Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

dakle ovako, sajt podignut, dizajn uradjen, nema jos nikakvih informacija na sajtu koje sam obecao ali u narednim danima bice svasta. Trenutno je na engleskom ali posto je u pitanju CMS bice i mogucnost postavljanja duplih clanaka i na ovim nasim napacenim jezicima. Za sada dizajn www.majsta.com
 
Lepo izgleda, samo napred majsta.
 
Dragi prijatelji prinudjen sam da odustanem od ovog projekta jel sam se doveo u situaciju da puknem ko sijalica jednostavno nemam vise snage i skroz se sjebano osjecam jer je ovo prvi projekat u zivotu koji nisam i necu zavrsiti jer osjecam da cu da crknem ko pas ako nastavim. Toliko sam umoran, slomljen od ovoga da vam ne mogu opisati, zapustio sam svoj zivot u svakom pogledu u protekle dvije godine da ovo zavrsim i prvi put u zivotu cu reci "DA NISAM USPIO" i sad ode da se zgazim ko ****** u kafanu i da vidim imam li jos ijednog prijatelja na ovom svijetu da pije samnom jer sam zbog svog rada oko ovog projekta od sebe otjerao sve zivo. Zadnje pare davao na djelove i opremu, oci su mi ispale lemeci, naudisao sam se ne znam ni ja kakvih otrova i para od lemljenja, pasti i sta ti ja znam.

I na kraju akcelerator sam polemio bez ikakvih problema, uz pravu opremu ovo je smijesno... Koncept je dokazan po pitanju hardvera dakle radi, sve detaljno istestirano juce i danas. Projekat nije i nece biti zavrsen zato sto trenutno ne postoji ni jedna normalna emulacija MC68000 koda, a ja bez autora TG68 koda nisam u stanju da protumacim kompletan kod i da ga prilagodim akceleratoru, bio bi ali bi mi trebalo jos 2 godine a do tad bi puko, vrisnooooo i ubio sebe il nekog drugog... Zao mi je sto je sve ovako zavrsilo ali ne mogu reci da nisam zadovoljan u stvari serem doslo mi je sad da se izjaucem i isplacem sto cu morati da priznam poraz. Hebem ti dan danasnji a i sutrasnji. Seme ce biti objavljene na mom sajtu www.majsta.com , kao i svi kodovi, ****no je kompleksno, seme cu objaviti sutra ako se saberem od vecerasnjeg oduzimanja...
 
Majsta, ne razocaravaj nas sad, svi smo polagali brdo nade u taj akcelerator a ti odustade :(
 
Nema nerviranja, biće još stotine uspešnih projekata, samo napred :)
 
Pusti akcelerator,uzivaj u zivotu ... Bez zezanja,pametnije je mnogo.
 
Pusti akcelerator,uzivaj u zivotu ... Bez zezanja,pametnije je mnogo.

+1 huan je u pravu, **** zivciranje oko necega sto ti bas nista u zivotu doneti nece, ni pare ni neko preterano zadovoljstvo, to sto ce te slaviti saka amigista po cenu propadanja neznaci nista, ako imas znanja i mogucnosti napravi nesto komercijalno od cega ces moci da zivis, amiga je mrtva i to je to....
 
Nisam mislio bukvalno, htedoh reci da nema novca u razvijanju ovakvih (veoma skupih) hardverskih dodataka, danas napises neku aplikaciju za android i zaradis za auto a puno mocnije firme su odustale od razvoja prosirenja za amige (sve, ne samo a600), te firme su imale logistiku, sredstva, ljudstvo, zamislite kako je jednom coveku kada mora da razmislja o svemu tome....

Velika ulaganja, ooogroman gubitak vremena za nesto sto ce mozda kupiti 5-10-15 ljudi (mozda!) a ti nemozes da naplatis neznam koliko bez obzira na efekat egzotike koji nedvojbeno postoji...

Ovakvi projekti prerastaju u opsesiju koja opet vodi u druge drustvene, porodicne, finansijske probleme, u potpunosti razumem odustajanje od ovako necega bez obzira koliko sam prizeljkivao ovako nesto (exp. board za a600 napravljen u srbiji!!!)
 
Pusti akcelerator,uzivaj u zivotu ... Bez zezanja,pametnije je mnogo.

huan je uvek u pravu! :)

:wave:

@majsta stavi sve u fioku, kad ponovo budes imao volje, ili ako se desi nesto sto ce ti dati volje, nastavi ;)


pozz!
 
ne, ne... huan je objasnio! :)
 
Objašnjenja se nižu...
 
Svejedno,bitno je da podrzimo coveka kad mu najvise treba ...
 
Dakle novi info, prije dva-tri dana sam uspio pokrenuti core, akcelerator je bio nakacen na Amiga 600 plocu i sistem je detektovao postojanje akceleratora sa novim procesorom, ali je poceo da se resetuje jer clock nije bio sinhronizovan sa ostatkom A600 ploce. Ali mojoj sreci nije bilo kraja, dakle moj koncept se lagano dokazuje kao ispravan. Ono sto je bilo interesantno da se sve zivo pocelo zagrijavati, gori ploca gori akcelerator ko sto bi rekli gori gora gori borovina al to ne bi trebao biti problem. problem je u tome sto ja veze nemam kako sam uspio pokrenuti core jer sam opet nesto zahebao u kodu i vec dva dana otkrivam sta sam uradio ali sam na dobrom tragu...idemo dalje :)
 
da, da...
i obavezno da ti bude neki PP aparat pri ruci :d
 
ja pojma nemam o amigi i svemu tome, sinoc sam usao na prvu stranu teme i nisam trepnuo dok nisam sve procitao. Nisam ni znao sta sve postoji u racunarima, pa ja pojma nemam vise ni sta je racunar, ostatak foruma nije ni za osminu toliko lud kao vi, imam par pitanja jer jos ne znam sta se desava. 1. gde je majsta i projekat? proslo je 2 meseca od zadnjeg posta. 2. da li ti majsta shvatas koliko znas u odnosu na 7 milijardi ljudi planete, u sustini kad bi doslo do holivud vanzemaljske invazije ti bi bio jedan od onih sto idu u bunker? Nemoj se muciti treba da pijes iz veselja da zaboravis muke a budi siguran da ces zavrsiti projekat, moramo ti naci neke investitore i ovako postiji previse jelena karleusa koje bace po 500000 eura na nista, bar 10k da da :)
 
1. majsta je tu i dalje u sukobu sa vecinom inzinjera sto mozete da vidite na stranim forumima, ljudi ne kontaju da imaju sve uslove da uce bolje i vise od nas ovde a rezultati su im nikakvi pa se ljute na mene :)
2. U medjuvremenu kontaktirao par ljudi, cak ima jedan sa nasih prostora negdje u USA koji predaje na univerzitetu MC68K procesore i on kaze da je tacno sve sto pricam al da se on licno ne bi upustio u ovakav projekat jer je previse komplikovano :)
3. Trenutno razvijam logicki analizator koji ce moci da istestira bas svaki dio bilo koje Amiga ploce i da utvrdi gresku iliti kvar, ideja mi sinula jednu noc u snu pa sam skocio iz kreveta i sve zapisao
4. Akcelerator je konacno proradio ali nisam u mogucnosti da to dokazem jer sam u medjuvremenu ponovo sve spalio i sad moram bar jednu A600 plocu da popravim pa da konacno prikazem da radi, ali mi popravka tesko ide pa prvo moram ovaj analizator da zavrsim...Onom kome je jasno bice dovoljna i slika samo jednog malog dijela :)
Image1.jpg
5. Sto se tice moje price uspio sam dokazati da je vecina onih koja je pljuvala po mom radu lagala da je povezala bilo koji procesor starog tipa na FPGA, njihovi kodovi ne valjaju ne rade i putem maila su mi priznali da su samo pricali pricu.
6. Napisao sam kodove koji su takodje tajna i objavio ih sto je takodje izazvalo negodovanje nekih ljudi, naime kodove za banalne stvari recimo da LED dioda prati kretanje bilo kog signala u sistemu... Pitam se ja sto oni to sve kriju kad cu ja svedno sve da objavim samo da bi im napakostio sto nece da mi pomognu...
7. U medjuvremenu sam dobio nekoliko ponuda za dizajn raznih budalestina al sam sve odbio jer nisam u stanju nista novo da zapocinjem...
8. Jelena je puno kao i onih prica moj mali zna sve na kompjuteru :) Ja ocekujem da ce mi trebati jos 15 tak godina da nesto naucim, a u medjuvremenu cu uraditi ono sto sam planirao, kao sto cu uraditi jos nesto sa memorijama samo da bi pokazao da ove multinacionalne korporacije lazu narod i prodaju nam nesto sto nam ni ne treba.
9. Na mom saju u logu sam vidio nekoliko posjetioca sa veoma interesantne adrese, a zna se da je ta adresa samo za njihove zaposlene koji posjecuju moj sajt na svom radnom mjestu :)
blueice2n0.emea.ibm.com
10. Nece proci jos dugo pa cete se sami uvjeriti sta ova slika u stvari znaci :) Mozete da vidite na njemackim foumima da je za nesto ovako potreban razvoj od 4-5 godina i to tima strucnjaka, ja sam hardverski dio zavrsio za 15 tak dana, a softverski za mjesec, dva, originalni kod radi, a zasto nije radio na pocetku zbog toga sto je jedan signal na MC68K procesoru trebalo spojiti na masu, a ja to tad nisam znao ali sada to znam ali i jos ponesto :)
 
