Šta je novo?

Dobre radne stolice

Evo i ja montirao Markusa. Prvi utisci sasvim pozitivni, nemam problem da se namestim kako mi odgovara. Naslone za ruke neću da diram, meni je problem visina postojećeg stola (75cm, ali ima fioku ispod), međutim ovo sam planirao da rešavam jer mi treba sto koji bi bio 85cm visok.

Ipak, moram priznati da mi je Jarvfjallet ostavio bolji utisak tokom malo vremena što sam imao prilike da sedim u toj stolici. Plus, ima podesiv naslon za glavu, a kod Markusa se isti završava taman na pola moje glave. Ako Jarvfjallet bude na nekom sniženju, verovatno će Markus dobiti "šut kartu" :)
 
Moja stolica ne mrda. Još uvek je na "We are preparing your order" a naručena u ponedeljak 8h:trust:
Ako ne isporuče do sredine sledeće nedelje neću mići da je primim jer idem na PP, zaista nisam očekivao da će im trebati znatno više vremena za isporuku nego što treba i najmanjem prodavcu na KP.
 
Sve ste pokupovali :)
Piše da nema na stanju, a ja hteo da idem danas ili sutra. Je li to kod njih tačno ili ipak bude kad odeš tamo?
Ja sam bio danas u ikei, imaš da probaš ali su te stolice izložene za probu već 2, 3 godine. Nemaju više za prodaju markusa za 10 999

Mada rekli su mi da će biti uskoro na stanju, kao i da može da se kupe te izložene uz još veći popust, ali ko će to da uzima ko zna kakve su

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bio sam u obilasku svih stoličnih opcija.

Nitea - ok, ništa spektakularno. Sviđa mi se platneno sedište na Aeronu, ali 1000e + PDV.
Steelcase - slična priča, zadržao se na Leapu i Gesture. Postoji opcija da odneseš laptop tamo i radiš par sati sa ciljane stolice.
MB stolice - fini ljudi, deluje kao porodični biznis, ali ništa što mi odgovara.
Ikea - Marcus nekako siromašan, Jarf deluje skuplje ali opet ništa specijalno.

Na kraju se dvoumim između Markusa zbog akcije i Steelcase Gesture, koja je oko 600e.

Sa Markusom je mali rizik, premošćavanje do bolje finansijske situacije, ali slaba stolica.
Gesture je svakako bolji, ali i bar 7 puta skuplji.
Nesto si se zbunio, Gesture je najskuplja Steelcase stolica i kosta oko 1300e, a Aeron nema platneno sediste, vec mrezasto.
Leap je oko 900e.
Meni Gesture nikako nije odgovarao, pa sam se odlucio za Leap, koji mi nema konkurenciju ni medju jeftinijim, a ni medju duplo skupljim stolicama koje sam probao.

Matematika je jasna, kupio sam Markus, nisam mogao 3 sata odjednom normalno da sedim na njoj, trnule mi noge, guzica se spoji sa sper plocom posle nekih nedelju dana i krene i ona da trne...ledja tvrda i nepodesiva, uglovi kocenja cudni, nasloni za ruke smehotresno losi i niski...

Dok ne krene da ti smeta, neces znati zasto Leap i Aeron vrede tih para.

Aeron prosecnom coveku traje 15 godina bez problema.

Kao sto rece kolega, sistem amortizovanog vracanja ledja, pracenja ledja umesto klasicnog federa je nesto najbolje sto sam osetio.
Drugo, ogromne pare idu u istrazivanje i razvoj ergonomski ispravnih stolica.

Ne mozes porediti cenu 2 proizvoda koji nemaju veze jedni sa drugim...tako mozes stolicu od 150e porediti sa kuhinjskom stolicom sa logikom da i u kuhinjskoj stolici od 3k dinara mozes da sedis.

Pitaj taksiste u normalnim drzavama zasto im nisu skupi Mercedesi...Hyundai i Honda se manje kvare i popravljaju se 2, 3 puta jeftinije, pa ne kupuju njih.


Kada Ikea izbaci stolicu koja parira Aeronu i Leap-u i naplati je dosta manje, mozemo da pricamo o precenjenosti necega, a ovako stqlno ispada da se ljudi cude da mnogo bolji proizvod mnogo vise kosta...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakva li je ova kineska kopija Steelcase Gesture stolice?

ekskluzivna-radna-stolica-Fakie-01-07.jpg

Nije jeftina ni ova kineska, ali je ipak upola jeftinija od originala.
 
Ja sam bio danas u ikei, imaš da probaš ali su te stolice izložene za probu već 2, 3 godine. Nemaju više za prodaju markusa za 10 999

Mada rekli su mi da će biti uskoro na stanju, kao i da može da se kupe te izložene uz još veći popust, ali ko će to da uzima ko zna kakve su

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Hoce li se vratiti do kraja ove nedelje, da se kupe na popustu? Zakasnio sam.
 
Stigao Markus. Naručio sam preksinoć oko 11. Pisalo je očekivano vreme isporuke 2.6.2020

Očekujte i vaše pakete da stignu :)
Ista situacija imam pitanje da li si dobio garanciju u paketu ili neki racun (bilo kakav dokaz o kupovini), mene jedini to malo zabrinulo...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zna li neko koja je cena ovih stolica i kakve su?
http://www.manifold.rs/proizvodi/kancelarijske_stolice/kancelarijske_stolice.html
Ne mogu da nadjem nigde cene, a nije mi bas blizu da odem do njihovog salona.
Deluju kao kvalitetne stolice, imaju i 7 godina garancije.

Видим у неком посту раније да си већ купио столицу у Икеи али да напишем пар реченица за ове столице, видио сам неке уживо и пробао на минут.
Основни и најпродаванији модел који се може брзо узети је Iron. Доста је повољан, основни модел дође око 100е са ПДВ и то стварно дјелује повољно с обзиром на изглед и тежину столице, благо подесиву лумбалну подршку и гаранцију од 7год. Може се чак наручити и узглавље које иде као додатак на њу, цијена 23еур.

Неке од других које сам видио и питао за њих
Aveza - 205 eур са узглављем
S2 - нови модел, очекују га за 2м, 155е са узглављем.
Vertu - са узглављем цена креће од 205 па иде до 315 за најбољу верзију.
Hup - 315 еур креће цена за верзију са узглављем.

А ја се интересујем и поред ових у manifold-u за Scope из Antares-a који је на акцији за 16 800дин, а ако бих узео преко фирме са повратом ПДВ-а то би било 13 500 дин малтене, дјелује и то баш повољно. Мада јесте пластична сва... али ја опет имам ~80кг, дјелује да би ме могла дуго издржати.
 
Najveću razliku je napravio u pogledu udobnosti jastuka sedišta, što kapiram da se može rešiti i nekim jastučetom sa odgovarajućom penom. A trenutni odnos cena je skoro pa 1:5!

Pa to je ono što je najbitnije. Najveći deo težine se prenosi na sedalnu površinu. Sve ostalo je sekundarno.
Ne interesuju mi ni SteelCase-i, ako im je donja ploča tapacirana kao kod Markusa.
 
Poslednja izmena:
Poredis Markusa od 90e, sa stolicom koja je kod nas koliko, 400-450e?
Za te pare ces sigurno naci nesto bolje od te sprdnje od DXRacer-a.
Zapravo, DXRacer ima slicnu vrstu materijala kao Markus.
Prosto, stokica koja ti nudi jastuce kao lumbarnu "podrsku", nema sta da trazi iznad 200e...

Mrezica na Aeronu je verovatno najtrajnija, a ja sam se odusevio koliko je Leap mekana i cvrsta u isto vreme, sto je meni sa tadasnjih 130kg, dosta znacilo.
Kupila me je lumbalna podrska sa podesavanjem visine i jacine podrske, koja apsolutno nema konkurenciju.
I kao sto sam vec rekao, sistem amortizovanog vracanja ledjnog dela je meni vrh, ali nekome ko se ljulja(do skoro mi ne bi palo na pamet da iko to radi), to nece odgovarati.
Takodje, posto vec imam SL-F8 stolicu x godina, koja kao i Aeron, ima plasticnu ivicu oko mrezice, pa me u nekim polozajima blago nervira, Leap mi je i tu dobio poen.
Nasloni za ruku su vrhunski, ali je naslon za glavu bzvz, jer je fiksiran, ali jeni to plus u odnosu ma Aeron, koji nema naslon.

Evo coveka koji je gledao dxracer, a jos vise ces naci u komentarima ispod videa.

https://youtu.be/pS3Jj0y6FOQ

U sustini, svako ko se iolse razume u stolice ce ti reci da je dxracer 50% stolica, 50% marketing i svaki put kada odrasli covek spomene nesto takvo, ja se iznova sokiram.

U ostalom, zasto bi iko zeleo sebe da ogranicava trkackom kadicom u kuci, jej planiras da te neko bacaka levo, desno, pa da te drzi?
Valjda je poenta da ti bude udobno...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeo Markusa za klinca. IKEA je primer ostalim online shopovima u Srbiji, što se tiče plaćanja karticama.
 
Meni stigao Markus pre 3 dana, ali od juce me ubise donji deo ledja, izgleda da mi smeta onaj "jastucic" dole pozadi. Stolica jeste kvalitetna, ali izgleda da cu morati da je vratim. Jel imao neko slicnih problema sa ovom stolicom?
Pre toga sam koristio stolicu iz Jyska, mislim da je Tjele, ali nisam siguran, koja mi delovala udobnija.
 
Imao sam ja isti problem kad sam probao, JÄRVFJÄLLET mi je dosta udobnija.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobio sam fobiju od tog jastucica :D, mnogo je krut, ako vec gledaju da ubace nesto za taj lumbalni deo, trebalo bi neki nezniji jastucic. Jel postoji neka stolica bez tog jastucica, da moja ledja sama oblikuju stolicu? :)
 
Jeste, prošle godine u avgustu, tako nešto. 16k platnena bez naslona za ruku.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel probao neko HATTEFJÄLL, jel udobna?
 
Kancelarijska stolica STENDERUP je trenutno na akciji u Jysk-u. Deluje mi da je bolja stolica od Markusa iz Ikee. Ima podesive rukonaslone po visini i nema tu grbavu lumbalnu podršku, koju ima Markus.

https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kancelarijska-stolica-stenderup-crna
Danas pazario stolicu, ja sam 187 cm i 115 kg odgovara mi totalno, mrezica deluje robusno, ima zakljucavanje nagiba jedino su tockici malo ukoceniji (barem sam ja zapatio takve) pa moze da predstavlja problem na nekim tepisima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Видим у неком посту раније да си већ купио столицу у Икеи али да напишем пар реченица за ове столице, видио сам неке уживо и пробао на минут.
Основни и најпродаванији модел који се може брзо узети је Iron. Доста је повољан, основни модел дође око 100е са ПДВ и то стварно дјелује повољно с обзиром на изглед и тежину столице, благо подесиву лумбалну подршку и гаранцију од 7год. Може се чак наручити и узглавље које иде као додатак на њу, цијена 23еур.

Неке од других које сам видио и питао за њих
Aveza - 205 eур са узглављем
S2 - нови модел, очекују га за 2м, 155е са узглављем.
Vertu - са узглављем цена креће од 205 па иде до 315 за најбољу верзију.
Hup - 315 еур креће цена за верзију са узглављем.

А ја се интересујем и поред ових у manifold-u за Scope из Antares-a који је на акцији за 16 800дин, а ако бих узео преко фирме са повратом ПДВ-а то би било 13 500 дин малтене, дјелује и то баш повољно. Мада јесте пластична сва... али ја опет имам ~80кг, дјелује да би ме могла дуго издржати.
Da, narucio sam Markus stolicu, ali svakako ako mi ne bude odgovarala trazicu dalje. Te stolice deluju dosta dobro za taj novac, deluju kao da vrede, mada nista dok ne sednem u njih. Taj Hup i Lanto mi deluju zanimljivo.
 
Ista situacija imam pitanje da li si dobio garanciju u paketu ili neki racun (bilo kakav dokaz o kupovini), mene jedini to malo zabrinulo...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
Nisam dobio račun niti pisanu garanciju.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poredis Markusa od 90e, sa stolicom koja je kod nas koliko, 400-450e?
Za te pare ces sigurno naci nesto bolje od te sprdnje od DXRacer-a.
Zapravo, DXRacer ima slicnu vrstu materijala kao Markus.
Prosto, stokica koja ti nudi jastuce kao lumbarnu "podrsku", nema sta da trazi iznad 200e...

Mrezica na Aeronu je verovatno najtrajnija, a ja sam se odusevio koliko je Leap mekana i cvrsta u isto vreme, sto je meni sa tadasnjih 130kg, dosta znacilo.
Kupila me je lumbalna podrska sa podesavanjem visine i jacine podrske, koja apsolutno nema konkurenciju.
I kao sto sam vec rekao, sistem amortizovanog vracanja ledjnog dela je meni vrh, ali nekome ko se ljulja(do skoro mi ne bi palo na pamet da iko to radi), to nece odgovarati.
Takodje, posto vec imam SL-F8 stolicu x godina, koja kao i Aeron, ima plasticnu ivicu oko mrezice, pa me u nekim polozajima blago nervira, Leap mi je i tu dobio poen.
Nasloni za ruku su vrhunski, ali je naslon za glavu bzvz, jer je fiksiran, ali jeni to plus u odnosu ma Aeron, koji nema naslon.

Evo coveka koji je gledao dxracer, a jos vise ces naci u komentarima ispod videa.

https://youtu.be/pS3Jj0y6FOQ

U sustini, svako ko se iolse razume u stolice ce ti reci da je dxracer 50% stolica, 50% marketing i svaki put kada odrasli covek spomene nesto takvo, ja se iznova sokiram.

U ostalom, zasto bi iko zeleo sebe da ogranicava trkackom kadicom u kuci, jej planiras da te neko bacaka levo, desno, pa da te drzi?
Valjda je poenta da ti bude udobno...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Pa jasno je da, sa tvoje tačke gledišta, u Markusu sigurno neće biti udobno, ako mu je sedište duplo gore od Racera, a sam dodaješ da je Racer loša stolica.

Oblik me u potpunosti ne zanima. Uopšte se ne osećam ograničenim u tim gejming stolicama.
 
Poslednja izmena:
Pa ja imam Markus, stoji mi vec skoro 2 godine, koriscen svega par dana, video si sta sam napisao u mom pretposlednjem postu za tu stolicu.

Ali je to stolica koja trenutno kosta 90e, 130e u punoj ceni...a DXRacer je 400+ evra.
Nije to gaming stolica, vec trkacka stolica, takozvano bucket sediste, cak ti i ime Racer isto to govori.

Opet, kazem ti da za 400e imas moju SL-F8, koja ne puca od kvaliteta (retko koja je kvalitetna na mojih 120-130kg), ali se ledja podesavaju po visini, sediste po dubini, nasloni za ruke po visini i rotiraju, naslon za glavu ima da se podize i spusta, kao i rotira, a dizajn je izmislila za ova bucket sedista.
Lumbalna podrska jako fina i tacno mozes da je nacentriras gde treba podizanjem ledjnog dela stolice.

Kukacete posle x godina u tim stolicama koje ne prate prirodan oblik ledja i nemaju lumbalnu podrsku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislim da je definitivno došlo vreme da se otvori zasebna tema za Markus - 80% poruka u temi je o toj stolici. Nemam ništa protiv nje - ali u pitanju j obična(nešto kvalitetnija) konfekcijska stolica, ima ovde ljudi koji bi diskutovali o nečem kvalitetnijem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Niko ne brani diskusiju o nekim još kvalitetnijim modelima. Ali nema smisla otvarati posebnu temu o Markusu, jer će ponovo pitati ovde šta je best buy u tom rangu i ponovo će se pominjati Markus.

Retko ko u Srbiji ima para za stolicu od 1000e. Čak je i Markus malo skuplji za standard južne Srbije. Ali opet, u pitanju je zlatna sredina za većinu u Srbiji, pa nije ni čudno što se toliko pominje u ovoj temi.
 
Pa ja imam Markus, stoji mi vec skoro 2 godine, koriscen svega par dana, video si sta sam napisao u mom pretposlednjem postu za tu stolicu.

Ali je to stolica koja trenutno kosta 90e, 130e u punoj ceni...a DXRacer je 400+ evra.
Nije to gaming stolica, vec trkacka stolica, takozvano bucket sediste, cak ti i ime Racer isto to govori.

Opet, kazem ti da za 400e imas moju SL-F8, koja ne puca od kvaliteta (retko koja je kvalitetna na mojih 120-130kg), ali se ledja podesavaju po visini, sediste po dubini, nasloni za ruke po visini i rotiraju, naslon za glavu ima da se podize i spusta, kao i rotira, a dizajn je izmislila za ova bucket sedista.
Lumbalna podrska jako fina i tacno mozes da je nacentriras gde treba podizanjem ledjnog dela stolice.

Kukacete posle x godina u tim stolicama koje ne prate prirodan oblik ledja i nemaju lumbalnu podrsku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
vidim da si pisao pre dve godine da si je uzeo...
pošto smo slicne kilaze, nisam siguran za visinu (ja sam 182)... kako si zadovoljan stolicom?

mislim da meni Markus neće dugo , bolje da ga dam ženi i sebi uzmem nešto jače...


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Iste smo i visine.
Ako me pitas za SL-F8, idi pa je probaj u Emu obavezno, svako je drugaciji.

Meni super sluzi za ove ~4 godine...

Markus nije nekvalitetna stolica, samo je sama konstrukcija jednaka ceni, dobijas sta platis, a i dalje iznenadjujuce visok kvalitet za tu cenu.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ocekivao sam da si visi, jer meni recimo ne utrnu butine - nije mi neudoban generalno (mada ja izbegavam puno da sedim, a i stolica na poslu mi je bas losa, pa je markus kuci puno bolji od te :))
Ja i ne ocekujem od stolice za 100e da drzi 120+ kg duzi niz godina :) ne znam hoce me pustiti u EMU da sednem kad me vide, sem ako je deklarisana na 150kg :)
 
meni ta za 16k ne deluje bolje od Markusa, a plastična je...



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno