Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja sam programer, e sad svaki dan na poslu provedem ~8 sati. Sad mi je bez veze da za kuci gde provedem 3-4 sata dnevno na njoj, uzmem neku od 500+ eura.
A ako je sedalni deo najveća mana, kontam da ima nekih mekanih jastucica.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ova moja je plava, uzeta u Madjarskoj, ima joj vec par godina, tako da se moze desiti da je malo bolje tapacirana od ovih sto ovde valjaju... :p
Ali taj sundjer je cini mi se kao i prvog dana, nije se spljostio ni malo... Meni bi vise odgovarala mrezica na sedalnom delu, al onda to ne bi bio markus vec mareon(maeron)... :D
 
Realno jeste tvrda na sedalnom delu ali ne previse mogla je da bude malo meksa...Kome je tvrdo nek stavi jastuce :D.

Pa da kad platis 500 eura pa navise onda normalno dobijas daleko udobnije stolice.Ali po meni to je za ljude koji sede od jutra do mraka i programiraju za nas sto sedimo mozda par sati dnevno je odlicna stolica.
Nije, imas i za 260e udobnije, ali je to opet skoro dupla cena Markusa, sto nije mala razlika.
Markus nece svakome smetati, ali za nas prasice nije pogodan :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A koja to stolica ima za 260 eura ne da je samo udobnija nego da mozes da je koristis mesecima a da nista ne krcka i skripi?Dzabe ako je udobna ako stalno krcka cim se mrdam malo.

Mislis veprove :D vidi ja imam 80kg super mi odgovara u kojem god polozaju da sedim nista ne krcka to mi je mnogo bitno da nema tog iritirajuceg zvuka.
 
Kaze mi drugar, firma im sad uzima neke stolice 1800 eura[emoji32]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Herman Miller embody verovatno.
Moja omiljena stolica.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A koja to stolica ima za 260 eura ne da je samo udobnija nego da mozes da je koristis mesecima a da nista ne krcka i skripi?Dzabe ako je udobna ako stalno krcka cim se mrdam malo.

Mislis veprove :D vidi ja imam 80kg super mi odgovara u kojem god polozaju da sedim nista ne krcka to mi je mnogo bitno da nema tog iritirajuceg zvuka.
Emmu CM-F85B za pocetak.
Mana je sto je stolica celicna, pa je dosta teska.
Jako siroka i udobna za duzi period.
Na prvi utisak ce delovati tvrdo, ali ja sam je imao 5 godina sa 95-120kg i nikada mi nije bila neudobna.
Cak je nama sirokima bolja od ove moje od 400e, jer je sira.

Vidim da je sada ispod 250e.

Imaju oni jos modela koji su super oko te cifre, ali u ceni Markusa ciato sumnjam da ista valja sa kvalitativne strane.

Trenutno imam njihovu sl f8 stolicu, vec 2 godine. Nazalost, nije izdrzljiva kao f85, pa je popustila i zamenili su mi je pre 2 nedelje, pohvalio sam ih ovde za profesionalnost, par strana unazad.

Tako sam i saznao da mi Markus smeta, jer sam ga doneo kuci i po prvi put koristio duze od sat vremena odjednom, pa je pocela guzica da mi trne posle 2,3 sata.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li Ikea može da pošalje kao paket stolicu (Markus), ako se naruči online ?
 
Xeroj87-Lepa je ova Emu stolica samo za taj novac mogli su da ubace i naslon za glavu ovako sve ostalo na prvi pogled vrh izgleda...

Meni nikad nije trnula valjda mi se d``` naviklo :D.

vladat1-Naravno da moze ja sam narucio online stize kurirskom sluzbom bex ili aks mi doneo ne secam se tacno koja od te dve.
 
Poslednja izmena:
Ima ta Emu i sa naslonom za glavu, al' da dodaš nepune 3 'iljade. :)
 
Ok je cena i nije skupo ni 30k za tu sa naslonom....

Zadovoljan sam za sada Markusom ako budem nezadovoljan Markus ide na prodaju i uzima se Emu stolica :).
 
Taj nasl9n za glavu je neupotrebljiv nazalost...fiksan je polozaj gore dole i kada naslonis glavu, samo ode unazad.
To je ja mislim najveca mana te stolice, a ja sam imao sa naslonom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni je ta Emmu CM-F85B krs, ali najobicnijii.
Nasloni za ruku, skoro da ne postoje vise, skroz su se ofucali, i otpadao je deo po deo.
Ispod se nalazi ostar metal, isekao se i ja, i moja sestra jednom prilikom.
Sedalni deo propao, u smislu, da naginje ka napred, kada se sedne, i nije vise stabilan, sav se ljuljam dok sedim.Imam 85 kg, mozda je ona pravljena za manju kilazu
33d7a5313fd4231aeb1edb1f706d8a1d.jpg
1c9d6798d8e632c3049d64b72e86bea1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo nikad nisam video na nekoj stolici,pa kako se ofucali ovoliko?Koloko je stara ta stolica?Imate li psa ili macku?

I one kineske od 5000 din. pa opet klate se ali da se ovoliko ofuca to ni kod njih nisam video.
 
