Šta je novo?

BeotelNet

^ +1
I mene interesuje koji je to paket?

Sto se Veratovih mejl adresa tice a neko je ranije pitao, ja sam obicnim zvanjem kol-centra i prepiskom, resio to. Imam 3 Veratove mejl adrese i sve su mi ih vezali na jedan Beotel aDSL nalog. Mislim da je jedna cak na moj zahtev ukinuta prosle godine.
Vrlo korektni i uvek izadju u susret.
Samo bez nerealnih zahteva.
 
I mene zanima koji je to paket jer i ja sam kod beotela?
 
Vec nekoliko meseci koristim beotel adsl 5 mbit paket i sve super islo do juce,ping mi dupliran kako u speedtest (od 12ms na 35ms) tako i u igrama,u modemu pisalo za data rate 5 mbit a sad pise 10 mbit,snr margin downstream-a opao za 10db.
Zvao sam tehnicku podrsku i oni kao ne znaju do cega je i sve do 40ms dobar ping,jedino na sta su pristali je da mi zamene modem koji ce stici sutra,inace ovaj problem sam imao i ranije kod mts-a nakon pola godine koriscenja,zasto se ovo desava i do cega je?

adsl.PNG



beotel.PNG
 
Poslednja izmena:
ajd otvori terminal (cmd) i kucaj ping 1.1.1.1 pa daj screenshot?
 
Kao da ti je ADSL linija prebacena na interleaved. Pokusaj da pitas Beotel da zamole Telekom da ti liniju vrate na fast path. Jer parametri su ti svakako odlicni.
 
Kao da ti je ADSL linija prebacena na interleaved. Pokusaj da pitas Beotel da zamole Telekom da ti liniju vrate na fast path. Jer parametri su ti svakako odlicni.
Danas dobio novi modem,ista stvar,zovem pre neki dan javlja se operater i kaze ako nije modem onda ce videti sa telekom,danas se javlja operaterka i pocinje da menja annex parametre i sl da bi se na kraju vratili na isto stanje,ja joj fino objasnjavam da uopste nije do mene ili opreme vec telekom-a koji mi je vezu ocigledno prebacio sa fast na interleaved,kaze ne mogu nista da urade povodu toga...
 
@rammadis
Da li si pod ugovorom sa BeotelNetom?
Ako nisi, predjes lepo kod telekoma, linija bi trebala bez problema da podrzi brzinu 20/4 a prelazak na VDSL i fast profil bi ti dao najmanji moguci ping a da nije optika...
 
mene dobro sluzi beotel net vec vise od 6-7 god... nemam mogucnost prelaska na vece brzine zbg udaljenosti centrale,zato cu ih napustiti najverovatnije posle svih ovih godina...ping dobar za igrice dusu dalo nigde laga
 
To je do parice (instalacija i infrastrukture), na to nijedan provajder ne može da utiče. Osim Telekoma, koji može da sagradi centralu bliže...
 
Vidim da su uveli VDSL kao i moj "maticni" EUnet. Po cenovniku su prihvatljiviji a moze i bez UO sto bi mi odgovaralo. Interesuju me iskustva sa ovim provajderom kada je internet u pitanju?
 
Pazi stvarno. Kako sad to, zar nije bio VDSL rezervisan samo za mts, ne i za podprovajdere?
 
Vidim da su uveli VDSL kao i moj "maticni" EUnet. Po cenovniku su prihvatljiviji a moze i bez UO sto bi mi odgovaralo. Interesuju me iskustva sa ovim provajderom kada je internet u pitanju?
Moja iskustva su pozitivna. Ja sam 2,5 godina kod Beotela a bio sam ranije kod Verat-a i vidim da su sve sto je bilo pozitivno kod Verata samo zadrzali kada su se ove dve firme ujedinile. Ne prave probleme oko MIK-a, ako malo zakasnis sa placanjem ne iskljucuju odmah, kad istekne UO nastavljas da placas isto itd.
 
Zanimljivo da za pravna lica i preduzetnike nude VDSL 50/8 i 100/10Mbps. A telekom nudi 50/4 i 100/4Mbps. I to kod beotela jeftinije bez UO nego kod Telekoma sa UO od 24 meseca.
 
Imam jednu nedoumicu pa ako neko zna ko je trenutno kod beotela kao ja da mi odgovori na pitanje. Naime meni uplata Važi od petog do petog e sad mene zanima šta će biti ako ja na primer sačekam da mi ugase internet pa uplatim na primer 20 u mesecu da li će mi ta uplata važiti do 20 ili do 5 sledećeg meseca? Desilo mi se da sam uplatio 10 nisu mi bili isključili ali posle uplate i dalje piše da mi važi do petog Pa me zanima sada da li će isto važi do petog iako mi ugasi internet? Nadam se da je neko razumeo šta sam hteo da pitam?
 
Isto će važiti do petog, bitan je datum kada je ugovor potpisan.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Pa znači ja ako uplatim četvrtog u mesecu važiće mi samo jedan dan iako nisam koristio internet od kako su me isključili na primer?
 
A šta bi se desilo na primer ako ne bih uplaćivao dva meseca pa uplatim četvrtog u mesecu Šta bi onda bilo?
Nekako mi je nelogično da mi ta uplata traje samo jedan dan jer po nekoj logici Trebalo bi da traje od kada uplatim a ne od ugovora. OK je ako me oni ne isključe a ja uplatim onda bi trebalo da traje do 5 to jest po ugovoru ali ako me već isključe onda bi bi trebalo da mi traje od datuma kada sam uplatio.
 
Ako bi neko bio ljubazan da proveri da li je Beotel uveo blokiranje portova.
Proveravao sam raznim alatkama i kazu mi da su blokirani. A sa time se slaze i uvodjenje mogucnosti placanja fixne ip adrese na njihovom sajtu, koja do skoro nije postojala.
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Ako misliš na CG-NAT to proveriš sam: odeš na konfiguracionu stranicu rutera ( 192.168.1.1 ?) i nađeš gde se vidi koja IP adresa je dodeljena toj WAN konekciji koja je za internet. Ako IP adresa počinje na 100 (dakle 100, ne 109, 105...) onda su ti uvalili CG-NAT i zato su svi portovi blokirani.
 
Ne pocinje na 100. Znaci do mog uredjaja je. Hvala.


naknadni edit: nasao sta je u pitanju. Izvinite ako sam nekoga dezinformisao, jos uvek nema CG-NAT=a.
 
Poslednja izmena:
AKTIVIRALI SU MI Arena Start paket po ceni od 2.390 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze. U mejlu koji mi je poslat,kao i u nasem razgovoru koji je vodjen 14.06. NISU SPOMENULI da brzina interneta ostaje 10 Mb/s.U paketu Arena Start brzina je 20 Mb/s i da ako zelim tu brzinu MORAM DA POTPISEM NOVI UGOVOR.
U mejlu koji sam dobio (NA MOJ ZAHTEV) stoji :
Počev od 24.06.2018. godine ukida se paket koji trenutno koristite kao korisnik bez Ugovorne obaveze,kada će Vam biti aktiviran Arena Start paket po ceni od 2.390 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze,MEDJUTIM sada govorite da to nije tako i da je aktiviran NEKI (?) ADSL Maxi 10 + IPTV Arena Home PAKET.
U razgovoru sa njihovom prodajom NIGDJE I NIKADA nije spomenuto da se MORA POTPISATI novi ugovor da bi se dobila brzina PRAVOG Arena Start paketa.
Ja sam imao ADSL IPTV Maxi 10 paket (koji se gasi : http://www.personalmag.rs/internet/beotelnet-isp-najavljuje-promenu-korisnickih-iptv-paketa/) dobio Bundle ADSL 10 + IPTV Arena paket (KOJI SE TAKODJE GASI),a ne dobijam ARENA START PAKET kako su napisali i objavili.
Za neispunjavanje obaveze vade se na sledece :
Na pocetku mejla stoji :
Počev od 24.06.2018. godine ukida se paket koji trenutno koristite kao korisnik bez Ugovorne obaveze,
kada će Vam biti aktiviran Arena Start paket po ceni od 2.390 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze

a pri dnu mejla stoji sledece :

Ukoliko se do 24.06.2018. godine ne izjasnite u vezi sa nastalom promenom, BeotelNet-ISP d.o.o.
će nastaviti da Vam pruža uslugu pod novim uslovima i nepromenjenom pristupnom brzinom za Vaš broj.
 
Sta je sa beotel ponudom vidim da imaju viasat kanale,tu je cinestar,hrt...
Da li se zatamnjuje hrt,obn na beotelu kad ide program koji nije njihov??
 
Poslednja izmena:
Evo malo pohvala za BeotelNet..
Malo me je telekom kocio jedino za odjavu, ali su momci iz tehnicke iz Beotela odradili svoj deo maksimalno profesionalno.

Potpisao pre par dana studentski paket 15/1 na 10 meseci ugovorne obaveze za 999din sto je definitivno najbolja ADSL ponuda.
Dobio sam pristojan TP Link ADSL ruter za razliku od onih skrnavih kod telekoma, zajedno sa PPPOE podacima, sto sam iskoristio na svom kvalitetnijem ruteru, a ovaj je otisao u Bridge mod.
Takodje imam javnu adresu i nisam pod CG-NAT, kao kod telekoma..

I za kraj brzina neta..
Kod telekoma su mi nudili VDSL paket od 14Mb/s koji se posle ispostavilo da nije moguc, i ostavili me na 10 iako sam odjavio 2 IPTV-a i konekcija bila na 14Mb/s pre toga.. Prosto ih je mrzelo da se cimaju..
Ovde sam dobio 15Mb/s net, po speedtestu nekih 13-13.5, na Fast profilu sa izuzetnom malim pingom.



Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Odlično ako si zadovoljan. Ja iskreno razmišljam o VDSL paketu 50/8 za poslovne korisnike bez UO za kancelariju. Jer za te pare naći takav poslovni internet mislim da nema nigde. Telekom za VDSL zahteva UO za poslovne korisnike, i jpš daju upload samo 4Mbps.
 
Ima li Beotelov VDSL CG NAT?
Dakle - VDSL, za ADSL znam da nema još uvek.
 
Ne bi trebalo, pretpostavljam da imaju dovoljno adresa (jos).
 
Od danas novi xDSL paketi kod Beotela:

Imaju cene za 36,24,12 meseci kao i bez UO
Do 20/1 - od 1290din (ADSL /Wifi)
Do 30/4 - od 1490din (VDSL) - zanimljivo je da je paket 30Mbps a ne 20Mbps kao kod telekoma
Do 50/8 - od 1590din (VDSL)
Do 100/10 - od 2090din (VDSL)
 
Nazad
Vrh Dno