Šta je novo?

obavestenja zastupnika maticnih ploca za nase prostore

q4u

Slavan
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poruke
1,145
Poena
360
predlazem da se otvori tema u kojoj bi mogli da cujemo zvanicne stavove zastupnika najvecih proizvodjaca maticnih ploca u srbiji, a koja se tice skoro otkrivenog propusta na p67 cipsetu,
nesto kao koji su planovi, kada ce krenuti zamene sta do tada da radimo.

pozvani su i predstavnici intela za srbiju, da iznesu svoj stav o ovome problemu,
a naravno pozvani su i prodavci da kazu nesto.

( omnik - spacemaster vi ste ( mozda ) na potezu )

ako moderatori smatraju da treba moze neka tema i u sticky
 
Poslednja izmena:
Podržavam inicijativu. Ovo je ipak ozbiljan problem za sve vlasnike SB platformi.
Intel je priznao grešku i već je projektovao gubitak od oko milijardu dolara.
 
Obavestenje ce biti verovatno isto iz svih tabora, jer ih diktira sam Intel. Dok se oni ne dogovore i objave zvanicno obavestenje nemojte traziti od ljudi zaposljenih u tim firmama da donose "logicne zakljucke" na svoju ruku. To sto vas interesuje bice objavljeno odmah na sajtovima proizvodjaca, a ovde kao i svuda u svetu ce se sprovoditi u delo ono sto budu rekli. Proizvodjaci ploca nisu krivi, a ponajmanje njihova predstavnistva po svetu.
Od predtsavnika Intela ne znam sta ocekujete da cujete? Nesto tipa pojeli smo ... Pa najgore je njima (Intelu), zbog ovoga su u debelom minusu po svim osnovama i u startu su rekli da ce najbezbolnije ispeglati situaciju, koliko se to moze. Ne znam sta ocekujete vise od ovoga?
 
Poslednja izmena:
Obavestenje ce biti verovatno isto iz svih tabora, jer ih diktira sam Intel. Dok se oni ne dogovore i objave zvanicno obavestenje nemojte traziti od ljudi zaposljenih u tim firmama da donose "logicne zakljucke" na svoju ruku. To sto vas interesuje bice objavljeno odmah na sajtovima proizvodjaca, a ovde kao i svuda u svetu ce se sprovoditi u delo ono sto budu rekli. Proizvodjaci ploca nisu krivi, a ponajmanje njihova predstavnistva po svetu.
Od predtsavnika Intela ne znam sta ocekujete da cujete? Ne sto tipa pojeli smo ... Pa najgore je njima (Intelu), zbog ovoga su u debelom minusu po svim osnovama i u startu su rekli da ce najbezbolnije ispeglati situaciju, koliko se to moze. Ne znam sta ocekujete vise od ovoga?

Nije baš da nema odgovornosti na proizvođačima ploča, iako je glavna odgovornost svakako na intelu, ovaj propust su morali i oni ustanoviti. Valjda i oni moraju napraviti neke testove svojih proizvoda pre nego što ih puste u prodaju.
 
Obavestenje ce biti verovatno isto iz svih tabora, jer ih diktira sam Intel. Dok se oni ne dogovore i objave zvanicno obavestenje nemojte traziti od ljudi zaposljenih u tim firmama da donose "logicne zakljucke" na svoju ruku. To sto vas interesuje bice objavljeno odmah na sajtovima proizvodjaca, a ovde kao i svuda u svetu ce se sprovoditi u delo ono sto budu rekli. Proizvodjaci ploca nisu krivi, a ponajmanje njihova predstavnistva po svetu.
Od predtsavnika Intela ne znam sta ocekujete da cujete? Ne sto tipa pojeli smo ... Pa najgore je njima (Intelu), zbog ovoga su u debelom minusu po svim osnovama i u startu su rekli da ce najbezbolnije ispeglati situaciju, koliko se to moze. Ne znam sta ocekujete vise od ovoga?

niko nije rekao da ocekuje vise ili manje, niti je bilo ko nekoga prozivao.

dali mi se cini ili zvucis revoltirano zbog necega ?

jednostavno ljudi koji su platili nekoliko prosecnih plata za prelazak na sb ocekuju ( mozda ne sa pravom ) da cuju kako ce se situacija dalje razvijati, kao i sta im je ciniti sa hardverom od nekoliko kdinara.
p.s. a dali je intel u debelom minusu ili ne , pa iskreno me zabole, verujem da su entuzijasti koji su prvi usvojili novu platformu u jos vecem minusu.
srecom ja nisam medju njima, falilo mi 24h
 
Poslednja izmena:
Problem je bio sto greska nije odmah vidljiva, vec se manifestuje posle odredjenog vremena koriscenja. Zato nije odmah ni uocena. Pa sam Intel bi voleo da je odmah video i ispravio je.
Pa meni izraz "na potezu" deluje kao prozivanje, a da su oni nesto odgovorni ja bih bio za to da daju neke odgovore. Ovako mogu samo da prepricaju ono sto i sami mozete da procitate.
Cini ti se da sam revoltiran, nemam zbog cega. Ne znam na osnovu cega ti se tako cini, ja samo pokusavam da pojasnim stvari.
I treba da cujete sta i kao ce se desiti povodom svega ovoga, ali odgovore trazite na pravom mestu, a ne da pitate na 300 mesta i Peru i Miku i Lazu.
Ljudi daju visegodisnje plate za auto i zbog nekih gresaka ljudi u njima i izginu, a to je mnogo gore od ovoga, pa ni jednog inzenjera iz auto industrije nisu obesili.
Ja samo spustam loptu, da ovo nije neki problem osim sto ce se cekati neki mesec na platformu koja je trbala da bude sada na raspolaganju. Nista strasno.
 
Poslednja izmena:
Ja ocekujem Asus Z68 kad se pojavi da mogu da zamenim... :)
 
Problem je bio sto graska nije odmah vidljiva, vec se manifestuje posle odredjenog vremena koriscenja. Zato nije odmah ni uocena. Pa sam Intel bi voleo da je odmah video i ispravio je...

Verovatno je sačekao makar par dana i objavio vest prvog februara kako ne bi osvanula na naslovnim stranama svih pisanih kompjuterskih magazina.:d
 
Nazad
Vrh Dno