»RSS Benchmark sajt

Strana 45 od 46 PrvaPrva ... 35414243444546 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 661 do 675 od ukupno 676

Tema: Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

Newcomer Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        158
        Citat Citiram korisnika: d4rk3lf Pogledaj poruku
        Ja mislim da će jedna stvar možda da bude presudna. Softverski timovi, i koliko ih ima, i da li ih uopšte ima, da krenu sa izradom novih igara, ili makar rimejkom nekih starih igara za koje se ima licenca.
        Igre tipa Starcraft-a kec, Heroji 3, Disciples 2, ili čak Morrowind, ili Gothic 1, mislim da bi mogli da se teraju sa Vampirom.
        E sad, ako ima recimo 2000 porudžbina za Vampira, pitanje je da li bi neki tim imao koliki-toliki profit da izbaci poneku igru sa pristojnom cenom. Ako bi igra bila 10 evra, to je 40.000 evra u najboljem slučaju (pod uslovom da 2000 ljudi ima vampira). 40,000 je premala cifra za development neke AAA igre, ali opet Amigaši su entuzijasti, pa se nadam da će se ipak neko odvažiti.
        Ma koje crne nove igre Bobane, Vampire je akcelerator i zabavna igračka i ništa više od toga. I ovi pojedini PC portovi koji se sada rade su i više nego dovoljna stvar a niko nije lud da radi novu igru za Vampira, pa pobogu nisu ih radili ni početkom '90-ih za A1200 u vreme raznih Blizzarda a sada će. Ti si baš otišao predaleko u maštanju

Kao što je Majsta rekao, većina ljudi ima želju da tera WHDLoad i ako pored toga mogu usput da surfuju internetom, da gledaju neki video i slušaju muziku to je i više nego dovoljno i tu je kraj. Majsta je sve to postigao sa svojim Vampirom. Ja bih lično voleo da se pored svega toga u startu ubacila AGA podrška kao i podrška za A500/2000. Jedan ultimativni Vampire koji bi imao sve i to je to.

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        83
        Maštam - znači postojim.

Ja mislim, da dokle god sam živ, neću prestati da se nadam da će neko vaskrsnuti prijateljicu, da ponovo bude komp ispred svog vremena.

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        158
        Ma nema od toga ništa niti će ikada biti, Commodore je imao svoju šansu koju su sami prokockali i sami sebi iskopali grob, ostaje samo sećanje na neko lepo vreme u prošlosti. Isto je i sa drugim kompanijama poput Atari i Sega, njihovo vreme je prošlo odavno. Homebrew gaming scena je ta kojoj treba dati podršku uvek kao nekome ko na lep način održava sećanja pa i život svih tih retro mašina.

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        83
        Šta se dešava Majsta, ima li nekih vesti?

@Ripkid
        Ima!
        Pusti sad na stranu činjenice i fakte (one pripadaju istoričarima i sociolozima), one nisu govorile ni u korist Majstinog Vampira. Pa se desio. Ako se to desilo, ko garantuje da klinac neki iz 2050-te, zadivljen Amiga arhitekturom, napravi novi revoluciaran procesor 68180, sa sve podrškom nove Agnus, Denise, i one treće (snajke) čipove, i donese novu revoluciju?
        Ja ću tada biti deda na samrtnoj postelji, ali ću svakako praunuci savetovati da proba izvorni Master Blaster sa momkom. Ili makar njegov hologramski rimejk.

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        158
        Ne postoji niko ko može da konkuriše Intel-u i AMD-u, previše su to veliki igrači danas da bi ih neko ugrozio. Commodore je kao što rekoh imao svoju šansu koju su uprskali i tu je nastupio kraj za sva vremena. Nintendo je recimo to shvatio pa je počeo da razvija neke svoje alternative, otuda danas Switch konzola (bazirana na Arm CPU) koja se za sada pokazuje više nego odlično uz mogućnost da tera i optimizovane AAA naslove poput Doom i Skyrim. Nema tu ničega revolucionarnog niti može da bude, ako bi se nekada i pojavila neka nova Amiga to može da bude samo nešto u alternativnom smislu ali je verovatno već kasno za tako nešto a i novac je tu glavni faktor.

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        570
      7. Moja mašina
        • CPU: MC68000 7.09MHz&Vampire 600 FPGA 100Mhz
        • MoBo: Amiga 600
        • RAM: 1MB&8MB Fast
        • VGA: ECS
        • MON: Commodore 1084S
        • HDD: CF 4GB
        • SND: Paula
      8. Sto se tice vijesti, u medjuvremenu...
        1. Zavrsio jos jedan A600 prototip, mnogo je dobar, moj najbolji dizajn do sada. Ovaj put PCB od 6 slojeva.
        https://s6.postimg.org/pvcp8fl7l/100_0394.jpg
        https://s6.postimg.org/5crgdtakx/100_0400.jpg
        https://s6.postimg.org/pvcp8fsxd/100_0395.jpg

2. Uradio kalupe za A1200 trapdoor konektore, ocekujem 15. decembra da konektori budu gotovi.
        3. A1200 konektori ce biti ponudjeni ostalim developerima koji nemaju veze sa Apollo timom da bi se ukinuo monopolski polozaj odredjenih ljudi zbog toga sto oni jedini imaju kalupe za proizvodnju.
        4. Prototip, dve verzije, za A1200 je u izradi.
        5. Modifikacija postojeceg V600 V2 takodje uskoro u proizvodnji.
        6. Podnesene prijave(tuzbe) prema odredjenim osobama za pokusaj kloniranja V2 dizajna. Sprovedena istraga, pocinioci zlodjela kaznjeni.

E sad, vremena su se promjenila i zasto je moguce biti konkurencija velikim kompanijama. Prvo, nije vise bogat onaj ko zida zgradu i ko posjeduje pola grada, vise novca moze da ima klinac koji prolazi pored te zgrade i u dzepu ima USB stik i koji se zgrozava na shvatanje ljudi o materijalnom Da, da Amigu ce da spasi Bitcoin Kompletan projekat nije vise zavisan od investitora, donacija, fondova ili formiranja kampanja, dizannja kredita i slicno. Moj plan je bio jasan od samog pocetka i pokazalo se da sam u pravu. Ono sto je jos dobro jeste da su veliki amiga shopovi poceli da se okrecu ka nama, sto prije godinu dana nije bilo moguce. Amiga ce se vratiti na velika vrata ja sto vam rekoh. I dalje radim po citav dan i ne odustajem.

Member Avatar korisnika neo geo
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        727
      10. Moja mašina
        • CPU: Athlon II x2 250
        • MoBo: Asus M4A785D-M PRO
        • RAM: 4GB Kingston Hyperx 1066
        • VGA: ASUS 8800GT
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: WD 640GB Blue; WD 160GB
        • OPT: Samsung 203D
        • Case: Chieftech DG01;QTeC 500W
        • LAP: Toshiba A200
        • TV: Panasonic 37PV8
        • INET: Kablovska
      11. bravo Majsta, kralju !!! mozes svim tim smradovima koji su te saplitali da porucis - "U redu, pobedio sam!"
        weasel: Ko prestane da pusi nagradno mu skidamo 2 warna ...

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        158
        Citat Citiram korisnika: majsta Pogledaj poruku
        Da, da Amigu ce da spasi Bitcoin
        U kom smislu ? Planirate da investirate u isti i da uvedete plaćanje njime ? To je sve mač sa dve oštrice rekao bih....btw. dobar ti je novi A600 dizajn, dosta lepši od prethodnog

Member Avatar korisnika d0minat0r
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        2.147
      14. Moja mašina
        • CPU: 7700k/g4560
        • MoBo: Asus APEX/ ASrock h1110 DGS
        • RAM: 2x8Gb Galax 4000Mhz(B-die) /2x4Gb patriot viper (E-die)
        • MON: Benq 27", benq24"
        • INET: DSL
        • Ostalo: http://hwbot.org/user/d0minat0r/#Hardware_Library
      15. Citat Citiram korisnika: majsta Pogledaj poruku
        Sto se tice vijesti, u medjuvremenu...
        1. Zavrsio jos jedan A600 prototip, mnogo je dobar, moj najbolji dizajn do sada. Ovaj put PCB od 6 slojeva.
        https://s6.postimg.org/pvcp8fl7l/100_0394.jpg
        https://s6.postimg.org/5crgdtakx/100_0400.jpg
        https://s6.postimg.org/pvcp8fsxd/100_0395.jpg

2. Uradio kalupe za A1200 trapdoor konektore, ocekujem 15. decembra da konektori budu gotovi.
        3. A1200 konektori ce biti ponudjeni ostalim developerima koji nemaju veze sa Apollo timom da bi se ukinuo monopolski polozaj odredjenih ljudi zbog toga sto oni jedini imaju kalupe za proizvodnju.
        6. Podnesene prijave(tuzbe) prema odredjenim osobama za pokusaj kloniranja V2 dizajna. Sprovedena istraga, pocinioci zlodjela kaznjeni.

