stolicama ili npr Markusu.

Ako ti pare nisu bitne toliko da nemas vremena da odes do BG (ako si u Srbiji) da proveris na sta ces potrositi 200-2000 eur, onda ti je svejedno i sta ces naruciti posto ces prodati to sto dobijes i kupiti opet nesto drugo. A ako ti je bitno da ne bacis toliko para onda savetujem da ipak isprobas negde ili proveris na netu.

Aeron je npr jedna od najboljih stolica po misljenju mnogih pa meni nije nekako legla, dok mi je jeftinija Mirra 2 legla. Opet neko ce reci nesto od steelcase sigurno, ali sve je to individualno. Ono sto mozes da znas sigurno je da su i HM i SC stolice jako kvalitetne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isao sam ponovo tokom sajma do Nitea-e, gledao Wagnera na sajmu i bio u Steelcase. Za dvometrasa od 130kg meni leap je i dalje najbolji. Supruga koja je 183 visoka i ima normalnu kilazu vise je preferirala druge modele Steelcase-a.Od Millera mi se nista nije svidelo a ni ona nije bila narocito odusevljena. Wagner nije los ali je Steelcase bio jeftiniji u istoj klasi. Ja imam Steelcase Leap u kancelariji i dalje je to najudobnija stolica od svih pogledanih. Sve je stvar u tome kako sedis. Za te skupe stolice obavezno otici i probati svaku stolicu da vidis koja ti najbolje "lezi". Sve ostalo se ne isplati.
 
Pa valjda ima 14 dana rok da vrati stolicu ukoliko je naruci online i ne odgovara mu? To je dovoljan period da vidi da li mu stolica odgovara ili ne. Jedino sto moras da je vratis o svom trosku.
 
Trebalo bi da ima. Zar nisu obe stvari? Troskovi i prijema i slanja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako neko ima iskustva sa sljedecim stolicama (da preporuci) to je sto sam izrovio da mi ovako na oko izgleda ok, posto je u Bosni pravo slab izbor. Za cijene samo dijelite sa 2 i dobijete okvirno u EUR.

Dakle, potrebna kvalitetnija stolica za rad na racunaru (kuci, programiranje).

https://www.olx.ba/artikal/27565407/stolica-sharkoon-shark-skiller-sgs3-gaming/

https://www.olx.ba/artikal/27440381/stolica-sharkoon-shark-skiller-sgs2-gaming/ (ovo je stariji model ove iznad, duplo je jeftiniji, ali i izradom ovako odokativno izgleda dosta losiji?)

https://www.olx.ba/artikal/27440381/stolica-sharkoon-shark-skiller-sgs2-gaming/

https://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-stolice/gold/kanc-igraca-stolica-langemark-crn-zelen (i ova u jysk-u izgleda pristojno?)
 
Pa nijedna od ovih ti nije radna već gaming stolica, ako uopšte to mogu da tako nazovem.

Nabudžene da su vizuelno dopadljive, kao sedište u F1.
 
Poslednja izmena:
Gaming stolice nikako ne bih nazvao udobnim i komfornim za rad, a nije im to ni ideja. Ono sto reklamiraju kao ideju gaming stolice je da ti je udobno da se zavalis i igras (a ne znam ko zavaljen radi), a prava ideja je prodati sam izgled nekome ko se lozi na gaming look...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja sam kupio gaming stolicu za 20 evra na kp, i bolja je nego i jedna gaming stolica koje prodaju po 500 evra...
 
Ti ko moj stari, njemu je najbolje samo da je najjeftinije. Ako je malo skuplje nego sto on misli, odma' ne moze valjati. [emoji23] Posebna sorta ljudi i neki njihov trip...[emoji16]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Razmisljaj o gaming stolicama kao o gaming slusalicama. Kupis gaming slusalice za 150-200eur, a za te pare mozes kupiti mnogo bolje i kvalitetnije Sennheiser ili neke druge.

Ja iskreno nisam imao prilike da probam ni te gaming niti HM i slicne, ali uvek bih pre kupio stolicu renomiranog proizvodjaca za koga je dokazano da valja nego te nazovi gaming stolice.

Ne kazem da su lose, cak sta vise, verujem da jesu udobne ali je pitanje koliko ce ta udobnost trajati. To i jeste poenta. Ako ce posle godinu dana sundjer da omeksa i da imas osecaj kao da sedis u skolskoj klupi, dzaba izgled i sve.

I dalje se secam jedne fotelje na sajmu namestaja prosle godine, sednes u nju, kad se zavalis, ona se transoformise tako da ti prija i kad lezis u njoj i dobijes ono ****** za noge, samo sto je vise kao tabure, tj mala stolicica za noge.

Mislim da osnovna verzija kosta 1500eur :D Ne mogu da se setim imena, imaju salon na Senjaku valjda mada mozda i gresim. Italijanski namestaj je u pitanju ako se ne varam.