Šta reći nego, svaka čast!
Pratio sam sam sa pažnjom ovu temu i mogu samo da se složim sa ovim što je napisao prethodnik jedinstvenog imena. :)
Čitajući tvoje sjajne postove, najviše mi je bilo žao što su neki ljudi tako sitne duše, da neće čak ni savetom da ti pomognu.
Posebno sam upamtio lika, koji je ostavio komentar na tvoj youtube video sa aktiviranjem led diode, njegove arogancije tipa, "još uvek treba da pokažeš da nešto znaš itd.", umesto da ti pomogne kad već ima takvo znanje.
Ako postoji nešto što bi meni kao posmatraču bila satisfakcija je da mu posle svega pokažeš funkcionalan akcelerator, kako bi se malo prizemljio sa oblaka.
Iskreno se nadam da ćeš karticu završiti i da će možda biti i komercijalno dostupna.
Pretpostavljam da će biti kompatibilna i sa A1200 ali je verovatno prerano pitati za cenu.
Kako god bilo ne treba odustati jer ceo ovaj projekat zaista je nešto vredno truda.
 
Jeste upravo to je i poenta, covjek me provocirao da nisam u stanju ni diodu upaliti pa sam eto cisto radi zeze to uradio sto je on opet prokomentarisao na sebi svojstven nacin. Medjutim posljednja dva dana dosta je ljudi primjetilo ovo sto pisem i u NATAMI timu su bili sokirani kad sam objelodanio da je vecina savjeta koja je dosla od strane Amiga developera bila ta da me pogresno informisu da bi stopirali moj projekat. Pa zamislite da vam glavni autor core-a nakon desetine mojih mailove odgovori sa jednim zbog kojeg sam proveo 2 mjeseca testiranja da bi zakljucio da nista sto mi je napisao nije tacno... Ali nema veze ja za par dana idem na godisnji odmor od skoro 3 mjeseca tako da cu se u potpunosti posvetiti ovom projektu... A njima nek bude na cast, mada su vec prestali da pricaju kad su vidjeli ovu sliku koju sam postavio nekoliko postova ranije, onom ko je u tim vodama gledajuci tu sliku sve je jasno :)
 
Majsta mene zanima sta je presudilo da krenes u pricu sa ECS A600. Sto recimo nije bila u igri OCS A500 ili recimo AGA A1200. Meni je jedino A1200 i dalje zanimljiva.
Iako je imala i mana i kad je izasla , mislim da je A1200 najbolja Amiga ikada napravljena.
Ja bi ti dao ispravnu plocu od A600 ali mi je taj racunar bukvalno nestao iz sobe. Stajala je godinama u krevetu i samo je odjednom nestala.
 
Pa ko je uzeo ? :)
 
Uuuu to ne moze tako nestati trazi :) Postroj sve u kuci, pritegni, sastavi listu od 3 pitanja procitaj im i reci da ces ih postrojiti opet za 3 dana :) Ako ni tad nista ne bude budi ih nocu i postrojavaj :)

Zasto sam odabrao A600, zato sto je jako malo prosirenja za nju uradjeno i zato sto je najzahtjevnija i najkomplikovanija utpravo zbog toga sto ni jedan signal sa proceora nije izveden na trapdoor i upravo to je dovelo u prilog njenu nepopularnost. Licno mislim da je A600 jedan od 3 razloga propasti Amige upravo zbog tog propusta, mada pri samom dizajniranju ima jos nekoliko propusta. Zamislite kompaniju koja ulozi milione u nesto sto izbaci na trziste a da je to drasticno losije nego nesto sto je ista kompanija izbacila na trziste 5 ili 6 godina ranije, pa ta kompanija nema nikakve sanse da opstane. E sad moj cilj jeste da upravo ta A600 postane u ovim godinama ipak najbrza Amiga koja postoji jer je najkompaktnija, mada usko grlo predstavlja to sto nema AGA ali polako jedno po jedno prvo unapredjenje procesora a poslije ko zna.

Sad trenutno ne radim na projektu nego radim na reparacijama ploca i redizajnu akceleratora koji cu slati u proizvodnju za par dana...
 
Sretno i javi sta si uradio ;)
 
Uuuu to ne moze tako nestati trazi :) Postroj sve u kuci, pritegni, sastavi listu od 3 pitanja procitaj im i reci da ces ih postrojiti opet za 3 dana :) Ako ni tad nista ne bude budi ih nocu i postrojavaj :)

Zasto sam odabrao A600, zato sto je jako malo prosirenja za nju uradjeno i zato sto je najzahtjevnija i najkomplikovanija utpravo zbog toga sto ni jedan signal sa proceora nije izveden na trapdoor i upravo to je dovelo u prilog njenu nepopularnost. Licno mislim da je A600 jedan od 3 razloga propasti Amige upravo zbog tog propusta, mada pri samom dizajniranju ima jos nekoliko propusta. Zamislite kompaniju koja ulozi milione u nesto sto izbaci na trziste a da je to drasticno losije nego nesto sto je ista kompanija izbacila na trziste 5 ili 6 godina ranije, pa ta kompanija nema nikakve sanse da opstane. E sad moj cilj jeste da upravo ta A600 postane u ovim godinama ipak najbrza Amiga koja postoji jer je najkompaktnija, mada usko grlo predstavlja to sto nema AGA ali polako jedno po jedno prvo unapredjenje procesora a poslije ko zna.

Sad trenutno ne radim na projektu nego radim na reparacijama ploca i redizajnu akceleratora koji cu slati u proizvodnju za par dana...

Nema gde je nisam trazio. Jednostavno je dobila noge. Pisao sam o tome svojevremeno na forumu. Nego mozes li ti da budzis nesto ovako za mining

x6500_rev3_angle_a.thumb.jpg
 
Nisam ovo nikad vidio al evo sad provjeravam i gledam i ova cijena je 580USD sto je previse, a za ovo sve nema potrebe jer trenutno ne postoji core koji bi ovo iskoristio u potpunosti, jedino NATAMI nesto razvija ali kad ce to biti gotovo Bog zna. Trenutno na trzistu postoje i mocniji FPGA od ovoga ali jednostavno Cyclone I koji je izasao jos davno je sasvim dovoljan jer kao sto rekoh core koji bi to sve iskoristio ne postoji... U principu skoro svaki FPGA je dovoljan ukoliko ima dovoljan broj I/O portova i bar 1500 logickih elemenata s tim da je kljucna stvar sto ni jedan(koliko ja znam) ne moze da radi na 5V sto je veliki problem ukoliko neko zeli da ovo sve spoji na Amigu, dakle ovaj uredjaj bi crkao u roku od par sekundi...
 
Polako se udaljavamo od teme. Po trudu i radu koji je Majsta ulozio u akcelerator za a600 da je krenuo s minimig projektom tada do sada bi verovatno imao kompatibilan hardver na nivou a600/1200 s funkcionalnim soft coreom. Znaci cist fpga-amiga klon na visem nivou od minimiga. Ne bi imao probleme sa starim amiga plocama, ne bi imao problem nivoima signala 5vs3.3 vec bi imao nov i cist dizajn i samo pobleme vezane za njega. To je verovatno i razlog sto je natami tim krenuo tim putem samo sto su oni zacrtali previse visoke ciljeve u startu,bar po meni. Sad opet kadpogledamo iz drugog ugla to ispadne da nije retro jer je rec o novoj masini koja je kompatibilna s nekom starom sto s druge strane znaci da je emulator emulator bilo da je neki softverski koji se ganja na pc-u bilo na specijalnom hardveru.
S neke trece strane ja povremeno uskocim u retro pricu i napravim po koji dodatak za stare masine kad se iima vremena za to. Neke zavrsim ,neke ne posto zapne ponegde pa se onda ceka trenutak kada moze prepreka da se prevazidje.Opet kazem ja sam strvinar kopiram gotove projekte koji su dostupni na netu, eventualno nesto preradim kako meni odgovara ali to je to u principu.
Ovo sto Majsta radi je sasvim drugi nivo,druga prica :)
 
Nazad
Vrh Dno