Ma jok, nikakav pas, niti mačka.
Ni ja nisam to video, niti doživeo.
Stara je oko 18 meseci.
Sestricu dao, neku krs iz metroa, nasloni kao novi, a ja sedeo na njoj, plus sedi klinac.
Jos je valjda otišao i onaj cilindar, cim se ljulja tako.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Te neke Emu stolice su nama u ofisu, skoro sve do jedne propale za manje od garantnog roka.
Kažem, nisam neko ko ne čuva, ko ne pazi.
Mislim, ovo je do sada, stolica za koju sam najviše izdvojio novca, ali, da sam znao, stedeo bih jos, pa uzeo neku, koja stvarno vredi.
Za mene su ovo bačene pare, nista drugo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Meni je od tezine pukao tockic, jer su ipak pravljene za do 110kg, ali rukohvati su mi kao novi.
Posle sam je prebacio u vikendicu i tamo stoji napolju, malo se pokrivio sedalni deo, jer je za svasta koriscena. Slikacu na sta lici posle, sada sigurno i 10 godina.
Ovo za 18 meseci je prosto neverovatno, osim ako neko nema neke probleme sa nervozom, pa capka stolicu po malo ili macku, kera...prosto mi je nemoguce da se ovako izjede sama od sebe za godinu i po dana.

Ja nisam neko ko cuva stvari, cak nasuprot.

Na mojoj sl-f8 su nasloni osetljiviji, kao i cela stolica, pa tacku nemaju za 2 godine, a ja se sa 130kg naslanjam stalno ceo na njih kada sedam.

Da se razumemo, Emu su Kinezi, ali za te pare nista slicno nisam nasao, a meni je ta crna mrezasta bila bas izdrzljiva.


Na Ergohuman sam kod drugara seo i cela je pocela da krcka, pa sam samo ustao.
Definitivno nije za teskase, a gledao sam da je uzmem na sajmu pre 2 ili 3 godine.

Odmah da se razumemo, ni moja slf8 nije za teskase, zato i jeste menjana posle 24 meseca.
Ali *mjau**mjau**mjau*, da bi stolica izdrzavala 120 i 130kg, mora kostati debelo.

U Metrou neka od 14.5k dinara mi je stradala posle 3 meseca, pa sam tada i resio da dam vise para.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam problema sa zivcima, mislim,ne u toj meri, da ne mogu mirno da sedim u stolici.
Stvari čuvam i pazim, od tastature, misa...
Jednostavno, mozda im je kontrola kvaliteta loša, pa sam ja onda dobio neki falican primerak.
Mrezasti deo je kao nov, i tu neman problema.
Takodje sam primetio, da je na nekim mestima, i, opala farba, i da je izbila rdja.
A ovako izgleda i ona zvezda, dole, do točkića.
A izgleda da je ovo problem:

185251085e161ecf2a92f898d91d5db8.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
cccbd781e753891e6c0329b4a23d27c3.jpg

4a9c4bd1b90624fa1839855adfa0e636.jpg
 
Poslednja izmena:
Daj slikaj celu stolicu, takva moja nije bila posle 7 godina, a bio sam tezi od tebe 10-35kg.

Evo slika moje, koja stoji napolju 3-4 godine, a keva mi rece sada da je stara 12,13 godina, jer sam je kupio u srednjoj skoli za 200e. Ja mislim 2006. godine
Mrezica se izvukla kada sam stao na nju da dohvatim nesto, sa 135kg, a moze samo da se uvuce nazad, nije nista zeznuto na stolici, osim tockica.

Naravno, izbila je rdja, kao sto sam rekao, gvozdje je u pitanju, nije aluminijum, ali to kod tebe za godinu i po je nerealno.

Stolica je prljava i na nju sam stavljao motorku, pa je i masna, a bukvapno je bacana, isekao sam amortizer da bi mogla da stoji bez tockica, itd...
Dok je bila u stanu, tacku jednu nije imala za tih 7 godina, kako sam saznao, osim sto se izvalio taj jedan tockic, a starost se moze izvaliti i po tome sto je svaki sraf dobio rdju.

Ne bih ja tvrdio da je izdrzljivija od ove moje sadasnje, koja je duplo vise placena, da zaista nije izdrzljivija.

01eae3bee40d2b81092c049c8c5de8c3.jpg
2baa9f381becfcfa940d0391692d7a86.jpg
1a325e6ad4a43963c5b9795bbe08817b.jpg
677bb0a85185a3185232c792b3930e39.jpg
7ae5538b780b92c52b70cc9166ca8202.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rasturio sam je celu zvezda je dole varena, dodatno, na dva mesta, sa spoljne strane.
Ajde pogledaj kod tebe, da li je jednak var, ili je kao nesto dodatno vareno.
Da ne bude, da sam ja dobio, koju je neki majstor trebao da vrati u život.
Ja sam stolicu dobio, umotanu u strec foliju, već sklopljenu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam obe uzeo u salonu, sklopljene, cak su mi i zamensku doneli sklopljenu, samo nabili na tockice.

Ali, imas 25 meseci garanciju, sada je 24, zasto nisi zvao da ti zamene?


Nisam skontao, gde da pogledam var?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Zato što sam je izbacio napolje, da vidim sta je, i kako je, I dok sam se vratio, cale je već rasklopio, izudarao i počeo da vari.
Svakako sam u stolicu razočaran, poklonicu je, kao i prošlu što sam poklonio.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ima li iko iskustva sa Lc-gc-2 stolicom?
Na papiru obecava: metalno postolje, podesivi naslonjaci za ruku, predvidjene za do 150kg...
I prihvatljiva cijena.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Greska, dupla poruka.
 
Poslednja izmena:
Ja sam obe uzeo u salonu, sklopljene, cak su mi i zamensku doneli sklopljenu, samo nabili na tockice.

Ali, imas 25 meseci garanciju, sada je 24, zasto nisi zvao da ti zamene?


Nisam skontao, gde da pogledam var?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Dole, gde ulazi cilindar u zvezdu.
Tu stoji ona plastika, koja sakriva taj var.
E tu bi trebalo, da je svaki krak lepo zavaren za osovinu.
Ovde su dva kraka, naknadno spolja zavarena, i tu se stolica odvojila, i iskrivila.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno