Šta je novo?

BeotelNet

Može li neko napisati model setboxa za IPTV ili optiku, šta već ko ima? Mislim se preći kod njih sa Telekoma, po isteku UO.
 
Uzeo sam adsl Internet kod beotela 22.02.2018,tj tada sam potpisao. Rekli su mi da će mi pustiti internet u roku od 5 do 15 radnih dana. Mene zanima koliko se obično čeka u praksi da puste internet i da li možda ima neke razlike da li ću možda čekati duže pošto sam na selu?
 
Obično puste u roku od 48 sati. Takva sam ja iskustva imao. Ne bi trebalo da postoji razlika ako tvoja centrala podržava ADSL.
 
Obično puste u roku od 48 sati. Takva sam ja iskustva imao. Ne bi trebalo da postoji razlika ako tvoja centrala podržava ADSL.
Podržava ADSL naravno Rekli su mi da postoji mogućnost za ADSL Otišao sam u grad potpisao i već 6 radni dan čekam nisu mi pustili internet još a raspitao sam se i svi mi kažu za dan-dva puste,meni još nisu pustili a kao što rekoh već danas je šesti radni dan od kako sam potpisao i preuzeo opremu
 
Pretežno se čeka da Telekom instalira/uključi DSLAM na broju/priključku u centrali
 
Još jedno pitanje ako neko zna odgovor. Koliko dugo se čeka da Beotel priključi internet u koliko se ne plati na vreme? Na primer ne uplatim na vreme i oni mi isključe internet koliko treba posle da čekam uključenje interneta kad uplatim?
 
Ma jok, ja sam kasnio gotovo svakog meseca godinama, odmah te ukljuce.

Ja sam uplatio juče to jest 5 Marta što znači da mi traje do petog aprila Zanima me koliko će me pustiti da imam internet ukoliko ne uplatim petog? Po nekoj logici ja mislim da bi trebalo pet-šest dana da tolerišu?
 
A da li će internet raditi ako na primer ponesem svoj ruter i priključim kod komšije na fiksni telefon? Da li je neko to probao možda?
 
@Migas, neće jer ruter očekuje ADSL signal na telefonskoj liniji, a to je tvoj provajder (Beotel) pustio za tebe samo na jednoj telefonskoj liniji (tvojoj).

Ukratko rečeno.
 
od verata do beotela; iz inercije nisam tražio bolje.., međutim već godinu dana kako korisim poštinu kablovsku TV, a pre neki dan ženi tutnuše i ponudu za net. TV + net sve za 1900din. do tad su trošllovi bili TV 1096 i beotel ne adsl net 1490; i naravno odmah juče posle posla trk u pohorsku po modem. pitanje je, može li beotel da mi zaprži neku čorbu, u smislu a traži neke pare što odlazim, i gde se razdužuhe oprema?
 
Ja dobio migracioni kod, cak ni taj poslednji mesec nisam platio. Internet im je super, iptv uzasan.
 
Ne bi trebalo da traže neke pare ako si odradio eventualni ugovor.
Meni su svojevremeno rekli da se javim samo nekoliko dana pre isteka plaćenog meseca i to je to, slobodan sam bez obaveza.
Oprema se razdužuje u njihovim prodajnim mestima tipa Merkator, Slavija...
 
nemam novi ugovor. imo sam sa veratom, joji sam izgubio, a mislim da je čak isteko i dok je beotel još bio verat, a onda sam koristio po inerciji. to je onda super, odem u merkator i razdužim se. bar mi nije daleko.
 
nemam novi ugovor. imo sam sa veratom, joji sam izgubio, a mislim da je čak isteko i dok je beotel još bio verat, a onda sam koristio po inerciji. to je onda super, odem u merkator i razdužim se. bar mi nije daleko.

I ja sam u toj dilemi, samo ne znam zbog emaila šta da radim, voleo bih da ga zadržim, dugo ga imam. Zna li neko, može li se platiti samo email nalog kod njih pa da pristupam preko imap kao i preko webmaila?
 
internet uzasan juce i danas ceo daN...
 
nemam novi ugovor. imo sam sa veratom, joji sam izgubio, a mislim da je čak isteko i dok je beotel još bio verat, a onda sam koristio po inerciji. to je onda super, odem u merkator i razdužim se. bar mi nije daleko.

Samo da se dopunim.

Najbolje da pozoveš njih i da ih pitaš za detalje.
Ono što je bio neki njihov stav je da "bi bilo najbolje" da korisnik javi do oko pet dana pred istek plaćenog meseca (npr 15og, ako ti je datum za plaćanje 20og) da želi prekid usluge. Nisu imali ona zavlačenja sa otkaznim rokom, i mislim da ne bi trebalo da se brineš oko toga.

I proveri to za Merkator, za svaki slučaj.

Inače su iznenađujuće korektni za naše podneblje. Jedino što će pokušati da ti uvale paket sa IPTV, ali to je minut vremena, da se to izdržati.
 
Poslednja izmena:
Koristim beotel net, jako sam zadovoljan i ubedljivo su najjeftiniji imam 15/3 za 1000dinara
 
Koristim beotel net, jako sam zadovoljan i ubedljivo su najjeftiniji imam 15/3 za 1000dinara
Ja sam bio ranije kod njih, a sada sam pod ugovorom kod drugog provajdera, pa mi sustinski nista i ne znaci, ali se pitam iz znatizelje za taj paket?

Ne vidim ga u cenovniku, koji mi deluje isto, ili jako slicno onom od pre oko godinu dana (nista posebno).
 
Nazad
Vrh Dno