Šta je novo?

pio dma transfer mode problem

masamunea

Slavan
Učlanjen(a)
24.09.2006
Poruke
3,509
Poena
495
Ne mogu dvd rezac da prebacim u dma tr. mod. Probao sam rucno prebacivanje, brisanje ide grane, reinstal wina. Uvek se vrati na pio. Jel ima neko ideju, savet kako da resim ovo? U pitanju je winxp sp3, a maticna je foxconn.
 
Poslednja izmena:
Probaj drugi kabal, prebaci dvd na master ako ti je sada na slave (ili obrnuto), ubodi kabal na drugi slot na ploci.
Ako od ova 3 nesto ne pomogne onda ne znam sta ce :)
 
probao sam master/slave, a ima samo jedan slot na ploci. godinu dana je radio u dma modu i posle jednog reinstala wina vise ni batinom ne mogu da ga vratim na isti.
 
Onda jos jedino da probas sa drugim kablom.

Inace, koliko se secam, po nekom "pravilu" se master uredjaj stavlja na kraj kabla, a slave u sredinu.

EDIT:
Znam da sam i po BIOSima vidjao opcije za odabir PIO mode-a... Proveri da ti slucajno nije ukljucen.
 
Poslednja izmena:
Ne pomaze. Probacu iza nedelje drugi kabl, ili ovo

WARNING: If you use Registry Editor incorrectly, you may cause serious problems that may require you to reinstall your operating system. Microsoft cannot guarantee that you can solve problems that result from using Registry Editor incorrectly. Use Registry Editor at your own risk.

Follow these steps, and then quit Registry Editor:
Click Start, click Run, type regedit, and then click OK.
Locate and then click the following key in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001

On the Edit menu, point to New, and then click DWORD Value.
Type ResetErrorCountersOnSuccess, and then press ENTER.
On the Edit menu, click Modify.
Type 1, and then click OK.
Follow these steps, and then quit Registry Editor:
Click Start, click Run, type regedit, and then click OK.
Locate and then click the following key in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002

On the Edit menu, point to New, and then click DWORD Value.
Type ResetErrorCountersOnSuccess, and then press ENTER.
On the Edit menu, click Modify.
Type 1, and then click OK.
Note The numbered subkeys that are listed earlier correspond to the primary and secondary IDE channels on a computer that contains a single IDE controller. If your computer contains two IDE controllers, the numbered subkeys for the primary and secondary IDE channels for each of the two controllers may be:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0003

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0004

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0005

To verify that you have located the correct subkey, verify that the DriverDesc value for the subkey contains the string value "Primary IDE Channel" or the string value "Secondary IDE Channel."

mada nesto mi se ne cacka to registrima...
 
To je bas cest problem kod lose instaliranog WinXP. Kabl ti nece pomoci posto je CD drajv svakako DMA 2 i 80pin ATA kabl mu nece nista pomoci. Imas dve solucije:

1. Skini ovu skriptu, pokreni i restartuj komp. Na bootu DMA ce se vratiti na DMA2 i problem ce biti resen na neko vreme dok se ne vrati na staro - to moze biti i sutradan i za par meseci, razlozi su meni nepoznati.

http://winhlp.com/tools/resetdma.vbs

2. Idi na webstranu od proizvodjaca tvoje ploce ili jos bolje chipseta i potrazi IDE drajver. Recimo "Intel IDE driver" isl. To instaliraj restartuj i problem se vise nikada nece ponoviti.

Aj javi sta si napravio.
 
Imas vise opcija, ili su driveri losi, xp zabrljao, ili ti je recimo ata hard (ako ga imas) poceo da brljavi.
 
Ovu skriptu sam davno probao, danas sam ubacio nove drajvere i opet isto.

Kako mislis lose instaliran win?

Hard je sata, a rezac ata.

Bas sam u rebusu, pretrazio sam net i nigde nista pametno. Nisam vise pametan sta da radim...
 
Imas jos jednu opciju, a to je virus. Imao sam svojevremeno preinstalaciju sistema na jednoj masini, dvd je otisao u pio mod jer se nije snasao sa jednim diskom i naravno automatski smanjio brzinu citanja na minimum. Pokusavao sam maltene sve sto i ti sada, alu bezuspesno. na kraju sam skenirao sistem, i nasao gomilu zarazenih fajlova sto na win particiji, tako i na drugoj. Ciscenjem kompletnog sistema od virusa i preinstalacijom sistema sam sve doveo u red Na mojoj masini se desavalo da svi uredjaju odu u pio mod, ali je razlog bila pojava bad sectora na c particiji harda, ili jednom prilikom je sata kabl bio problematican. Nadam se da sam ti na neki nacin pomogao.
 
Da li si uspeo da resis problem :d, tj da li si nasao uzrok.
 
Ja sam vise puta resavao takve probleme brisanjem MasterIdDataChecksum i SlaveIdDataChecksum kao sto je opisano na http://winhlp.com/node/10 , pod 6. Reset i trebalo bi da proradi. Ovo se najcesce desava zbog zaglupljivanja masine, pa racunar misli da je hard/cd otisao, zbog lose kabla a kod cd/dvd-a i zbog loseg medijuma koji bezuspesno pokusava da procita vise puta i svaki put ima gresku.

Pozdrav,
Igor
 
Nazad
Vrh Dno