EDIT: Setio sam se. http://natuzzi.co.rs/news/re-vive-na-sajmu-nameŠtaja-u-beogradu-34
 
Poslednja izmena:
Drugar hice da uzme stolicu do 200e,za rad na računaru? Jel i dalje Markus najbolja opcija ili ima neka bolja opcija od te?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sam sedeo na sličnoj ovoj poslednjih 5 godina: barske-stolice-4-modela-5425435181919-71779414371.jpg, malo veći naslon dok sam koristio TV kao monitor. Ovakav mi je bio sto: 1303203593_Barskistolovi.jpg, i sedeo sam na 1,5m od TV-a.

Sad sam se vratio na monitor posle 11 godina, kupio ovakav sto: image569ffba3cc1af-1-250x202.jpg i ovu "Gejmersku" stolicu Gaming Chair Spawn Champion Series Orange: 29048.jpg.

Sto je inače baš mali, malo sam se tu prešao, sve sam "uglavio" ali bi bilo komotnije da je par santimetara viši, da je širi prostor za kućište i da je šira daska za tastaturu i miša. Sa druge strane ova polica dole, kad se stavi tanak jastučić, je savršena da se podignu noge i "uvali" u stolicu.

Zbog čega ovo sve pišem? Zbog "gejmerske" stolice. Nije ni malo jeftina, oko 200e. Reklamiraju je da ima čelično postolje i delove od kvalitetne platike i nakon što sam se "iskilavio" dok sam je sklopio mogu da garantijem da nisu štedeli na materijalu. Šrafovi su sa maticama i imaju dve veličine, debljine hemijske olovke i drugi, još deblji. Samo sedište, po slobodnoj proceni, ima preko 10kg. Cela stolica sigurno 20kg+. Svaka ručka je povezana sa po 4 šrafa na sedište, naslon sa po 2 sa svake strane, mehanizam za spuštanje i podizanje(gore dole) sa 4.

Meni je jako udobna, i pomeranje jastučića na mesta gde mi je do sada falila podrška na leđima i vratu mi baš prija. Eko koža mekana, ima standardno pomeranje sedišta gore dole, naslon može da se pomera preko 90 stepeni unazad i napred na manje od 90 stepeni. Nekih 3-4 položaja. A svaka ručka ponaosob može da se pomera gore dole nekih 10-15 cm.

Ono što mi se nije svidelo:
Rupe kroz koje prolaze šrafovi na eko koži su zaštićene sa malim metalnim kružnicama koje se previše lako odvajaju od eko kože, nisu dobro zalepljene. Pa na nekim mestima sam morao da ih pridržavam na mestu dok nisam zavrnuo do kraja.
Nasloni za ruke su 1-3cm previše udaljene od strane sedišta. Možda je do moje anatomije.
Nema uputstva za pokretne elemente naslon, sedište, ručke.
Jastučić za glavu nema neku vrstu graničnika da se ne bi spuštao kada se pomeri na maksimalnu visinu.
 
Ti izgleda voliš da živiš opasno, iz krajnosti u krajnost :D



Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I onda eko koza krene da se ljusti i stolica ti izgleda kao gubavac.

To sa eko kožom imam različita iskustva.
1. Pre dosta godina kupili moji stolicu/malu fotelju preko nje eko koža na sajmu nameštaja. Ja je koristio kao PC-TV stolicu... bar 3-4 godine. Ni trunku se nije skinula eko koža a tad sam imao gaming maratone po 18 sati.
2. Ova stolica što sam koristio do sada, barska, visoka sa eko kožom, sa nje je otpadala eko koža poslednjih 4 godine a imao sam je 5 godina.

+ moji kupili ceo komplet stolica za trpezarijski sto presvučenih eko kožom, preživele su slave, okupljanja, rođendane, dnevnu upotrebu i kad su zamenjene kad i sto, prodate su u besprekornom stanju eko kože.
 
Poslednja izmena:
Kao i za sve materijale - nesto je kvalitetnije nesto nije. Po meni nije bitno guljenje vec bih kao manu eko koze naveo sto leti prokuvas... A sto se tice udobnosti, bitnije je sta je ispod iste...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, sledece nedelje idem do Astre i najverovatnije uzimam ili o111 ili o141.
Da iskoristim i sajamski popust.

Probao sam ih na sajmu i obe mi se cine udobno.

E sad, voleo bih ako neko ima iskustva sa jednom od njih ili obe, da mi kaze kako mu se cine, posle mesec, dva, pola godine, godinu, posebno na duze staze, neke prednosti ili mane koje je primetio i generalni utisak.
Posebno sediste. Na ovim nekim sto sam ih ja imao, to mi je prvo postalo neudobno. Al bile su i znatno jeftinije.

Znacice mi to pri odabiru, mada mi se cini, koju god da uzmem, da necu pogresiti.
 
Pitacu drugara koji koristi za sediste... Koliki je popust inace?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tnx.
I sediste a i generalni utisak.

A popust, na sajmu je bio 15% a dali su bon do kraja godine za 10%.
Nista specijalno, ali kad sam vec odlucio da uzmem tamo, da iskoristim.
 
Ja na poslu sedim na o111. Nikakve zamerke što se sedišta tiče. Čini mi se da sam sa nitrom pisao da su jedina mana rukonasloni.
 
Nazad
Vrh Dno