Šta je novo?

Problem sa održavanjem servera preko Team Viewera

Villy_Da_Man

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2005
Poruke
2,293
Poena
390
Dakle, održavam mali server. Samo par ljudi sa dodeljenim fiksnih mrežnih IP adresa može da se konektuje i administrira isti. Zbog toga koristim Team Viewera da bih se povezivao preko mog računara, kada nisam kod kuće. Do sada je sve radilo ok, ali od sinoć ne mogu da pristupim web interfejsu za održavanje. Nije do mog kompa, od kuće mi radi najnormlanije, ali kada pokušam da se preko TV konekutjem na moj komp, pa na server, izbacuje mi neku server mi ne dozvoljava pristup. U čemu može biti problem? Probao sam sa par računara i isto mi se dešava, znači problem nije na relaciji moj računar - server, već remote računar - moj računar. Probao sam različite verzije TV i isto :( Sa LogMeInom radi ok, ali mi njegov interfejs ne odgovara. Šta može da muči TV?
 
Poslednja izmena:
proveri podesavanja kojim IP adresama je dodeljen pristup, da li je port otvoren, da nema neki firewall koji je zabranio?

da li si probao sa mail servera da uradis loopback konekciju u TV da vidis da li uopste radi TV servis?
 
Reinstaliraj Team Viewer na serveru. I meni se desilo slično, instalacija nove (ili iste) verzije je rešila sve probleme.
 
IzNoGooD

Koonekcija sa serverom je ispravna :(


pdetlic

Nema T.Viewera na serveru, nego na mom računaru, a ja preko VPNa se sa mog kompa kačim na server i to radi. Premostio sam problem preko Remote Desktopa, ali pošto server ima svoju IP adresu unutar mreže računara, junački sam se pomučio se namestim da radi. Okačiću sshot problema kasnije danas.

Tnx
 
Poslednja izmena:
Meni se Ammyy admin pokazao bolje od TV-a.
Poz ;)
 
U firmi : TighVNC, besplatan, radi dobro. Imam u ruteru podignut pppoe server, tako da mogu da se prijavim i kad nisam na poslu. TeamViewer mi je za "pomoć prijatelju".
 
Nazad
Vrh Dno