Šta je novo?

SUUNTO Wristop computers...

golum

Čuven
Učlanjen(a)
27.02.2001
Poruke
488
Poena
619
Posto bi firma za koju radim trebala da pocne da uvozi doticne satove (ja ih palim) recite mi sta mislite o ovim saticima. Imajte na umu da su na zapadu totalni hit, koristi jih US army, a jedina prepreka ce biti cena koja za najjeftiniji model (Vector) nece biti ispod 180Eura. Napolju je taj sat oko 230Eura.
Ajde da cujem misljenja.

Pozdrav !

Pogledajte satove na www.suunto.com
 
Pa jedan mi upravo cuci na ruci i nije bas plastikaner kao sto mislis. U sustini je fora sa njima sto to i nisu klasicni satovi vec neki vid instrumenata koje koriste ljudi (sportisti) odredjenih profila (alpinisti, padobranci, jedrilicari itd., itd,), a veruj mi na rec da su merenja koja se vrse sa njima krajnje adekvatna. Za informaciju baja (serpas) koji drzi svetski rekord u osvajanju Mt. Everesta 12-13 puta se cova ispentrao, koristi upravo SUUNTO Altimax, tako da je prica o plastikaneru malo deplasirana (mada se ogradjujem od toga da nekome to moze i tako da izgleda).
Da skocim na drugu temu, Studentu jel istina da je cena memorije opet skocila u poslednjih par dana ??

Pozdrav
 
Znam da dizem iz mrtvih ovu temu ali kupio bih suunto i zanima me ima li gde u beogradu da se uxme suunto core? Hvala unapred
A da,ako neko ima neku alternativu sto se tice funkcija,kvaliteta itd neka slobodno predlozi,samo da ne budu oni casio hard core geek "plastikaneri',mislio sam nesto vise kao Sector mountain master
 
Poslednja izmena:
Core najbliže može da se kupi u Sloveniji. Ja sam ga kupio zato što mi se dopada, pre svega.

Nije ronilačka sprava, meri samo do 10m tako da sa te strane ima daleko boljih mašina da se kupi. Što se tiče visinomera i termometra - prilično su nepraktični.

Visinomer mora redovno da se baždari, dakle ako si neki treking ljubitelj, moraš da imaš reljefnu mapu sa visinama, jerbo se visina brzo razdesi - pogotovu ukoliko je promenljiv vazudšni pritisak. Temperatura se meri tako što skineš sat sa ruke na 10-tak minuta i nema načina da kompenzuje temperaturu tela, već kad je na ruci stalno pokazuje 30-tak stepeni.

Kompas je jedini merač koji mi je relativno koristan.

Sve ovo ti pišem za slučaj da si tipičan kupac sa benča koji samo gleda parametre i decimale u tabeli performansi.

Za ozbiljne trekere - garmin ili nešto slično, za ronioce - neki ozbiljan ručni kompjuter. Core radi sve pomalo - taman da možeš da se hvališ da ima, al da ne možeš uvek da demonstriraš koliko ti je zajebana čuka :)
 
Poslednja izmena:
E dobro si to rekao,nisam neki zaludjenik,svidja mi se izgled i ovo sto moze,mada mi nije presudno jer nisam neki profesionalni extreme sportista. krastavac onda cu morati iz inostranstva da narucujem
 
mene samo zanima kakve veze ovi satovi imaju sa TeVe i dugim AV komponentama.
 
jes vala i mene ?
mozda imaju tv prijemnik ?
 
Nazad
Vrh Dno