»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 26 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 376

Tema: BeotelNet

Member Avatar korisnika RazbojNick
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        5.569
        Al je cena 1990 tada. Smanjili su cene bukvalno juče ili prekjuče, jer sam gledao u utorak i bile su više. I to boga pitaj koliko dugo će da ih drže na ovom nivou.

Evo ga i Telekom sa sličnom promocijom http://www.open.telekom.rs/home/News...mp=8&cid=56490
        Imagine what you'll know tomorrow

Member Avatar korisnika Wakizashi
        Na forumu od
        Aug 2001
        Poruka
        778
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500K @ 4.3 GHz, CM Hyper 212 Plus dual fan
        • MoBo: Gigabyte P67A-UD4-B3
        • RAM: Patriot Viper Xtreme Division 2 2133mhz DDR3 (2x4GB)
        • VGA: MSI GTX 770 TF 4GB
        • MON: Dell U2412M, Samsung Syncmaster 204B
        • HDD: Samsung 840 SSD 120GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Blue 750GB, WD Caviar Green 1TB
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-215D
        • Case: Recom Powerstation EVO, SILVERSTONE Strider Plus ST85F-P 850W
        • INET: DSL
      4. Ja sam na Beotelu stotinama ljeta (ADSL je u pitanju)... I kad god nekome to kažem pitaju me "Oni još postoje?"
        Ne skidam nešto nenormalno i igram uglavnom SWTOR gde mi je na The Progenitoru ping uglavnom od 40-90ms. Ono što mi užasno ide na nerve je to što si oduvek tamo morao da se tučeš sa podrškom kada god odluče da šejpuju nešto. Jedno vreme je bilo nenormalno šejpovanje RapidShare koji sam tada imao plaćen, odnosno "koliko možeš da povučeš" i na 4mbit linku mi je skidao redovno po 200kb/sec. Kada sam zvao tipa i pitao ga kakva je politika oko šejpovanja saobraćaja konkretno sa RapidShare reče mi "uh, vidi... ne mogu da ti dam tu informaciju, javi se prodaji". Pa dobro reko, da li da nastavljam da plaćam RS pretplatu ili ne. Kaže, "pa rekoh ti, ne mogu da ti dam tu informaciju, ali nisam siguran da će ti se isplatiti". Problem je što niko ne može da mi kaže pouzdano ko od ovih operatera je iole ozbiljan u smislu "platio sam 5, 6, 10, 100 mbit i hoću da mi to bude zagarantovana brzina bez da mi je krešeš kod nekih servisa". Da stvar bude crnja, nemam ugovornu obavezu, niti planiram ikada da je imam, ne kod njih nego kod bilo koga, samo je pitanje gde otići a da se ne ispostavi kasnije da je bilo "s konja - na magarca"

Member
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        883
        Nemas ugovor, ali ne zelis da odes kod drugog? Pa ti si sam sebi napravio najcvrscu ugovornu obavezu...
        Sta je problem potpisati nesto na godinu dana, eto i sam kazes da si bio na Beotelu-u toliko godina, gde god da odes verovatno ce biti bolje.
        Beotel je sada isto sto i Verat. Verat nikada nije imao nikakvo sejpovanje, mozda ni Beotel nece vise. Sto se cene tice, do 10MB/s sve je manje vise isto, za brze je ubedljivo Telekom najpovoljniji (pricam samo o ADSL-u).

Na forumu od
        Aug 2001
        Poruka
        778
      7. Moja mašina
        • HDD: Samsung 840 SSD 120GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Blue 750GB, WD Caviar Green 1TB
      8. Citat Citiram korisnika: lab310 Pogledaj poruku
        Nemas ugovor, ali ne zelis da odes kod drugog? Pa ti si sam sebi napravio najcvrscu ugovornu obavezu...
        Sta je problem potpisati nesto na godinu dana, eto i sam kazes da si bio na Beotelu-u toliko godina, gde god da odes verovatno ce biti bolje.
        Beotel je sada isto sto i Verat. Verat nikada nije imao nikakvo sejpovanje, mozda ni Beotel nece vise. Sto se cene tice, do 10MB/s sve je manje vise isto, za brze je ubedljivo Telekom najpovoljniji (pricam samo o ADSL-u).
        Ko kaže da neću da odem kod drugog? Neću potpisati nikada nikome ništa što me vezuje na više od 6 meseci, jer ne želim da 2 godine provedem na tehničkoj podršci koja će mi davati *****ske savete "hajde da testiramo vašu tvrdnju da vam je spor internet... idite na stranicu beotel.net/download, kliknite nešto da se skida i recite mi kojom brzinom se to skida". Jel to tehnička podrška i adekvatno testiranje brzine?
        Koliko vidim na Telekomu za cenu koju sada plaćam Beotelu bez ugovorne obaveze moram da potpišem ugovor na 24 meseca. Meni to nije normalno i ne želim da pređem kod njih jer ako se desi da bude ****** neko posle 3 meseca moram da grizem muda posle još godinu i po dana do isteka ugovora.

Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        5.569
        Citat Citiram korisnika: lab310 Pogledaj poruku
        Ja znam za 6 provajdera ADSL u Beogradu od kojih bi koristio 3 (Beotel/Verat je je jedan od tih). Izbor je veoma sužen gašenjem solidnog broja provajdera tokom poslednjih godina, a naročito udruživanjem pomenuta dva.
        Citat Citiram korisnika: Wakizashi Pogledaj poruku
        Koliko vidim na Telekomu za cenu koju sada plaćam Beotelu bez ugovorne obaveze moram da potpišem ugovor na 24 meseca.
        Kojom računicom je Beotel jevtiniji? 21 x 1549 +3 = 32532 din Telekom, 24 x 1490 = 35760 din Beotel/Verat.
        Menjao RazbojNick : 21.03.2014. u 13:05

Na forumu od
        Aug 2001
        Poruka
        778
      11. Moja mašina
      12. Citat Citiram korisnika: RazbojNick Pogledaj poruku
        Ja znam za 6 provajdera ADSL u Beogradu od kojih bi koristio 3 (Beotel/Verat je je jedan od tih). Izbor je veoma sužen gašenjem solidnog broja provajdera tokom poslednjih godina, a naročito udruživanjem pomenuta dva.

Kojom računicom je Beotel jevtiniji? 21 x 1549 +3 = 32532 din Telekom, 24 x 1490 = 35760 din Beotel/Verat.
        Računicom da na Beotelu mogu sutra da odem i kažem "ćao zdrao", dok prelaskom na Telekom bi morao da čekam 24 meseca do isteka obaveznog ugovora da bi dobio tu cenu... Pogotovo što Beotel na konto decenije provedene kod njih plaćam jevtinije (1,190.05 doduše 4mb) nego to što si naveo...
        Loše formulisana rečenica sa moje strane priznajem.
        Menjao Wakizashi : 21.03.2014. u 13:09

Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        5.569
        U pravu si, nisam koncentrisan. Elem, kao što gore napisah, korekciju cena su uradili juče ili prekjuče i ostali provajderi nemaju tako brzo spremne kontraponude. Nije zavrat da se odmah potpiše ugovor, može da se sačeka do kraja meseca...
        Menjao RazbojNick : 21.03.2014. u 13:12

Na forumu od
        Aug 2001
        Poruka
        778
      15. Moja mašina
      16. Pa to, sećam se da je beotel jedno vreme kuburio sa tim akcijama... Akcija traje do 31.11. - Akcija produžena do 31.12 - Akcija produžena do 31.03 sledeće godine... Mislim sve to lepo, ali nekako mi je je to na 24meseca (ne znam koliko je sada kod njih) previše obavezujuće s obzirom na to koliko je sve podložno promenama... Kapiram, nismo u "Šveckoj", ali ono... voleo bi, hladno al standard

Member Avatar korisnika Paja
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        869
      18. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 2200g
        • MoBo: Asus Prime B350M-a
        • RAM: 8GB DDR4
        • VGA: AMD Vega 8 int.
        • MON: LG 27MP37VQ-B
        • HDD: Kingston V300 + Seagate ST1000DM003
        • OPT: -
        • Case: CM Silncio 352 & LC 600W
        • SND: Real HiFi
        • LAP: Dell Latitude E7240
        • TV: LG 32LB5400
      19. Meni ugovor ističe krajem meseca, izgleda da ipak neću morati da menjam beotel

Member
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        739
        Citat Citiram korisnika: RazbojNick Pogledaj poruku
        Lepo piše da ima ugovorna obaveza. 12 meseci bez rutera, 24 sa ruterom. Ja se više ne obavezujem kod njih. Kako ih je kupio Verat, ne rade dobro. Imali su probleme i samostalno, ali ne skoro po ceo mesec. Wifi+ADSL ruter ima već za 20-25 evra i tvoj je.
        Kiparski investicioni fond, vlasnik Verat-a, kupio je beotel. Nazalost, beotelu je dat primat, odnosno vodjstvo.

Jedini potencijalni problem mogao bi biti ovo:
        Citat Citiram korisnika: Wakizashi Pogledaj poruku
        ... Ono što mi užasno ide na nerve je to što si oduvek tamo morao da se tučeš sa podrškom kada god odluče da šejpuju nešto. Jedno vreme je bilo nenormalno šejpovanje ...
        odnosno koriscenjenje Cisco SCE, ono sto beotel nikad nije priznao da poseduje i upotrebljava. Nemam utisak da beotel ogranicava saobracaj. Valjda se beotel dozvao pameti i nece vise uopste ogranicavati saobracaj bilo koje vrste, narocito pri ovakvoj konkurenciji.

Verat koristim dosta dugo, i nisam imao problema skoro uopste. Kako je Verat=beotel, moji utisci u vezi beotela su dobri, za sada. Novim ugovorom dobih pristup beotelovim IP opsezima, na kojima su trenutno bolja rutovanja u odnosu na Verat. Nazalost, Verat ima samo 1 IP opseg, i to je bila i ostala jedina mana Verata za mene.

Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        5.569
        U vreme pre nekoliko godina kada sam, takodje, imao RS nalog i dovlačio kao pušten sa lanca, nisam imao problema sa protokom (čitaj: jednom u 6 meseci, ako i toliko). Sada i poslednjih par godina pravim uočljivo manji prosečni promet na mesečnom nivou. Ne znam za ograničavanje, mislim da ga nisam iskusio. Ono špto jesam su izgubljeni paketi i/ili čak potpuno prestajanje protoka kroz, formalno, uspostavljenu vezu. Uvek dam par dana fore (kako ne bih skakao na prvu loptu) i probam šta mogu sa svoje strane da proverim, ali onda je uglavnom preganjanje sa tehničkom podrškom. Uvek je najpre "problem" do mene (loše instalacije, oprema, računar, virus,...), da bi se ispostavilo da nikad nije.

Member Avatar korisnika kefalo81
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        1.583
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom x3 720,hladi ga LC Power CC95
        • MoBo: M5A78L-M LE/ USB3 i ESC H61
        • RAM: 2x 4GB DDR3 Crucial ,
        • VGA: integrusa HD3000 i intel integruša
        • MON: BENQ fp202wa 20" i BENQ 19" wide
        • HDD: Sandisk 256GB, seagate 500gb sata3, i 1Tb hitach, 2Tb Toshiba
        • OPT: LG
        • Case: MOdovani frontier+lc power420w i cooler master elite360+LC power 420w
        • SND: Asus xonar DX; Advance Accoustic MCD MK2, Sennehiser HD540, Philips 6630
        • LAP: macbook air late 2015 i iMac late 2015
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Marantz CD5001,fostex fulrange zvučnici, Marantz PM52 pojačalo, AKG K702, Grado SR80,
      24. Mora da se zaključi ugovor, 2 godine sa ruterom, 1 godina bez.
        Baš su bezobrazni, na stranici im nigdje ne piše ovo oko ugovorne obaveze.

Member
        Na forumu od
        Jun 2012
        Poruka
        217
      26. Moja mašina
        • CPU: i5 3570K
        • MoBo: Z77
        • RAM: 2x4GB
        • VGA: 1060 3GB
        • MON: 23"
        • HDD: 860 EVO 1TB
        • Case: FD Core 3000, CM V650
      27. samo da kazem da lazu sto se tice brzine, meni je maksimalna brzina 8.5mbps, a kad skidam 1mb ravno, a trebalo bi 10mbps i 1.2-1.3 da skida, oni su rekli da je to maksimalno posto su ti neki adsl kablovi zastareli i da se gubi 10-20% brzine, a moj drug ima sbb isto adsl placa 10 dobija 10, ajde i da im poverujem pa sto onda ne pustaju 12mb pa da imam 10 nego pustaju 10 i imam 8.5 lazovi mrtvi

Member Avatar korisnika Nes*
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        810
      29. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600
        • MoBo: BIOSTAR B450MHC
        • RAM: 16gb
        • VGA: MSI RX 570 4gb OC
        • MON: BenQ VW2245Z
        • HDD: kingston 120gb uv400+wd 500gb aaks
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-115D ATA
        • Case: Cooler Master Elite 332+500W Chieftec GPA-500S8, bulk iArena series
        • SND: Microlab M-900 2.1 40w
      30. ^ promeni u speedtestu u settingsu Speed Measurement na kilobytes

Member Avatar korisnika ironmanbg
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        4.773
      32. Moja mašina
        • CPU: Intel E6300 Wolfdale
        • MoBo: Gigabyte G41-ES2L
        • RAM: 2x2 GB Kingston HyperX 1066@800MHz
        • VGA: Gainward GT220/512/DDR2
        • MON: BENQ G2420HD DVI
        • HDD: SSD CrucialMX100 128GB+ WD2003FZEX + Samsung HD204UI+ 1.5TB Samsung F3 Ecogreen Rack
        • OPT: Nec 5240S
        • Case: Lian Li PC-7FN Powered by Corsair CX400W
        • SND: ALC888b / Microlab A-6201
        • LAP: T440S
        • TV: Samsung LE32C530
        • Ostalo: LeadtekPVR3000 / Logitech K300&B100 / PrestigioPWC2 / LC-PRO-35, LeEco X820, Fuji S5600
      33. Ma ja mislim da je to do kablova i infrastrukture i da kod nas ADSL i ne može da izvuče više, nekih 6mb je optimalno, nikad ne bih uzeo 10, kao 10, a dobijem 7-8 i sl.

Strana 9 od 26 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •