Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

Ma daj ko je lud realno da razvija igre za Vampira, da li stvarno tripuješ tu priču ?
Ko je lud realno da razvija nove igre za ZX Commodore 64, Spectrum, Amstrad CPC, Amigu, ... ?
http://www.pouet.net/prodlist.php?type[]=game&platform[]=Amiga+AGA&platform[]=Amiga+OCS/ECS&page=1
http://www.pouet.net/prodlist.php?type[]=game&platform[]=Commodore+64&page=1
http://www.pouet.net/prodlist.php?type[]=game&platform[]=Amstrad+CPC&page=1
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?327840-Commodore-64-noviteti
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?314944-Nove-igre-za-stare-računare
...
To mogu da se portuju stari PC naslovi jer je Dos emulacija na Vampiru poput PCTask-a očajna i frame rate je pakao.
S obzirom da se emulira procesor koji je po MHz svega 3-4 puta sporiji i skroz druge arhitekture (te se svaka naredba mora zasebno emulirati), plus VGA grafika, plus ceo x86 OS i igra pokrenuta u njemu, to što PCTask (x86) na MC68 arhitekturi uopšte ima više od 0.1 sličice u sekundi u Descent-u i sličnim igrama i što se takve igre uopšte mogu i pokrenuti, samo mogu smatrati uspehom za Vampira. Da li je tako nešto igrivo je sasvim druga priča.
 
Poslednja izmena:
Ma daj ko je lud realno da razvija igre za Vampira, da li stvarno tripuješ tu priču ? :D To mogu da se portuju stari PC naslovi jer je Dos emulacija na Vampiru poput PCTask-a očajna i frame rate je pakao.

Evo i primera: https://www.youtube.com/watch?v=w8RPyupsfUk

Prvo poredis core koji se vise ne koristi, situacija je sad mnogo drugacija. U glavnom, svako vidi cinjenice na svoj nacin, uvijek su dvije istine :) Nove igrice bazirane na apollo-core u ce se praviti vrlo brzo i to onog momenta kad se obezbijedi dovoljna baza korisnika sto bi lako moglo da se desi vec krajem sljedece godine.

@Sale Vampire kartica jeste bila za mase prije nekoliko godina, medjutim potrebno je shvatiti "nase mase" i neke tamo druge mase. U principu za veliku vecinu "stranaca" 300Eur je sitnica. Niko od njih me nikada nije ni pitao moze li jeftinije. Ono sto ja uvijek govorim jeste da je memorijsko prosirenje sve sto treba vecini ljudi, a ne akcelerator. Ako covjek zeli da koristi WHDload ili flopi ovo mu nista ne treba. Ako govorimo o cijenama ja sam prije par dana kupio za 35Eur Pentium 4 sa monitorom koji radi odlicno. U principu sta kome treba i kakve su njegove mogucnosti. Kad se na primjer uradi mapa prodaje kartica onda se vidi da je to mapa koja se 100% podudara sa drugim mapama svijeta koje govore o raspodjeli novca u svijetu, ekonomskoj moci i slicno. Pa tako ni jedna kartica nije prodata u BiH, mozda 2-3 u Srbiji dok su ogromne kolicine zavrsile u Njemackoj. Mi ovde govorimo o ljudima koji kupuju kartice, a kojima je satnica veca od 100Eur. Ja sam istrazivao malo gdje saljem kartice i ko su u stvari ljudi koji kupuju pa kad vidite gdje zive i cim se bave onda shvatite sve. Sto se tice nas mislim da je bolje ili napraviti nesto sam uz ulaganje od 10Eur ili kupiti neko memorijsko prosirenje ne skuplje od 20Eur.
 
@zzarko

Kakve veze ima Vampire sa pomenutim originalnim retro hardware-om ?! Naravno da će ljudi praviti igre za originalni hardware jer to ima svoju čar i draž. Žestoko si omašio sa poredjenjem ovde, Vampire je moderan akcelerator a ne kompjuterska mašina iz 80-ih.
Sa druge strane što se tiče PC-Taska poenta je u tome da emulacija nije opcija (izuzev recimo rane Mame verzije koja mislim da relativno ok šljaka) što dovodi do toga da je portovanje način na koji Vampire može terati naprednije retro naslove.

@majsta

Šta podrazumeva nova baza korisnika ? Koja je to cifra po tebi ? Ja kontam da to mora da bude minimum 10000 ljudi te da računaš da bi onih 2000-3000 kupilo novu igru koja se razvija za kompletno novi 68080 CPU jer bez prodaje i zarade teško da će bilo koji developer imati motiv da razvija kvalitetnu igru. Jedno je raditi homebrew naslove za originalni hardware (kao što radi Cobe recimo) gde ljudi nisu vodjeni novcem već nostalgijom i ljubavlju prema starim mašinama a drugo je praviti nešto za nov hardware koji dobrim delom i izlazi iz okvira retro priče. Ja sam na tvojoj strani ali mislim da ste ti i ekipa otišli predaleko.
 
Poslednja izmena:
Ja licno ne vidim poentu u ovim emulatorima na Amigi, prosto ako hocu da igram X86 igru kupim X86 racunar, msm to mi je totalna glupost. Poenta je bila u tome da se pokaze sta u stvari core moze. Sto se tice izlaska iz okvira ja sam samo radio onako kako mi se reklo. Na primjer nikad nisam vidio poentu u vise od 64mega memorije na Amigi, sa onim sto ja radim ne mogu da iskoristim ni pola od toga. Nisam bio ni za HDMI izlaz, microSD, licno ja to uopste ne koristim. Ono sto niko ne konta jeste da je vampire kartica bila samo test za samostalan sistem, popuno novu Amigu. Vampire kartica je nesto sa cim je tim ucio i napredovao do konacnog cilja, a to je kao sto rekoh samostalni sistem. Pri tome akcelerator je iskoristen za priblizavanje novog koncepta korisnicima kojima ce kasnije lako biti da predju na nesto novo. Samostalni sistem bi se lako mogao prodati u milionima komada cime se dolazi do baze korisnika za sve i svasta. E sad kako to funkicionise jeste da je sve ovo razvoj, nakon tog razvoja ce se doci do ASIC cipa koji ce kostati nesto smijesno krajnjeg developera cime se mogu pojaviti i drugi koji ce da prave svoje klonove i slicno. Sam Apollo na kraju moze da bude ugradjen u sve i svasta kao sto je nekad bilo sa Coldfire, od MP3 plejera do TV-box-a. Tacno je da sve prerasta retro scenu kao sto kazes ali poenta je u tome da se projekat prosiri i da povuce retro scenu sa sobom. Ako pogledas sad malo ove nove telefone i koje se igrice igraju na njima vidjeces da su to sve klonovi igrica is 80-tih i 90-tih godina.
 
Tacno je da sve prerasta retro scenu kao sto kazes ali poenta je u tome da se projekat prosiri i da povuce retro scenu sa sobom. Ako pogledas sad malo ove nove telefone i koje se igrice igraju na njima vidjeces da su to sve klonovi igrica is 80-tih i 90-tih godina.

Ja sam gotovo 200% siguran da projekat neće nikada povući retro scenu u tom pravcu u kom ti ili vi mislite jer se prevazilazi sam pojam retro gejminga ovde a to je igra na originalnom hardware-u. Ako mislite da će neki prosečan retro gejmer da kupuje neku vašu novu Amigu po ceni od tipa 700+ eur samo zbog toga što nosi naziv Amiga i što je bazirana na retro doživljaju onda se grdno varaš/varate. Na iole sličnu kartu je igrao i Commodore USA pre koju godinu sa novim C64 pa se pokazalo kako se pokazalo. Sa druge strane sve i da se cela retro priča izuzme kao i sam naziv Amiga i da sve bude totalno nov koncept i da se cilja na razne korisnike opet ne bi imali u sklopu tog uredjaja nešto što bi privuklo nekog "casual" korisnika jer teško da bi neko ostavljao veći novac za nešto što nije u dovoljnoj meri razvijeno i popularno. A pre svega toga treba privući game dev. timove što je tek posebna priča. Jedna od opcija jeste da se sve ubaci u neki tipa telefon/tablet mada i to je sve klimavo jer je Nokia imala sličan koncept sa N-Gage konzolom/telefonom pre 10 godina pa se isto neslavno završilo. Bolje je učiti na tudjim greškama nego li na svojim vlastitim.
Što se tiče samog Vampira treba možda razmisliti o tome da se pokrene proizvodnja jeftinog osnovnog modela i time se pokriju i oni korisnici sa ograničenim budžetom kojih je sigurno mnogo više nego li onih koji su spremni da olako daju 350+ eur.

Šta god i kako god pustimo vremenu da učini svoje pa ćemo sumirati utiske kroz koju godinu i videti ko je u pravu ;)
 
Kakve veze ima Vampire sa pomenutim originalnim retro hardware-om ?! Naravno da će ljudi praviti igre za originalni hardware jer to ima svoju čar i draž.
Hmm, očigledno nisi upoznat sa tim da su akceleratori za Amgu stari koliko i sama Amiga. Vampir je takođe akcelerator, samo napravljen sa komponentama koje su danas dostupne.
Žestoko si omašio sa poredjenjem ovde, Vampire je moderan akcelerator a ne kompjuterska mašina iz 80-ih.
Sa druge strane što se tiče PC-Taska poenta je u tome da emulacija nije opcija (izuzev recimo rane Mame verzije koja mislim da relativno ok šljaka) što dovodi do toga da je portovanje način na koji Vampire može terati naprednije retro naslove.
Pa ti si dao PC Task kao primer, ne ja, pa bih mogao reći da si žestoko omašio... Pogledaj kako radi Mac emulacija, sve te igre koje se na PC Task-u vuku a koje su imale Mac verziju, na Mac emulatoru lete i više su nego igrive.
Ja licno ne vidim poentu u ovim emulatorima na Amigi, prosto ako hocu da igram X86 igru kupim X86 racunar, msm to mi je totalna glupost. Poenta je bila u tome da se pokaze sta u stvari core moze.
Tako sam i ja to shvatio.
Ja sam gotovo 200% siguran da projekat neće nikada povući retro scenu u tom pravcu u kom ti ili vi mislite jer se prevazilazi sam pojam retro gejminga ovde a to je igra na originalnom hardware-u.
Možda nisi čuo ni za ZX Spectrum Next, za koga se pravi gomila novih igara, pri čemu prvenstveno mislim na unapređeni režim rada gde procesor nije zakucan na 3MHz, video memorija nema color clash-a i ima jako dobar zvuk. Kao i Vampir, nije u pitanju originalna retro sprava iz 80-tih, nego moderna implementacija sa dosta novih mogućnosti.
Ako mislite da će neki prosečan retro gejmer da kupuje neku vašu novu Amigu po ceni od tipa 700+ eur samo zbog toga što nosi naziv Amiga i što je bazirana na retro doživljaju onda se grdno varaš/varate.
Kao što je majsta i rekao, ne treba brkati naše i evropsko tržište...
Na iole sličnu kartu je igrao i Commodore USA pre koju godinu sa novim C64 pa se pokazalo kako se pokazalo.
Nije ni čudo kada su ponudili sasvim prosečan hardver po ekstremno ne-prosečnoj ceni, toliko neprosečnoj da ni strancima nije odgovarala.
Sa druge strane sve i da se cela retro priča izuzme kao i sam naziv Amiga i da sve bude totalno nov koncept i da se cilja na razne korisnike opet ne bi imali u sklopu tog uredjaja nešto što bi privuklo nekog "casual" korisnika jer teško da bi neko ostavljao veći novac za nešto što nije u dovoljnoj meri razvijeno i popularno. A pre svega toga treba privući game dev. timove što je tek posebna priča.
Ako se napravi kritična masa korisnika, biće i softvera i igara, u to sam gotovo uveren.
Što se tiče samog Vampira treba možda razmisliti o tome da se pokrene proizvodnja jeftinog osnovnog modela i time se pokriju i oni korisnici sa ograničenim budžetom kojih je sigurno mnogo više nego li onih koji su spremni da olako daju 350+ eur.
S obzirom na to da je proizvodnja konektora za A1200 konačno rešena, može biti da se i nešto ovako desi. Ja bih pratio šta rade česi i poljaci u sledećih godinu-dve. Lično, voleo bih da vidim i kakvo jeftino proširenje memorije za A1200.
Šta god i kako god pustimo vremenu da učini svoje pa ćemo sumirati utiske kroz koju godinu i videti ko je u pravu ;)
Poptuno se slažem, treba videti šta će biti...
 