E sad, vremena su se promjenila i zasto je moguce biti konkurencija velikim kompanijama. Prvo, nije vise bogat onaj ko zida zgradu i ko posjeduje pola grada, vise novca moze da ima klinac koji prolazi pored te zgrade i u dzepu ima USB stik i koji se zgrozava na shvatanje ljudi o materijalnom Da, da Amigu ce da spasi Bitcoin Kompletan projekat nije vise zavisan od investitora, donacija, fondova ili formiranja kampanja, dizannja kredita i slicno. Moj plan je bio jasan od samog pocetka i pokazalo se da sam u pravu. Ono sto je jos dobro jeste da su veliki amiga shopovi poceli da se okrecu ka nama, sto prije godinu dana nije bilo moguce. Amiga ce se vratiti na velika vrata ja sto vam rekoh. I dalje radim po citav dan i ne odustajem.
        Svaka cast

Member
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        84
        ... Amiga ce se vratiti na velika vrata ja sto vam rekoh. I dalje radim po citav dan i ne odustajem.
        Bravo Majsta !
        Samo napred !

Newcomer Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        161
      18. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      19. Svaka cast Majsta!

Mozes nam vise reci o tom prototipu za A600?

Prvo sam pomislio da si uradio V4 koji ce moci na A600 bez Kiperovog ako ga nekad bude adaptera a onda vidim na slici da pise Vampire III.

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.089
        Sto se tice vijesti, u medjuvremenu...
        6 slojeva!!! A krenuo si od diode koja se upalila...
        Odlična vest, drago mi je da je taj problem razrešen.
        Sme li se znati zbog čega dve? Skuplja i jeftinija, možda?
        Da li je modifikacija bolji razmeštaj komponenti, ili ima i nešto više?
        Ha! Čestitam i za ovo!
        Da, da Amigu ce da spasi Bitcoin
        Kompletan projekat nije vise zavisan od investitora, donacija, fondova ili formiranja kampanja, dizannja kredita i slicno.
        I mene interesuje šta znači ovo sa bitcoin-om... No, sme li se reći ili ne, drago mi je da je vampir sada nezavisan.
        Moj plan je bio jasan od samog pocetka i pokazalo se da sam u pravu. Ono sto je jos dobro jeste da su veliki amiga shopovi poceli da se okrecu ka nama, sto prije godinu dana nije bilo moguce. Amiga ce se vratiti na velika vrata ja sto vam rekoh. I dalje radim po citav dan i ne odustajem.
        To je definitivno jedna od stvari koja će olakšati distribuciju, konačno su ostali videli da je ovo dobra stvar. I nadam se da imaš i finansijsku, a ne samo moralnu satisfakciju što radiš ceo dan...
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Moderator Avatar korisnika milanbb
        Na forumu od
        Nov 2000
        Poruka
        5.590
      22. Moja mašina
        • CPU: Motorola MC68040
        • MoBo: A4000 REVB
        • RAM: 4x4MB SIMM
        • VGA: CyberVision 64/3D
        • HDD: Quantum Trailblazer 850MB
        • OPT: HD1.76MB, ext 880KB
        • Case: Commodore A4000, 125W
        • SND: Paula 8bit
        • INET: Modemska veza
      23. Pa kako niste shvatili: Majsta je sa Vampire karticama rudario bitcoin
        Bolje fejsbuk u ruci nego stvaran zivot na grani.

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        570
      25. Moja mašina
        • CPU: MC68000 7.09MHz&Vampire 600 FPGA 100Mhz
        • MoBo: Amiga 600
        • RAM: 1MB&8MB Fast
        • VGA: ECS
        • MON: Commodore 1084S
        • HDD: CF 4GB
      26. @milanbb
        Haha jeste jeste
        Ok poslije dva dana teskog rada, 3 kafetina i jednog leksilijuma, leksilijum sam popio u momentu kad sam provlacio Amiga 7MHz clock u karticu, aaaaah da ne objasnjavam, procitajte novi clanak i obavezno pogledajte video
        http://majsta.com/modules.php?name=N...rticle&sid=144

Member Avatar korisnika orange47
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        2.384
      28. Moja mašina
        • CPU: PowerPC 160Mhz
        • MoBo: A1200
        • RAM: 196Mb EDO
        • VGA: BVision
        • HDD: 120Gb, IDE
        • Case: Chieftec
        • INET: Bez interneta
      29. /offtopic
        meni se cini da jedinu pravu korist od bitkoina imaju razni kriminalci koji prodaju drogu, prave ransonware i slicno.

Strana 45 od 46 PrvaPrva ... 35414243444546 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •