Šta je novo?

Dobre radne stolice

Piše: "snižena cena proizvoda će biti prikazana u trenutku dovršavanja online kupovine".
 
Nažalost nemam je, ali sam je probao u nekoliko navrata i meni je bolje legla od bilo koje druge stolice, uključujući one koje su više nego duplo skuplje.

Merkam je odavno ali nisam imao prilike da je isprobam. U međuvremenu se pojavio i Embody koji je znatno skuplji i baš me zanima njihovo direktno poređenje. Odgovara mi kompaktnija stolica pa bih zato išao na Sayl ali me je Embody zaintrigirao sa tehničke strane.
 
Koja je cena Sayla? Uzasno me smara što nigde ne mogu da nadjem cenu Steelcase i Herman Miller stolica. Kod nas. Drugar hoće da kupi neku kvalitetniju stolicu, za do 500e i ima. Ovaj problem.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zavisi od konfiguracije, osnovna je oko 500-600€
 
Sedim na poslu na Herman miler aeronu vec godinu dana i za novu godinu sam sebi uzeo ovu

I nema razlike po meni cak me i covek koji prodaje tamo MB stolice tj vlasnik ili sta god pokazao koja je razlika kada sedis na mrezi i kada sedis na memorijsokom sundjeru da nisam otisao u salon da sednem i probam uzeo bi koja ima mrezu svuda ali kada covek sedne vidi da je bolje da sedi na memorijskom sundjeru nego na mrezi :wave:

Herman miller nije bas ono sto se gleda po review ima i ja sam bio odusevljen kada se gledao na netu ali kada poceo da radim i je koristim misljenje mi se znatno promenilo. Kada je korstite vidite da to ne vredi 1000+e koliko obicno ovde kosta. Ne moze se ospotiti da je je dobro i sve ostalo ali jednostavno ne vredi te pare.
 
Poslednja izmena:
Наравно да не може ниједна столица толико реално да вриједи. Ипак је то комад намјештаја тежак 20-30ак килограма израђен од челика, пластике, пар механизама и мрежице/суђера. Да се користе неки софистицирани материјали као слоновача или не знам шта па и ајде... овако од те гигантске цене се из авиона види да је најмање 50% износа давање пара на рачун тога што пише неко име на столици.
 
Sedim na poslu na Herman miler aeronu vec godinu dana i za novu godinu sam sebi uzeo ovu
Bez uvrede, ali meni je ta stolica bila jedna od najgorih na kojima sam sedeo - doduse sedeo sam malo manje od sat vremena. To opet dokazuje da je sve jako individualno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Наравно да не може ниједна столица толико реално да вриједи. Ипак је то комад намјештаја тежак 20-30ак килограма израђен од челика, пластике, пар механизама и мрежице/суђера. Да се користе неки софистицирани материјали као слоновача или не знам шта па и ајде... овако од те гигантске цене се из авиона види да је најмање 50% износа давање пара на рачун тога што пише неко име на столици.
Ispade /izucavanje i primjena/ ergonomija kao naucna oblast besplatna. Znaci sklepaj stolicu od tih materijala i to je sav posao i troskovi. Ne kazem da ne moze biti jeftinije, ali nemoj previse pojednostavljati stvari.[emoji106][emoji3]

PS. Pa i no name ergo stolica na kojoj nista ne pise je 400+ eura.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bez uvrede, ali meni je ta stolica bila jedna od najgorih na kojima sam sedeo - doduse sedeo sam malo manje od sat vremena. To opet dokazuje da je sve jako individualno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
+1 bukvalno na istoj sedeo oko nedelju dana, čisto da probam i stolica je ok, ali ne može da se poredi sa aeronom ni blizu. Čak ni sa O111.
 
357ebae1f8d86c51eaba69af54dda84f.jpg


najbolja stolica ikad napravljena , a i 10€ kosta....

covek za koga radim ima u garazi oko 15k $ u stolicama koje skupljaju prasinu i on mi je ovo rekao ...

da kucnem u drvo zadnje tri godine preporod... takodje sam od ovih nasih (frogster) uzeo sto na podizanje i to je kombina ubica na mesto .

pricam za extreme caseove koji provode 12h dnevno na kompu .




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+1 bukvalno na istoj sedeo oko nedelju dana, čisto da probam i stolica je ok, ali ne može da se poredi sa aeronom ni blizu. Čak ni sa O111.
O111 da ima rukonaslone bolje bi bio no-brainer.

da kucnem u drvo zadnje tri godine preporod... takodje sam od ovih nasih (frogster) uzeo sto na podizanje i to je kombina ubica na mesto .
[/QUOTE]
Meni to nikako nije valjalo. Ne mozes ni u jednom trenutku da se opustis i zavalis na par sekunda, a i konstantno pomeranje mi je smetalo.
Sto se tice stolova koji se podesavaju po visini - to je odlicna stvar za kupiti za svakoga ko zeli da sacuva svoje zdravlje (mozda cak bitnije nego stolica), samo je problem sto su kod nas skupi. U US ima odlicnih vec od nekih 300 usd.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Наравно да не може ниједна столица толико реално да вриједи. Ипак је то комад намјештаја тежак 20-30ак килограма израђен од челика, пластике, пар механизама и мрежице/суђера. Да се користе неки софистицирани материјали као слоновача или не знам шта па и ајде... овако од те гигантске цене се из авиона види да је најмање 50% износа давање пара на рачун тога што пише неко име на столици.
Ne mozes tako da gledas na stvari tj to nije pravilno gledanjena stvari. I intel sama izrada CPU kosta 20 dolara ali razvoj kosta. Ove stolice imaju neku ergonomiju e onda ako ti kazes to je ****** i gluposti onda tu nema sta mnogo da se diskutuje.
Bez uvrede, ali meni je ta stolica bila jedna od najgorih na kojima sam sedeo - doduse sedeo sam malo manje od sat vremena. To opet dokazuje da je sve jako individualno...

Sto bih se vredja disktujemo samo ja sam bio u salonu i seo pa par stolica hteo sam sve da bude mreza ali kada sam seo na tapacirano nije obican sundjer i meni je bilo bolje posto sam seo sa jedne na drugu i tako u razmaku od par dana posto sam dva puta isao do salona.
Sent from my iPhone using Tapatalk

+1 bukvalno na istoj sedeo oko nedelju dana, čisto da probam i stolica je ok, ali ne može da se poredi sa aeronom ni blizu. Čak ni sa O111.
Sta ti je bilo lose na njoj?

Mislim ja sam ovde na poslu cuo coveka da mu je aeron djubre i da nista ne valja
 
nitro:
da ne bude da reklamiram ja sam kod frogstera platio oko 400€ sto na podizanje(sa jednim motorom), a u ikei isti takav bio oko 700-800 i bas je brutalna stvar . tako da preporuka za frogija .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nitro:
da ne bude da reklamiram ja sam kod frogstera platio oko 400€ sto na podizanje(sa jednim motorom), a u ikei isti takav bio oko 700-800 i bas je brutalna stvar . tako da preporuka za frogija .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliki je to sto? I kako ga podesavas (odokativno svaki put, ili vidis neke brojeve, ili kako)?

I koliko mu vremena treba da se podigne? Ne treba mi za trke, nego sam za one rucne cuo da je toliko sporo da ubije volju...pa ne znam sta znaci ovo sto si naglasio da je sa jednim motorom.
 
Poz ekipo, da li neko od vas ima Spawn stolicu ?
Mnogo mi se svidja kako izgleda ali nisam imao priliku da je probam i uvjerim se u kvalitet.

Zanima me kako se pokazala na duze staze :D dosta vremena provodim za racunarom i zanima me je li izdrzljiva i udobna za visesatno sjedenje svaki dan ? ( vecina mojih stolica se potpuno izdeformise posle dva mjeseca :D )
8eace82aa100fa8742259cea6a925ebf.jpg


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ti kineski mehanizmi za standing desk su manje više isti kod svih zapadnih "proizvođača". Kontam da nije neki poseban problem da se nabave odvojeno i uradi sto po mjeri...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
sto je ja mislim radna ploca 200x100 uzeo sam najvecu radnu plocu, ima sistem za podesavanje na dugme , imas 5 dugmica i programiras visinu . otprilike oko 20sec max se podize do 160cm visine tako da je odlican za visoke ljude(ja sam 194) .




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Frubi
Hvala.

Inace, na njihovom sajtu mi se cini da ne moze da se napravi niza kalkulacija od 600 evra (645 sa memorisanjem pozicija, ako sam dobro razumeo), sto je standardno skupo za nase trziste. Ne znam da li to znaci da je stvarno poskupelo, ili je neki drugi model, ili je nesto trece u pitanju.

Iskreno, tesko mi je da nadjem obkektivan razlog zbog kog su ti stolovi toliko skupi, tim pre sto sam pre nekoliko godina traku za trcanje platio manje od 300 evra, a ona sigurno ima ozbiljniji motor, elektronika mi deluje komplikovanije (mada je sve to smesno), a i gvozdjurije ima slicno.

Logicno bi valjda bilo da i ovo moze da se kupi za do 300, al' aj i 400 da prezali covek, jer je korisno.

600 apsolutno ne razumem, pogotovo ako je stvarno poskupelo za 50%
 
Ne mozes tako da gledas na stvari tj to nije pravilno gledanjena stvari. I intel sama izrada CPU kosta 20 dolara ali razvoj kosta. Ove stolice imaju neku ergonomiju e onda ako ti kazes to je ****** i gluposti onda tu nema sta mnogo da se diskutuje.



Sta ti je bilo lose na njoj?

Mislim ja sam ovde na poslu cuo coveka da mu je aeron djubre i da nista ne valja
Loš mehanizam za lumbalnu podršku, bezveze se i malo podešava. Rukonasloni su bolji nego na O111. Onda sedalni deo kod kolena nije zakrivljen i još neke sitnice.
 
@rio

taj od 600 je sa dva motora, sa jednim motorom je tu negde oko 400€ treba im poslati poruku i pitati ih .

Razlika izmedju varijante sa dva i sa jednim motorom je sto ne mozes sekretaricu da penjes na sto jer trpi opterecenje do 100kg , a sa dva motora mozes i sekretaricu na sto da popnes . [emoji3]
Takodje sa dva motora 5-8 sec brze podize/spusta u radu neces primetiti razliku .




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mozes tako da gledas na stvari tj to nije pravilno gledanjena stvari. I intel sama izrada CPU kosta 20 dolara ali razvoj kosta. Ove stolice imaju neku ergonomiju e onda ako ti kazes to je ****** i gluposti onda tu nema sta mnogo da se diskutuje.
Ja сам се само надовезао на твоје цене од око 1000е и више за столицу, нисам баш банилизовао и рекао да сад столица не смије бити скупља од 300е.
Разумијем и изучавање и све, и по мени процесор није баш добар примјер јер је то скупа и висока технологија, али када се упореди са било којим другим комадом намјештаја, возачевим сједиштем у неком ауту високе класе или неком баналном машином типа косилице или моторне тестере које исто тако захтевају развој и израду и још штошта, 1000е+ дјелује превишее за столицу то сам хтио да кажем, моје мишљење.
 
Koliki je to sto? I kako ga podesavas (odokativno svaki put, ili vidis neke brojeve, ili kako)?

I koliko mu vremena treba da se podigne? Ne treba mi za trke, nego sam za one rucne cuo da je toliko sporo da ubije volju...pa ne znam sta znaci ovo sto si naglasio da je sa jednim motorom.

Možda ti se više isplati da narucis preko alibaba sa 2 motora za oko 200$ max :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma lako je za sekretaricu, smanjis platu do nivoa da nema sta da jede, i ostaje samo da cekas da se uklopi u specifikacije motora :)

A sto se tice brace, gledam sada, i nigde ne vidim koliko je postarina. Ne verujem bas da to salju za dz, tj da je postarina dovoljno niska da bi bila uracunata u cenu.
Ne znam ni kako funkcionise to sa glomaznim stvarima kod nas. Najtezi paket koji sam ja narucio je ispod 1,5 kg.

Da li postoji neka tema na forumu koja se time bavi?
 
nitro:
da ne bude da reklamiram ja sam kod frogstera platio oko 400€ sto na podizanje(sa jednim motorom), a u ikei isti takav bio oko 700-800 i bas je brutalna stvar . tako da preporuka za frogija .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako si dobio tu cenu? Najjeftinije sto su meni nudili (i za vise) je bilo 600 eur.
Inace ovakvi u us krecu od 299 usd:
https://youtu.be/o2hA6GMzblc


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nemam pojma bilo pre godinu dana , mozda nisu bili poznati pa su mi dali tu cenu. pitaj sa jednim motorom el ima opcija pa vidi sta ce da kazu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva je ova MONTGOMERY fotelja u odnosu na markusa, moram da kupim nešto a nebih da dajem preko 15-20k din. Trenutno nemam nikakvu stolicu (koristim kuhunjsku) tako da mi je malo frka. Imam 189cm i 120kg tako da nešto iz metroa mi verovatno neodgovara, kako čitam komentare brzo se raspada... eventualno nešto iz jysk-a ako vredi.
 
Nazad
Vrh Dno