Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja imam njihovu sl-f8 i super je.
Kinezi, ali solidan odnos ulozebog/dobijenog.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Imam ja tu stolicu oko 3 godine. Ocuvana je poprilicno i nemam nikakvih problema sem lumbalne podrske koju sam morao da fiksiram od pocetka. Svaki dan sam na njoj 8 sati i 2,3 dana nakon sto sam je kupio uzasni bolovi u ledjima su prosli.

Jedina stvar je sto ne odgovara svima zbog dubine sedista pa bi preporucio da je malo vise isprobas u salonu ako moze.
 
moje iskustvo sa testiranjem ikea MARKUS i JÄRVFJÄLLET
markus neudobniji, lumbalna podrska fiksirana (steta)... jarvfjallet udoban, lumbalni deo moze da se podesi,a i pozicija sedalnog dela(napred nazad), takodje i jastuk za glavu je podesiv...
odlicna stolica...

e sad uzeo bih crnu koznu(sedeo i na platnenoj ali mi manje prija, navika ili sta vec..) i cena sa rukohvatima je 27999...
da li za te pare ima nesto bolje ?
https://www.ikea.com/rs/sr/p/jaervfjaellet-kancelarijska-stolica-s-rukohvatima-glose-crna-s89275623/
 
Poslednja izmena:
Jesi seo samo na jedan primerak markus stolice? Bila je jedna koja tu stoji vrv od pocetka prodaje i bas je neudobna. Kada sam seo na noviji primerak razlika je bila nebo i zemlja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam skoro probao Fursys stolicu u Expo line, ne mogu reći da je najudobnija mada jeste ergonmska.
Malo je skuplja, oko 50k sa PDV i naslonom za glavu, kapiram da ima nešto slično za manje novce.

Preskočio bih kineze-maležane i kopije iz trećeg zemalja u globalu.
 
Jesi seo samo na jedan primerak markus stolice? Bila je jedna koja tu stoji vrv od pocetka prodaje i bas je neudobna. Kada sam seo na noviji primerak razlika je bila nebo i zemlja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Na 2... Probacu jos sve ponovo pre kupovine, al sam trenutno bliži skupljoj.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja uzeh ovu stolicu. Za mene i moje neke standarde veoma udobna stolica narocito posle stare koja je trajala i trajala... Pristojnog dizajna koji sam ja malo prerastao ali avaj :). Naslon ide do nekih 120-130 stepeni. Jastuci za vrat i lumbalni deo podesivi. Meni sto je bitno nije eko koza vec neki rupicasti tekstil. Oslonac za ruke je od neke tvrdje gume i mogu se podesavati po visini. Petokraka koja drzi tockice metalna, tockici plasticni sa gumenim prstenovima. Nisam zahtevan korisnik koji dugo vremena provodi kraj racunara kuci (ali ga zato provodim na poslu za sve pare :)) pa mozda nisam ni kompetentan da dajem neke zakljucke o samom kvalitetu to ce vreme pokazati. Kupih je zato sto je bas na nekom lepom popustu a i prodavnica mi je u komsiluku. ;)
 
Šta stavljate ispod stolice? Da ne bi bila direktno na parketu!
 
Kod mene je Emmu sl-f8 na parketu i ispod mojih 110-140kg koliko sam max imao, nema tragova posle ~5 godina.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
S obzirom koliko košta (~48K) ništa manje ne bi ni očekivao.
 
Ja sam stavio gumene tockove... ok je
 
Šta stavljate ispod stolice? Da ne bi bila direktno na parketu!

Mozes da stavis neki manji ravan tepih ili ovu podlogu od Ikea.

$_86.JPG
 
Kod kuće imam komad itisona, ispod stola i tu gde ide stolica ali posle godinu dana upotrebe itison se deformisao, funkcioniše ali ne izgleda lepo.
Na poslu nemam ništa, samo je laminat i to neki u visokom sjaju, izgreban je od stolice strašno.
 
Sto se tice ogrebotina, laminat je dosta osetljiviji od parketa. Parket i ako izgrebes uvek mozes sanirati hoblovanjem.

Po meni za parket ti i ne treba neka zastitna podloga - mada sam ja koristion ovu od Ikea i za svaku je pohvalu. Ne klizi, ravna je i cuva pod. Ima neki cudan miris koji nestane posle par dana i nije bas laka za transport (ne mozes je urolati).
 
Koje su dimenzije te Ikea podloge?
 
Ja sam isto uzeo tu iz ikea-e. Kosta oko 2500 din. Ne moze da se skroz urola ali moze da se savije malo, ja sam je transportovao kolima i malo sam je savio, nista joj nije bilo. Kupio sam i marcusa. Za sada sam zadovoljan. Meni pozicija naslona za glavu kao i lumbalne podrske odgovara. Ali posto nisu podesivi pretpostavljam da nekome ko je visi od mene nece odgovarati.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 
Deluje super.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@markons ne bih da ti ubijam volju, ali ja se ne slažem sa tobom... Više ću da napišem ovo zbog drugih koji razmatraju ovu stolicu .... U odnosu na par modela kojih sam uporedio u toj nekoj ceni, par hiljada gore-dole Wau mi nije bio uopšte "wau" ( ni wau 1 ni wau2 (razlika je u sirini naslona i još nekim sitnicama, ne sećam se više) .... Osećaj mi je jeftine plastike/izdrade kad malo bolje pogledam rukonaslone.... Nema kompletno lumbalno podešavanje ( gore-dole, napred nazad)... Po mom mišljenju Wau vredi oko 200e max.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Што се тиче подлоге за столице ја сам се лијепо насмијао када ми продавац у Галерији подова понуди неку силиконску димензија 120х120 по цијени од ~ 4500 дин.
Ја га још питам што је толика цијена када је у питању обична силиконска подлога... каже он мени није ни мени баш то јасно, али тако пише у рачунару :d

На бувљаку (а вјероватно још негдје слично) имају да се купе уроловане силиконске подлоге разних дебљина, 1-2-3-4мм, немају никакав мирис и када се ставе преко паркета једва се и примјете, немају тај мат одраз као ова из икеа.
Ја сам себи узео 140х120 димензију била је око 1000 и кусур дин, купује се на метар.
 
Ne haba se pod ako su gumeni točkići.

Edit: 170 din košta jedan
 
Poslednja izmena:
Meni je Markus direktno na laminatu od kad sam je kupio i nema tragova na laminatu
 
I ja imam tu plastičnu providnu podlogu iz Ikee, za svaku preporuku.

Parket je prilično očuvan, a podloga skoro neprimetna kada se postavi.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nije valjda da Aeron ne dolazi sa gumenim tockovima?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neko mu skino točkove sa Aerona :p :D... Sad svi furaju ove točkiće:

6122eeff-8ab3-489a-b1a1-f1e26c00cd3d_1.180ec4edfaa10957895956d811a709c8.jpeg


Glide smooooooothly
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno