Šta je novo?

Biostar A690G-M2 - Koji procesor moze za upgrade

keza

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2005
Poruke
424
Poena
345
Ploča je već dosta zastarela, ali radi posao odlično (Windows 7 i programiranje u Visual FoxPro 9). :)

Da li ima neko predlog, koji procesor eventualno da ugradim, a da procesor sada ima da se kupi u radnjama, i da ploča i dalje radi stabilno, ali brže?

Pogledao sam na njihovom sajtu
http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/content.php?S_ID=291
i ploča podržava sledeće procesore:


AMD Athlon™ X2 Dual-Core Processor
AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor
AMD Athlon™ 64 FX Processor
AMD Athlon™ 64 Processor
AMD Sempron™ Processor

Trenutno je na ploči:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+

Hvala unapred.
 
Pa nemas neki izbor, najjace sto mozes da stavis je Athon X2 6400+ ali pitanje je koliko ti se to isplati bas. Bolje overklokuj tvoj i vidi koliko mozes da izvuces, 2.5-2.6ghz ces sigurno izvuci. Procesori koji idu na tu plocu odavno vise nemaju da se kupe po radnjama, tako da ces morati neki po oglasima da juris.
 
Pa nemas neki izbor, najjace sto mozes da stavis je Athon X2 6400+ ali pitanje je koliko ti se to isplati bas. Bolje overklokuj tvoj i vidi koliko mozes da izvuces, 2.5-2.6ghz ces sigurno izvuci. Procesori koji idu na tu plocu odavno vise nemaju da se kupe po radnjama, tako da ces morati neki po oglasima da juris.

To sam i pretpostavljao. A zbog "slogana" na kraju tvoje poruke necu da overklokujem.
Izgleda da je ipak najpametnije ostaviti ovako kako jeste, jer stvarno radi ok, a uzeti drugu plocu i procesor.
 
Slobodno ga overklokuj,ja ga i dan danas koristim i drzim ga na 2.75 GHz i stabilan je,ne greje se...zahvaljujuci OC jos uvek odlazem kupovinu novije MB i CPU jer jos uvek fino moze da isprati igre,al morace se,ovi su vec matori...
 
Nazad
Vrh Dno