Šta je novo?

GeForce GTX 560 Ti Thread

@Pedja 89

6870. Menjaj napajanje ako mislis da guras jace karte, pogotovo ako su nV
 
Poslednja izmena:
Forum ne cini nase trziste niti vecinu.
Ovo sto vidis ovde je samo mizerna manjina malo naprednijih korisnika u odnosu na korisnike sirom nase zemlje koji su u vecini slucajeva obicni user-i pa im je kao takvim OC nepoznat fenomen!
GTX 560 je zamena za GTX 460 iz prostog razloga jer je nova serija i sto se celokupna serija GTX 4xx povlaci sto je logicno.

Nigde nisam ni rekao da su korisnici foruma većina, samo da za korisnike foruma (koji su većinom "OC pismeni") razlika između GTX460 i GTX560 nije 33% već 20-25%. Ostali korisnici ionako ovo ne čitaju i slepo veruju ono što im PR-ovi nVidije kažu. A GTX560 je nova serija pa skoro koliko je i GTS250 bio nova serija u odnosu na 9800GTX+. To je jednostavno potreba biznisa, da se stalno prikazuje da je novi proizvod nešto zaista novo i vredno, da se stvori hajp oko toga i prodaje kao alva, iako ako bi se objektivno izanaliziralo ne predstavlja baš neku novu seriju... šta je novo, arhitektura ne, već viđeno, usitnjena litografija, hm, ne ni to, nove funkcionalnosti, naravno ne... dakle malo viši klok i enableovano ono što je namerno bilo disable-ovano... Još jednom, price/performance GTX560 jeste odličan i biće hit, ali nemojmo preveliki hajp ono nečega što i nije baš toliko vredno toga...
 
Poslednja izmena:
Nigde nisam ni rekao da su korisnici foruma većina, samo da za korisnike foruma (koji su većinom "OC pismeni") razlika između GTX460 i GTX560 nije 33% već 20-25%. Ostali korisnici ionako ovo ne čitaju i slepo veruju ono što im PR-ovi nVidije kažu. A GTX560 je nova serija pa skoro koliko je i GTS250 bio nova serija u odnosu na 9800GTX+. To je jednostavno potreba biznisa, da se stalno prikazuje da je novi proizvod nešto zaista novo i vredno, da se stvori hajp oko toga i prodaje kao alva, iako ako bi se objektivno izanaliziralo ne predstavlja baš neku novu seriju... šta je novo, arhitektura ne, već viđeno, usitnjena litografija, hm, ne ni to, nove funkcionalnosti, naravno ne... dakle malo viši klok i enableovano ono što je namerno bilo disable-ovano... Još jednom, price/performance GTX560 jeste odličan i biće hit, ali nemojmo preveliki hajp ono nečega što i nije baš toliko vredno toga...

Ja sad ne kapiram jel ti mene zezas ili sta?Ponavljas ono sto sam ja zapravo sve rekao.
Pricao sam o biznisu,nacinju poslovanja,strategiji.Sta je tu novo i cudno?Nista.Sve je na svom mestu.
Sve se dalo za ocekivati a i sve se znalo unapred.
A zasto da ne veruju korisnici u ono sto Nvidia kaze?Pa ono sto kaze to dobijemo na testovima.
User koji kupi odredjen proizvod sam ce zakljuciti sta je kupio.
Ti jednostavno ne zelis da priznas da je nVidia napravila odlican biznis plan.
Potezi koji usledili su sasvim na mestu.Hajp nije proistekao iz supljih reci vec iz toga kako se ta ista karta pokazala.
Testovi sve govore.Nesto sto menja GTX460 u buducnosti vredno je itekako pomena.
Cena koja je na samom startu plasirana jako dobro.Non referentni primerci koji se cenovno krecu kao referentni u sreiji karte prosle "generacije"
Nesto sto sa fizickim karakteristikama daje slicne ako ne i iste performanse kao konkurent koji ima mnogo bolje karakteristika itekako je vredno pomena.
Nije sve ovde tako prosto kako ti predstavljas.Postoje detalji na koje se vecina korisnika ne osvrce.
A da izuzmemo one koji nemaju sada GTX460 ,karta GTX560 je definitivno best buy.Oni koji ce zameniti svoje GTX460 opet su presli na bolje,tise,hladnije i brze.
Oni ce sami znati da li je vredno prelaska ili ne.
 
Poslednja izmena:
Evo za sve hejtere Gigabyte-a - stock cooler nishta voda, LN2 ..

94k1200.jpg
 
Perverzija :bottle:
 
Evo za sve hejtere Gigabyte-a - stock cooler nishta voda, LN2 ..

Spremas li se neki "krsten" benchmark da odradis? Mozda da je provuces kroz neku igru?
Daj da vidimo tih 1.2GHz za GPU na delu 3dmark03 verujem da nikog ne zanima:)

Sjajno!
 
Nije to moja karta... Ali ako bude neshto u mojim rukama, nesebichno cu podeliti to sa komunom :wave:
 
Inace taj gigabyte GTX560 Ti SO radi na 1.15v:zgran: to mu je default voltaza:zgran:
 
PC Beast u koliko je igara 560Ti i u kojim rezolucijama brzha za 35% od GTX460kada su obe def i obe OC?
Plus tvrdnja da ce vlasnici kartica tipa GTX285 i GTX295 osetiti znacajnu razliku bash i ne stoji....
 
@abacus

Pa testovi se rade konkretno u akteuelnim igrama.GTX 560 ce uvek biti brza za tih 30% u svakoj igri od GTX460 na def iz prostog razloga sto je za toliko jaca po sirovoj snazi.
Ovde nije rec o dvema razlicitim arhitketurama niti dva razlicita brenda pa da bi se stvari posmatrale iz drugacijeg ugla.Ovde je rezultat striktno precizan.
Npr:
http://en.expreview.com/2011/01/28/nvidia-geforce-gtx-560-ti-review/14223.html/12

OC-om GTX460 i GTX560 procenat se malo smanjuje jer GTX460 ima veci prostor za OC zbog manjeg defaultnog kloka.Za sad GTX 560 ide na 1000 Mhz stabilno.
Mozda se ta granica pomeri,ko zna.Ne tvrdim nista.
Naravno da ce vlasnici sa GTX285 zakljucno osetiti najvecu razliku prelaskom na GTX560.Pa nece valjda prelaskom sa GTX460 osetiti ne znam koliki skok?!
 
Poslednja izmena:
Znači u rangu je sa 6950? isplati li se dati 25 soma za verziju "GeForce GTX560-TI MSI TWIN FROZR II OC 1.28GB/DDR5,/2xDVI/HDMI/256bit" izgleda da ima u jednoj radnji?!

pa sudeci po ovom testu,tu su negde.....ja mislim da nema greske sa bilo kojom od te dve,a valjda ce i uskoro 6950 TWIN FROZR II,e onda ce stvarno biti interesantno.....
 
interesntno MSI TWIN FROZR II OC ima manji takt 880/4200Mhz 25000 od GigaByte GTX560 900/4000 23800
ja cekam bi MSI TWIN FROZR II SOC 950/4200 samo ne zna se cena i da li ce je biti
interesuje me da li se neko ponovio sa MSI TWIN FROZR II OC pa da vidim domete oc i ako bi mogao da odradi neke testove npr. vantage,3dmark11,crysis benchmark...
da uporedim sa ovom kod mene da vidim kolika je razlika da li se isplati prelaziti i da li je razlika bas 30%
 
Jednostavno je....nije se niko ponovio jer je nema u prodaji...cenovnici na netu su vec nesto drugo :)
 
interesntno MSI TWIN FROZR II OC ima manji takt 880/4200Mhz 25000 od GigaByte GTX560 900/4000 23800
ja cekam bi MSI TWIN FROZR II SOC 950/4200 samo ne zna se cena i da li ce je biti
interesuje me da li se neko ponovio sa MSI TWIN FROZR II OC pa da vidim domete oc i ako bi mogao da odradi neke testove npr. vantage,3dmark11,crysis benchmark...
da uporedim sa ovom kod mene da vidim kolika je razlika da li se isplati prelaziti i da li je razlika bas 30%

vidi ... nema sanse da je 30% razlika, naravno mislim na iste klokove.
 
Citajte strane OC forume pa ce te videti da mali broj njih moze 1GHz za svaki dan vecina ih ide 950-960MHz tako da razlika izmedju GTX460 i GTX 560 Ti je mala ;)
 
Kao sto je neko postovao:
http://www.hardwareheaven.com/revie...-ti-oc-vs-gtx-570-vs-6950-crysis-warhead.html
znachi tipa Crisys min FPS sto je jedino merilo bar za mene....je skoro pa isti u odnosu na 6870 :) ....
a u Black Ops-u:
http://www.hardwareheaven.com/revie...s-gtx-570-vs-6950-call-of-duty-black-ops.html
je razlika takodje minorna....i nije mi bitno da li imam 59 ili 64 FPS min i 179 ili 202FPS max... i jedno i drugo je super igrivo...
Mislim da se svi slazhi da je 1920x1080 neka ref. rezolucija za ocenu snage kartica u danasnje vreme a karte na ovom testu su ako pogledate realno kloknute sve do jedne...znachi ne neki klok tipa ovaj primerak onaj primerak..vec neki prosek.
Kartica je znachi sasvim ok,ali ko ima GTX460,6850,5850,6870 ne vidim razlog za menjanje...
 
Poslednja izmena:
pa to je to otprilike. 10% veci klok + 10% na vise CC-a. A idealno bi bilo da je jos 3% posto ima 13-14% vise CC. E sad nisam pogledao taj test, ali aj da ti verujem da si dobro preneo to za 20%:)
 
ako msi 460GTX Hawk Talon Attack ide od 810MHz do 930MHz to je nekih 15% oc
onda MSI TWIN FROZR II SOC bi trebalo sa 950MHz da ide na 1100 MHz memoriju necemo spominjati
ili su omanulii ili gtx560 ima slab oc potencijal (da ne pominjem primerak itd...)
 
Poslednja izmena:
ako msi 460GTX Hawk Talon Attack ide od 810MHz do 930MHz to je nekih 15% oc
onda MSI TWIN FROZR II SOC bi trebalo sa 950MHz da ide na 1100 MHz memoriju necemo spominjati
ili su omanulii ili je gtx560 ima slab oc potencijal (da ne pominjem primerak itd...)

Tesko da ce ici na 1100Mhz u nekim normalnim uslovima GTX560.

karta ima manji OC poencijal zbog veceg default kloka u odnosu na GTX460 nisu oni nista omanuli....
 
Meni ne bi ni trebao klok za ovu karticu ima da gura svaku igru bez problema MSI Twin Frozr je opasan :)
 
Pre nego što se pojavio 560, ovde su nas uveravali da neće ići preko 1000Mhz, sad kada stiže i do 1100MHz, ni to nije dobro...
 
Nazad
Vrh Dno