Šta je novo?

Dobre radne stolice

Radim relativno blizu pa cu overiti sutra ili prekosutra jer i mene interesuje
 
Uzeo sam juče u Matisu kancelarijsku stolicu Alfa. Pre nje sam isprobao gotovo svaku stolicu u svim radnjama u Nišu. Znam da gotovo svi preporučuju Markusa u ovom cenovnom rangu, ali jednostavno nisam smeo da ga uzmem na slepo, a Ikea mi je predaleko.
Izuzetno sam zadovoljan, udobna, masivna, nasloni za ruke su odgovarajuće visine i ima dobru lumbalnu podršku. Inače, imam 187cm i težak sam 80kg.
Plaćena je 12720din.
Pogledajte prilog 254878

Sad je na akciji online 10800 pa se razmisljam da uzmem. Visina 185cm, tezina 105KG. Sta mislis hoce li izdrzati moju tezinu? Sedim oko 2-3 sata dnevno, mozda i manje jer imam problema sa ledjima.
 
Ma hoće sigurno, bez problema. Ja nekad sedim i više od 6 sata i baš je udobna.
Svakako, najbolje bi bilo da odeš i da lično isprobaš da li ti odgovara
 
Uzeo sam je pre ~2 nedelje (93kg, ~190cm), konfiguracija sa kompletnom opremom: podesivi rukonasloni, aluminijumska osnova, naslon za glavu, itd. za ~20000 rsd i zadovoljan sam kvalitetom izrade i udobnoscu. Svakako bih ti savetovao da isprobas licno ako mozes, svi smo drugaciji.

Moj problem je što bih morao da je naručim na slepo, mada mi deluje dovoljno podesivo da ću uspeti da je naštelujem prema sebi (175cm - 85kg). I gospodin iz Modrulja mi je preko mejla rekao da je stolica udobna i pogodna za duže sedenje, a i ti potvrđuješ da je udobna, tako da sam blizu toga da je samo poručim pa šta bude.
 
Nabasao sam slučajno na ovu stolicu http://www.faros.rs/Workfiles/GALERIJE/Kancelarijske-stolice/FA-671.html

Malte ne u rangu najjeftinijih a deluje da i nije tako loša. Ima li nekoga u BG da prolazi pored Dimitrija Tucovića 119 da pogleda od nedelje?

Koliko vidim preko Google Street View mala su radnja, možda i nemaju u izlogu već nabavljaju i oni odnekle.

Ona za 16k sa podesivim naslonima za ruke deluje dobro. Gde god probam stolice, zakljucim sledece: mora imati podesiv naslon za glavu i pozeljno vratnu podrsku, mora imati jaku lumbalnu podrsku jer imam lose drzanje pa bez toga sve stolice su katastrofa, nasloni za ruke ako nisu podesivi po visini ko da ih nema. Nagib i zavaljivanje mi ne igraju ulogu. Cilj je da bude udobna i drzi me u pravom polozaju oko sat vremena u cugu. Ove kanc. fotelje ne mogu to ni 5 minuta, odmah krenem da lezim u njoj i da se krivim.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sada sedim na slici koju sam ćapio iz trpezarije svaka je odlična :)

Ja bi bio zadovoljan i sa ovom za 7 hiljada, samo da ne bude baš totalni promašaj. Zato pitam ako neko može da pogleda da ne naručujem pa posle ne znam šta ću sa njom.
 
Ona za 16k sa podesivim naslonima za ruke deluje dobro. Gde god probam stolice, zakljucim sledece: mora imati podesiv naslon za glavu i pozeljno vratnu podrsku, mora imati jaku lumbalnu podrsku jer imam lose drzanje pa bez toga sve stolice su katastrofa, nasloni za ruke ako nisu podesivi po visini ko da ih nema. Nagib i zavaljivanje mi ne igraju ulogu. Cilj je da bude udobna i drzi me u pravom polozaju oko sat vremena u cugu. Ove kanc. fotelje ne mogu to ni 5 minuta, odmah krenem da lezim u njoj i da se krivim.

udobno sedište, jaka lumbalna podrška (podesiva) i podesivi rukonasloni su najbitniji prema mom iskustvu celodnevnog sedenja :) Takođe bitnu ulogu igra i mogućnost leđa stolice da se kreće odvojeno od sedišta.

Stolice koje prodaju po našim salonima nameštaja gotovo nikad ne ispunjavaju ove kriterijume (osim možda IKEA-e do koje još nisam otišao jer me mrzi).
 
Markus ima fiksirana ledja.
Ne znam da li stolice u toj ceni mogu ispuniti sve to.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Stigla Alfa, izaslo 10800din sa dostavom. sklopio je i probao, ok deluje za sad, videcemo na dalje. Naslon za glavu je nizak za mojih 185cm, racunam da za visinu do 180cm moze da prodje. Ali zato su nasloni za ruke bas gde treba za moju visinu sto mi je najbitnije jer tako rasterecujem lumbalni deo sa kojim imam problema. U svakom slucaju dobra kupovina jer sam do sad koristio klasicnu drvenu trpezarijsku bez naslona za ruke.
 
Bio sam u Farosu za ovu stolicu od 8000rsd. Dobra je za žene srednjeg rasta i dečake. Za sve preko 170cm ovo nije. Kratak sedalni deo. Ženska stolica.[emoji3]

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Da doprinesem temi, evo mogao bih preneti par utisaka o stolici HM Mirra 2. Uzeta je zbog olaksavanja problema sa lumbalnim delom kicme u toku osmocasovnog (nekad i duze) radnog vremena. Naravno, pre kupovine sam isprobao dosta ergonomskih modela stolica (ni sam ne znam koliko). U Ni*ei sam na kraju isprobao i sve sto su imali od HM stolica i Mirra 2 je bila jedina koja mi je odgovarala u potpunosti. Proveo sam par sati za vikend tamo cisto da vidim koliko je udobna za duze sedenje (uz simulaciju rada na racunaru). Uzeta je sa gotovo svim dodacima (bez silikonskih tockica za necujno kretanje po parketu).

Pozitivne stvari kod stolice su brojne mogucnosti podesavanja:

-podesavanje visine
-nagib naslona i stepen otpora (uz zakljucavanje u 3 pozicije)
-podesavanje prednjeg sedalnog dela (obaranje zbog pritiska na unutrasnji predeo butina)
-podesivi rukonasloni po visini i poziciji u svim pravcima (napred, nazad, bocno)
-setajuca lumbalna podrska (mozda i najkorisnija opcija, barem meni)
-forward tilt (kome koristi, meni licno ne)

Mrezica na sedalnom delu je jako dobra. Maksimalno je udobna. Jedna od mana je sto se zimi naelektrise (staticki) kada je niska vlaznost vazduha, pa krene peckanje u dodiru sa drugim elementima po stanu. Ledjni deo je mrezica koja ide preko plasticne mreze. Takodje vrlo prijatno, kao i sam oblik ledjnog dela (oblik je leptirovih krila). Na ovaj nacin lepo obuhvata ledja dok recimo kod HM Aeron stolice (B - srednja velicina) koju sam isto probao, taj deo je potpuno drugacijeg oblika i bio je mali. Nisu imali C velicinu (najvecu), pa da vidim kako ona lezi u ledjnom delu. Rukonasloni su od nekog materijala koji je u vidu neke tvrdje gume (vizuelno deluje da je tvrda plastika). Tu je mozda mogla da ide nesto meksa guma, ali nije lose ni ovako. Stolica je vrlo teska i ima jako dobru stabilnost (sto je i ocekivano od ovakvog proizvoda).

Sve u svemu, mene jako dobro sluzi (od oktobra prosle godine) i nemam vecih zamerki na nju. Dokle ce biti tako, videcemo. Daju neku dugu garanciju, tako da ne bi trebalo da bude problema. Takodje, prodavac je bio dobro informisan o svim prozvodima u njihovoj radnji i predusretljiv u smislu testiranja stolice vikendom na par sati. Da napomenem, probao sam i Steelcase Leap stolicu (isto je vrlo dobra), ali je prodavac bio neubedljiv i nedovoljno informisan o proizvodu. Takodje mi i u cenovnom pogledu nije delovala opravdano (u poredjenju opsteg kvaliteta sa HM).

Eto par komentara o Mirra 2 stolici, pa ako nekome znaci, mozda moze da pomogne. Naravno, treba probati sto vise stolica na licu mesta posto je sve to isuvise individualno. Ako nekome treba jos neka informacija o ovoj stolici, tu sam da odgovorim.

Pozdrav! :wave:
 
Meni strašno smeta eko koža na mojoj radnoj fotelji. Od kako sam je kupio pre dve godine u JYSK-u na njoj se nalazi prostirka od lana (četiri sloja, imao neki prekrivač za bračni krevet). Leđa i dupe su mi uvek billi vlažni od znoja.

Kada je budem menjao svakako eko kožu neću uzimati u obzir.
 
Bio sam u Farosu za ovu stolicu od 8000rsd. Dobra je za žene srednjeg rasta i dečake. Za sve preko 170cm ovo nije. Kratak sedalni deo. Ženska stolica.[emoji3]

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
Hvala, spasao si me zezancije sa naručivanjem i vraćanjem. Šteta, na oko lepo izgleda. Potraga za jeftinom a dobrom se nastavlja.
 
Treba mi savet oko kupovine radne stolice,tj izbor sam sveo na dve.Rekoh da uhvatim ovaj popust.
1. https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kancel-stolica-billum-crna
2. https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gaming-stolice/gejmer-stolica-snertinge-crna-plava
Ako neko ima iskustva sa gore pomenutim neka javi.
Idi do prodavnice i probaj.
Bio sam pre manje od mesec dana u stadionu i nijedna mi se nije nešto dopala. Ovde druge "gejmerske" se sećam, krckala, škripala i klimala se na sve strane, a ove prve se ne sećam (probao sam je, ali ne mogu da se setim utiska).
 
Poslednja izmena:
Bilum je đubre, doduše za 5000 dinara ne verujem da može da se kupi nešto bolje. Možda može da prođe za osobe koje imaju 70-80 kg.
 
Isao sam da probam i jednu i drugu misljenja su podeljenja zato i rekoh da vidim mozda neko sa foruma poseduje neke od navedenih , sta znam svakako su bolje od ove trenutno koje imam koja je u fazi raspada :D
74 kg znaci ima prolaz :D
 
Posle toliko komentara ovde ubedjen sam 99% da uzmem Markusa,ali imam jos uvek taj 1% nedoumice obzirom da je stolica navodno istestirana na 110kg,a ja sam blizu 130.
Gledam White Shark stolice i to Kings Throne ili Speed Master,pa me zanima da li ih neko poseduje i moze da mi kaze kakve su.
Hvala unapred na odgovorima!

Kings Throne https://www.gigatron.rs/gejmerske_stolice/white_shark_gejmerska_stolica_kings_throne_crnacrvena-112799
Speed Master https://www.gigatron.rs/gejmerske_stolice/white_shark_gejmerska_stolica_speed_master_crnazuta-112903
 
Posle toliko komentara ovde ubedjen sam 99% da uzmem Markusa,ali imam jos uvek taj 1% nedoumice obzirom da je stolica navodno istestirana na 110kg,a ja sam blizu 130.
Gledam White Shark stolice i to Kings Throne ili Speed Master,pa me zanima da li ih neko poseduje i moze da mi kaze kakve su.
Hvala unapred na odgovorima!

Kings Throne https://www.gigatron.rs/gejmerske_stolice/white_shark_gejmerska_stolica_kings_throne_crnacrvena-112799
Speed Master https://www.gigatron.rs/gejmerske_stolice/white_shark_gejmerska_stolica_speed_master_crnazuta-112903

Što se tiče Markusa ne moraš da brineš za težinu, ja sam 130+ i sve ok evo već oko godinu dana...
 
Uzeo sam Marcus pre desetak dana i cini mi se da tada nije bilo nikavih zvukova, sada svaki put kada se naslonim ili malo pomerim cuje se skripanje mrezice / platna u naslonu, i to najvise u predelu naslona za glavu, sto je veoma iritantno.

Da li jos neko ima takvih problema?
 
Malo me odbija kod Markusa to sto je kratka,staje mi samo zadnjica i mali deo butine na nju,a kontam da bi bilo udobno trebalo bi da stolica bude na 10ak cm od kolena.Sad,da ne ispadne da imam veliku guzicu :) ali to sam primetio kad sam je probao
 
Koliko si visok? Ja sam malo preko 180 cm i kad sam probao nisam primetio da je "plitka", ali se takve stvari primete tek dužim korišćenjem. Meni se učinilo samo da je sedalni deo malko tvrđi, neudobniji.
A tebi bi onda verovatno trebala neka stolica sa mogućnošću podešavanja dubine. Ili barem JÄRVFJÄLLET, za nju piše da je dubina 68 cm, a za Markus 60 cm.
 
Da li moze neko ko ima MARKUS stolicu da izmeri visinu naslona za ruke u odnosu na ''sedalni'' deo?
 
Nazad
Vrh Dno