Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pa nasloni za ruke kod radne stolice i nisu zamišljeni da idu ispod stola, već da budu tačno u visini stola i da na njima držite podlaktice dok kucate, ili radite mišem.

autonomous-smart-desk-3-product-image-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja bukvalno imam isti problem da ne mogu da pridjem dovoljno blizu jer mi rukohvati udaraju o sto, a ako spustim stolicu ca rukohvate podvucem ispod stola onda sedim prenisko.

Skinete naslone i resen problem, ja koristim stolicu bez naslona zato sto su neupotrebljivi za rad, jedino ako se odmaras pa se zavalis nazad mozda znace, ali svakako za rad treba ih skinuta ako ne mogu ispod stola.
 
Probao sam, ali kad lezim, tj dignem noge na sto, ruka mi pada. Videcu, mozda je stavim na oglase ako nadjem neku drugu koja mi odgovara
 
Ja se ne zavaljujem, ali uvek kad kucam laktovi su mi naslonjeni. Cudno bi mi bilo da vise u vazduhu
 
Meni je kompjuterski sto neupotrebljiv bez nosača za miša i tastaturu. Ploča stola mi je na 75 cm visine i to mi je previsoko da bih normalno kucao i koristio miša. Ovako naštelujem onaj nosač na visinu na kojoj su mi rukonasloni kad normalno sedim i tako mogu satima da kucam i radim mišem, a da se ne umorim.

A1-600x600.jpg
 
Uzeo sam markusa u petak prošle nedelje za kuću u Ub-u, gde smo boravili sve vreme pandemije, i gde sam radio "od kuće", a onda sam se vratio na posao u ponedeljak u BG. Znači da skratim, imam Markusa novog za 11K kome treba ;) nek se javi.
 
Poslednja izmena:
Cucnuo mi m291... još se adaptiramo... zadovoljan sam , doduše imao sam avanturu (recimo da sad znam da demontiram čekićem lift na stolici ;)) a i mordulj ne daje uputstva za sklapanje...

možda sam mogao taj Dallas p da uzmem, al mi ovo zgodno što su mi blizu ;) kolko sam se sa ruterom napatim da vratim a on sićušan :))
e0d03c1aa2189da4667ef0f156ef3982.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja na bilo šta iz Jyska što sam probao je bilo blagi užas.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Slažem se,

U dvs navrata sam kupovao one Billum stolice (pre se zvale drugačije). Nijedna nije potrajala duže od 2 godine i skroz se raspala.

Nego se vodim logikom da su ovo njihovi premium model pa je možda priča nešto drugačija.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeh Leap V2 - polovan, ali odlično očuvan.

a3a93459725384737a73128ab5af581c.jpg



ec3db4876a8533784ce4ef0397e8bc2d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel to kozna verzija ili samo tako izgleda na slikama?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jeste, kožna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzeo iz jyska prekjuče sasvim odlična stolica sve čelik nije bofl. Taj jastučić za ledja je majka. :D
 
Nema greške sa Steelcaseom.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
To je najskuplja verzija, oko 1500e :)
I ako bih ja doplatio da ne bude kozna :D
I, kako si zadovoljan?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Paaa, mene je izašlo manje od pola -700€.

Fenomenalna je, ljubav na prvo sedenje. I zaista je lepo očuvana - nadam se da će me služiti puno godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko da je visine ~ 170cm (65-70 kg) i da je kupio Markus-a? Kako njemu deluje po pitanju udobnosti? Kako mu deluje potpora za ledja? (jel' previsoka ili mozda preniska?) Vrh naslona jel' smeta, ili je sve kako treba?

Vecinom sam nasao komentare ljudi vece visine (180-190+), pa me zanima kako su zadovoljni oni koji su visinom nizi.


EDIT:
Takodje procitao sam na nekoliko mesta, a i ovde: Ima li netko Ikea Markus uredsku stolicu?

...da ima ljudi koji se zale da 'skripe' tj. ispustaju neki cudan zvuk kada se 'zabacis' (kad je zakljucas).

Na kraju su neki ljudi testirali i kazu da platnena nema taj problem, dok kozna ima. Moze li neko ko poseduje Markus da kaze nesto i po ovom pitanju. (kazu da zvuk uzasno iritira)
 
Poslednja izmena:
Taj lik je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, to mora tako, nema šanse da neko napravi te osovine na jeftinom mehanizmu, a da nema malo lufta. Takva preciznost košta i to možeš da dobiješ samo na skupim mehanizmima koje koristi Herman Miler i slične firme. A to su stolice od hiljadu evra.
 
Evo meni je posle nekih 7 dana na Markusu pocela da skripi ona mreza na naslonu kad se naslonim, doduse meni to ne smeta, ali eto mozda nekome moze smetati, ne znam kako ali samo je odjednom pocela da skripi od kad sam je stavio na krevet i dotegao neke srafove, lagano sam je spustio tako da ne znam sta je uticalo da pocne da skripi ova mreza.
 
Rastegla se malo mreža i sad struže jedan sloj mreže po drugom, tako je i kod mene.
 
Dve mane ima Markus, pominjano vise puta u ovoj temi,
plitak sedalni deo i mrezica koja skripi.
 
Low budget stolic, sasvim ocekivano.
Izdvaja se iz brda low budget stolica samo zbog toga sto je pravi Ikea i sto je jako cvrsta, daje utisak kvaliteta.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ne treba zaboraviti ni podužu garanciju, kakvu takvu. Ostali kada ponude 2 godine dobro si prošao, sem Ike-e od 10 godina video sam sam mbstolice da neke imaju garanciju od 5 ostalo sve 2 ili još manje.
 
Ne znam koliko vas razmišlja o tome ali Emmezetu zaobići u punom krugu na ovu temu.

Sad bio kod njih, brdo nekih modela u ponudi, a uživo tiha jeza.

Da ne spominjem što za većinu modela na lageru imaju samo izložbene primerke koji se kako sednes nagnu u stranu za jedno 6-7 stepeni.

A na pitanje može li se poručiti i sačekati (bio je jedan jako dobar model, 14.500 puna cena) - stopirali nabavku.

I komotno i dalje prodaju raspale modele sa 20% popusta...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Low budget stolic, sasvim ocekivano.
Izdvaja se iz brda low budget stolica samo zbog toga sto je pravi Ikea i sto je jako cvrsta, daje utisak kvaliteta.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Izdvaja se po mnogo toga.

Mehanizam je 37 puta bolji od kineskih (Jysk/FI/Emmezeta) i "gejmerskih" koje znaju da budu i 2x skuplje. Kvalitet sundjera takodje, nije uopste za poredjenje.

Doduse, meni polako pocinje da smeta kratak sedalni deo, ne znam cime da je zamenim, a da ima iole dobar odnos ulozeno/dobijeno, za gaming i rad..

Mada kicma je u pitanju, ne treba stedeti, iz ove teme mi se najvise dopada Steelcase Leap V2. Dopada mi se i Please.

Jel ima neka stolica do 400-500e da ima duzi sedalni deo od Markusa i dobru (koliko je moguce) podrsku za glavu i ledja?

Svakako, za nas koji sedimo po 10+ sati, prvi i apsolutno najbitniji lek su vezbe i rad na sebi, nakon toga dolazi u pitanje stolica, masaze, terapije, itd..
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa emezzeta je isto sto i tehnomanija po pitanju reklamacije i ne odazivanja u roku, sto znaci da treba zaobici
 
Poslednja izmena:
Izdvaja se po mnogo toga.

Mehanizam je 37 puta bolji od kineskih (Jysk/FI/Emmezeta) i "gejmerskih" koje znaju da budu i 2x skuplje. Kvalitet sundjera takodje, nije uopste za poredjenje.

Doduse, meni polako pocinje da smeta kratak sedalni deo, ne znam cime da je zamenim, a da ima iole dobar odnos ulozeno/dobijeno, za gaming i rad..

Mada kicma je u pitanju, ne treba stedeti, iz ove teme mi se najvise dopada Steelcase Leap V2. Dopada mi se i Please.

Jel ima neka stolica do 400-500e da ima duzi sedalni deo od Markusa i dobru (koliko je moguce) podrsku za glavu i ledja?

Svakako, za nas koji sedimo po 10+ sati, prvi i apsolutno najbitniji lek su vezbe i rad na sebi, nakon toga dolazi u pitanje stolica, masaze, terapije, itd..
Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pogledaj ove dve stolice koje sam ja pisao--- m291 i m294 od modrulja i taj dallas P sto mi je covek predlozio (isto izgleda kao m294).. takodje je xepoj preporucivao par stolica u emu. sve upadaju u <400e.
zao mi ergohuman nisam probao jer je ovaj modrulj ocita kopija istog (ali kad ga nisam nigde nasao da mogu normalno da ga probam :))
No - mozda stignes do istog razmisljanja kao ja - ako ti je leap ili nesto te klase cilj, onda je jako losa ideja da za 50-60% te cene kupis neko medju resenje - ja sam zbog toga uzeo m291 i cenim da ce biti OK za par godina...
Dosad iskustvo sam m291 je da me nerivra sto ima taj rad - ne mogu skroz uspravljen da sedim kao sto sam navikao, vec sam uvek malo zavaljen - u markusu mogu... no ocito mojim ledjima prija, jer npr boleo me je isijas neki dan (krenulo prosle nedelje kad i nisam bio kuci) i posle par sati sedenja na stolici se smirilo. I mada stalno traziim bolju poziciju za ruke (rukohvati imaju 100 podesenja) na kraju me nista ne boli kad ustanem (jutros sam 3.5 sata odsedeo u cugu)...
 
Ima različitih škola ergonomije. Ne smatraju svi da je uspravno sedenje i noge pod devedeset najbolje za kičmu, postavljao sam ja klip sa nekim čičom koji predaje ergonomiju na Kornel univerzitetu u USA i po njemu je najbolji položaj za kičmu kad smo malo zavaljeni, ugao između sedišta i naslona za leđa da bude oko 110 stepeni.
A i sam kažeš da ti taj blago zavaljeni položaj odgovara i da te leđa posle ne bole.
 
Nazad
Vrh Dno