@zzarko

Praviti igre za stari original stock hardware je jedno a raditi kompletno nov naslov koji je podržan samo Vampirom je nešto sasvim drugo. Ni u ono vreme 90-ih game dev. timovi nisu podržavali preterano A1200/CD32 sa exclusive naslovima niti su koristili pun potencijal tih mašina tako da ne vidim zašto bi tek danas bilo ko radio kompletno nove igre koje bi se pritom mogle igrati samo putem akceleratora od 350e. Ponavljam još jednom, čar i draž retro gejminga je igranje na autentičnom hardware-u, Vampire prevazilazi retro okvire što je i sam Majsta potvrdio.
Sa druge strane opet ni bilo kakva emulacija nije zanimljiva bez obzira da li je fps 3 frejma ili 30. Ako je nekome stalo do PC naslova taj će dobaviti neki x86 pa će se igrati kako dolikuje. Čak šta više akcelerator kakav je danas Vampire nema preteranog smisla i trebalo ga je limitirati do odredjenih granica i mogućnosti tako da može da egzistira u retro okvirima, to je i sam Majsta potvrdio ali kao što kaže čovek ne pita se tu samo on već je više ljudi uključeno u celu priču.
Inače nisam čuo za ZX Spectrum Next jer me ZX kao mašina ni najmanje ne zanima jer je realno oduvek bila teški krš, objektivno-nepristrasno gledano a i čisto sumnjam da se radi o nekom ozbiljnijem i skupom hardware-u kao i da bilo ko kupuje te igre u hiljadama primeraka. Vampire je hardware koji ima fabričku proizvodnju i nije jeftin. Ex-Yu tržište svakako ne treba ni uzimati u bilo kakvo razmatranje u retro priči.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja bio upucen u Commodore USA pricu oni su pokusavali da spoje nespojivo tj. da guraju samo ime Commodore i igraju na nostalgiju ljudi, a u stvari to su bili racunari bazirani na Intelovim procesorima, isto je radila i Amiga inc koliko se sjecam.
Ako vec gledamo istorijski onda mozemo spomenuti C64DTV i njegov uspjeh koji ni do dan danas nije zanemariv.
E sad opet dolazimo do cijene koja koliko vidim da je kljucna u cijeloj prici. Mislim da sam u ovom radu sa strancima naucio kako sve funkcionise tj. objasnili su mi u nekoliko jednostavnih koraka uvijek govoreci kako sam ja jedini u timu koji ne razumije kako tece razvoj nekog projekta.
1. Ako dajes dzabe kartice onda ih nece cijeniti korisnik koji ih dobije.
2. Ako naplatis vise obezbijedices novac za naredni projekat.
3. Ako stedis na komponentama da bi postigao bolju cijenu propasces.

Opet sto se tice cijene posto vidim da je to kljucna tema. Sa ovim je ostavljam prostor za druge. Phase 5 ako se desi ce se pozicionirati na cijeni oko 1200Eur, ACA na 150-200Eur, memorijska prosirenja oko 40-80Eur, cime se vampire postavlja u srednju kategoriju po cijeni. Spustanje cijene nije dobro iz mnogo razloga jer se onda unistavaju drugi developeri i to mi je takodje objasnjeno od strane ljudi u timu. Postoji jos dosta drugih koji se sad pokrecu i kontaktirali su me. Ja sam sa svoje strane obecao da cu da poguram i njih. Zasto ja ne bi po cijeni proizvodnje ustupio konektore za A1200 da neko pravi memorijska prosirenja i slicno ili cak neki akcelerator baziran na 68K. Poenta je sljedeca za nase trziste sve je skupo i nas narod je uvijek zelio zaobilaznim putem da dodje do necega, to nam je u krvi bez obzira koliko novca imali i uvijek smo skepticni prema necemu sto se desava kod nas. Retro prica je odavno postala skupa igracka i to dobro znaju svi koji su u njoj. Ako nasem covjeku kazes e dacu ti konektor za A1200 da razvijas svoj projekat, mene je kostao 27USD dacu ti ga po toj cijeni, znate sta slijedi...
 
Poslednja izmena:
Praviti igre za stari original stock hardware je jedno a raditi kompletno nov naslov koji je podržan samo Vampirom je nešto sasvim drugo. Ni u ono vreme 90-ih game dev. timovi nisu podržavali preterano A1200/CD32 sa exclusive naslovima niti su koristili pun potencijal tih mašina tako da ne vidim zašto bi tek danas bilo ko radio kompletno nove igre koje bi se pritom mogle igrati samo putem akceleratora od 350e.
Ja i pored najbolje volje jednostavno ne razumem zašto se toliko protiviš i insistiraš na tome da niko neće raditi igre za Vampira. Ako ljudi budu zainteresovani, praviće, ako ne budu, neće, plain and simple, kao i za bilo koju drugu platformu.
Ponavljam još jednom, čar i draž retro gejminga je igranje na autentičnom hardware-u ... Inače nisam čuo za ZX Spectrum Next jer me ZX kao mašina ni najmanje ne zanima jer je realno oduvek bila teški krš, objektivno-nepristrasno gledano
Yup, skroz objektivno i nepristrasno... S obzirom na to da lično mišljenje nije isto što i činjenica, ne bih se složio sa tobom. Takođe, ne razumem kako ove dve rečenice uopšte mogu da se nađu u istom tekstu. Moje lično mišljenje je da je retro PC teški krš (jedino što bi me interesovalo je originalni XT, sve ostalo su samo neprekidne nadogradnje), ali nemam nameru da ga poturam kao činjenicu, svako ima prava na svoje.
a i čisto sumnjam da se radi o nekom ozbiljnijem i skupom hardware-u kao i da bilo ko kupuje te igre u hiljadama primeraka.
175 funti u punoj varijanti, dosad prodato oko 2000 primeraka. Možda da se prvo informišeš pre nego napišeš ovako nešto?
 
Opet sto se tice cijene posto vidim da je to kljucna tema... Poenta je sljedeca za nase trziste sve je skupo i nas narod je uvijek zelio zaobilaznim putem da dodje do necega, to nam je u krvi bez obzira koliko novca imali i uvijek smo skepticni prema necemu sto se desava kod nas. Retro prica je odavno postala skupa igracka i to dobro znaju svi koji su u njoj.
Pa kako i ne bi cena bila presudni faktor, kada se pogledaju plate kod nas i napolju... A što se retro priče tiče, cene kod nas poslednjih par godina ubrzano sustižu cene napolju, a nekad i prestižu. Što nas opet vraća na emulaciju, bar za one mašine za koje se nema sredstava. Meni je drago da postoje opcije. Što mogu, isprobavam na pravom hardveru, što ne mogu, na emulatoru. A emulator je solucija i kada nemam vremena da otpakujem spravu, a baš hoću nešto da pogledam ili probam. Ako jednom budem imao viška novca, verovatno ću nabaviti i Vampira, a ako ne, znam od koga bih mogao uzajmiti na par nedelja (kada se izigra) :) Mada, s obzirom na backlog koji imam za popravke, proći će još dosta vremena dok izigram i isprobam druge stvari, nema se vremena za sve...
 
Cena jeste problem i ne bih rekao da je samo nama prepreka već i stranci koji imaju kintu nisu voljni tek tako da je daju za nešto od čega i nemaju preterano koristi, nisu oni ni malo laki na parama kako se to predstavlja. Videh šta razni ljudi pričaju po Youtube-u, tu se najbolje može videti ko šta misli. Vampire je stvar više namenjena hardcore entuzijastima kao što rekoh ranije a takvi uglavnom ne žale pare. Vampire sam po sebi nema taj "consumer" status, nije radjen za široke mase, u startu mu se možda tako nije pristupilo ali on to trenutno jeste tj. postao je vremenom stvar za odabrane. U takvom okruženju i sa svojim development pristupom kakav jeste teško da se može pucati na visoke domete, nije mi iskreno jasno na čemu vi u Apollo-u bazirate toliki entuzijazam ali ajde da ostavimo vremenu da kaže svoje pa ćemo kroz koju godinu sabirati utiske.
 
Kad bi ja sad poceo da pricam o brojevima prodatih kartica mozda bi ti bilo jasno ali opet bi se prica svela na to prodao je toliko puta toliko zaradio je toliko...
@ripkid ja mogu da ti posaljem PCB pa sastavljaj sam ako znas.(sad ce se javiti jos neko da kaze da hoce isto ali ovo sam vec radio i slao PCB i nije proslo jos ni jedna nije sastavljena) imam kod sebe mozda jedan, dva PCB ostali su u fabrici pa ako hoces poslacu ti. Ovo je samo za tebe posto vidim da ti je sve koliko toliko ok samo te cijena zeza :)

Entuzijazam u timu nije toliki zbog vampire kartice, ne kontas, apollo-core je vec bio na testiranju u IBM, core kad se zavrsi ce biti prodat za milione, tu je poenta. Ako takav core zazivi jos negdje, a hoce, povuce citavu retro zajednicu sa sobom. Pazi ljudi u timu sjede sa predstavnicima Altere, Intela i Huawei-a ko kad bi mi sad otisli na kafu. Kad su sad nabavljali cipove za V4 nisu isli u radnju da ih kupe.
 
@zzarko

Zašto se protivim ? Pa ja ne znam ko je lud da razvija novu igru od nule za retro platformu koja pored posedovanja original hardware-a zahteva i dodatni upgrade od 350e. Taj Spectrum što spominješ i tih 175 funti su skoro pa polovina vrednosti jednog Vampira, da zanemarimo game dev. za Spectrum koji je jednostavniji. Što se tiče same mašine ja znam da ovde ima masa Spectrum fanboy-eva ali budimo realni, mašina ima svoju draž ali je oduvek bila krš u audio-vizuelnom smislu kao što su to Atari 2600, Magnavox ili Pong. Ni jedan C64 nije bog zna kako naprednija mašina ali je svakako bolja. Za mene lično 8-bit gejming počinje i završava se sa NES-om, Sega Master System-om i Arkadama ali nemojmo se lagati i predstavljati nešto kao kvalitetno i igrati na kartu nostalgije, činjenice su činjenice krastavac.
 
@majsta

Hvala na ponudi ali meni Vampire lično ne treba, da mi treba i da sam zagrižen za njim platio bi punu cenu te podržao tebe i ceo tim. Cena je takva kakva je, kome se svidja neka kupuje, ja ne odvraćam nikoga od kupovine samo iznosim mišljenje. To sve što si rekao u vezi sa IBM i drugima lepo zvuči no to je nešto od čega prvenstveno vi lično imate koristi što je ok. Videćemo šta i kako za koju godinu, ispratiću šta se dešava.
 
činjenice su činjenice krastavac.
Ja bih samo da opet ponovim da lično mišljenje nije isto što i činjenica. Ako to ne možeš da razumeš, onda ne znam kako drugačije da ti objasnim... Za mene, 8-bit gejming su 8-bitni računari, konzole mi uopšte nisu interesantne (pogotovu nintendo i sega, pong mi je još i zanimljiv), ali to ne znači da ću tvrditi kako je činjenica da 8-bitne konzole nisu nizašta samo zato što mene ne interesuju preterano i što ih ne smatram niti bitnim niti superiornim u odnosu na 8-bitne računare.

P.S. Odnedavno imam i NES i volim da se ponekad igram i na njemu :)
 
Apollo core budućnost...

...Entuzijazam u timu nije toliki zbog vampire kartice, ne kontas, apollo-core je vec bio na testiranju u IBM, core kad se zavrsi ce biti prodat za milione, tu je poenta. Ako takav core zazivi jos negdje, a hoce, povuce citavu retro zajednicu sa sobom. Pazi ljudi u timu sjede sa predstavnicima Altere, Intela i Huawei-a ko kad bi mi sad otisli na kafu. Kad su sad nabavljali cipove za V4 nisu isli u radnju da ih kupe.
Ovo je lepo čuti. Ogromne pare su u postojećim 68k projektima. IBM-u se sigurno isplati podržati non-mainstream cpu arhitekturu. Još ako se masovno proizvedeni procesori pokažu bolji u bilo kom pogledu, eto baze za novu amigu :)

A što se tiče proizvodnje igara za "potpuno novu platformu", dobar primer je Pico8 virtuelna konzola. Hiljade igara su napravljene u nenormalno kratkom roku. Ne vidim razlog da se nešto slično ne desi sa nekom novom Amigom za koju godinu.

Majsta, držimo ti palčeve :)
 
Ne mogu puno o detaljima al Bitcoin je tata :) Trenutno izradjeno 1000 komada, u timu postignut dogovor za V1200 poslije vise danja vijecanja, ide se na 2 kartice, low i high level. Dve ipo godine sam trazio konektore poslao oko 1000 mail-ova i na kraju shvatio da sam moram da radim kalupe. Prica je veoma interesantna al nije jos vrijeme da se objavljuje.
 
Objavi bre Majsta, makar ovde. :)
Ne verujem da bi bilo ko odavde (pogotovo ako napomeneš) širio po stranim forumima bilo koju tajnu koju ovde objaviš.
A njih... ako ih ne mrzi... neka uče srpski, pa neka čitaju... ja sam siguran da odavde niko neće dati bilo kome povoda, da makar sa google translate, pogleda ovaj podforum.
 
Ne mogu puno o detaljima al Bitcoin je tata :) Trenutno izradjeno 1000 komada, u timu postignut dogovor za V1200 poslije vise danja vijecanja, ide se na 2 kartice, low i high level. Dve ipo godine sam trazio konektore poslao oko 1000 mail-ova i na kraju shvatio da sam moram da radim kalupe. Prica je veoma interesantna al nije jos vrijeme da se objavljuje.
Hvala !
Dovoljna je to informacija. Na kraju krajeva nisu ni ti kalupi milionske svote. Samo se nama čini puno para kad neko kaže da trebaju hiljade evra za neku stvarčicu.
Niko se ne buni kad neko kupi auto za 10.000 eur, pa ga onda slupa posle godinu dana, a kad treba napraviti 1000 konektora onda im je to puno. A napolju je to nekoliko mesečnih plata.
 
Poz, ma ima puno novina ali nisam imao vremena da pisem. Nekoliko projekata sam pokrenuo u medjuvremenu, tj. nekoliko modela akceleratora. Rezultati su za sada dobri. Mada ima velikih problema sa Cyclone V i mislim da se to nece ni rijesiti bas brzo, ako se ikad i rijesi.
 
Koji su to inace problemi?
 
Pa Cyclone V ima drugaciju unutrasnju strukturu nego C3 i C5. Cak smo imali direktnu komunikaciju sa Intelovim razvojnim timom i ni njima nije bilo jasno sto ne moze da radi. Problem je sto prilikom kompajliranja koda sve se desava random, dakle jedan te isti kod nekad ce da radi, a nekad ne. Mislim da je problem u tome sto Cyclone V ima bug koji se oslikava u pogresnim tajminzima, o ovome je neko vec pisao na netu. Dakle, jedno se vidi nakon kompajliranja kao rezultat, a u praksi je drugacije. Takodje, u C3 se koristi ALTPLL megafunkcija, a u C5 ALTERAPLL koja je potpuko drugacija po pitanju izlaznih brojaca i frakcionalnog PLL-a. Ono sto je najinteresantnije je to sto se Intel vratio na scenu sa Cyclone 10 koji je po strukturi veoma slican C3/C4, a to moze samo da bude dokaz da je neka gadna greska u C5 cim nisu nastavili tu seriju. Mislim da C5 nikako nije buducnost po pitanju ovog projekta. I niko nema pojma zasto i sta je problem.
 
Evo, izbacili GOLD3 core ALPHA.
Koliko shvatam (a malo shvatam :) ), između ostalog, testira se AGA na vampire karticama, da radi na starijim mašinama, što je samo po sebi izuzetno. :)

Povela se žučna rasprava na EAB forumu, ovde:
http://eab.abime.net/showthread.php?p=1271711#post1271711

Puno,puno hejtera... al' šta ćeš.. nekome je jedina satisfakcija u životu da diskredituje tuđe stvari.
 
Pa da, ima uvijek onih koji su protiv. Ali u stvari mislim da kako su godinama bili razocarani u neka obecanja da su zaglavili u tome. Ovde je sad prvi put da se mozda, napominjem mozda, kreira koncept koji ce biti osnovna platforma za buducnost Amige. U tome svemu kako je scena podijeljena po raznim razlozima i vise nikome nije ni jasno koji je put kojim treba da se ide. Pri tome tu ima jako puno cudnih ljudi. Skoro sam dobio mail koji ti treba pola sata da procitas u kome pise da sam ja sklopio ugovor, al pazi ugovor, sa microsoftom da unistim amigu. Koliko to daleko moze da ide. Frka je bila i oko ovoga GOLD 3 Alpha, i i dalje ljudi ne mogu da procitaju i da shvate da je to Alpha izdanje, sto nesto ne radi ili ne radi potpuno nije ni bitno zato se valjda i zove Alpha. Ja sam sa moje strane zavrsio jos 2 modela kartica, u pripremi su jos 2. Mislim, ide to sve dobro ali pritisak je veliki. Najgore sto ja tim sto pljuju kazem ok, pa nemoj da ucestvujes u ovom projektu, imas masu drugih, pokreni svoj na kraju krajeva. Al mislim da su oni vise uzbudjeni oko ovoga svega i da se mozda boje da ce na kraju ostati sve samo na obecanju. Ali nece, pa valjda smo do sad dokazali da je koncept moguc i da se uspjesno dalje razvija. Idemo mi lagano ka A1200...
 
...Ovde je sad prvi put da se mozda, napominjem mozda, kreira koncept koji ce biti osnovna platforma za buducnost Amige. ... Ali nece, pa valjda smo do sad dokazali da je koncept moguc i da se uspjesno dalje razvija. Idemo mi lagano ka A1200...
Samo napred, mi čekamo strpljivo :)
 
Nazad
Vrh Dno