Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

Koliko je prodato, tj. napravljeno, Vampire kartica do sada?
 
Nemam bas tacne podatke, posto ih nisam ja sve sklapao. Msm negdje do 2000.
 
Evo lepog prikaza Vampira V4
[YOUTUBE]9zaDLI19RTU[/YOUTUBE]
 
@kovacm ma nista to, Amiga scena je puna ljudi koji uzivaju u tome da se pate i kukaju kako je nesto moglo biti. Draza im je patnja nego promjena stanja :)
 
Sta bi moglo da se ocekuje za novu godinu :)
 
Pa dobio sam novi PCB za V1200 pa cu probati da nadjem vremena da je sklopim ovaj mjesec pa da pocnem sa portovanjem core-a. Sa proslim V1200 nije bas bilo uspjesno ali vidjecemo sad.
 
Pretpostavljam da su u pitanju problemi sa FPGA-om koje si pominjao? Nadam se da će sa ovom revizijom ići glatko. Javi kad i ako možeš kada bude napretka...
 
Sad sam uradio model sa cyclone III pa bi sa njim trebalo da bude manje problema. Napisao sam jos davno kontrolere koji rade odlicno ali kao sto rekoh nikako da zalimim karticu da pocnem sa testiranjem. Zaglavio sam sa ovom proizvodnjom V500 i V600 pa nikako.
 
Sad sam uradio model sa cyclone III pa bi sa njim trebalo da bude manje problema. Napisao sam jos davno kontrolere koji rade odlicno ali kao sto rekoh nikako da zalimim karticu da pocnem sa testiranjem. Zaglavio sam sa ovom proizvodnjom V500 i V600 pa nikako.
Pa da, čija li je bila ideja da se uopšte upušta u tako nešto kao što je izrada amiga akceleratora ;)

Samo guraj :)
 
Samo polako, svi znamo šta se desi kad imaš probleme sa lemljenjem :)
 
Majsta, šta drugo reći, nego SVAKA ČAST!!
 
@majsta, svaka cast!!! Cekam ovo od kada si poceo da radis svoj accelerator za A600. Vidim medju slikamo na kraju CycloneV, a i kartica 1200 III, jel to treca revizija pcb-a? Radilo se bas dosta na njemu izgleda. Jedno pitanje, hoce li moci neko da kupi recimo tu karticu od tebe mozda?
 
@milanca Jos je to sve daleko od prodaje. Sad mozda i ne tako pametna ideja od strane tima koja se zahtjeva od mene, a to je da predjem na Cyclone 10 i da na njemu u finalu bude bazirana V1200. Cip o kome pojma nemam, koji je skoro izasao, dakle koji je totalno nepoznata teritorija. Ovakva kakva je V1200 sa C3 bi mogla u proizvodnju u roku od mjesec dana ali ovo ce sad sve da se oduzi i zakomplikuje, sad je pitanje da li ce ista i biti od ovoga. Ja cu pokusati da pritisnem i da kartica izadje u prodaju ovakva kakva jeste ali mislim da necu uspjeti jer su Cyclone 10 cipovi vec naruceni. Ma gadna situacija, mislim da ako se neki mudri potezi ne povuku da ce otici sve u propast i na kraju kao i sa Cyclone V sve u nedogled. Cijena Cyclone 10 jeste ok i vrti se oko 60Eur, cip jeste noviji i jeftiniji nego C3 ali rizik je veliki. Mislim da ce se izgubiti godinu dana bez veze.
 
Tebi majstore svaka čast, ali ovo sve više liči na onu našu, Mnogo babica - kilavo dete.
Već duže vremena imam taj utisak da je Amiga scena postala jako zagađena svim i svačim, a tvoji projekti su samo ogolili stvar do kraja.
Pratim retro scenu manje više redovno i nigde nisam video toliko surevnjivosti, zavisti, zlobe, pa čak i gole mržnje, kao u Amiga zajednici.
Da li je to zbog toga, što se tu još uvek vrte neke pare ili je ipak neki drugi razlog u pitanju, koji još nisam dokučio, ne znam...
Ono što vidim je, da na najvećim Amiga forumima, ne može bukvalno da se započne ni normalna diskusija o tvojim karticama, a da se odmah kao po komandi ne sjate raznorazni lešinari, koji na kraju obavezno dovedu do zatvaranja teme, uz blagoslov kvazi objektivne moderacije.
EAB u tome prednjači, mada ni drugi nisu bolji.
Tebi naravno želim puno sreće u daljem radu, jer si svetao primer da nisu svi isti, problem su očito jedan broj neodgovornih ljudi koji misle da imaju tapiju na celu Amiga zajednicu.
Možda grešim ali ovo je moj utisak i kao što rekoh nije od juče.
 
@majsta, hvala. Jasno, jasno, verujem da ima tu jos posla i jos do prodaje. Bilo kako bilo, voleo bih da uzmem za A1200 jednog vampira ;-)
 
i ja isto uzimam vampira 1200. samo da mogu stari crt monitor da koristim uz njega i bice super. :D
 
@Universe Nisam pametan ali moje misljenje je isto kao i tvoje. Recimo ponovo se javlja situacija oko licenci i gomila tuzbi. Najgore od svega je to sto je Jens pokusavao meni da naplati licencu za P96 da bi se na kraju ispostavilo da on ni nema prava da naplacuje tu licencu pa je dobio tuzbu od Cloanto-a. Ja sam od starta govorio da tu nesto nije jasno. Pa onda ekipa iz USA koja me je prijavljivala za krsenje raznih patenta i licenci, da bi se na kraju i to utvrdilo da nema osnova pa su se i oni na kraju poceli tuziti izmedju sebe. Pa onda prijave carinama da stopiraju distribuciju kartica jer toboze nemaju "ateste" da bi se i to utvrdilo da je bez osnova jer smo sva testiranja i uradili i to na vise mjesta. Poenta je da je stanje trebalo ostati kako jeste i to na nacin da nema drasticnih promjena godinama, jednostavno da se ne talasa. Nije samo Amiga u pitanju koliko sam shvatio nego i industrijske masine, vozovi pa cak i avioni koji rade na MC68K arhitekturi gdje se i desavaju krupni poslovi. Oko ove citave ujdurme Jensu ne treba nista vjerovati i ovo sve je jedan marketinski trik sa njegove strane gdje iskljucivo on zeli da drzi monopol i gdje je on taj koji stalno ucjenjuje pa cak ide toliko daleko da salje ljude oko njega da spamuju sve forume gdje se o nekom drugom projektu pise. Ono kakve sam ja mailov-e dobijao od njega prosle godine cini pricu jos nevjerovatnijom ali nije shvatio sta je srpski inat. Ja cu jednog dana objaviti sve poruke koje sam dobijao i od njega i od ostalih pa ce onda mozda biti sve jasno.
 
....Poenta je da je stanje trebalo ostati kako jeste i to na nacin da nema drasticnih promjena godinama, jednostavno da se ne talasa. Nije samo Amiga u pitanju koliko sam shvatio nego i industrijske masine, vozovi pa cak i avioni koji rade na MC68K arhitekturi gdje se i desavaju krupni poslovi. Oko ove citave ujdurme Jensu ne treba nista vjerovati i ovo sve je jedan marketinski trik sa njegove strane gdje iskljucivo on zeli da drzi monopol i gdje je on taj koji stalno ucjenjuje pa cak ide toliko daleko da salje ljude oko njega da spamuju sve forume gdje se o nekom drugom projektu pise. Ono kakve sam ja mailov-e dobijao od njega prosle godine cini pricu jos nevjerovatnijom ali nije shvatio sta je srpski inat. Ja cu jednog dana objaviti sve poruke koje sam dobijao i od njega i od ostalih pa ce onda mozda biti sve jasno.
E, ovo je zanimljivo čuti od nekoga ko je "insider" kao ti. Hvala za pojašnjenje!

+1 dobiješ za inat ;)
 
Jeste, Džens je nešto objavljivao da će "žalostan i nesrećan" napustiti ceo posao. Ima par threadova na eab o tome. Meni je odmah ličilo na marketinški potez.
Heh.. pa posle domaćih političara i marketinških poteza, ko će srbina prevariti? :) Odmah namirišemo to. :)
Mada mi se čini da i Cloento koči Amiga progres... ne razumem se puno u sve to... ali valjda imaju neke licence, pa troluju ostale sa njima.

@Majsta
Meni je sad najzanimljiviji taj Vampire standalone. Oće to biti kao laptop neki sa 080 procesorom, ili desktop Amiga? I kakav je uopšte taj 080? U kojem je otprilike rangu sa Intelovim ili AMD procesorima?
 
@d4rk3lf Jensu je veci problem u tome da njegov otac koji je do sada investirao u njegove projekte odbio da to ubuduce radi... Kad se to desilo on je poceo da ucjenjuje skoro sve developere za placanje licenci da bi dosao do novca za Amiga Reloaded projekt.
Standalone nisam dizajnirao ja nego drugi ljudi iz tima. Ima nekih prototipa i za laptop i za desktop varijantu. Ako 080 poredimo na taj nacin sto nije moguce onda bi to bio neki P2 na 300MHz ili tako nesto.
 
Kakva je mogućnost da se razvije full fpga Amiga. Znači ne kao dodatna kartica kao Vampir, nego cela mašina sa sve Amiga chipovima bude implementirana u fpga... Nešto kao Ultimate-64.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Majsta, znači priča oko Amige je sve po starom, podmetanje nogu, ucene, prevare. Divim se tebi i tvom inatu, ja ne znam da li bih izdržao ili poslao sve u ... i manuo se cele priče. No, drago mi je što istrajavaš, neko tim kre***ima treba da pokaže srednji prst :)
 
Nazad
Vrh Dno