Šta je novo?

Toshiba Tablet

AtiRage

Čuven
Učlanjen(a)
18.12.2002
Poruke
469
Poena
620
Jos uvek nisu smislili "catchy" naziv za svoj tablet, ali su zato napravili lep teaser flash-site. Na sajtu vas ceka kratak video, glavne osobine tableta i mogucnost da ga vidite sa svih strana...

http://www.thetoshibatablet.com/

Specifikacije:
- 10.1" ekran (1280*800px)
- Tegra 2 dual-core procesor
- Android 3.0 Honeycomb OS
- 2MPix kamera spreda, 5Mpix kamera pozadi
- HDMI out
- jedan USB 2.0 port (hvale ga kao gadget friendly.. sta god im to znacilo)
- MicroUSB port
- Headphone and microphone jacks
- Stereo zvucnici
- Docking port
- SD card slot
- otp. 1.5cm debljina
- rubberised back (mogucnost menjanja, 5 boja)

I ima 4 dugmica spreda.. sto mi je malo cudno, posto koliko sam video iz dosadasnjih Honeycomb videa, on koristi donji deo ekrana za 3 glavna dugmica (back, home, menu) i desnu stranu za razna obavestenja (notification area).

Ocekujte ga na prolece.
 
A izgleda lepo i sve je super, ali imam neki osećaj da će i njemu da prilepe neku cenu od tričavih 800 i više evra, pa će obični smrtnici moći opet samo da plaču i da se raduju kinezima...
 
Bah nema placljivog smajlija na forumu.. :S:

Imali su prosle godine debakl sa Folio 100 tabletom. Kostao je oko (ispod) 500evra.

Valjda su se od tad opametili :)
 
Lepo to izgleda samo će da starom "dobrom" Toshiba običaju cena da bude dvostruko veća od realne vrednosti
 
Lepo to izgleda samo će da starom "dobrom" Toshiba običaju cena da bude dvostruko veća od realne vrednosti

Nije bash tako, ima Toshiba i te kako jeftinih (a dobrih) uredjaja...

Ovo bi trebalo da kosta kao Folio 100, sto je bilo oko 500 evra (ispod 475€ u hrvatskoj).

@scheilinkin: jel si mozda imao prilike da ga licno probas ili si video neki (domaci) review?
Gde ima da se kupi??
 
čitao na engadgetu, zato što niko nije ni hteo da ga pazari zbog onih problema koje je imao. a i ovi što su ga kupili vratili su ga nazad.
u španiji je neko testirao i kaže da je sad sve kako treba (engadget.es)

u Metrou sam ga video za 44000 što je oko 420€ ako se ne varam
 
ljudi, sve sto ima tegru, bice minimum 30% skuplje od neceg sa ARM11 bez obzira na clock. tako da mu ovo dodje u rangu sa galaksijem i sa iPad-om.
 
@scheilinkin

Govoriš o ovoj Toshibi da je ima u Metrou?

I jel bilo pitanja u stilu a jel´ može sa ovim da se telefonira, ako ne može hebeš ti takav telefon:d
 
govorim o jedinom toshiba tabletu koji postoji, ne znam o kojem drugom njihovom bih mogao. Dual 1GHz i Tegra 2 u paketu sa 512MB za 44k
 
@scheilinkin

Govoriš o ovoj Toshibi da je ima u Metrou?

I jel bilo pitanja u stilu a jel´ može sa ovim da se telefonira, ako ne može hebeš ti takav telefon:d

Gospodin scheilinkin prica o Foliu 100, o njihovom prethodnom Android tabletu koji se pojavio jesenas i nije se bas proslavio.
Jeste bio apdejtovan, ali pored softverskih problema video sam negativne kritike i na sam kvalitet uredjaja (jeftina plastika) i na lose uglevo vidljivosti ekrana itd. itd.

Gorepomenuti tablet (jos uvek neimenovani) ce biti prava stvar tj. u svakom slucaju bolja stvar, a vreme ce nam vec reci koliko bolja..
Pojavice se na prolece - znaci mart ili april najverovatnije.
 
kao i gore što sam napisao, mislio sam na jedini postojeći toshiba tablet. ovaj noname je i dalje nepostojeći
 
cena mu je 46 500 rds i d ane bude zabune reč je o staroj verziji dakle ne onom kojom je poceo ovaj topic
 
nova verzija u metro katlogu po slicnoj ceni?
 
Sta je na kraju bilo od ovoga ?

Sent from my Vip Droid using Tapatalk
 
Folia 100 u metrou kosta ~30000, 29940 sa pdv-om.. Stigao mi je katalog i ima ga po toj ceni, a sad da li ih ima na lageru ko ce znati..

Ako bude cena oko 450$ bice HIT definitivno.. 5.0MP nazad (nije tab za to al ajde) i mnogo bitnije 2.0 MP napred, ANDROID 3.0 itd.. bice mnooogo bolja kupovina od 10s definitivno, jedino se ceka transformers da vidimo da li ce nas iznenaditi sa cenom.. PRIJATNO ili ce nas SOKIRATI... :D :d
 
Svakako da se ovako nesto moglo ocekivati, nisu ni oni mogli da ostanu marginalci. Ipak je Toshiba veliki proizvodjac.
 
Nazad
Vrh Dno